Akihabara.cz

Autor Téma: Čínští metalisté Voodoo Kungfu v Praze  (Přečteno 1397 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
Čínští metalisté Voodoo Kungfu v Praze
« kdy: 31. Říjen 2016 - 17:25:30 »
Lehce tvrdší a trochu psychedeličtí folk metalisté Voodoo Kungfu vystoupí v Praze 10.11. 2016 v klubu Nová Chmelnice. Je to jedna ze zastávek z turné, které jedou společně s izraelskými Orphaned Land.
http://www.novachmelnice.cz/program/listopad-2016/

Offline Buceknew

• Otaku
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Čínští metalisté Voodoo Kungfu v Praze
« Odpověď #1 kdy: 31. Říjen 2016 - 21:22:48 »
Díky za tip.Woodoo KungFu jsem doteď neznal...teď se pokouším zaposlouchat :) Na mne je tam těch tradičních prvků asi moc, ale když dojde na "true metalové" pasáže, tak je to super.Pro mě sice dál zůstává srdeční záležitostí japonská Onmyouza ♥, ale když to časově vyjde,  tak se na ně do Prahy zajedu podívat. ;)

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 31. Říjen 2016 - 22:27:23 »
Není zač. Já bohužel už dopředu vím, že je asi neuvidím a to mě štve.
To moje folk metalové srdcovky z nejvýchodnější Asie jsou tchajwanští Chthonic a Crescent Lament, Ego Fall a The Last Successor z Číny, japonští Orochi a tři osobité skupiny- Aravt z Mongolska, Tibetan Wolf Band přímo z Tibetu a Across The Abyss ze Singapuru.

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01. Listopad 2016 - 00:43:19 »
Tak já to také nemám jisté a nezbývá než doufat, že mi to vyjde.Ego Fall jsem zaznamenal, ale naposlouchané je nemám.Ty ostatní vůbec neznám...maximálně tak indonéský trash metalový Jugul ;)

Offline FaraonX

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 01. Listopad 2016 - 01:50:19 »
No na asijskou verzi metalu koukám dost skepticky. Něco mi říká že budou rádi když zaplní i polovičku malého klubu v Chmelnici. Škoda, že tu spíš nejsou "Maximum hormone". A nebo Babymetal, se svým kawaii-metal pojetím, který silně kontrastuje s Lordama. Na ty bych se z recese zašel podívat. :-D

Hiragon - drill hiragany a katakany

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 01. Listopad 2016 - 02:02:53 »
Já si myslím, že to hodně zaplní fanoušci Orphaned Land, než Voodoo Kungfu. Ale stejně tam asi tak moc lidí nebude. Jinak bych si spíš k Orphaned dokázala představit jiné skupiny. Třeba Amaseffer, Acrassicauda, Myrath nebo Svengali a AlNamrood. Ale s Maximum souhlasím, jejich vystoupení asi musí stát za to.  :)

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 01. Listopad 2016 - 02:17:14 »
Jinak pro Buceknewa.
Indonésie je snad nejvíc black, thrash a death metalová země světa. Možná ani sever Evropy není až taková Mekka.  :)
Já tam odsud totiž snad nic jiného nenašla.  :)

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 01. Listopad 2016 - 07:40:27 »
Já jsem bohužel takový "ustrnulý" a pro mě dosud neznámé kapely objevuji sám od sebe jen občas (většinou je to na doporučení přátel a kamarádů, jako právě Jugul na doporučení jedné indonéské známé).Třeba americké Huntress jsem objevil díky tomu, že byli jednou z předkapel Lacuna Coil v KV Aréně v Karlových Varech r. 2014...mimochodem byla to pěkná mezinárodní ostuda, když na kapely světového formátu přišlo podle mne max. 100 lidí.Koncert byl super, ale mně bylo po celou dobu trapně za všechny Varáky kvůli nedostatku posluchačů. :(  Holt Vary, kde chcípl pes a nikdo se o nic nezajímá (snad kromě drog a chlastu).
Já se už dlouho nikam nedostal a tak se moc těším na lednový koncert Epicy a Powerwolf v Praze ;)

Omlouvám se...asi jsem už moc OT.Když tak to přesuňte jinam...

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 01. Listopad 2016 - 08:23:35 »
To já jsem dost otevřená. A bude to znít trhle, ale před pár lety jsem měla chuť poznat svět skrze metal. Proč zrovna metal? Protože je a asi vždy bude mojí vášní a beru ho jako nejsvobodnější a nejotevřenější hudební styl. No a tak jsem třeba měsíc nebo dva poslouchala skupiny jen z té jedné země. No a spousta metalových skupin vychází textově ze své mytologie, historie nebo aktuálního politického dění. Takže jsem si vždycky přečetla i o těchto věcech a víc se pak snažila i dozvědět něco víc o té dané zemi. Co se týká folk metalu, tak i nějaké informace o tradiční hudbě a udělat si tak celkový pohled na každý jednotlivý stát. Od té doby se na mě někteří Vietnamci koukají asi jinak, to když jsem se ptala na jejich hudební scénu. Když na to koukám dneska, tak vím, že to vše bylo tak trochu bláznivé, ale na druhou stranu to byla dost zajímavá poznávací cesta.
No a s těmi Vary tě naprosto chápu. Tady je vážně v mnoha ohledech mrtvo. A když se tady něco děje, tak stejně přijde málo lidí. Ach jo. Vážně ostuda. 

Offline zerosan

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 01. Listopad 2016 - 11:21:44 »
Kruci na prd termín, jinak bych se na ně šel podívat  :(

Jinak matenrou to co si napsala mi připomnělo týpka jménem Sam Dunn, jestli ti to jméno něco říká. Točí všemožné dokumenty o metalu a doporučil bych ti "Global Metal" z roku 2008.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01. Listopad 2016 - 17:32:00 »
Díky, zerosan.