Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 112013 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Stardestroie

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Cesta do Japonska
« kdy: 07. Květen 2012 - 00:16:04 »
Zdravím,neplánuje někdo jet letos do Japonska(nejlépe druhá polovina roku...)? Chtěl bych se tam podívat a přece jen cestovat sám není to pravé ořechové... Nejlíp cesta na vlastni pěst(s CK to vyjde neskutečně draho) a na nějaky delší turnus,třeba měsíc,ale záleží na domluvě. Nejlépe někdo kdo umí aspoň trochu Japonsky ;D 

zatím zdar
Ti jež střílí by měli býti připraveni nato, že i oni mohou býti zastřeleni.

Offline Sagrim

• Otaku
    • Zobrazit profil
    • Sagrim's Translations
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #1 kdy: 07. Květen 2012 - 00:54:30 »
Já to plánoval, ale vlezlo mi do toho cosi...
Proto pojedu až příští rok. Jakou máš představu o nákladech na cestu do Japonska?

Offline Stardestroie

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. Květen 2012 - 01:28:39 »
Tak zaleži jak to myslíš,naklady závisí na délce pobytu a úrovni luxusu jaky vyžaduješ. Já osobně tam chci abych poznal zemi,kultúru a lidi a ne se placatil v předraženem hotelu někde v tokiu... Tzn přespáváni v levnych hostelech atd pro minimalizaci nákladu,žadne luxusní restaurace...  ;)

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. Květen 2012 - 09:06:09 »
Osobně jsem už o cestě do Japonska několikrát uvažoval, bohužel vždycky lidé, kteří tam jeli přespávali u známých atd, takže jsem to radši zabalil.

Pokud bys tam jel koncem roku, rád bych se k tobě připojil
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Sagrim

• Otaku
    • Zobrazit profil
    • Sagrim's Translations
« Odpověď #4 kdy: 07. Květen 2012 - 09:42:47 »
Na Japonsku je celkem drahý cestovat z místa na místo než vyloženě někde se ubytovat.
Taková je alespoň moje zkušenost. O Hiltonu tu nikdo nemluvil, ale v centru Tokia jsem bydlel za (myslím dost výhodných podmínek) zhruba 4000 - 5000¥ se stravou.
Proto se ptám, jaká je představa. Ono skoro stejný peníze stojí totiž cesta z letiště. Cena výše je zhruba 1000,-

Offline Totoro

• Neaktivní moderátor
  • Sledovač
  • Sní androidi o elektrických ovečkách?
    • Zobrazit profil
    • predinsky.mzf.cz
« Odpověď #5 kdy: 07. Květen 2012 - 10:09:08 »
Docela by me zajimala kalkulace takoveho 10-14 denniho pobytu.
Resp. by me zajimala priblizna konecna cena za dopravu a ubytovani. Vedlejsi vydaje jako jidlo, vstupne atd. nereste.

Offline Stardestroie

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Květen 2012 - 11:31:31 »
MorGare ja to plánoval tak na záři(případne 7 nebo 8 měsíc) jelikož v zimě by to nebylo asi ono.

Sagrim- přemýšlel jsem o delším turnusu tudiž ubytováni v centru by vyšlo ve výsledku jako docela pálka a nechci strávit celou dobu jen v Tokiu,když uz tam jet tak toho skouknout co nejvíce,ale záleži na domluvě 8) Podle toho co jsi psal tak už jsi tam byl tudiž máš lepší představu o cenách atd,a k té dopravě,co jsem tak četl tak se dá celkem výhodně cestovat nočními autobusy(sice delší ale levnějši než vlaky). ;)

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Květen 2012 - 11:50:55 »
MorGare ja to plánoval tak na záři(případne 7 nebo 8 měsíc) jelikož v zimě by to nebylo asi ono.
OK. To by mi vyhovovalo. Stejně počítám s tím, že bych se chtěl do Japonska podívat víc než jednou :). Pokud bys mě strpěl, rád bych s tebou jel.

Zimě bych se rád osobně vyhnul, protože některé věci se vyplatí vidět, ještě když jsou zelené, např. zahrady atd.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline mekron

• Sosátor
  • Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Květen 2012 - 19:28:18 »
Do Japonska plánuju jet už od devíti a pokud vše vyjde a peníze se našetří tak snad ten příští rok:) Jen by mě zajímalo, jaký by byl ceník pro 15cti letýho studenta a kdy by se to vyplatilo, musím ale myslet i na školu, takže jet tam tak někdy když budou prázdniny třeba ty podzimní nebo tak nějak / příští rok bud dělat maturu/ tak abych nezameškal hodně času. Zatim teda nic jistýho, jen by mě ale zajímalo, kolik dingů budu muset nashromáždit:)

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
    • Zobrazit profil
    • AKT - Team
« Odpověď #9 kdy: 07. Květen 2012 - 20:48:00 »
:D no čo som pozeral, tak len letenka vychádza nejak na 500 eur :) ale japonsko robí teraz akciu. Tento rok chcú dať 10 000 turistom z celého sveta letenky zadarmo, len sa treba prihlásiť.

Offline mekron

• Sosátor
  • Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Květen 2012 - 20:52:32 »
:D no čo som pozeral, tak len letenka vychádza nejak na 500 eur :) ale japonsko robí teraz akciu. Tento rok chcú dať 10 000 turistom z celého sveta letenky zadarmo, len sa treba prihlásiť.

Hmm, to zní dobře:) Každopádně si nejsem jistej, jestli bych na to tenhle rok měl, i kdybych ty lístky zadarmo získal tak budou další peníze potřeba a... No zkrátka asi bude nejlepší počkat si:)

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
    • Zobrazit profil
    • AKT - Team
« Odpověď #11 kdy: 07. Květen 2012 - 21:29:27 »
To vieš, 500 eur letenka a minimálne 300 eur na život tam (týždeň) :) ubytovanie, strava :) suvenýry či cestovanie to tam neni zrovna lacné.

Offline mekron

• Sosátor
  • Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07. Květen 2012 - 21:39:56 »
No já přemýšlel tak o třech týdnech nebo dvou a nejlepší tam jet až bude nějakej fest:) Protože dávat za lupeny 500 euro a pak tam týden pobýt nemá moc cenu:)

Offline Ondro

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Květen 2012 - 21:44:32 »

Bohuzial tato akcia uz bola zrusena , japonska vlada sa rozhodla setrit peniaze.

Offline leon34

• Nováček
  • *
  • Leader AKT
    • Zobrazit profil
    • AKT - Team
« Odpověď #14 kdy: 07. Květen 2012 - 22:00:08 »
No já přemýšlel tak o třech týdnech nebo dvou a nejlepší tam jet až bude nějakej fest:) Protože dávat za lupeny 500 euro a pak tam týden pobýt nemá moc cenu:)

No najlepšie by podľa mňa bolo nejak sa skontaktovať s čechmi alebo slovákmi čo tam žijú, že by ťa ubytovali, samozrejme by si im nejak prispel, ale nevyšlo by ťa toľko ako v hoteli a aj jedlo by ti lepšie chutilo :) Pretože ak tam chceš ísť na 3 tyždne, tak to stojí kopec peňazí. Škoda že sa u nás nezarába ako v nemecku :D