akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce v Japonsku  (Přečteno 51871 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
Re:Práce v Japonsku
« Odpověď #90 kdy: 15. Květen 2019 - 10:03:26 »
Zdar lidi,

jsou možnosti jet do Japonska na dobrovolnickou činnost i po čtyřicítce ? Zatím jsem probral to Working Holiday, ale na to už nemám věk a v japanvisa a tak jsem volunteering nedohledal. Bral bych to jako jazykový kurz v praxi  8).

se mějte
Honza

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #91 kdy: 15. Květen 2019 - 10:33:51 »
napadá mě jen wwoof, což je sice asi takové pololegální, nicméně asi funkční..

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #92 kdy: 15. Květen 2019 - 10:57:47 »
Takže jedině na 3 měsíce, pak vypadnout na pár dní domů a zase se vrátit   ;)

P.S. Je vlastně nějaká oficiální možnost studia s přivýdělkem pro lidi na 30 let ?
« Poslední změna: 15. Květen 2019 - 12:08:27 od hanyzek »

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #93 kdy: 16. Květen 2019 - 08:07:33 »
Jestliže ti je více jak 30let, nemůžeš už využít WH. Pokud chceš strávit v Japonsku více jak 3 měsíce (turistické vízum), máš pár možností.

1) najít si zaměstnavatele (v ČR), který tě může poslat do Jap. pracovně, buď na služební cestu, nebo tě může přidělit na jejich pobočku v Jap.

2a) Najdeš si zaměstnavatele (v Jap.), nejlépe ještě dokud jsi v ČR, který ti bude sponzorovat pracovní vízum a prostě jít pracovat do Jap.

2b) Pojedeš do Jap. na turistické vízum a najdeš zaměstnavatele jak ve 2a.

Oficiálně studovat můžeš v jakémkoliv věku, jde pouze o to zdali se zvládneš na školu dostat, ale stojí to nemalé peníze.

Co se práce týče, může dělat ''part-time job'', ale nesmíš přesáhnou víc jak 28h týdně, nicméně nejde to přímo na studentské vízům.

Více info zde: https://study.gaijinpot.com/guide/working-as-a-student-japan/

PS:(Na turistické vízum to nefunguje tak, že jsi v Jap. 90dní, pak si na týden vrátíš a zpátky a stále dokola, to ti projde max 1. Protože vízum platí na 90dní, 1 za rok)
« Poslední změna: 16. Květen 2019 - 08:20:10 od Ainzoolgown »

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #94 kdy: 16. Květen 2019 - 08:40:53 »
Dík za pomoc.
V ČR mám docela dobrou práci, jde mi o rozšíření jazykových znalostí a něco k tomu si třeba přivydělat. Neplacené volno na půl roku bych snad mohl dostat.
« Poslední změna: 16. Květen 2019 - 08:44:44 od hanyzek »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #96 kdy: 03. Únor 2020 - 15:40:26 »
tak jsem dnes začal jezdit pro uber eats.. určitě to trochu rozepíšu na blogu, ale nějaký čas to asi bude trvat, protože zatím vlastně není moc o čem psát. (doručil jsem jen jednu objednávku, protože kolo jsem si byl vyzvednout až večer v 8 hodin, pak přes 4km kvůli registraci kola, a tu jednu objednávku jsem na zkoušku vzal.)

pokud někoho něco k tomu zajímá, můžete se ptát.. ^_^

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #97 kdy: 04. Únor 2020 - 07:17:17 »
Rád si o tom přečtu, ale klidně si počkám na blog.  ;)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #98 kdy: 01. Březen 2020 - 10:33:16 »

Offline VitekS

• Nováček
  • *
« Odpověď #99 kdy: 01. Březen 2020 - 11:00:07 »
Pěkné počtení, koukám že ježdění pro Uber je dobrý pro fyzičku. Ale cena té powerbanky je hodně zajímavá, nemáš náhodou její anglický název, teda jestli japonci tam něco takového mají.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #100 kdy: 01. Březen 2020 - 11:18:56 »
jo, dobrý na fyzičku.. ^_^ nejdřív budu mít nohy jak profesionální cyklista, a pak někde dostanu infarkt.. ^_^ anglické jméno té power banky bohužel netuším. ale je dobrá - dneska jsem s ní jezdil  šest a půl hodiny, a možná půlka pořád zbývá.. rozhodně vydrží déle než já vydržím jezdit..

Offline VitekS

• Nováček
  • *
« Odpověď #101 kdy: 01. Březen 2020 - 11:59:49 »
Můžeš pak vytvořit Uber cyklo-team.
Škoda toho jména, bych se koukl na ebay protože s to jp amazonu to vyjde s poštou krapet draho. Hledám nějakou slušnou pro Switch,Vitu a cyklonavigaci.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #102 kdy: 01. Březen 2020 - 12:12:00 »
já ani netuším kolik chtějí za poštovné do Česka. vybral jsem si ji, protože má velkou kapacitu, levná, poštovné jsem měl zdarma, a doručení do druhého dne. kdybych ji nepotřeboval hned, taky kouknu na ebay / Ali.. ale za doručení několika objednávek už se zaplatila, tak ok..

každopádně chci spíš zkusit jezdit na motorce, ale měnil jsem značku, tak ještě nemám dořešené pojištění..

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #103 kdy: 01. Duben 2020 - 11:08:13 »