Akihabara.cz

Autor Téma: Vinyly, kazety, popřípadě videokazety  (Přečteno 3267 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Vinyly, kazety, popřípadě videokazety
« kdy: 02. Listopad 2016 - 22:42:31 »
Tak mě zajímalo, jestli ještě někdo z vás má v téhle digitální době tyto staré "nosiče"?

Já mám ještě originálky a schovávám si je kvůli fotkám, textům a informacím a i trochu z nostalgie. No a čas od času jsem oprášila vinyly pro ten jejich zvuk šumění, praskání a když tu a tam deska přeskočila. Ale kazety si už vůbec nepustím. Ale bylo dobré, když se ta kazeta v rádiu zacuckovala a vy jste ji dolovali pěkných pár chvil a nebo že jste tu kazetu přetočili na tužce rychleji než to rádio.
Zajímavé je, že dnešní náctiletí prý už vůbec neví, že kazeta má stranu A a B. To si pak člověk začne připadat jako nějaký pamětník. :)     

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
Re:Vinyly, kazety, popřípadě videokazety
« Odpověď #1 kdy: 02. Listopad 2016 - 23:24:07 »
Vitej v klubu pametniku :D

relevantni video: https://www.youtube.com/watch?v=GNgm8Cn-HpY
a dalsi relevantni video: https://www.youtube.com/watch?v=jVoSQP2yUYA

a vubec si prohledni(te) vsechni jejich videa...

Ovsem, mam kazety (originalni snad jen dve/tri), co jsem kdy mel, vinyly jsou vsechny u prarodicu, video kazety (nahravky z kamery ci televize) v nejakem supliku, negativy u fotek...

Ale taky si spousta z nas ani nikdy nepoustela napr LaserDisk, 8track ci jine u nas mene popularni medium, takze je to podobne jak s dnesnimi nactiletymi

...btw tvoje radio bylo asi nejaky smejd ;D

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #2 kdy: 02. Listopad 2016 - 23:39:08 »
Tak mě zajímalo, jestli ještě někdo z vás má v téhle digitální době tyto staré "nosiče"?

Já mám ještě originálky a schovávám si je kvůli fotkám, textům a informacím a i trochu z nostalgie. No a čas od času jsem oprášila vinyly pro ten jejich zvuk šumění, praskání a když tu a tam deska přeskočila. Ale kazety si už vůbec nepustím. Ale bylo dobré, když se ta kazeta v rádiu zacuckovala a vy jste ji dolovali pěkných pár chvil a nebo že jste tu kazetu přetočili na tužce rychleji než to rádio.
Zajímavé je, že dnešní náctiletí prý už vůbec neví, že kazeta má stranu A a B. To si pak člověk začne připadat jako nějaký pamětník. :)     

Mám desky starého hard rocku (Led Zeppelin), nebo punku ( Exploited), atd., ale momentálně je nemám na čem pouštět. :-( Mimochodem gramofonové desky jsou už pěkných pár let v móde, takže fanoušků se pode mne najde hodně.
Kazety si už vůbec nepouštím, protože kazeťák už dlouho nemám.Ve svém "skoro veteránském" autě mechaniku mám, ale když už poslouchám za jízdy hudbu, tak z transmitteru.
Co bych spíš ocenil je magneťák a pásky s nahranou hudbou (to dnes většina mladších lidí ani nezná) :D

Keiiko...kazeťák nemusel být šmejd, aby motal kazety.Většinou to byla vina kazety...uvolněná/málo napnutá páska... :)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #3 kdy: 02. Listopad 2016 - 23:43:58 »
audio kazetu už žádnou nemám, ale vinyly, VHS, beta, laserdisky, minidisk a VHD jo.. pak ještě ivdr (což sice není z minulosti, ale rarita to je) a nedávno jsem si pořídil flexi disc ( https://www.discogs.com/CDR-Breakcore/release/8194729 - limitovaná edice 10 kusů)
« Poslední změna: 03. Listopad 2016 - 01:18:44 od 文鳥 »

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #4 kdy: 02. Listopad 2016 - 23:54:14 »
(...)Keiiko...kazeťák nemusel být šmejd, aby motal kazety.Většinou to byla vina kazety...uvolněná/málo napnutá páska... :)
spis mi slo o tu rychlost pretaceni

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #5 kdy: 03. Listopad 2016 - 00:33:17 »
Ze začátku fungovalo naprosto bezvadně, ale když jsem si pouštěla kazety DOCELA často, tak ta mechanika nevydržela. Připomnělo mi to DVD rekordér, který mi nedávno po deseti letech vypověděl službu a já zjistila, že se nové už pěkně dlouho nevyrábí. Prý hlavně kvůli autorským právům.

Offline IanDere

• Tuláčik s dobrou povesťou
  • Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 03. Listopad 2016 - 09:38:21 »
Audiokazety si dobre pamätám a nejaké aj mám. Asi pred dvomi rokmi som si kúpil prístroj, ktorý prevádza záznam z kazety do digitálneho formátu, mimo toho sa dá používať aj ako bežný walkman. Bohužiaľ, asi po roku veľmi výnimočného používania z nepochopiteľných príčin vypovedal službu. :'( Na prehávanie mám ešte CD/magnetofón, ten má však nejakú funkciu autostop - po niekoľkých minútach prehrávania sa to zastaví, či prehrávam CD alebo kazetu. To musel nejaký idiot tam vymyslieť.

Videokazety som síce osobne nevlastnil, aspoň si teda nepamätám, ale v detstve som zvykol u jedného kamaráta pozerať z kaziet Pokémona.

O platniach síce viem, ale toto je asi jediný klasický formát (teda až na pásky, ktoré poznám len z obrázkov), s ktorým som doteraz nemal tú česť sa oboznámiť osobne, to znamená - nedržal som žiadnu v ruke ani som nikdy nenarábal s gramofónom.

Offline Dippy

• Nováček
  • *
  • Překladatel u Hanabi
« Odpověď #7 kdy: 03. Listopad 2016 - 12:27:35 »
kazety, vinyly i VHS mam doma. Kazety si cas od casu nejakou pustim na radiu, vinyly prakticky vubec i kdyz sem pred par lety kupoval novy gramec a VHSek mam plnou skrin i funkcni video, ale nekolik let sem na ne vubec nesah. To byly casy, sedet do pulnoci u tv a nahravat filmy a vzdy hlidat reklamy, aby byl film bez nich.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #8 kdy: 09. Červenec 2018 - 15:45:19 »
poslední přírůstek do sbírky: http://blog.8bb76e1.com/2018/07/ruzova-seiko.html

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #9 kdy: 09. Červenec 2018 - 21:46:57 »
VHSek mám mraky a všechno originálky, ale přišel jsem o video, tak se mi na ně práší ve sklepě. Sice jsem koupil nové, ale bohužel není kompatibilní s tv...  :(
Takže smolík... :'(
« Poslední změna: 09. Červenec 2018 - 21:48:28 od Thorr »
All Hail Chika!

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #10 kdy: 10. Červenec 2018 - 15:39:05 »
Tak si to video připoj do PC přes nějakou bazarovou Tv kartu a můžeš si to i uložit v PC a pak třeba vypálit.
« Poslední změna: 10. Červenec 2018 - 15:43:15 od Xenotaku »

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #11 kdy: 10. Červenec 2018 - 21:53:03 »
Ono záleží co má video za výstupy-možná by se dala najít vhodná redukce(aktivní), na některý vstup který TV má. :-[ jinak možnost protáhnout to přes vhodnou kartu je taky možnost...(jen trochu sežere více času  :( ).