Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Benda_11

Stran: [1] 2 3 ... 64
1
Novinky / Akihabara v3
« kdy: 12. Únor 2017 - 18:52:06 »
Ahoj všem

Ještě to není 100% a časový rozvrh neznáme, ale v rámci diskuzí debatujeme o možné nové Akihabaře, tak jak by mohla vypadat a co všechno nového by sebou mohla přinést. V zákulisí moderátorů jsme vše řádně probrali a vše si vyjasnili a na většině věcí jsme se i shodli. Nová verze Akihabary má z naší strany zelenou. V podrobnějším přehledu (viz níže) najdete seznam změn a výhod, které sebou nová Akihabara přinese. Ale předtím než se do něčeho velkého pustíme, tak dáváme slovo vám všem návštěvníkům. Možnost se vyjádřit ať už k současné Akihabaře nebo i k té nové.Výhody:
1) Jeden portál pro všechno a pro všechny
Pryč se schizofrenií

2) Rychlejší vývoj nových věcí
VB na vývoj nových věcí nemá čas, neboť skoro pořád opravuje chyby. A když jednu chybu objeví na anime, tak s největší pravděpodobností se bude vyskytovat i jinde (na manze, doramě, ...) a tu musí opravit taky. A tomu chceme zamezit.

3) Rychlejší oprava stávajících věcí
Tento bod úzce souvisí s předchozím bodem. Jednu chybu nebudeme muset opravovat na vícero místech.

4) Životnost programátora
Řekněme to takhle, pokud chceme aby Akihabara byla (skoro) věčná, tak tu taky musí být někdo kdo se o ní bude starat a nejenom moderátoři, ale i administrátoři popřípadně programátoři. Sice nechci předbíhat události, ale prostě si to na rovinu přiznejme, tak jako odešel z vývoje Sove, tak jsem odešel i Já a někdy v budoucnu je dost pravděpodobné, že i odejde VB. A proto se spolu s VB budeme snažit připravit půdu pro nového člověka, který se pak po VBm ujme žezla a nebude se muset rok po převzetí stále zorientovávat (že VB? :D)

Razantní změny:

1) Postupné rušení portálů a slučování do jednoho celistvého portálu
Zanikne anime, dorama, postavy, manga i jmusic (někdy v budoucnu i ostatní) a budou sloučeny do jednoho portálu. Přinese to sebou že všechny věci budou hezky pohromadě na jednom místě. Rychlejší přehled i orientace (hlavně pro nově přicházející lidi), protože současné rozložení portálů se může pro někoho zdát být schizofrenní.

2) Vše se bude administrovat z jednoho místa
Určitě někteří z vás zažívají, že chtějí například přidat nějakou vazbu k anime, ale tu musí provést z portálu j-music. Tomuhle by se mělo zamezit a vše by mělo být na jednom místě

3) Přeadresování url
Jak už někteří tuší zanikne anime.akihabara.cz (atd.) a bude jen a pouze www.akihabara.cz Toto téma bylo jednou z nejdiskutovanějších témat mezi moderátory. Můžu vás ujistit že zpětná kompatibilita bude zaručena na 100% plus budou přidány nové možnosti jak se dostat jednotlivým profilům, viz př. k anime:

http://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (nové url adresy z důvodu současných nedostatků)
http://anime.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (zavedeno pro zpětnou kompatibilitu)
http://anime.akihabara.cz/anime/6367 (přístup přes ID jako tomu je na AniDB)
http://anime.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl (A tohle je už jen bonus na závěr)

Bude po zavedení nové Akihabary se zpětnou kompatibilitou přesměrováno na

http://www.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/6367
http://www.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl

Stejná hierarchie pak bude zavedena u všech ostatních portálů.

4) Nový vzhled pro potřeby sjednoceného portálu
Podrobnosti k novému vzhledu budou v jiném topicu (přidám sem pak odkaz). Tohle je stále zatím v diskuzi moderátorů. Potřebujeme doladit pár detailů. Změnu vzhledu se budeme snažit zachovat. V prvopočátcích nebude aktivní, protože se na to nejdříve musí udělat nový nástroj, který bude odrážet nový vzhled. současný nelze použít.

5) Přístup pouze přes SSL
Vzhledem k tomu, že existuje možnost si zdarma vygenerovat SSL certifikát tak do budoucna uvažujeme, že veškerou komunikaci pro přístup na Akihabaru zašifrujeme. Zatím v diskuzích zůstává, že bysme si jako Akihabara koupili přímo certifikát na míru. Uvidíme ještě.


Proč teď, proč tak náhle a proč vůbec?

Řekněme to takhle, není to unáhlené rozhodnutí, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale některé změny, které probíhají na úrovní programování již k tomu dávno spějí. Jen to není nikde vidět. Tento proces tu probíhá už pár let, řekněme dva až tři roky. S příchodem Akihabary v2 jsme vše rozdělili na portály, ale po pár letech na pozadí toho všeho probíhalo slučování, které mělo za cíl usnadnit programování a orientaci pod kapotou Akihabary. K současné chvíli bych se i opovážil říct, že se blížíme k 50% podílu sloučenosti portálů i když jsme se je na začátku snažili rozdělit. A řekli jsme si, proč tomu nedat jednotný cíl a vizi jakou by se měla Akihabara ubírat. Snažíme se jít jednoduší cestou, jak pro vývoj tak i pro správu a hlavně pro uživatelský zážitek: mít vše přehledně na jednom místě. A proč vůbec to všechno? Jen mrtvé ryby plují s proudem.

Takže co vy na to?

2
Novinky / Server pro Aki
« kdy: 07. Leden 2017 - 19:59:29 »
Ahoj všem

Po dlouhé době se opět vracím s jednou hodně nemilou zprávou. Jak Aki běží a daří se jí, tak na pozadí toho všeho se rozrůstá a pomalinku roste. A to je dobře! Dobře pro Aki, ale špatně pro nás nebo spíše pro náš server.

Když Aki začínala, stačil jí obyčejný hosting s pár GB místa. A nyní? Pro samotný běh využíváme server o 2 procesorech s 8 GB RAM a 60 GB místa na disku. A aby Aki mohla vůbec nějak fungovat, tak tohle vše řídí Debian s MariaDB a PHP v čele. Bohužel, jak asi už všichni tuší, dostáváme se do maxima využitelnosti této varianty co se velikosti volného místa týče. Zatím to ještě nehoří, ale je tomu necelý rok co jsme měli 10 GB rezervu a dnes tomu je něco málo kolem 6 GB volného místa. Další navýšení nás bude při ročním zúčtování stát přibližně o další 3 tisíce navíc. Což dohromady bude činit přibližně 9,5 tisíce provozu za rok (pokud se ceny nezmění).

Opět bych Vás, celou komunitu Aki, chtěl poprosit, kdybyste přispěli na chod Akihabary. Nemusí to být horentní sumy stačí aspoň 20,- Kč nebo 1 €. I takhle částka vás činí dárci. Moc děkuju všem, kteří přispívají nebo již přispěli na chod stránek Akihabary. Děláte dobrou věc! Děkuju vám.

Další vývoj (údržba) je zajištěna od Velkého Bubáka, který má již přes rok Akihabaru v malíčku :)

PS: Pokud přispíváte, nezapomeňte uvést svůj variabilní symbol, tak aby se platba správně spárovala s vaším účtem na Aki.

3
Off-Topic / Re:Výpomoci v různých hlasováních
« kdy: 30. Březen 2016 - 09:36:17 »
Ahoj všem, rád bych Vás chtěl poprosit o vyplnění jednoho krátkého dotazníku: http://goo.gl/forms/thJhWG2FWD Dotazník je v celku anonymní, kromě tří posledních otázek - ty jsou pro každého dobrovolné k vyplnění. Budu velice rád, když dotazník vyplníte. Vyplnění dotazníku zabere nanejvýš 5min. Většinou se jedná o vyplnění ano/ne. Mockrát vám děkuju.

4
Novinky / Re:Údržba Akihabary
« kdy: 09. Leden 2016 - 00:23:15 »
Tak za mě asi vše OK. Kdyby něco, pište sem do fóra, ať se případně můžou řešit chyby způsobené upgradem. Děkuji :)

5
Novinky / Re:Údržba Akihabary
« kdy: 08. Leden 2016 - 08:05:30 »
Ahoj všem

Včera jsem objednal a zaplatil nový VPS server. Dnes byl zprovozněn. Nanečisto mě konfigurace serveru trvala 2 hodiny bez vyrušení. Zachvíli se na to vrhnu a pokud vše půjde dobře, tak bych za 2-3 hodiny mohl mít konfiguraci hotovou. Zde zapnu mód údržby a spustím pekopírování. Zároveň podám podnět ke změně v DNS server na novou IP adresu (2a02:2b88:2:1::455d:1) Akihabary. Nejdříve překopíruju páteřní scripty, abych zde Aki mohl zapnout a následně budu překopírovávat zbylé data (titulky, obrázky, atp.) Průběžně budu podávat report.

6
Novinky / Údržba Akihabary
« kdy: 02. Leden 2016 - 12:11:20 »
Ahoj všem

Pokud vše půjde hladce, tak ve dnech od 7.1. do 10.1. proběhne velká údržba Akihabary. V těchto dnech může dojít k výpadkům všech služeb. Od jednoduchého módu údržby až po výpadky a nestálost spojení.A teď trochu podrobněji o tom, co se bude dít. Je potřeba udělat rozsáhlý update služeb přímo na serveru a proto během těchto dní může dojít k výpadkům. A abych minimalizoval časové výdaje na odstávku služeb, tak je s největší pravděpodobností možné, že v prvních dvou dnech si ničeho nevšimnete, protože plán je následující: z fondu Akihabary se koupí nový server, ten se nakonfiguruje a nastaví a překopírují se data. U současného serveru se podá výpověď a pár těch zbývajících dnů ze současné služby se převede na novou službu. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o nový server, tak bude mít i nové jiné IP adresy, což vyžaduje ještě změnu v DNS záznamech, které se nemusí provést hned od podání změny, ale klidně až za 6 hodin. Jakmile se dojde do fáze kopírování dat, tak zde se nahodí mód údržby do doby, než co se vše nerozeběhne na druhém serveru.

Proč volíme tak komplikovanou metodu? Možná komplikovanou, ale jiné by byly mnohem komplikovanější. Jak jsem psal, je nutné zaktualizovat některé služby, které běží na současném serveru, ale spuštění updatu by mohlo pro současný stav znamenat smrt a delší odstávku, než by musela být třeba. Navíc mám strach se pouštět do tak náročného updatu serveru, že je lepší ho nakonfigurovat znova s již aktualizovanými komponentami, kde mám záruku, že vše bude fungovat; než abych pak hledal chyby u současné konfigurace.

To asi tak k tomu, co se bude dít. Děkuju za pochopení a držte mi palce.


Jináč taková menší vsuvka na konec. Je nový rok a s ním i spojené hodnocení v NAPA, NDPA a NMPA a v bibli je již finální žebříček za rok 2015.

7
Otaku / Re:Otaku Bazar
« kdy: 26. Červen 2015 - 13:09:20 »
To nám ten měsíc nějak utekl. Veškeré hmotné věci z mé sbírky už si pár lidí rozebralo. Do konce příštího týdne je poslední možnost se u mě zastavit a vyzvednout si (překopírovat) některé data z mých HDD, potom vše mažu...

Kroana: Sry, ale už jsem nechodím a tvé příspěvku jsem si za včas nevšiml. Vvětšinou jsem pouze reagoval na PM zprávy. Nejsem a nehodlám být tím, který svoji minulost odsuzuje. Jsem rád ž jsem poznal svět anime a mangy, ale už mě bohužel v mém životě nenaplňuje a bylo jen otázkou času se posunout dál. To že o již nemám o anime zájem, stále neznamená, že si člověk se mnou nemůže popovídat a to očem koliv. Ať už mě poznat jako člověka, nahlédnout do zákoutí toho jak jsem vše vnímal a jak to vnímám teď a také vést sáhodlouhé diskuze o tomto světě, který... Ta možnost tu stále a porád je a bude.

8
Otaku / Re:Otaku Bazar
« kdy: 01. Červen 2015 - 19:37:51 »
Ahoj všem

To že myslím svůj odchod opravdu vážně, tak dávám za symbolický peníz (rozuměj za odvoz) svoji sbírku: plakátů + lišty, různé figurky, dvě ol trička, dvě advík trička, dvě czc trička, nějaké kartičky, prakticky vesměs vše s otaku tématikou viz obrázky:

Btw: je toho mnohem víc než na obrázkách...

Sebou i HDD (cca 6TB nebo dle osobní potřeby), jsem schopen předat i veškerou digitální sbírku.

Nikam nic neposílám, kdo si pro to první přijede, ten to bude vlastnit! Pozor nebudu to skladovat dlouho, max do 30.6.2015!!! Pak vše vyhazuju, mažu, prostě komplet format!

Neplatí, kdo se první ozve, tomu to rezervuju. Prostě kdo se první ukáže u mých dveří, tak ten to má.

Místo převzetí: Náchod, možnost přespání do dalšího dne s večerní kalbou...

Budu rád, když si to někdo převezme, neboť nabízím kus své historie k prohlédnutí.

9
Novinky / Re:Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 13:45:13 »
Vše hotovo...

10
Novinky / Re:Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 12:09:13 »
Co se stalo:

Vzhledem k tomu, že jsem se na moment vrátil (abych vyřešil finance atp.), tak jsem prošustroval zprávy v inboxu, logy a chyby na pozadí serveru a zjistil jsem, že chcípla smtp služba pro odesílání mailů. Bez této služby např. korektně nefungovalo oveření účtů zkrze e-mail. Služba fungovala jenom napůl a tak nějak jak se ji zachtělo. Při její záchraně a její znovu zprovoznení se začali rojit další a další problémy, až mým nechtěným nedopatřením jsem rozbil knihovnu, která obstarávala komunikaci mezi php a mysql (zdrojovým kódem Aki a databází Aki). Neptejte se mě jak se mě to stalo, sám nevím. Ztrávil jsem nad tím asi 5 dnů do včerejška, než jsem si všiml hlubších důsledků, které jsem i nejspíše zavinil. Včera jsem uznal za vhodné, že než abych se snažil vše opravit, tak bylo nasnadě spustit zálohování souborů a databáze a celý server následně přeinstalovat. Proto ten výpadek. Děkuji za trpělivost a pochopení.

Při běžných zátěžových kontrolách to vypadá, že je asi všechno vpořádku. Případné další stížnosti směřujte na BuBu nebo sem do tohoto tématu.* Ještě vše není obnoveno na 100% Stále v pozadí dobíhá pár obnovovacích scriptů (většinou se jedná o obrázky a jejich miniatury). A až vše doběhne, tak očekávejte několik krátkodobých výpadků Akihabary. Musím zontrolovat, zda-li po restartu vše korektně naběhne a otestovat crony.

11
Novinky / Re:Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 11:32:53 »
Vše by mělo být v původním pořádku. Pokud tomu tak není nebo pozorujete anomálie, neváhejte se ozvat. Děkuji...

12
Novinky / Re:Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 09:52:12 »
Už zbývá zkompletovat adresář pro obrázky z hádej a 40% pro postavy... A server je maličko přetížený z důvodu rozbalování zálohy, která si žádá čas.

13
Novinky / Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 07:46:26 »
Ahoj všem

Stále ještě nejedeme na plný výkon. Chybí zprovoznit obrázky u některých děl a hlavně na hádej. Do večera by mělo být snad už vše OK. Pokud narazíte na nějaké chyby, které by mohli souviset s výpadkem, budeme rádi, když nám je nahlásíte. Jinak práce na zprovoznění služeb probíhali celou noc a stále probíhají. Děkujeme za pochopení.

14
Novinky / Bankovní spojení
« kdy: 06. Březen 2015 - 16:37:33 »
Ahoj všem

Nachvíli jsem se vrátil, abych ještě pro tento rok se jen s moderátory Akihabary dohodl na zaplacení hostingu na následující roční období. Vybrali jsme mezi sebou peníze a vše řádně zaplatili. A jelikož již minulý rok jsem sliboval, že udělám něco proto, aby se i veřejnost mohla podílet na přispění finančního příspěvku, tak jsem vzal spoustu rad od svých známých, kolegů, bankovních a finačních poradců a založil jsem účet pro financování a návzájem ho spojil s Aki. Odteď se každý kdo chce může zúčastnit. Více na bankovním spojení v menu na každém portálu.Dále...

Pro ty co si myslí, že Akihabara hnije. Tak je musím vyvést z omylu. Aki nehnije a žije dál i její vývoj. Vývoj, který již není můj. Velký Bubák dostal pod stromeček ten nejlepší dárek, jaký ode mně mohl dostat. Dal jsem mu přístupové údaje ke zdrojovým kódům Akihabary. A za pomocích mých rad se pomalu začíná v Aki zorientovávat a prozatím jen opravovat věci. Takové věci, které jsou potřeba opravit. Vývoj nových věcí zatím není zaručen, ale až se vše naučí a nebude se bát, tak nemohu zaručit, že zůstane jen u oprav.

Pak mě mrzí chování některých lidí. Nevím čím jsem si to zasloužil, že jsem pro některé vyvrhel a zrádce. Nejsem tady abych se obhajoval, pravda leží někde mezi. Co se stalo se muselo stát a co se teprve má státi nechť tomu tak je.

Mějte se tu hezky a možná někdy se uvidíme v tom reálném světě. Do té doby ahoj :)

15
Off-Topic / Musím umírat, abych žil...
« kdy: 25. Srpen 2014 - 00:06:05 »
Jak jednou řekl můj jeden kámoš "Musím umírat, abych žil...". Tenkrát jsem se tomu výroku, nebo spíše jeho motu, hodně od srdce zasmál, ale až teď jsem pochopil pravý význam těchto slov. Jsou krutá, ale upřímná a velkorysá.Člověk ve svém životě dělá spoustu rozhodnutí, mám si to koupit a nebo ne, mám jít na záchod a nebo až později, mám si udělat čaj a nebo kávu; a těchto rozhodnutí je spousta, některé více či méně důležitých. A pak tu jsou takové ty životní rozhodnutí, na kterých zavisí úplně vše, např. na kterou střední školu jít, úspěšné dodělání maturity, odstěhování od rodičů a postavení se na vlastní nohy, svatba, mimčo, atp. Dá se toho opravdu vyjmenovat spoustu. Jenomže ne všechna rozhodnutí jsou zcela správná a pak přichází neúspěšné složení diplomu na vysoké škole, dluhy, rozvod atd. atd. Některé rozhodnutí nám trvají dlouho, dny, týdny, měsíce, ba i dokonca roky, a tyto rozhodnutí se snažíme udělat důkladně a s rozvážností, ale jiná rozhodnutí děláme ihned s plným elánem, jako kdyby nám mozek v tu chvíli úplně vypnul.

Já tvrdím, nebo alespoň si myslím, že život je rozdělen do kapitol, tak jako v knížce. Některé kapitoly se dokážou mezi sebou prolínat, jiné běží vedle nezávisle na sobě a další jsou sériové úseky. A někdy je potřeba k tomu, aby mohla začít nová kapitola, ukončit tu kapitolu předchozí. Je velmi těžké dělat takové rozhodnutí a říká se "nikdy neříkej nikdy" jenomže, pokud člověk bude za každým svým rozhodnutím říkat jedno velký "ale", tak své rozhodnutí nebude myslet vážně a většinou se k němu neodhodlá a nebo ne natolik, aby ho mohl dotáhnout do samotného (někdy i hořkého) konce.

Je načase jít dál. Udělal jsem pár špatnýcho rozhodnutí a snažím se je napravit. Jenomže není to tak lehké, jak se zdá a je potřeba učinit další rozhodnutí. A proto je potřeba začít od znovu. Tím myslím úplně od znovu. Něco jako restart, ale se životními zkušenostmi, které mám.

Takže aby bylo všem jasno, já se loučím a odcházím. Uzavírám jednu velikou životní kapitolu, která doposavaď byla pro mě vším, co jsem měl. Bohužel posledních pár měsíců (skoro až-li let) jsem trochu o tom slovíčku "vším" začal pochybovat a až nyní po sletu hodně nešťastných událostí jsem se konečně rozhodl a přiznal jsem si sobě samému pár hodně krutých věcí, které mě postavili na čáru osudu, kde se vše láme a člověk se rozhoduje buď a nebo. A já si vybral to nebo. Není to jen odchod z Akihabary, ale z celého světa kultury anime a mangy, internetu, komunikátorů a tak prostě všeho, co nějak souvisí s počítačovým světem. Udělám za tímhle vším jednu velikou tlustou čáru, tak aby se uvolnil prostor pro další jiné a nové věci.

Neberte to tak, jako že bych vás neměl rád, to ne. Spousty z vás si cením a stali jste se mými dobřími přáteli. Ale jak jsem psal, život jde dál a další kapitola se již začíná psát. Sbohem...

Jistě asi teď přemýšlíte co bude s Akihabarou? Nic! Bude tu běžet dál a až dojde na placení dozajista se tento problém vyřeší. Vývoj? Nebude, nebo aspoň nemám v plánu tento projekt předat někomu koho neznám a neudělá z Aki kůlničku na dříví. Musel by to být někdo koho znám osobně a musel bych si být jist tím, že se Aki nic nestane. Aki bude běžet dál.

A na závěr? Asi jen to, že opravdu nestojím o gratulace do nového směru bytí, až zas tolik se toho nestalo...

Mějte su tu všichni fanfárově, ahoj a čau.Odesláním tohoto příspěvku se odhlašuju z Akihabary a pokud se sem někdy vrátím, tak jako úplně anonymní neregistrovaný návštěvník.

Stran: [1] 2 3 ... 64