Akihabara.cz

Autor Téma: Studium japonštiny  (Přečteno 31998 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kyoko99

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
Re:Studium japonštiny
« Odpověď #45 kdy: 21. Červen 2016 - 18:03:44 »
Neoluxorem myslíš pražskou prodejnu? Já bydlím na úplně opačném konci republiky a zrovna cestu do Prahy neplánuju,.. . zkusila jsem ještě napsat do knihkupectví Paseky, kde by měli mít výtisky na skladě, tak uvidím co odepíšou..:)

Offline kyoko99

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 23. Červen 2016 - 12:12:40 »
Už slovník mám????

Offline kyoko99

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 03. Červenec 2016 - 20:56:27 »
Měla bych k tomu ještě dotaz - taky někomu chybí stránky 435-450? Nevím kam se to z toho mého slovníku podělo :D :D :D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #48 kdy: 23. Říjen 2016 - 13:17:16 »
"sumimasen" v různých nářečích:

[spoiler]

zdroj: http://cadot.jp/funny/18840.html[/spoiler]

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #49 kdy: 02. Duben 2017 - 13:32:50 »
Zdravím všechny,

Rád bych příští rok začal se studiem japonštiny, už jsem se ptal v pár školách za jak dlouho se dá dosáhnout na JLPT N3, podle nich pokud jste průměrný student tak při 2lekcích týdně se to dá zvládnout za 5-7let.

Nicméně bych se chtěl zeptat na doporučení, jsem z Liberce a nejbližší škola je v praze, takžře i s dojížděním mě to výjde jak skype lekce, máte někdo zkušenost s tímto druhem výuky? Nebo nějaká jiná doporučení na bližší školu?
Jinak jde mi o dvě a více lekce týdně a cenové do 4500,- měsíčně.

Děkuji

Offline Five By Five

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 06. Září 2017 - 16:46:29 »
Ak viete po anglicky - odporúčané aplikácie na android zadarmo...

Japončina je už aj na Duolingo (nutná lepšia angličtina - pri niektorých otázkach vyššej úrovne musíte vpísať anglický preklad)...
V češtine je na Duolingo iba Angličtina.

Pre intenzívne učenie japonských znakov kanji je dobrá aplikácia AnkiDroid Flashcards.
Samotná aplikácia je aj v češtine alebo slovenčine, no zdielané balíky kanji som tam v sk alebo cz nevidel (ak sa niekto vyznáte - môžete ho skúsiť vytvoriť a pridať - bolo by to super). V angličtine ale veľmi dobre vyzerá balík "All in one Kanji - RTK order (new edition)" alebo aj pre slovíčka "NihongoShark.com: Japanese Core 2000 Step 1-10"...

No a asi najvýstižnejšie "obrázkové" kanji (asi pre 500 znakov) aké som videl aj v porovnaní s tlačenými knihami má aplikácia "Kanji Image Pro" od "4LGroup"... V play obchode už však nie je - nahradila ju iná aplikácia s podobným menom od inej firmy - lenže v tej je hromada reklamy a aj chyby...
« Poslední změna: 06. Září 2017 - 22:38:15 od Five By Five »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
    • Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 06. Září 2017 - 23:57:19 »
Japončina je už aj na Duolingo (nutná lepšia angličtina - pri niektorých otázkach vyššej úrovne musíte vpísať anglický preklad)...
Máš nějaký speciální účet nebo jak ses k tomu dostal? Co já vím, tak japonština pro anglicky mluvící by měla být stále ve vývoji a neměla by být volně dostupná.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #52 kdy: 07. Září 2017 - 01:04:45 »
a protože máme v dnešní době na všechno spoustu aplikací, jen zmíním, že by se nemělo zapomínat ani na tužku a papír, což jsou při učení znaků nenahraditelné pomůcky..
když budete poctivě cvičit psaní, znaky si lehce zapamatujete, a může se vám stát, že za nějakou dobu i nějaké ručně psané znaky přečtete, pokud narazíte na někoho se slušným rukopisem.. ^_^

Offline Five By Five

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 08. Září 2017 - 07:22:36 »
Máš nějaký speciální účet nebo jak ses k tomu dostal? Co já vím, tak japonština pro anglicky mluvící by měla být stále ve vývoji a neměla by být volně dostupná.
Tiež ma to prekvapilo, ale už tam je. Stačí iba základný bezplatný účet, kde treba byť online a zobrazuje sa reklama po každej lekcii.
Nainštaloval som si aplikáciu z obchodu, po spustení vybral japončinu, nastavil intenzitu, spravil si test na akej úrovni som (aj napriek gramatickým chybám v angličtine - celkom slušne), registroval sa a hotovo.
Keďže tam ešte nebol (alebo som si aspoň nevšimol) žiadny sk/cz klub - jeden som vytvoril - pozvánka: R3YU56

Edit: pripojený screenshot...

...by se nemělo zapomínat ani na tužku a papír, což jsou při učení znaků nenahraditelné pomůcky.. ...
S tým sa samozrejme nedá nesúhlasiť...
Tiež si okrem pridávania každého znaku do Kanji Prasátka aby som mal prehľad, všetky niekoľkokrát a aj s použitím vo vete prepisujem i do zošitu...
« Poslední změna: 09. Září 2017 - 13:24:16 od Five By Five »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
    • Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 08. Září 2017 - 22:55:59 »
Tiež ma to prekvapilo, ale už tam je. Stačí iba základný bezplatný účet, kde treba byť online a zobrazuje sa reklama po každej lekcii.
Nainštaloval som si aplikáciu z obchodu, po spustení vybral japončinu, nastavil intenzitu, spravil si test na akej úrovni som (aj napriek gramatickým chybám v angličtine - celkom slušne), registroval sa a hotovo.
Aha, takže ty to jedeš přes APP-ku v mobilu. Tak možná tam bude nějaké zvýhodnění. Jsem línej to instalovat, tak ti budu věřit. Ale pokud se normálně přihlásím přes web, tak tam vidím pouze tyhle informace, bez možnosti začít studovat:

Citace
Líhnutí 67%

Odhadované datum vydání: 18.05.17
Upozornit mě, až bude kurz dostupný

Když se člověk koukne na datum, tak očividně jim to na něčem zamrzlo a zapomněli to posunout. A nejsmutnější na tom je, že v procentech líhnutí japonštinu předběhla už i korejština s klingonštinou.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
    • Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 24. Listopad 2017 - 15:05:41 »
Pokud tu někdo vlastní účet na anglickém výukovém portálu japonštiny japanesepod101 a chce si ho prodloužit nebo si ho tam chce pořídit, tak dnes mají v rámci BlackFriday sympatickou slevu 51%:
Kód: [Vybrat]
https://www.youtube.com/watch?v=qNDpFlwkW4I

Offline vlk

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 24. Listopad 2017 - 16:01:39 »
Máte s tím portálem (japanesepod101) někdo nějaké zkušenosti? Basic nebo premium xD
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline GingerHimari

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 25. Listopad 2017 - 14:02:40 »
Tak když už sem tady, zeptám se. Aktuálně má někdo zkušenost s navštěvováním kurzu japonštiny v Praze na nějaké jazykovce? Zachytila sem akorát Chinesepoint.cz které mělo stánek na japanweeku a kurz bude vypsán v únoru. Hodlám se tomu naplno věnovat, sem pracující člověk, ale finance taky nejsou nevyčerpatelné, takže jazykový pobyt teď fakt nedám. Chci začít kurzem s lektorem ne po internetu. Díky za každou radu. :)