Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 25114 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • Pohlaví: Mužské
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #60 kdy: 14. Únor 2017 - 06:40:35 »
Počkej, tak to sis vzal japonku? Jsem slyšel, že být ilegálně v Japonsku je takřka nemožný.
ano. a jsou chvíle, kdy toho velmi lituju. Japonci jsou v mnoha věcech úplně mimo. lháři bez trochy porozumění.

tak ilegálně zde pobývat je samozřejmě velký risk. ale slyšel jsem o takových případech. ovšem pokud člověk nechce navždy ztratit možnost se do jp podívat, tak by na něco takového neměl ani myslet..

Offline s4ber

• Otaku
    • Zobrazit profil
    • Wolfpack CZ
« Odpověď #61 kdy: 06. Duben 2017 - 18:02:37 »
Dost smutne cteni. Vim, ze se tu resi Japonsko. Kdybych byl ale mladsi a uvazoval o praci "venku", spis bych se koukal smerem na Jizni Koreu a do Japonska bych jezdil na vylety. Dost vyrazne tam otocili kormidlem ve vztahu k zamestnavani cizincu. Dokonce zacinaji lidem vysvetlovat, proc je treba zbavit se tradicnich xenofobnich postoju. Proste nechteji byt tak blby jako japonci a chteji zabranit demograficke katastrofe, protoze by jim zkolabovala ekonomika. Japonsko pouzivaji spis jako odstrasujici priklad, jak se to delat nesmi. Nektere firmy dokonce cizincum zacinaji plat ubytovani a prispivaji jim na stravu. Narozdil od EU na vec jdou chytre a netahaji k sobe "obeti valek" co budou dojit socialni system, ale lidi co tam budou pracovat. Podle toho co se bezne zverejnuje chteji zvednou pocet pracujicich cizincu do roku 2030 asi 15x. Jasne, musi se to brat s rezervou. Neni duvod si to nejak idealizovat. I tam to bude mit spoustu hacku a zadrhelu, ale chvilema mi prijde ze korejci nam jsou v rade veci mnohem bliz nez japonci. EDIT: Ale pravda, to je tema na jiny topic.

"Největším hrdinstvím není čelit nepříteli ... ale pravdě. Pravda nebere zajatce!"

Offline Menresh

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 08. Duben 2017 - 11:07:31 »
Také si říkám, že bych se mohl podělit o své zkušenosti. Co se týká práce, doporučil bych nějakou jinou zemi blíže Japonsku, jako třeba Čínu, ale tohle je topic o Japonsku takže.
Pokud tu vážně chcete pracovat je třeba se oklepat a připravit na mnoho kulturních odlišností. Nebudete pak překvapení, neboť je to opravdu jiná kultura! Jak říkal někdo přede mnou, nevím či se to dá doopravdy říci, ale Japonci jsou vážně lidé, kteří se vyhýbají konfliktům, tak vám spíše budou lhát na to je třeba se připravit. Neřeknou co si myslí, ale mám stejnou zkušenost v Čechách, když pracujete ve velkém kolektivu. Jen tady se hraje na ehm jak to říci? Na slušnost? Lidé jsou tu mnohem více slušní jen je třeba se připravit, že to může bát jen přetvářka.
Zkrátka pokud tu chcete pracovat či žít musíte se připravit na pár kulturních šoků, naštvaný Japonec na vás křičet nebude, naopak začne být mnohem slušnější, tím se vám pokouší dát najevo, že si od vás chce Držet odstup. Nemůžu ale souhlasit s kolegou co psal viz v předchozích komentářích, že jsou Japonci geniální lháři a mimo. Jsou jen jiní pro Čecha sem tam nepochopitelní. Vždy záleží na štěstí v jakém kolektivu se budete nacházet. Japonštinu k životu či práci v Japonsku ovšem potřebujete, nebo výbornou angličtinu. Nejlépe oboje. Co se mě týká, že jsem si vzal Japonku rozhodně nelituji s kulturníma rozdílama jsem počítal. Tady stejně jako v Čechách prostě záleží koho si k té ženitbě vyberete!

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 08. Duben 2017 - 14:03:53 »
..
jen ze zvědavosti, kde? tokyo?

Offline Menresh

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 08. Duben 2017 - 15:44:30 »
jen ze zvědavosti, kde? tokyo?

Jop, přímo Tokyo. Proč? A ty?

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 08. Duben 2017 - 21:51:45 »
Jop, přímo Tokyo. Proč? A ty?
jen tak.. jestli třeba nejsi někde poblíž.. ale ne, já jsem v Osace..

Offline Menresh

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 09. Duben 2017 - 04:55:04 »
jen tak.. jestli třeba nejsi někde poblíž.. ale ne, já jsem v Osace..
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.

Jinak abych řekl ještě něco k práci, tak asi úplně nejlepší je a vyhnete se tím jakémukoliv kolektivu ( pracovního), pokud něco zajímavého ovládáte. Nemluvím o jazycích, je pravda, že mnohdy chtějí pouze rodilého mluvčího ( především v AJ) ale pokud umíte na něco třeba hrát (klavír, housle...) dá se s tím v Japonsku poměrně slušně uživit. Znám jednoho Američana, který se tím velice dobře v Japonsku dokáže uživit. 

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 09. Duben 2017 - 06:01:19 »
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)

Offline Menresh

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 09. Duben 2017 - 08:44:44 »
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)

Tak to jsme na to s těma prachama uplne stejne momentalne! Oki napisu, ja sem na line jako karel27684.