Akihabara.cz

Autor Téma: Akihabara v3  (Přečteno 2584 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Pohlaví: Mužské
  • Hentai master in the world
    • Zobrazit profil
    • Benda_11
Akihabara v3
« kdy: 12. Únor 2017 - 18:52:06 »
Ahoj všem

Ještě to není 100% a časový rozvrh neznáme, ale v rámci diskuzí debatujeme o možné nové Akihabaře, tak jak by mohla vypadat a co všechno nového by sebou mohla přinést. V zákulisí moderátorů jsme vše řádně probrali a vše si vyjasnili a na většině věcí jsme se i shodli. Nová verze Akihabary má z naší strany zelenou. V podrobnějším přehledu (viz níže) najdete seznam změn a výhod, které sebou nová Akihabara přinese. Ale předtím než se do něčeho velkého pustíme, tak dáváme slovo vám všem návštěvníkům. Možnost se vyjádřit ať už k současné Akihabaře nebo i k té nové.

Výhody:
1) Jeden portál pro všechno a pro všechny
Pryč se schizofrenií

2) Rychlejší vývoj nových věcí
VB na vývoj nových věcí nemá čas, neboť skoro pořád opravuje chyby. A když jednu chybu objeví na anime, tak s největší pravděpodobností se bude vyskytovat i jinde (na manze, doramě, ...) a tu musí opravit taky. A tomu chceme zamezit.

3) Rychlejší oprava stávajících věcí
Tento bod úzce souvisí s předchozím bodem. Jednu chybu nebudeme muset opravovat na vícero místech.

4) Životnost programátora
Řekněme to takhle, pokud chceme aby Akihabara byla (skoro) věčná, tak tu taky musí být někdo kdo se o ní bude starat a nejenom moderátoři, ale i administrátoři popřípadně programátoři. Sice nechci předbíhat události, ale prostě si to na rovinu přiznejme, tak jako odešel z vývoje Sove, tak jsem odešel i Já a někdy v budoucnu je dost pravděpodobné, že i odejde VB. A proto se spolu s VB budeme snažit připravit půdu pro nového člověka, který se pak po VBm ujme žezla a nebude se muset rok po převzetí stále zorientovávat (že VB? :D)

Razantní změny:

1) Postupné rušení portálů a slučování do jednoho celistvého portálu
Zanikne anime, dorama, postavy, manga i jmusic (někdy v budoucnu i ostatní) a budou sloučeny do jednoho portálu. Přinese to sebou že všechny věci budou hezky pohromadě na jednom místě. Rychlejší přehled i orientace (hlavně pro nově přicházející lidi), protože současné rozložení portálů se může pro někoho zdát být schizofrenní.

2) Vše se bude administrovat z jednoho místa
Určitě někteří z vás zažívají, že chtějí například přidat nějakou vazbu k anime, ale tu musí provést z portálu j-music. Tomuhle by se mělo zamezit a vše by mělo být na jednom místě

3) Přeadresování url
Jak už někteří tuší zanikne anime.akihabara.cz (atd.) a bude jen a pouze www.akihabara.cz Toto téma bylo jednou z nejdiskutovanějších témat mezi moderátory. Můžu vás ujistit že zpětná kompatibilita bude zaručena na 100% plus budou přidány nové možnosti jak se dostat jednotlivým profilům, viz př. k anime:

http://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (nové url adresy z důvodu současných nedostatků)
http://anime.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (zavedeno pro zpětnou kompatibilitu)
http://anime.akihabara.cz/anime/6367 (přístup přes ID jako tomu je na AniDB)
http://anime.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl (A tohle je už jen bonus na závěr)

Bude po zavedení nové Akihabary se zpětnou kompatibilitou přesměrováno na

http://www.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/6367
http://www.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl

Stejná hierarchie pak bude zavedena u všech ostatních portálů.

4) Nový vzhled pro potřeby sjednoceného portálu
Podrobnosti k novému vzhledu budou v jiném topicu (přidám sem pak odkaz). Tohle je stále zatím v diskuzi moderátorů. Potřebujeme doladit pár detailů. Změnu vzhledu se budeme snažit zachovat. V prvopočátcích nebude aktivní, protože se na to nejdříve musí udělat nový nástroj, který bude odrážet nový vzhled. současný nelze použít.

5) Přístup pouze přes SSL
Vzhledem k tomu, že existuje možnost si zdarma vygenerovat SSL certifikát tak do budoucna uvažujeme, že veškerou komunikaci pro přístup na Akihabaru zašifrujeme. Zatím v diskuzích zůstává, že bysme si jako Akihabara koupili přímo certifikát na míru. Uvidíme ještě.

Proč teď, proč tak náhle a proč vůbec?

Řekněme to takhle, není to unáhlené rozhodnutí, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale některé změny, které probíhají na úrovní programování již k tomu dávno spějí. Jen to není nikde vidět. Tento proces tu probíhá už pár let, řekněme dva až tři roky. S příchodem Akihabary v2 jsme vše rozdělili na portály, ale po pár letech na pozadí toho všeho probíhalo slučování, které mělo za cíl usnadnit programování a orientaci pod kapotou Akihabary. K současné chvíli bych se i opovážil říct, že se blížíme k 50% podílu sloučenosti portálů i když jsme se je na začátku snažili rozdělit. A řekli jsme si, proč tomu nedat jednotný cíl a vizi jakou by se měla Akihabara ubírat. Snažíme se jít jednoduší cestou, jak pro vývoj tak i pro správu a hlavně pro uživatelský zážitek: mít vše přehledně na jednom místě. A proč vůbec to všechno? Jen mrtvé ryby plují s proudem.

Takže co vy na to?

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
Re:Akihabara v3
« Odpověď #1 kdy: 12. Únor 2017 - 22:54:12 »
Takže co vy na to?
Tak uživatelé konečný výsledek asi stejně moc neovlivní. ^_^ Ale každopádně souhlas. Koncept AniDB je dobrý, a jak píšeš, hlavně z hlediska údržby je důležité věci maximálně zjednodušit, aby člověk, který se o to stará, neztratil zbytečně motivaci. A pokud ji ztratí, tak aby to mohl někdo snadno převzít.

Ale já osobně chodím jen na fórum a info o anime hledám jinde.
(celkem by mě zajímalo, jaká je aktivita fórum vs info portály (anime, manga, atd.. klidně všechny dohromady))
« Poslední změna: 12. Únor 2017 - 23:01:16 od 赤い戦車 »

Offline alisarrian

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Únor 2017 - 00:10:51 »
Docela chápu proč to chcete udělat a s tím SSL je to taky dobrý nápad, ale z hlediska někoho kdo využívá převážně Anime, okrajově mangu a nic jiného tak mi současné rozdělení celkem vyhovovalo a pevně doufám že z toho nevznikne nějaký mišmaš :) Přece jen rozdělení na jednotlivé celky taky není úplně na škodu - alespoň formou kompletního nastavení hlavní stránky kde si to každý upravý dle sebe...

Offline 赤い戦車

• Veterán
  • なんかちがう...
    • Zobrazit profil
    • http://blog.8BB76E1.com/
« Odpověď #3 kdy: 13. Únor 2017 - 00:46:34 »
..a pevně doufám že z toho nevznikne nějaký mišmaš..
nevím jestli používáš AniDB, ale tam to vyřešili prostým přepínačem ve vyhledávání. Jednoduché a funkční. Vše je pohromadě a člověk si zároveň může zvolit, pokud chce vyhledávat jen v určité oblasti. (jen anime, jen postavy, atd..)

Offline vlk

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Únor 2017 - 20:46:21 »
Rozhodně jsem pro určité změny na aki už jen třeba proto aby se mohla případně dále rozvíjet což jde nejlépe pokud bude mít jednoduší strukturu než má teď. AniDB nepoužívám takže nemůžu porovnat ale nebylo by špatné kdyby z aki bylo něco na způsob myanimelist.net (akorát že tam není možné dát tit či odkazy přímo na portál - teda pokud vím). Jejich vyhledávání je naprosto jednoduché a není potřeba portál rozdělovat na nějaké další portály (a o to tady jde, nebo ne?). Taky se mi líbí design a rozdělení jejich stránek i když ani aki není v tomto směru vůbec špatná. xD

Celkově se mi aki líbí taková jaká je akorát by nebylo na škodu jí trochu zjednodušit a odstranit podstránky které by byly na jedné společné  stránce (stránku akihabara.cz vůbec nepoužívám, jen jednotlivé podstránky jako např anime.aki... nebo manga.aki...).
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Online Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 14. Únor 2017 - 19:20:11 »
Za sebe řeknu jen to, že mě slučování portálů rozhodně vadit nebude.Nejsem autista, aby mě tyto změny rozhodily.Jsem Aki věrný (také ji mám nastavenu jako domovskou stránku, takže i když se nestíhám zapojovat do víru dění, tak alespoň vím, co se tu děje) a pokud jsou chystané změny to nejlepší pro ideální chod serveru, tak je přijmu bez reptání a zvyknu si na ně. ;)

Offline TsuchiKim

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Ženské
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03. Březen 2017 - 19:25:30 »
No, já budu vůči těm změnám značně rezervovaná, protože ze zkušenosti vím, že skoro vždycky když se něco někde měnilo, byl z toho akorát větší čurbes a já tam přestala chodit, protože to bylo nepřehledné a tím i trochu nepřátelské (nejnovější, co mě napadá je kfilmu.net, i přesto to Fruiko říká, mě ta nová verze prostě nevyhovuje).

Proti čemu mám největší protest, tak je sloučení. To je právě to, co mi na akihabaře vyhovuje úplně nejvíc - že to není všechno slité v jeden celek. Když chci načerpat nějaké typy na dorama, nemusím se prokousávat hromadou anime. Stejně tak jako když se chci podívat na nějaké konkrétní anime, můžu si být jistá, že tam k tomu není zamíchaná hraná verze. A pokud by to bylo nějak vypsané, že můžu hledat jen v té a té kategorii, kdo to má pořád hlídat? Zvláště když jde primárně o anime.
Někdo tu odkazoval na myanimelist.net... No, to se mě zrovna třeba nelíbí. Je ošklivá, působí strašně nepřátelsky a nemám nejmenší chuť se tam v tom nějak vrtat, což je jeden z důvodů, proč upřednostňuju akihabaru.

Vzhled akihabary - mě osobně to takhle vyhovuje. Mnohem víc, než když je ten profil v horním řádku, jak to má většina stránek. A to ostatní, co potřebuju, je pěkně přehledné nad profilem.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
    • Zobrazit profil
    • Keiiko's pirate bay
« Odpověď #7 kdy: 03. Březen 2017 - 21:33:41 »
Ja bych jen chtel upozornit na mylnou predstavu mnoha z vas, ze slouceni portalu bude mit za nasledek vsechno v jedne kupe. To ovsem tak uplne nebude. To, ze dojde ke slouceni, bude mit za nasledek ze nebude anime.akihabara.cz nebo dorama.akihabara.cz, ale bude jen akihabara.cz. K rozdeleni ale dojde primo na webu, kde bude mozne zobrazovat ci vyhledavat zvlast tak jak je to ted. Krasnou ukazkou je ANIDB, kde je to takto rozdelene.

Snad jsem to trochu vysvetlil, opravdu se nechystaji podobne pohromy jako vsechno v jedne kupe ???

Offline TsuchiKim

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 04. Březen 2017 - 01:23:39 »
Ja bych jen chtel upozornit na mylnou predstavu mnoha z vas, ze slouceni portalu bude mit za nasledek vsechno v jedne kupe. To ovsem tak uplne nebude. To, ze dojde ke slouceni, bude mit za nasledek ze nebude anime.akihabara.cz nebo dorama.akihabara.cz, ale bude jen akihabara.cz. K rozdeleni ale dojde primo na webu, kde bude mozne zobrazovat ci vyhledavat zvlast tak jak je to ted. Krasnou ukazkou je ANIDB, kde je to takto rozdelene.

Snad jsem to trochu vysvetlil, opravdu se nechystaji podobne pohromy jako vsechno v jedne kupe ???

Anidb jsem nikdy nepoužívala (nejspíš jsem ojedinělý případ), ale když jsem se tam teď v rámci studia zkusila podívat, pochopila jsem proč. Dá se to označit nejlépe jako fuj. Anidb je přesně ten případ, který by od nějakého bližšího koukání na anime, potažmo doramy odradil. Nevyhovuje to mým potřebám. Když jsem se pokusila si třeba vyhledat nějakou postavu, aniž bych měla konkrétní parametry - než jsem se někam proklikala, tak uběhla hodina (no dobře, to dost přeháním, ale chvíli to trvalo).
Jakože chápu, že pro adminy to je tak asi jednodušší, ale z uživatelského hlediska, no... jak pro koho.
Mimochodem, to jen neumím hledat, nebo tam dorama a manga není? A když už jsem u toho, tam přece všechno v kupě je, jen dá při vyhledávání zadat, že to má hledat jen postavy/anime/... ale kdo na to má pořád myslet? To vůbec není pohodlné a je potřeba myslet na to, že lidi jsou převážně líní a blbí. Což není urážka, ani se tím nechci nikoho dotknout, ale je fakt, se kterým je při designování jakýchkoliv služeb potřeba počítat :-)

Offline Darkmoor

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 04. Březen 2017 - 06:35:19 »
...
Mimochodem, to jen neumím hledat, nebo tam dorama a manga není? A když už jsem u toho, tam přece všechno v kupě je, jen dá při vyhledávání zadat, že to má hledat jen postavy/anime/... ale kdo na to má pořád myslet? To vůbec není pohodlné a je potřeba myslet na to, že lidi jsou převážně líní a blbí. Což není urážka, ani se tím nechci nikoho dotknout, ale je fakt, se kterým je při designování jakýchkoliv služeb potřeba počítat :-)
Pokud máš na mysli AniDB, tak to je portál čistě pro anime, mangu a doramu tam budeš hledat marně.
Pro prvního návštěvníka může být AniDB krapet složité a odrazující protože má celkem rozsáhlá nastavení, kterými si ho může člověk upravit k obrazu svému. Pokud si nechce zvykat na defaultní nastavení. To platí i pro pokročilé vyhledávání, kde jsou mraky filtrů. Ale to zase hodně pomáhá pokud člověk potřebuje vytahat jen anime s určitými parametry (což asi obyčejný příležitostný uživatel nevyužije, pravda).
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Mikaminka

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Březen 2017 - 17:03:51 »
Pokud se do toho můžu vložit, ráda bych uvítala v anime sekci vybírání podle typu. (Seriál, OVA, Film...)
Kolikrát jsem měla chuť na nějaký ten filmek místo seriálu, ale špatně se to hledá :D

Díky :)

Offline 8B3CE273

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07. Březen 2017 - 17:31:01 »
Mikaminka: V levé panelu, druhé odshora je vyhkledávání, kde si mimo sousty dalších věcí můžeš vybrat jestli chceš film, seriál, nebo cokoliv jinýho

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
    • Zobrazit profil
    • Keiiko's pirate bay
« Odpověď #12 kdy: 07. Březen 2017 - 17:35:44 »
(...) sekci vybírání podle typu. (Seriál, OVA, Film...) (...)

Tohle uz tu funguje dlouho

LOKÁLNÍ MENU -> Vyhledávání -> Typ: Film -> vyhledat

v idealnim pripade si zrovna uved rozsah doby vyroby, zanry nebo taky napr jestli ma vyhledat i anime co uz mas v animelistu. kdyz nezadas nic jineho nez film, tak ti to najde vsechny filmy ;)

Offline 濃Yoshiro力度運

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 10. Březen 2017 - 19:27:21 »
Dúfam že profil uživatela bude krajší než je teraz nič v zlom, moc mali je avatar dal by som ho zvačšiť aspoň tých 640x480 :) a rad by som bol keby sa dalo ešte zmeniť meno uživatela, to mi tam chýba. Ale bolo by to obmedzene, napríklad max 5krat si zmeniť meno :) 

Offline Madao

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 10. Březen 2017 - 22:58:23 »
rad by som bol keby sa dalo ešte zmeniť meno uživatela, to mi tam chýba. Ale bolo by to obmedzene, napríklad max 5krat si zmeniť meno :)

Najeď si na profil na fórku  -nastavení profilu - nastavení účtu a uvidíš:

Jméno
Toto jméno vidí ostatní uživatelé.

Kde si jej můžeš měnit.