Akihabara.cz

Autor Téma: Otaku seznamka  (Přečteno 68529 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hiragaen

• Sledovač
  • **
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Otaku seznamka
« Odpověď #165 kdy: 11. Listopad 2017 - 20:32:42 »

A co se týká věty, že to musí mít člověk v krvi, tak bych s tím mohla i nemusela souhlasit. Z vlastní zkušenosti říkám, že děti animé zaujalo, ale nevím, jak by se k tomu stavěli dospělí, to už je přeci jen o tom, že už se tak nějak našli a jsou to hotoví lidi, kteří mají svůj styl nebo nějaký svůj svět.
No já se k anime dostal až jako dospělý (cca před 10 lety). Nikdo mi nic neukázal či nedoporučil jen jsem jel s kámošem na Pragocon a tam byla nějaká soutěž o poznávání anime, která mi ukázala různorodost těchto věcí a následně mi kámoš přinesl pár věcí a zbytek jsem si dohledal. Tím chci říci, že ani dospělý nemusí mít svůj svět/styl či být uzavřený novým zážitkům, byť mě samotnému se nepodařilo nikoho  zaháčkovat...
After all, you are alive, so you will always have the chance to be happy. "The End of Evangelion"

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated. "Stařec a moře, E. Hemingway"

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #166 kdy: 11. Listopad 2017 - 20:46:38 »
No já se k anime dostal až jako dospělý (cca před 10 lety). Nikdo mi nic neukázal či nedoporučil jen jsem jel s kámošem na Pragocon a tam byla nějaká soutěž o poznávání anime, která mi ukázala různorodost těchto věcí a následně mi kámoš přinesl pár věcí a zbytek jsem si dohledal. Tím chci říci, že ani dospělý nemusí mít svůj svět/styl či být uzavřený novým zážitkům, byť mě samotnému se nepodařilo nikoho  zaháčkovat...

Bohužel mě taky pořádně ne. Skončilo to jen u pár dabovaných filmů.
A nechtěla jsem, aby to působilo, že u dospělých člověk nemá žádnou šanci, jen si myslím, že se to podaří jen u málokoho. Možná to není ani tím animé, ale tím, že spousta věcí je bez dabingu. Můj příbuzný by toho asi zkoukl víc.

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
    • Zobrazit profil
« Odpověď #167 kdy: 12. Listopad 2017 - 00:27:32 »
Funguje to tu sice jako seznamka, ale zároveň zde probíhá zajímavá debata, kdy ještě má člověk šanci být zasažen anime.

Každý z nás v sobě nosíme vlohy na oblíbení si anime. Hodně ale záleží, čím a zároveň kdy se tu schopnost „pokoušíme“ aktivovat. Jelikož už můžu srovnávat, tak level životních zkušeností (tj. věk) tam hraje dost velkou roli. A bohužel směrem dolů. :(

Někdo to stihne už v mládí, další v dětství, jiný v dospělosti a někomu se nezadaří vůbec. U mě ta aktivace přišla sama. Ještě na střední jako rolákovej inTELEktuál jsem hltal hrané filmy Bergmana, Kurosawy, Coppoly apod. a za vrchol animované tvorby jsem považoval Trnku a Disneyho. Někdy na začátku vejšky přišla poprvé do českých kin Cesta do fantazie. Přítelkyně mě na to zvala, ale já odmítl. Pak, po nějaké době, v čase zkoušek jsem jen tak z nudy zapnul telku. Nemusíte hádat, Džihiro za mnou přišla podruhé. Dobře, tak teda jo. Stejně jsem měl čas. No, výsledek byl, že táákhle spadlou čelist (úžasem) jsem ještě neměl.

Po fantastické Džihiro přišla ekoložka Naušika, lapuťanka Šíta, sečtělá Šizuku, pidi Arielka, přikráčela Sofie, přilítl Totoro a další a další, až se musel nechat dveře do světa anime natrvalo otevřené. To proto, že tohle je jen zlomek toho, co následovalo a díky, že to pokračuje dál...

A proč o tom všem žvaním? :-X

Za prvé: v mém okolí je spousta vrstevníků, které ani Džihiro UŽ nedokáže oslovit (a není to jen proto, že to není jejich typ). Možná je v tom to, že si myslí, že jsou chytří dost a fantazii nepotřebují. Pravda však je, že s věkem ta šance a zájem slábne.

A za druhé: dneska v 09:25 na Déčku dávají, hádejte co. Tak, kdo to neviděl a chcete v tom lítat, tak povinně zapnout, ať máte šanci. :-\

https://tv.seznam.cz/program/4999765

PS: teď mě napadá, jestli ale Cesta do fantazie nepatří v součastnosti do sekce "anime pro pamětníky".  :D

Offline Tomixon

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #168 kdy: 21. Listopad 2017 - 18:56:35 »
Zdravím. Bydlím poblíž Mladé Boleslavi. Je mi 18 let a rád bych si touto cestou našel přítelkyni, se kterou bych se mohl dívat na anime, ale měl s ní společné i jiné zájmy. Měla by být z okolí Mladé Boleslavi, popřípadě z Prahy.
Jsem vášnivý šachista. V současnosti začínám hrát ping-pong. Mám rád zvířata a přírodu. Zvlášť procházky se psem po lesích. Jen bych radši na ty procházky nechodil sám. Ve volném čase čtu fantasy literaturu. Občas napíšu nějakou básničku, ale víc mě baví je číst. Co se týká hudby, tak poslouchám hlavně trampský písničky a samozřejmě nějakou tu hudbu z anime, ale problém nemám s ničím.

Anime sleduju asi tři roky. V současnosti sleduju hlavně psychologické, ale nemám problém s žádným žánrem. Najdete mě s mým animelistem na Shirai.cz pod nickem Belbog.

Offline Komja

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #169 kdy: 28. Prosinec 2017 - 20:46:09 »
Tak to zkusím taky :D je mi 22, rád sleduju seriály ať už hraný či anime  ;)
Jsem z okolí HK nebo ještě blíž rychnova tak kdyby si někdo chtěl pokecat tak to zvládnu a rád bych se dozvěděl o něčem co by mě mohlo bavit  :)

Offline loan_tb

• Nováček
  • *
  • lemme smash, becky
    • Zobrazit profil
    • moje projekty
« Odpověď #170 kdy: 29. Prosinec 2017 - 00:24:24 »
  Ahoj,
  nehledám vztah, pouze kamarády/ky, abych nemusela chodit na akce sama (přitom jsem na žádný ještě nebyla, ha). Jsem z Libereckého kraje, konkrétněji z Turnova (takový zapadákov, který si všichni pletou s Trutnovem). 18-ti letá asiatka malýho vzrůstu. Najde se nějaký 'tomodachi'?  ;D

Offline thorrt

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #171 kdy: 30. Prosinec 2017 - 12:45:38 »
juu tu je seznamka, ta práce mě ničí  :(

no tak já vás tady zdravím  8)  , jsem starší  :) ( nejsem senilní ani nešedivím )

no tak se tu mějte  :P

Offline drivcz

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #172 kdy: 02. Leden 2018 - 19:16:29 »
Ahoj... :) našla by se tu nějaká slečna kolem 20 z varů a okolí (Plzeň a pod) která by si chtěla povídat o anime a dalších věcech  :) btw mě je 22 :)

Offline Yukibaru

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #173 kdy: 02. Leden 2018 - 22:08:17 »
Zdravím .. nehladám žiadnu vážnu známosť iba niekoho kto má rád to čo ja a chce si písať ... som Baru a je mi 25 :)

Offline Kouichi

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #174 kdy: 03. Leden 2018 - 18:25:08 »
 :)Ahoj nějaká slečna z Vyškova a okolí kolem 20-30 let co se zajímá o japonskou kulturu a anime.

Offline Tauremo

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #175 kdy: 04. Leden 2018 - 12:21:25 »
Ahoj, je mi 29, jsem z Olomoucka (Hranice na Moravě) a jsem otaku :-), hledám lidi na pokec i k seznámení. Mé zájmy jsou dost obsáhlé ale především asi anime, film, internet, knihy (především sci-fi, fantasy a samozřejmě manga ;D) a sem tam to proložit nějakou pohybovou aktivitou.

K anime jsem se dostal po střední škole, myslím že jsem toho viděl docela dost.
Pár příkladů: Bleach, Katekyo hitman Reborn, Kenichi, Sword art online, High School DxD, Ouran Koukou Host Club, Gundam serie, FMP , FMA, Golden Time ........ ,no prostě bylo by toho hodně.

Offline bofden

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #176 kdy: 15. Leden 2018 - 00:01:41 »
Ahoj, nejaka slecna z okoli Hradce Kralove, ktera by chtela videt mou sbirku anime? ;D