Akihabara.cz

Autor Téma: První pomoc překladatelům  (Přečteno 54998 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline FaraonX

• Otaku
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:První pomoc překladatelům
« Odpověď #255 kdy: 13. Březen 2017 - 00:10:44 »
Rovnou ti řeknu, že variantu, která uspokojí tvé weebské srdce neexistuje. Všelék na tento problém není, ledaže vyštracháš ze starých análů nějaké staré, mně dávno zapomenuté tvary.

Nemám kontext, ale udělal bych to nejspíš takto: Použil bych různé začátky vět. Jako by postava hledala správná slova/jak se správně vyjádřit. Pokud se to opakuje často a používá postava něco obzvlášť mimořádného tak budeš muset vymyslet něco nového. Nové slovo, styl mluvy, koncovky... něco.

Jestli máš web, tak tam bych se pak rozepsal do poznámek o problematice pasáže. Rozhodně bych se tím netrápil, život utíká jako voda a v2 se dá vydat vždycky. Asi tak.
Jsem si to myslel.
No právě on na začátku projede tři čtyři formy "já", než na něj přestanou divně koukat, a pak až pokračuje s větou. Více strohé to být nemůže, takže člověk fakt nemá kam ukročit.

Jsem sváteční překladatel, protože mám dost jiných koníčků, takže web pro mě postrádá smysl a tahle cesta padá. A s tím trápením. Bohužel, mám blbou mentalitu, u mě jsou vždy jen dvě cesty, buď udělám věc nejlépe jak můžu nebo to raději zahodím. Mě by to jinak strašně hryzalo. Já bych tam ten nedostatek prostě furt viděl. :-) A přeci jen, nedělám to pro sebe.

Děkuji za tvůj názor i Zízy. Určitě mi to pomohlo. Zkusím se od toho nějak odpíchnout. ;-)

Hiragon - drill hiragany a katakany

Offline Skogen

• Veterán
  • Pohlaví: Mužské
  • Cynický objektivista
    • Zobrazit profil
    • Animeblog.cz
Re:První pomoc překladatelům
« Odpověď #256 kdy: 13. Březen 2017 - 12:28:32 »
Nebo: „Já...“, „já bych...“, „by sem“, „že bych...“, „tak bych...“

Offline FaraonX

• Otaku