Akihabara.cz

Autor Téma: Otaku seznamka  (Přečteno 63477 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Darkmoor

• Otaku
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
Re:Otaku seznamka
« Odpověď #165 kdy: 11. Listopad 2017 - 07:09:00 »
Ahojte, nechcem sa síce zoznamovať
ale zaujala ma veta že to človek musí mať v krvi...
tak mám potrebu sa vyjadriť - ja mám pocit že je to tak - buď k tomu (anime, dorama...) človek dáko príde sám/sama alebo vôbec.myslím si že to nefunguje tak že ti niekto ukáže a tebe sa zapáči...alebo má niekto takú skúsenosť?
podľa mňa toho jedinca k tomu niečo ťahá tak to dáko nájde...
Já jsem jeden z těch případů, kterému bylo anime ukázáno. Nepočítám včelku Máju a Willyho Foga, které jsem sledoval jako malý kluk.
Cca 10 let zpátky, zrovna když jsem dodělal školu, mi kamarád hodil na flashce anime Noir. Ať se na to zkusím mrknout, že by se mi to mohli líbit. O anime jsem nic nevěděl ani o něm neslyšel, ale zkusil jsem... No a teď su tu furt i po 10 letech. :)
Takže jde to i s neznalýma dospělýma, jen jen třeba trefit něco, co je zaujme.
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Dano1010

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #166 kdy: 11. Listopad 2017 - 09:11:43 »
tak mám potrebu sa vyjadriť - ja mám pocit že je to tak - buď k tomu (anime, dorama...) človek dáko príde sám/sama alebo vôbec.myslím si že to nefunguje tak že ti niekto ukáže a tebe sa zapáči...alebo má niekto takú skúsenosť?

Hmmm, teraz je to už trošku zložitejšie. Ja keď som bol malý tak v telke dávali anime Naruto, Shaman King, Pokemon ale teraz v našom jazyku naň ho už asi moc ľudia nenarazia. V mojej dobe som pozeral stále opakujúce sa tie isté epizody dokoľa :D  V tejto dobe je to skôr že nejaký kamarát niečo "lajkne" na Facebooku nejaký obrázok alebo recenziu a potom sa cez odporúčanie od niekoho začne o anime zaujímať a pozerať ho.

Offline Lanigiro

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #167 kdy: 11. Listopad 2017 - 16:55:21 »
Archerito Nitra síce nieje ďaleko ale predsa to nieje Hlohovec a keďže momentálne nemám auto a som pracujúci človek asi by bolo ťažšie nájsť spoločný voľný čas...  Keď tak OS  :)

Darkmoor to budeš asi jeden z mála.. Ja som skúšal a pres to že zaujalao a páčilo sa, sami ďalej nehľadajú ďalšie anime :)

Offline englsi

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #168 kdy: 11. Listopad 2017 - 18:46:38 »

Když nepočítám anime, které jsem ani nevěděla, že anime je... a to pokemony a shaman king, tak jsem se k japonskému anime s titulky dostala na svatý týden o maturitě, protože jsem bráchu poprosila, že se nechci učit a jestli něco nemá na koukání... no a to mi představil anime bleach :-D přes svaťák jsem stihla přes sto dílů :-D teď si uvědomuji, že jsem ho vlastně nikdy ani nedokoukala a to se mi převážně keníček líbil :-D

Od té doby jsem si hledala celkem sama.. elfen lied nebo lead nebo jak se to vlastně píše bylo moje první co jsem si sama našla, a pak další co jsem donutila bráchu bylo code geas a to bylo tak šíleně dobrý, že od té doby jsem závislá a vyhledávám anime v celku často.. občas musím teda přestat, ale vždy jen na chvíli..

Takže ano myslím si, že patřím k těm, kterým bylo anime ukázáno a doporučeno někým jiným :-) bratr byl totiž závislák už dlouho předtím a to převážně na narutovi :-)

Offline Hiragaen

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #169 kdy: 11. Listopad 2017 - 20:32:42 »

A co se týká věty, že to musí mít člověk v krvi, tak bych s tím mohla i nemusela souhlasit. Z vlastní zkušenosti říkám, že děti animé zaujalo, ale nevím, jak by se k tomu stavěli dospělí, to už je přeci jen o tom, že už se tak nějak našli a jsou to hotoví lidi, kteří mají svůj styl nebo nějaký svůj svět.
No já se k anime dostal až jako dospělý (cca před 10 lety). Nikdo mi nic neukázal či nedoporučil jen jsem jel s kámošem na Pragocon a tam byla nějaká soutěž o poznávání anime, která mi ukázala různorodost těchto věcí a následně mi kámoš přinesl pár věcí a zbytek jsem si dohledal. Tím chci říci, že ani dospělý nemusí mít svůj svět/styl či být uzavřený novým zážitkům, byť mě samotnému se nepodařilo nikoho  zaháčkovat...
After all, you are alive, so you will always have the chance to be happy. "The End of Evangelion"

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated. "Stařec a moře, E. Hemingway"

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #170 kdy: 11. Listopad 2017 - 20:46:38 »
No já se k anime dostal až jako dospělý (cca před 10 lety). Nikdo mi nic neukázal či nedoporučil jen jsem jel s kámošem na Pragocon a tam byla nějaká soutěž o poznávání anime, která mi ukázala různorodost těchto věcí a následně mi kámoš přinesl pár věcí a zbytek jsem si dohledal. Tím chci říci, že ani dospělý nemusí mít svůj svět/styl či být uzavřený novým zážitkům, byť mě samotnému se nepodařilo nikoho  zaháčkovat...

Bohužel mě taky pořádně ne. Skončilo to jen u pár dabovaných filmů.
A nechtěla jsem, aby to působilo, že u dospělých člověk nemá žádnou šanci, jen si myslím, že se to podaří jen u málokoho. Možná to není ani tím animé, ale tím, že spousta věcí je bez dabingu. Můj příbuzný by toho asi zkoukl víc.

Offline Dodeskaden

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #171 kdy: 12. Listopad 2017 - 00:27:32 »
Funguje to tu sice jako seznamka, ale zároveň zde probíhá zajímavá debata, kdy ještě má člověk šanci být zasažen anime.

Každý z nás v sobě nosíme vlohy na oblíbení si anime. Hodně ale záleží, čím a zároveň kdy se tu schopnost „pokoušíme“ aktivovat. Jelikož už můžu srovnávat, tak level životních zkušeností (tj. věk) tam hraje dost velkou roli. A bohužel směrem dolů. :(

Někdo to stihne už v mládí, další v dětství, jiný v dospělosti a někomu se nezadaří vůbec. U mě ta aktivace přišla sama. Ještě na střední jako rolákovej inTELEktuál jsem hltal hrané filmy Bergmana, Kurosawy, Coppoly apod. a za vrchol animované tvorby jsem považoval Trnku a Disneyho. Někdy na začátku vejšky přišla poprvé do českých kin Cesta do fantazie. Přítelkyně mě na to zvala, ale já odmítl. Pak, po nějaké době, v čase zkoušek jsem jen tak z nudy zapnul telku. Nemusíte hádat, Džihiro za mnou přišla podruhé. Dobře, tak teda jo. Stejně jsem měl čas. No, výsledek byl, že táákhle spadlou čelist (úžasem) jsem ještě neměl.

Po fantastické Džihiro přišla ekoložka Naušika, lapuťanka Šíta, sečtělá Šizuku, pidi Arielka, přikráčela Sofie, přilítl Totoro a další a další, až se musel nechat dveře do světa anime natrvalo otevřené. To proto, že tohle je jen zlomek toho, co následovalo a díky, že to pokračuje dál...

A proč o tom všem žvaním? :-X

Za prvé: v mém okolí je spousta vrstevníků, které ani Džihiro UŽ nedokáže oslovit (a není to jen proto, že to není jejich typ). Možná je v tom to, že si myslí, že jsou chytří dost a fantazii nepotřebují. Pravda však je, že s věkem ta šance a zájem slábne.

A za druhé: dneska v 09:25 na Déčku dávají, hádejte co. Tak, kdo to neviděl a chcete v tom lítat, tak povinně zapnout, ať máte šanci. :-\

https://tv.seznam.cz/program/4999765

PS: teď mě napadá, jestli ale Cesta do fantazie nepatří v součastnosti do sekce "anime pro pamětníky".  :D