Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 112012 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Suika

• Chocobo Team
  • Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
    • Chocobo Team
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #510 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:19:11 »
moje první cesta (na 18 dní, tokio a osaka) vyšla včetně letenky a veškeré útraty v jp na cca 1900 eur

1900 eur? To mi nepríde zas tak veľa, čakala som omnoho väčšiu sumu na Japonsko ...

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #511 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:28:25 »
1900 eur? To mi nepríde zas tak veľa, čakala som omnoho väčšiu sumu na Japonsko ...
jde to, no.. šlo by to asi i levněji, jenže já chtěl vždycky pokoj jen pro sebe..

a nebo když nechceš platit za ubytování nic, zkus wwoof.. ale to si zas místo památek užiješ víceméně jen práci.. ^_^

Offline moniquanda

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #512 kdy: 14. Srpen 2016 - 14:58:57 »
tak tak, nás to na jednoho vyšlo cca 2400Eur na 19 dnů (den příletu nepočítám, to jsme na hotel z letiště dorazili cca po 9 hodině večer) cca 550eur letenka (Emirates) cca 750eur doprava (2xtýdení JRP a kombinace Thru pass a další dorpavy) cca 600eur ubytování (2lůžkové pokoje pouze v hot. řetězci Toyoko Inn vč. snídaně) cca 260eur za jídlo (a to jsme si kupovali a jedli co jsme chtěli kdy chtěli) (jídlo restaurace od 6eur, lepší od 9eur, jídlo v marketech od 4 eur, takové to jídlo do ruky - krab, kukuřice, rychlé nudle cca od 1,5Eur) zbytek jsme utratili za vstupné, suvenýry atd atd.. samozřejmě pokud by se chtělo ušetřit dalo by se to snížit na nižší částku...

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #513 kdy: 29. Srpen 2016 - 00:11:31 »
Ahoj, plánuji další cestu do Japonska, na příští rok a rád bych se zeptal, nevíte o nějakých stránkách, kde se lze podívat na pronájem domu, bytu, ale aby to nebylo omezeno dobou, potřeboval bych pronájem tak na 28 nocí +-, takže měsíc když to vezmu kolem a kolem, byl by to jeden z měsíců červen, červenec nebo srpen a musí to být v Osace ( Higashiosaka, Higashinari Ward, Chuo Ward, Ikuno Ward). Předem díky za každý info jak postupovat, kde nalézt, nebo stránky.

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #514 kdy: 29. Srpen 2016 - 00:57:51 »
..
hmm.. jediné, co mě napadá, je gaijinpot, ale tam není moc velký výběr a ani ty ceny nic moc.. jinak hotel toyo má akci, že když zůstaneš měsíc, cena je 33 000 yenů.. ale zas je to jen jedna místnost 3 tatami, bez klimatizace, společná sprcha.. tak nevím, no..

www.hotel-toyo.jp/movetoosaka.html

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #515 kdy: 29. Srpen 2016 - 15:07:49 »
Tatami mi nevadí, ale ta klimatizace a sprcha, to už jo, rád bych minimálně aby tím disponoval ten pokoj. Když hledám hotely, tak to dávám skrze kayak, letenky pořizuju tady v čr S.A. či jiný servr, railpass kupuju už rovnou taky tady v čr, no část peněz měním v čr a část normálně z bankomatů, pokud by však někdo věděl i o nějakým servru ať na letenky nebo levněkší hotely, budu rád, tohle je má 3 cesta do Japonska a určitě nebude poslední :D Ale právě kámoš mi poradil, ať se pokusím si rezervovat/ pronajmout na pobyt byt nebo barák, že to kolikrát i je levnější, nebo mi pak kamarádka poradila ať jdu do školy bydlet, na koleje, ale tam nějak v místnosti s 6 lidma se mi být nechce, kor když část věcí vždy zůstane na pokoji, jako věřím v japonce, ale jen pocitově mi je nepříjemný, když lidi neznám přímo a chodí kolem mojich věcí, jinak vím že se nedotknou, ale zbytečně bych hltil svůj mozek a pak si neužil potulování se po Japonsku :D

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #516 kdy: 29. Srpen 2016 - 15:33:22 »
..
hmm.. tak to nevím, já nikdy neměl hotel se sprchou / wc na pokoji, protože to je cenově někde
jinde..

z těch inzerátů na gaijinpot třeba tohle vypadá dobře:
https://apartments.gaijinpot.com/en/rent/view/381943
https://apartments.gaijinpot.com/en/rent/view/303663
(nehledal jsem konkrétní městské části..)

railpass k čemu, když budeš měsíc v osace?

nj.. já taky preferoval vždy soukromý pokoj, do dormitory bych nešel.. Toyo má společné záchody na každém patře, a sprchy v přízemí, což mi stačilo..

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #517 kdy: 29. Srpen 2016 - 19:34:41 »
Díky za link, já sice spím v Osace, ale vždy ráno odjíždím a večer se vracím, mám taková místa, která při každé navštěvě japonska navštěvuju. Jediné co se mi stále nedaří, je hora Fuji, která se otevírá koncem června. To mi vždy nějak padne. Taky bych rád navštívil konečně jednoho z přátel, kterého jsem naposled viděl v roce 2011, ale jsme stále v kontaktu, jenže to se musím dostat do Shizuoki.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #518 kdy: 29. Srpen 2016 - 19:43:53 »
Jinak ty apartmány jsou dobrý, úplně by mi to stačilo, ten první se mi zamlouvá více, sice je dále za řekou, ale dobrý, fakt díky za info, jenom ještě dotaz, kolik člověk tam zaplatí tak za elektřinu a vodu, když budu brát využití na maximum, vůbec nemám představu, kolik by to bylo, jako jestli zaplatím k tomu třeba dalších 20 000 yenů nebo jak se to pohybuje, ale každopádně je to o dost levnější než hotel, je jen otázka, zdali mi to vezmou jen na ten měsíc, ale tak každý nájemník by byl dobrý, ne :D Ale fakt díky za link, projedu to co a jak a určitě bych tam napsal, ať mám co nejvíce informací.

Offline re5pect

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #519 kdy: 29. Srpen 2016 - 20:39:21 »
Nejsem si jisty, takze si prover nasledujici... depozit, ktery skladas je nevratny. Matne si vzpominam, ze sem se o tom s nekym bavil, ale nejsem si jist. Majitel vetsinou ten depozit pouzije na opravu bytu po najemnikovy... samozrejme cim min toho musi nechat opravit... idealne nic... tim vic mu zustane.-) Ale jak jsem psal na zacatku, nejsem si jist, takze si to over

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #520 kdy: 29. Srpen 2016 - 22:25:08 »
..
těžko říct.. ve dvou platíme měsíčně za vodu, elektřinu a plyn nějakých 7 - 8 tisíc yenů..
(jako že tu bydlíme dva, a tahle částka je za nás dohromady)
« Poslední změna: 29. Srpen 2016 - 22:26:53 od 文鳥 »

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #521 kdy: 30. Srpen 2016 - 19:37:16 »
A kde bydlíš, nebo spíše v jaké části, vím že mě kamarád, který žije v japonsku ( je to japonec), tak mě upozorňoval, že to není jen o částech města, ale musím i koukat na objekty a budovy blízko kterých to je. Ty, který jsou pro japonce nějak zásadní, tak čím blíže jim tím větší cena, některý méně jiný více.

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #522 kdy: 30. Srpen 2016 - 22:01:37 »
..
jj, čím blíže nějaké vlakové stanici, případně supermarketu, tím dražší to pak je.. já bydlím přesně naproti KIX

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #523 kdy: 30. Srpen 2016 - 22:32:10 »
Takže předpokládám Izumisano nebo Sennan, dobrý, no a jak se cítíš teďka, myslím když si v japonsku a bydlíš tam, nějaký tips and triks jak ušetřit na některých věcech, případně nějaký rady :D

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #524 kdy: 30. Srpen 2016 - 23:16:24 »
..
jo, Sennan.. hmm.. většinou jsem tak unavený z práce, že nad jinýma věcma moc nepřemýšlím..
nějaké rady jak ušetřit bych taky potřeboval, i když srpen bude konečně první měsíc v jp, který pro mě skončí v plusu (cca 60 000 yenů) takže ok.. ^_^