Akihabara.cz

Autor Téma: Kulturní akce spojené s Japonskem  (Přečteno 8399 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buceknew

• Otaku
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Kulturní akce spojené s Japonskem
« Odpověď #15 kdy: 10. Říjen 2017 - 22:14:18 »
Nejsem zdatný grafik.To raději poprosím Matenrou, ať vytvoří transparent s tímto "heslem" a pokud pojedeme, tak nás podle něj ostatní najdou a pod ním se najdeme. :D

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 10. Říjen 2017 - 23:14:37 »
Když mě teď napadají jen ty šílené, to pod vlivem aktuální všudypřítomné politické reklamy a když jsi zmínil ten transparent.  :)

S Akihabarou na věčné časy.
Více animé a mang pro všechny otaku, svoboda titulkům.
Aki rules!

Vážně děs. Já se dopředu omlouvám.  :-[

Offline Kame

• Moderátor
  • Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 10. Říjen 2017 - 23:33:21 »
Proč ne,jde o to jestli se jeden dostane včas k tomu to vytisknout :)

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 11. Říjen 2017 - 11:09:34 »
Začínám o tom uvažovat.Tak kolik se nás tam sejde a jak se poznáme? Každý by mohl mít visačku "Jsem z Akihabary". ;)
S Akihabarou na věčné časy.
Více animé a mang pro všechny otaku, svoboda titulkům.
Aki rules!
Heh, hele lidi nechci vám kazit zábavu, ale to je akce mající význam, přiblížení japonské kultury Čechům. Ne sraz odnože ortodoxní Akiba skupiny, bojující za lepší práva pro Otaku, kterou pak budou rozhánět žáci aikidó a dorážet účastníci s naginatami. Ono to jako fakt může bolet. :-D Tohle patři na Cony. ;-D

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 11. Říjen 2017 - 13:10:16 »
Tak to bylo jen jako vtip. Sama si veskere kultury nesmirne vazim, at je odkudkoliv.

Offline GingerHimari

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 11. Říjen 2017 - 15:48:53 »
Hrozně ráda bych šla, ale makám, škoda že je to jen do 15 hodin.  :'( nějaká další akce na obzoru?

Offline Kame

• Moderátor
  • Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 11. Říjen 2017 - 20:14:13 »
Hrozně ráda bych šla, ale makám, škoda že je to jen do 15 hodin.  :'( nějaká další akce na obzoru?
  ---  Nejblíže akicon   ;)   ( KC Zahrada, Praha  27.–29. října 2017 )

Heh, hele lidi nechci vám kazit zábavu, ale to je akce mající význam, přiblížení japonské kultury Čechům. Ne sraz odnože ortodoxní Akiba skupiny, bojující za lepší práva pro Otaku, kterou pak budou rozhánět žáci aikidó a dorážet účastníci s naginatami. Ono to jako fakt může bolet. :-D Tohle patři na Cony. ;-D
  Tak bolet to může  ;D To jestli bude někdo dělat aktivistu nebo to vezme jako příležitost k osobnímu setkání je čistě na jeho rozumu :)

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 11. Říjen 2017 - 21:36:10 »
  ---  Nejblíže akicon   ;)   ( KC Zahrada, Praha  27.–29. října 2017 )
  Tak bolet to může  ;D To jestli bude někdo dělat aktivistu nebo to vezme jako příležitost k osobnímu setkání je čistě na jeho rozumu :)

Samozřejmě jsem to myslel spíš jako osobní setkání. :D Doufal jsem, že tam uvidím "Solid88", nebo po letech třeba i Zízu.Nakonec budu rád, když naplno neomarodím a podaří se mi tam vyrazit s Matenrou.Aktivistu tam rozhodně dělat nebudu.I když jsem se zatím dostal jen k souboji bokken proti bokkenu a naginaty se nebojím, tak raději nebudu provokovat. :D

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 15. Říjen 2017 - 20:57:06 »
Akimacuri 2017 - Praha

Kdy: 15.10.2017
Čas: 11:50 - 15:00
Kde: Baseballový stadión Kotlářka (u křižovatky ulic Ankarská a Zvoníčkova, Praha 6)

Podzimní japonská slavnost Akimacuri: Japonské pochoutky, ukázky tradičních bojových umění, divadlo kjógen a další atrakce.

Kód: [Vybrat]
https://events.japan.cz/?node=detail&id=52

Stejně jako u plzeňského koncertu japonských BrideaR zaváhali ti, kteří se nedostavili na festival Akimacuri.Počasí bylo jako v létě, nebe bez mráčku a všude spousta usměvavých Japonců, Japonek, Čechů i jiných národností.Jídla a pití co hrdlo ráčilo (a peněženka zvládala) a když člověk zrovna nestál dlouhou frontu u nějakého stánku (nejdelší byla asi na takoyaki), tak měl možnost spatřit pár pěkných vystoupení.

Tímto se omlouvám Zíze a Fishovi, že jsem je tak náhodou přepadl při křižování placu mezi stánky.Naštěstí pro ně jsme s Matenrou šli vyzvednout Solid88 a tak si oba mohli s ulehčením vydechnout. :D :D :D

Byla to sice krátká, ale skvělá akce a příští rok bych chtěl jet znovu.

Solid88 se tím to omlouvám, že jsem si dovolil ukrást alespoň tyto dvě fotografie. ;)
« Poslední změna: 15. Říjen 2017 - 20:59:40 od Buceknew »

Offline matenrou

• Moderátor
  • Sledovač
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 15. Říjen 2017 - 21:07:34 »
Já jsem ráda, že jsi mě vytáhl a měli možnost jet. Byla to skvělá akce, báječná atmosféra mílí lidé. Kéž to příště vyjde znovu. 

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 15. Říjen 2017 - 21:15:53 »
Když nám to čas a zdraví dovolí, tak pojedeme. ;)

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 15. Říjen 2017 - 21:20:18 »
Jedete někdo příští měsíc do Prahy? 24.11.2017 v rámci "Podzimního Mighty Sounds" vystoupí japonská dívčí Ska kapela OreSkaBand.Vřele doporučuji.Doufám, že mi to vyjde a pojedu tam s pořadatelem plzeňskéího koncertu holek z BrideaR. :) Bude to mazec!!!

https://www.mightysounds.cz/akce/podzimni-mighty-sounds-2017/

« Poslední změna: 15. Říjen 2017 - 22:20:16 od matenrou »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 16. Říjen 2017 - 22:07:02 »
Stejně jako u plzeňského koncertu japonských BrideaR zaváhali ti, kteří se nedostavili na festival Akimacuri.Počasí bylo jako v létě, nebe bez mráčku a všude spousta usměvavých Japonců, Japonek, Čechů i jiných národností.Jídla a pití co hrdlo ráčilo (a peněženka zvládala) a když člověk zrovna nestál dlouhou frontu u nějakého stánku (nejdelší byla asi na takoyaki), tak měl možnost spatřit pár pěkných vystoupení.
Fotky z loňska tedy vypadali klidněji. :-) Tam teď bylo lidí až běda, a stánků s jídlem zase málo. Jsem myslel, že mezi 12h-13h umřu hlady než jsem vystál první frontu na jídlo. A kolem druhý, když jsem chtěl na druhou štaci, tak už tam i vysely informace o vyprodání. :-( Ale nejsmutnější na tom je, že co jsem zaslechl pořadatele, tak se minimálně 2x podařilo vypít všechno pivo a museli pro další. To je takové typické japonské pití. :-D
Mně tam nejvíc udělal radost ten rámen v japonském stánku, ten byl dobrej. Bohužel jsem si řekl, abych Čechům nekřivdil, zkusím i ten rámen ze stánku našinců. Bohužel, překvapení se nekonalo. Sice ho bylo víc, ale chuť nudlí i celková chuť byla trošku jinde. No snad se zeptali vedlejšího stánku na recept, a příště to bude lepší.
Jinak počasí bylo fakt nádherný. Docela mě příjemně překvapilo, jak strašně moc tam bylo Japonců, protože třeba na jarních oslavách na Vyšehradě, jich člověk tolik nevidí. A trochu matoucí mohlo být i to, když člověk viděl na podzimním festivalu Čechy s Animefest nebo Natsukon trikem. Ale pokud si tam někdo s nimi dával sraz, tak je asi těžko přehlédl. :-)

Jedete někdo příští měsíc do Prahy? 24.11.2017 v rámci "Podzimního Mighty Sounds" vystoupí japonská dívčí Ska kapela OreSkaBand.Vřele doporučuji. Doufám, že mi to vyjde a pojedu tam s pořadatelem plzeňskéího koncertu holek z BrideaR. :) Bude to mazec!!!

Hmm to bohužel nebude nic pro mě. + Budu rád, že budu mít konečně volný večer po japan weeku co tu bude 18. - 23.11.2017:
Kód: [Vybrat]
http://www.japanweek.cz/Ale když jsi zmínil pořadatele... neptal ses náhodou jestli do Čech nechtějí pozvat nějakou rozvernější kapelu jako např. Maximum hormone, Girugamesh? Nebo kawai metalistky BABYMETAL? Ty poslední by byly asi nejschůdnější, protože ty tuším hrajou v Evropě každý rok, minimálně v Anglii na fesťácích a v Německu tuším taky byly.

« Poslední změna: 16. Říjen 2017 - 22:12:20 od FaraonX »

Offline GingerHimari

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 17. Říjen 2017 - 12:01:34 »
Konečně i něco co zvládám naplánovat. Japan week v Praze v listopadu.  :) Těším se velice, hlavně na večerní představení. Jdete taky?

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 17. Říjen 2017 - 12:17:04 »

Tímto se omlouvám Zíze a Fishovi, že jsem je tak náhodou přepadl při křižování placu mezi stánky.Naštěstí pro ně jsme s Matenrou šli vyzvednout Solid88 a tak si oba mohli s ulehčením vydechnout. :D :D :D

Jakýpak omlouvání? Nám to nevadilo. Jestli jsme vypadli mimo a ne moc komunikativně, tak jsme měli únavovou radost ze sluníčka a z dojedeného karé raisu.  ;) Už jsme vás tam ani pak neviděli, tak jsme se nemohli ani rozloučit.