Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 116165 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #525 kdy: 31. Srpen 2016 - 15:28:37 »
Hh, Tak alespoň to, mám právě známého a ten už je v Japonsku 3 roky, samozřejmě má japonku a když se ho člověk zeptá jak se mu tam žije, prý nejraději by se vrátil, ale nakonec přizná, že ne. Vím, že Japonsko není pro všechny lidi, ale já patřím k těm, kteří i když ví o problémech a jeho kamarádi mu je říkají častěji než klady, přesto je Japonsko mou srdcovkou a rád bych tam jednou se zabydlel :D Snažím se proto získat co nejvíce informací, abych to uskutečnil, takže pokud máš nějakí info o tom co všechno udělat pro možnost bydlení v Japonsku, budu ti nesmírně zavázán, nějaký ucelený přehled informací co všechno člověk musí udělat.

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #526 kdy: 31. Srpen 2016 - 15:54:02 »
..
tak tohle je už poněkud mimo téma.. a od známého asi stejně už víš většinu podstatných věcí.. jde jen o to, sehnat vízum a práci.. dokonce teď u nás máme tak trochu nedostatek lidí, takže práce by aktuálně byla, ovšem jen pro někoho, kdo už má vízum bez omezení..

japonsko vskutku není pro každého.. ale to jsou opět věci, které už víš.. ať už jde o tu, občas frustrující, "slušnost", nebo falešnost (ale ta je všude, jen japonci to dotáhli do extrému), nebo s tím související bezdůvodnou krutost..

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #527 kdy: 31. Srpen 2016 - 21:10:46 »
:D

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #528 kdy: 27. Říjen 2016 - 13:40:17 »
neplánujete teď někdo cestu? (ještě tento rok)

Offline Shinomaj

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #529 kdy: 01. Listopad 2016 - 11:53:00 »
Já poletím příští rok duben/květen .)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Pohlaví: Ženské
  • Odhalený pózer a závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #530 kdy: 01. Listopad 2016 - 12:11:07 »
Já březen/duben.  ;)

Offline LPik

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #531 kdy: 01. Listopad 2016 - 23:51:40 »
neplánujete teď někdo cestu? (ještě tento rok)

Plánujem cestu od polky prosinca.

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #532 kdy: 01. Listopad 2016 - 23:57:31 »
Já březen/duben.  ;)

Kdybych to měl v povaze, tak jen tiše závidím....takhle ti to ovšem Terko z celého srdce přeji.Nemohu tomu uvěřit, že jsou tomu už tři roky, kdy se mi nedaří našetřit na další cestu.To Solid88 si tam příští rok zase zaletí a přitom mi pořád ještě neukázal fotky z poslední návštěvy...ovšem není to jeho chyba.Když jsme měli možnost se posledně vidět, tak nebyl čas, protože jsme se naplno věnovali přátelům Masako a Gaiya, kteří mne přijeli navštívit do K. Varů. ;) Kéž bychom se zase brzy všichni čtyři setkali (vlastně všech šest...nesmím zapomínat na Rinu a Yuki ♥)

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #533 kdy: 02. Listopad 2016 - 20:16:49 »
To je fakt, musíme už nějak ten čas sehnat a sejít se :D

Offline jozefx101x

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #534 kdy: 05. Listopad 2016 - 14:41:57 »
Zdravím, plánujem s kamarátmi cestu do Japonska na asi necelý mesiac a ideme tam sami bez vybavovania nejakej cestovky ale chceli by sme aby keď budeme v Japonsku aby nás tam niekto previedol tým myslím aby nám ukázal veci kam my chceme ísť alebo ak sa bude problém dorozumieť anglicky tak by to vybavil za nás samozrejme že by sme mu zaplatili lebo nechceme tam ísť cez cestovku alebo tak nejako že sa budeme musieť na výlete držať so skupinou ľudí ktorý tam sú s nami. My si všetko sami vybavíme ale chceli by sme mať len so sebou jedného v pohode týpka ktorý nám ukáže čo chceme varuje nás aby sme nespravili niečo nevhodné v Japonsku ale problém je v tom že nevieme ako takého človeka zohnať. :D Viete niekto o nejakom spôsobe ako si takého človeka zohnať alebo poznáte niekoho takého ? Prosím za hocijaké návrhy alebo pomoc budem vďačný. :) 

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #535 kdy: 05. Listopad 2016 - 19:28:08 »
Ahoj,

projeď si pořádně toto vlákno.Zrovna na této poslední stránce asi 3 uživatelé píší, kdy plánují cestu do Japonska.Navíc 文鳥  se ptá, kdo by jel ještě letos.Třeba se s někým z nich na "průvodcovství" domluvíš. ;)
I kdybys nakonec nikoho nesehnal, tak nevěš hlavu.Já anglicky neumím skoro vůbec a japonsky ještě méně, a přesto jsem se s každým vždy domluvil.Měl jsem štěstí na samé hodné (někdy víc než hodné) lidi, kteří byli ochotni pomoci za každou cenu, i když třeba mluvili jen japonsky a já na ně lámanou angličtinou.Byla to jedna velká, úžasná "adrenalinová adventura".  :D

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
    • Zobrazit profil
« Odpověď #536 kdy: 05. Listopad 2016 - 20:10:36 »
Zdravím, plánujem s kamarátmi cestu do Japonska na asi necelý mesiac a ideme tam sami bez vybavovania nejakej cestovky ale chceli by sme aby keď budeme v Japonsku aby nás tam niekto previedol tým myslím aby nám ukázal veci kam my chceme ísť alebo ak sa bude problém dorozumieť anglicky tak by to vybavil za nás samozrejme že by sme mu zaplatili lebo nechceme tam ísť cez cestovku alebo tak nejako že sa budeme musieť na výlete držať so skupinou ľudí ktorý tam sú s nami. My si všetko sami vybavíme ale chceli by sme mať len so sebou jedného v pohode týpka ktorý nám ukáže čo chceme varuje nás aby sme nespravili niečo nevhodné v Japonsku ale problém je v tom že nevieme ako takého človeka zohnať. :D Viete niekto o nejakom spôsobe ako si takého človeka zohnať alebo poznáte niekoho takého ? Prosím za hocijaké návrhy alebo pomoc budem vďačný. :)

Pokud tím "zaplatili" máš na mysli pokrytí všech nákladů jako jsou letenka (aktuálně se nacházím v ČR), hotely, náklady na cestování po Japonsku a stravu po celou dobu pobytu, pak jsem plně k dispozici...  ;)

Pokud ale máte v plánu jen čistě tradiční turistické destinace, tak bych si s tím zas tak těžkou hlavu nedělal... 
Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #537 kdy: 05. Listopad 2016 - 21:21:32 »
..
nemyslím, že by něco takového bylo nutné.. ^_^ na naprostou většinu potřebných věcí se můžete zeptat tady, a s dorozuměním se anglicky budete mít problém tak jako tak.. (vzhledem k jazykovým schopnostem Japonců.. ^_^)

já bych mohl poskytnout pomoc jen v Osace, ale stejně moc času nemám..

Offline jozefx101x

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #538 kdy: 08. Listopad 2016 - 14:55:07 »
Ospravedlňujem sa z neskoršiu odpoveď a aby som to upresnil tak skoro sa na to ešte nechystáme ale ja som len chcel vedieť či by bolo vôbec možné niekoho takého nájsť lebo s tým nemám žiadnu skúsenosť a musím povedať že som toľko reakcii ani nečakal :) čo sa týka mojej angličtiny tak som stredne pokročilý a dorozumieť sa by nebol problém v Anglicku ale v Japonsku som počul že ani angličtinu dobre neovládajú tak som taký neistý. Ale takého človeka ktorý je anime fanúšik podobne ako ja by som potreboval do toho Japonska na plno vecí pri ktorých by som si nebol istý ako sa k ním dostať alebo napríklad vybaviť si cestovanie po krajine a tak. Prípadne sú taký ľudia aj priamo v Japonsku s ktorými by som sa napr. dohodol cez internet a oni by nás už čakali tam niekde na letisku napríklad a vzali ma všade tam kam by som chcel ?

Offline 赤い戦車

• Veterán
    • Zobrazit profil
« Odpověď #539 kdy: 08. Listopad 2016 - 21:18:31 »
Prípadne sú taký ľudia aj priamo v Japonsku s ktorými by som sa napr. dohodol cez internet a oni by nás už čakali tam niekde na letisku napríklad a vzali ma všade tam kam by som chcel ?
Ano, jsou.

Ale Japonsko je z cestovatelského pohledu jednoduchá země. Na vlakových stanicích jsou v naprosté většině případů nápisy i v angličtině, takže stačí koukat kolem sebe, netřeba průvodce. Kupování jízdenek může být trochu složitější, ale to se dá také snadno vyřešit - stačí si hned na letišti koupit ic kartu. A do mobilu ještě japonskou sim s internetem, a člověk se opravdu neztratí..