Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - 赤い戦車

Stran: [1] 2 3 ... 38
2
Off-Topic / Re:Legrace
« kdy: 14. Únor 2017 - 12:05:59 »
Chicken Attack // SONG VOYAGE // Japan //

https://www.youtube.com/watch?v=miomuSGoPzI

3
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 14. Únor 2017 - 06:40:35 »
Počkej, tak to sis vzal japonku? Jsem slyšel, že být ilegálně v Japonsku je takřka nemožný.
ano. a jsou chvíle, kdy toho velmi lituju. Japonci jsou v mnoha věcech úplně mimo. lháři bez trochy porozumění.

tak ilegálně zde pobývat je samozřejmě velký risk. ale slyšel jsem o takových případech. ovšem pokud člověk nechce navždy ztratit možnost se do jp podívat, tak by na něco takového neměl ani myslet..

4
Novinky / Re:Akihabara v3
« kdy: 13. Únor 2017 - 00:46:34 »
..a pevně doufám že z toho nevznikne nějaký mišmaš..
nevím jestli používáš AniDB, ale tam to vyřešili prostým přepínačem ve vyhledávání. Jednoduché a funkční. Vše je pohromadě a člověk si zároveň může zvolit, pokud chce vyhledávat jen v určité oblasti. (jen anime, jen postavy, atd..)

5
Novinky / Re:Akihabara v3
« kdy: 12. Únor 2017 - 22:54:12 »
Takže co vy na to?
Tak uživatelé konečný výsledek asi stejně moc neovlivní. ^_^ Ale každopádně souhlas. Koncept AniDB je dobrý, a jak píšeš, hlavně z hlediska údržby je důležité věci maximálně zjednodušit, aby člověk, který se o to stará, neztratil zbytečně motivaci. A pokud ji ztratí, tak aby to mohl někdo snadno převzít.

Ale já osobně chodím jen na fórum a info o anime hledám jinde.
(celkem by mě zajímalo, jaká je aktivita fórum vs info portály (anime, manga, atd.. klidně všechny dohromady))

6
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 12. Únor 2017 - 21:15:50 »
..
já šel tou druhou - změnou statusu pobytu - jelikož mi to na imigračním doporučili.

v česku jsem dělal různé věci - učitele odborného výcviku (elektro) na střední škole, elektrikáře v supermarketu, údržbáře kontrolních automatů ve sklárně. v jp uklízím autobusy na letišti. ^^ a něco lepšího asi hned tak neseženu, protože japonsky neumím, krom pár jednoduchých vět, které nestačí ani na základní konverzaci. ale tohle všechno je v tomto tématu irelevantní, protože já nemám pracovní vízum, takže tu můžu dělat v podstatě cokoliv (cokoliv kde mě vezmou, což je bez japonštiny docela problém)

7
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 09. Únor 2017 - 12:04:05 »
..jak to přesně funguje nevím..
když to hodně zjednoduším, tak asi takhle:

nejdřív potřebuješ nějaký důvod zůstat v japonsku (práci nebo něco jiného)

pokud nějaký máš, tak se další postup dělí podle toho, kde se zrovna nacházíš:

- pokud v česku, tak musíš zažádat o Certificate of Eligibility. pokud ti ho dají, jdeš s ním v česku na ambasádu, a tam žádáš o vízum. (pokud máš CoE, je to už jen formalita, jejíž vyřízení trvá asi týden)

- a pokud si už v japonsku, žádáš na imigračním o změnu statusu pobytu.

nedá se říct, co je lepší. obě možnosti mají výhody i nevýhody..

8
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 09. Únor 2017 - 09:42:10 »
..
To učení angličtiny bych ani nevěřil, že bude pro čecha možné. (všude chtějí rodilé mluvčí) Ale vím o někom z česka, kdo učí angličtinu někde v Mie, takže to zjevně možné je. A i já jsem vlastně měl šanci pracovat v jednom english cafe, ale nakonec jsem to nevzal, protože by se mi to nevyplatilo, vzhledem ke vzdálenosti (penězům, co bych projezdil)

V duchu mého posledního odstavce dodávám, v Japonsku jsem nikdy nebyl, ale chtěl bych se tam odstěhovat a tudíž i pracovat.
ani jako turista? já tu jen jako turista strávil nějakých 9 měsíců (8 cest), a momentálně devátý měsíc tu žiju. a doporučuju to tu párkrát okouknout jako turista. zaprvé kvůli zkušenostem, a zadruhé, při podávání žádosti o vízum se ptají na předchozí cesty do japonska. a předpokládám, že pokud by tam někdo uvedl nulu, asi by na to koukali divně..

9
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 08. Únor 2017 - 21:22:30 »
pak ukazoval příklad, pokud někoho naserete tak on vás nezjebe osobně svěří se kolegovy a ten se vám to pokusí vysvětli, důvod? Aby nedocházelo ke konfrontaci..
Tohle jsem zažil i v česku, a nepřijde mi to zrovna ideální..

Jinak 赤い戦車 , jestli se můžu zepata na tvoje zkušenosti s pohovory, co je jiné co stejné a tvůj celkový dojem z nich? Potom, jak si na tom byl s vízy, jak dlouho trvalo než si se dostal do jap. ajinak tvoje zkušenosti , tedy předpokládám, že jsi v japonsku ze stylu jakým píšeš.
Tak u pohovorů si nevzpomínám na žádný problém. Snad jen taková zvláštnost, že všude chtějí životopis s fotkou na speciálním formuláři. (nestačí si doma něco vytisknout) Ale zas se ty formuláře prodávají v každém papírnictví, takže je to ok, jen ta spotřeba průkazových fotek.. ^_^

Jo, bydlím v Osace. Vízum mi dali za měsíc. Něco málo o tom mám na blogu, se kterým ale pravděpodobně končím. Ještě nevím, jestli ho mám smazat, nebo nechat jak je.

10
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 08. Únor 2017 - 13:34:32 »
..
Hmm.. tak nějak vidím kam míříš, ale úplně jedno to není. Je pravda, že záleží na tom, jací jsou to lidé. A teď jde o to, jak dobře dokážeš lhát / předstírat / hrát svoji roli. Protože právě tady je ten rozdíl. V česku / evropě máš třeba nějakou šanci ty lidi poznat. Když v česku někoho naštveš, tak on tě pošle někam, a víš na čem si. V japonsku to ani nezjistíš. Tedy pokud se ti vůbec povede někoho naštvat. Ty lidi jsou buď prvotřídní lháři, nebo úplně mimo. (nebo možná obojí) A nejen co se týče práce. Ono to chvíli trvá, než si to člověk uvědomí, a bez určitých zkušeností se to neobejde. Já už jsem bohužel ve fázi, kdy mi tohle potvrdili přímo "kolegové" z práce, a i policie.

11
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 07. Únor 2017 - 21:35:20 »
..
Souhlas se vším. Pokud by člověk jel jen za prací, tak jinam.

Co jsem tak vypozoroval, většina zaměstnavatelů chce japonštinu od N3 výše.

Moje práce vskutku je na h**** ^_^ Jsem pořád na letišti u autobusů, které je potřeba umýtvat i teď. Škoda jen, že se dělá venku, a nemáme ani vhodné oblečení na práci v zimě, takže tam celý den mrznu. Často nemůžu ani hýbat prsty, jak mě z té kombinace zimy a ledové vody bolí. Ale říkám si, důležité je něco dělat, a tím pádem platit daně, protože příští měsíc se jdu zeptat na imigrační, kdy bude nejlepší čas na podání žádosti o prodloužení víza. A dnes další pracovní pohovor, už ani nevím kolikátý. Tentokrát na práci jako obsluha lisu na nějaké automobilové díly. Říkají, že japonština potřeba není, ale to už jsem slyšel hodněkrát, a nakonec potřeba byla. (a někdy nejen japonština.. ^_^)

12
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 07. Únor 2017 - 02:38:02 »
..
díky že si mi ušetřil čas. původně jsem se chtěl na ten film podívat, ale teď je mi jasné, že by to bylo zbytečné.

když někdo není schopný / nechce dělat svoji práci pořádně, musí počítat s tím, že to může mít nějaké důsledky. a taky je pravda, že co zaměstnanci projde v japonsku, za to by na západě šel..

13
Otaku / Re:Otaku Bazar
« kdy: 06. Únor 2017 - 12:31:29 »
mám tu jednu prázdnou Icocu.. chcete ji někdo za poštovné do cz, nebo ji mám vyhodit?

14
..
Jo, ty cyklisti jsou katastrofa. Úplně normální je třeba hrát si za jízdy na kole s mobilem, nebo něco pít z plechovky. Jízda v protisměru taky, klidně i v noci a bez světel. Přednost v jízdě je taky pro většinu z nich neznámý pojem.
Pro zajímavost, na kola se tu prodávají jen přední světla. (s napájením z dynama) Když jsem chtěl i zadní, musel jsem si ho objednat přes ebay z Číny.

A když si zmínil ty vlaky, tak co se mi hodně líbí, jsou IC karty. Nechápu, proč pořád tolik lidí kupuje jízdenky v automatech.

15
..
A co všechno už si zkoušel? Je pravda, že když si zajdeš do restaurace na soba / udon, tak je to většinou příliš silné. Ale tam já stejně téměř nechodím, protože to je na mne příliš nechutné místo. (což je škoda, protože soba mám rád.. udon je taky ok, ale hůř se jí) Samozřejmě nejím natto, ale to tu nikoho nepřekvapí. A krom toho tlustého masa, zmiňovaného výše, mě jiný problém s jídlem nenapadá. No uznávám, že jíst rýži dvakrát denně asi taky nebude pro každého. ^_^

Stran: [1] 2 3 ... 38