Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 118906 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Buceknew

• Otaku
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #540 kdy: 09. Listopad 2016 - 18:13:34 »
Přesně tak.Názvy stanic jsou v angličtině.Pokud by náhodou nebyly, tak jsou nejen v kanji, ale i v hiraganě a není nic jednoduššího, než se těch pár znaků hiragany naučit a být připraven. ;)

Offline jozefx101x

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #541 kdy: 16. Listopad 2016 - 17:28:43 »
Ano, jsou.

Ale Japonsko je z cestovatelského pohledu jednoduchá země. Na vlakových stanicích jsou v naprosté většině případů nápisy i v angličtině, takže stačí koukat kolem sebe, netřeba průvodce. Kupování jízdenek může být trochu složitější, ale to se dá také snadno vyřešit - stačí si hned na letišti koupit ic kartu. A do mobilu ještě japonskou sim s internetem, a člověk se opravdu neztratí..

A kde by som vedel takých ľudí nájsť ? Prípadne sú to Japonci alebo cudzinci ? A ako by sa s nimi dalo vopred dohodnúť ?

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #542 kdy: 16. Listopad 2016 - 23:38:26 »
A kde by som vedel takých ľudí nájsť ? Prípadne sú to Japonci alebo cudzinci ? A ako by sa s nimi dalo vopred dohodnúť ?
já nikdy podobné služby nehledal, takže v tomto směru asi moc neporadím.. ale pokud bych někoho takového hledal, asi bych zkusil couchsurfing, nebo bych se ptal na fóru na japan-guide.com, kam chodí i dost Japonců, kteří umí anglicky, a možná by o něčem věděli..
(občas se tam objeví nějaká nabídka v inzerátech)
« Poslední změna: 16. Listopad 2016 - 23:50:55 od 文鳥 »

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #543 kdy: 17. Listopad 2016 - 08:41:30 »
Na japan-guide.com (a také na friendsinjapan.com) najdeš i Japonce, kteří se učí, nebo již umí česky.Třeba budeš mít štěstí.
Hehe.Teď jsem si vzpomněl, jak po mně na "friednsinjapan" chtěl jeden chlápek radu, na co má sbalit svou českou učitelku angličtiny.  :D

Nechci to nijak zlehčovat, ale myslím si, že to zbytečně dramatizuješ.Psal jsi, že anglicky umíš a to by mělo bohatě stačit.Já anglicky v podstatě neumím a nakonec jsem tam letěl s jedním klučinou z Moravy, který umí maximálně "yes/no".Všechno jsem zařizoval a řešil jen já, ale vrhl jsem se do toho po hlavě a bylo to super.

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #544 kdy: 17. Listopad 2016 - 11:21:18 »
ale myslím si, že to zbytečně dramatizuješ
jj.. imo zbytečná a docela velká komplikace.. ale ať si každý cestuje jak chce..

Offline Ravenhorn

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #545 kdy: 08. Leden 2017 - 14:53:25 »
Zdravím všechny  ;)

Zatím nejspíš na první půlku dubna plánuji cestu do Japonska (za cestováním, sakurami a anime).
Ještě nemám letenku a tak nabízím možnost, pokud by někdo měl zájem také, můžem se domluvit.

Již to bude moje sedmá návštěva Japonska, tak už to tam "trošku" znám a jsem schopen celý plán, ubytování a vše kolem zajistit.

Počítejte celkové náklady podle délky - jsou cca jen předběžné -   na 10 dní (letenka, JR pass na 7 dní, ubytování, vstupy, základní jídlo a pití na tu dobu, ostatní náklady na dopravu) cca 35 000 Kč +-
- na 13-15 dní (vše platí stejně jako u kratší doby, jen JR pass by se vyplatil 14 denní, a všechny položky kvůli více dnem budou vyšší) tam počítat s výdaji celkem za 42-45 000 Kč +-

Pro více informací mě můžete kontaktovat na  radeknohejl@seznam.cz

Radek

;)

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Pohlaví: Ženské
  • Odhalený pózer a závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #546 kdy: 08. Leden 2017 - 16:51:35 »
Tak to se můžeme někde potkat.
My už máme i letenky a na začátku dubna budeme Okajama-Kagošima.  :)

Kam to plánuješ ty?

Offline Ravenhorn

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #547 kdy: 08. Leden 2017 - 18:41:21 »
Ještě těžko říci, ale kvůli sakurám to bude počítám oblast od Tokyo  po Hiroshimu  (tj. Tokyo, Kanazawa, Kyoto, Nara, Osaka, Okayama, Hiroshima, Miyajima Island). K tomu pak pozdeji můžu přidat například nějakou oblast u Mt. Fuji, Nikko, Nagano, Matsumoto apod.

Ještě to přímo nemám dané, spíš bude záležet kdo se mnou bude cestovat.  ;)

Offline moniquanda

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #548 kdy: 13. Únor 2017 - 20:24:53 »
Zdravím ve spolek, nevím jestli se tu už někdo ptal, ale nějak se nemůžu dopídit.

Mám naplánovanou cestu do Japonska s kamarádkou, té ale v té době bude jen 19 let (dospělost v J je až od 20let). Otázka zní zda nebudou mít s tím problém při vstupu do JP nebo jinde (poletíme spol. Emirates, přestup v Dubaji). Zda si nemám udělat na ní nějaký ten list, že za ni zodpovídám (je to i má sestře, tak je to jednodušší)

Jedeme samy, tak ať máme vše potřebné :)

Děkuji za odpovědi

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #549 kdy: 15. Duben 2017 - 14:07:55 »
teď jsme byli v "české restauraci" tady: https://goo.gl/maps/vAJzrDHE4gt a celkem zajímavé místo.. můžete si tu dát bramboráky, utopence, pečenou kachnu se zelím, řízek, atd.. a musím uznat, že to bylo fakt dobré.. sice "japonské" porce, ale to je už detail.. ^^ samozřejmě mají i menu v češtině, a než vám donesou jídlo, můžete si zahrát třeba prší.. ^^ majitel byl nějaký čas ženatý s češkou, a asi dva roky žil v Hradci.. jen je trochu škoda, že otevírají až v 7 večer..

Offline cube

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #550 kdy: 15. Duben 2017 - 21:08:15 »
Měl bych dotaz k Japan rail pass jestli je platný i pro narita express(NEX) a Tokyo metro? Nikde jsem nenašel odpověď jestli  se dá použít pro tento vlak a metro, nebo budu muset koupit lístek zvlášť.

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
« Odpověď #551 kdy: 15. Duben 2017 - 22:11:14 »
Měl bych dotaz k Japan rail pass jestli je platný i pro narita express(NEX) a Tokyo metro? Nikde jsem nenašel odpověď jestli  se dá použít pro tento vlak a metro, nebo budu muset koupit lístek zvlášť.
na NEX platí, ale tenhle vlak má všechny sedačky "reserved", takže potřebujete jízdenku.. takže až si půjdete pro JR Pass, musíte říct, že chcete jet tímhle vlakem, a oni vám ji vystaví.. Na metro JR Pass samozřejmě neplatí, protože to jsou jiné společnosti..