akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Budoucí vývoj Akihabary?  (Přečteno 25931 krát)

Nokuchishi a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Honza135

• Začínající anime kritik a vymetač conů
  • Nováček
  • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #195 kdy: 04. Prosinec 2017 - 21:07:56 »
Ako ale fakt si nemyslím, že z celej EU budú riešiť práve nás a aj keby, tak si nemyslím, že pri toľkej americkej tvorbe ich bude zaujímať Ázijská o ktorej sa stále veľmi nevie v porovnaní s Amerikou.
Taky si to myslím. Vem si, kolik lidí sleduje blockbustery z nelegálních zdrojů. Drtivá většina; jen málokdo si titul koupí. A když už na to jde někdo legální cestou, koukne na to v kině za přepálenou cenu (ale za ten zážitek to stojí, to já nevyvracím... :) ), za který dostanete nějakou hodinu a půl promítačky. (ironicky řečeno). Ale pak, když se chcete na ten film podívat znovu, tak proč si ho kupovat, když si ho můžu stáhnout? Takhle myslí většina alespoň mé generace. Takže si myslím, že jsme na samé hranici zájmu, čistě logicky...

To, že tu nejsou odkazy na hardsuby, to mi už nijak nevadí. Číst v angličtině není pro mě problém. Holt bude muset komunita začít pilovat ájinu. Na to doporučuji z vlastní ověřené zkušenosti si přečíst visual novelu. Byl jsem čtyřkař, měl jsem rok před maturitou z angličtiny a já nevěděl, co s tím. Zároveň jsem se už tehdy chtěl odpoutat od české a slovenské překladatelské tvorby a být více nezávislý při výběru anime seriálů, filmů a OVAček. Když jsem si stáhl tehdá dvojdílný OVAčko, zjistil jsem, že tu angličtinu vůbec nestíhám číst, natož to něco málo v hlavě rychle přeložit. Sáhnul jsem tedy po VNku a po přečtení dvou routes (čili "příběhových linií", obě se mi hluboko zapsaly do hlavy), jsem na sobě pocítil, že to už zvládám s čím dál tím menší potřebou užívání slovníku v tabletu, až jsem ho používal k opravdu výjimečným slovům.  Poté jsem koukl na anime seriál v s anglickými titulky a byl jsem celý bez sebe, že si to dávám na pohodu. Od té doby jsem se od českých titulků odpoutal a ty české (či slovenské, to já neřeším) přikládám k videu vždy jen z úcty k překladateli, co si s tím dal práci, protože to téměř vždy zvládnu bez nich - samozřejmě, pokud jsou v softsubu na přepnutí anglické. (Výjimky se stále ještě najdou...) A maturitu jsem dal za dvě k úžasu všech mých spolužáků, co ode mě mnoho nečekali...

Tím chci říct, že pokud v sobě najdete tu vůli a sílu se naučit čist ( a tím pádem i psát a mluvit - jojo, já si ten text za hlavního hrdinu vždycky předčítal :D ), tak se po dvou až třech týdnech dostanete přes to nejhorší a pak to už půjde samo. Tudy vedla moje cesta. Učení angličtiny jsem spojil s oblíbenou anime kresbou a rozšířeným příběhem, který byl v anime adaptacích oholen až na kost a mě prostě zajímalo, co nového se o hrdince dozvím či jestli "náhodou" něco více neuvidím... A tahle zvědavost mě zlepšila úroveň angličtiny. Je to na začátku tryhard, kdy nerozumíte každému druhému slovu v textu, ale věřte, po čase se to zlomí... :)

Offline Kakashi_

• Sledovač
  • **
« Odpověď #196 kdy: 04. Prosinec 2017 - 22:23:00 »
Hahaááááááááááááááááá
Kdyby se zavíralo ze nelegální sledování, nebude to jen u takové blbosti, jako je anime, takže tvůj mokrý sen bude stále jen mokrým snem, i kdyby začali zavírat.  :'(
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline s4ber

• Otaku
« Odpověď #197 kdy: 06. Prosinec 2017 - 09:01:27 »
Prijde mi, ze se tady v tech diskuzich ztraci pointa. Blbej zakon je porad zakon. Meditovat nad tim, kdy, kde, jestli nebo jak dusledne se bude prosazovat je jako hrat ruskou ruletu s pistoli. Za sebe bych to shrnul takhle. Kazde reseni, ktere zachrani Akihabaru zpusobem, ktery nedostane fansubery a moderatory do kriminalu nebo jim nezpusobi exekuci na majetek bude spravne reseni.

"Největším hrdinstvím není čelit nepříteli ... ale pravdě. Pravda nebere zajatce!"

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #198 kdy: 06. Prosinec 2017 - 11:24:40 »
Pokud nekoho zajimaji ty nejhlavnejsi zakony (postnute ve vedlejsim vlakne)

Mno kdyz tak moc chcete, proc ne, ale ani ja se v tom nevyznam ???

Kód: [Vybrat]
http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2014/september/tradoc_152806.pdf
https://www.gdpr.cz/gdpr/kompletni-zneni-gdpr/a pak jeste hromada dalsich, ktere podporuji tu nasi teorii, o ktere se tu celou dobu bavime.

Tak snad to rychle prelouskate ;) a hlavne neverne nejakym pochybnym strankam jako akihabara, ktere prinesli jen shrnuti ;)

A pro ostatni- jak jsem rikal, lepsi je si pockat na video ;)

Offline hudiny

• Nováček
  • *
« Odpověď #199 kdy: 10. Prosinec 2017 - 03:16:46 »
Tak jsem tu přelouskal  těch 14 stránek a výsledkem je to že zítra razím za strýcem aby mě poučil a zaškolil (za minulého  režimu byl vekslák). Jen místo bonů budeme v temných uličkách vyměňovat paměťová zařízení  ;D ;D

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
Re:Budoucí vývoj Akihabary? (slibovane video)
« Odpověď #200 kdy: 10. Prosinec 2017 - 11:19:04 »
slibovane "video" ohledne aktualni situaci
https://www.youtube.com/watch?v=aRVkQLgjAmM

Offline Grunt

• Nováček
  • *
« Odpověď #201 kdy: 18. Prosinec 2017 - 18:55:09 »
 ;D Na Akihabaře jsou nějaké titulky? Nějak mi uniká o čem vlastně je tento flejm.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #202 kdy: 18. Prosinec 2017 - 19:10:17 »
;D Na Akihabaře jsou nějaké titulky? Nějak mi uniká o čem vlastně je tento flejm.

Vypadni trolle.

Offline Grunt

• Nováček
  • *
« Odpověď #203 kdy: 18. Prosinec 2017 - 20:10:46 »
Vypadni trolle.
Ok, tak už jdu.

Offline TsuchiKim

• Nováček
  • *
« Odpověď #204 kdy: 21. Prosinec 2017 - 01:33:22 »
Taky si to myslím. Vem si, kolik lidí sleduje blockbustery z nelegálních zdrojů. Drtivá většina; jen málokdo si titul koupí. A když už na to jde někdo legální cestou, koukne na to v kině za přepálenou cenu (ale za ten zážitek to stojí, to já nevyvracím... :) ), za který dostanete nějakou hodinu a půl promítačky. (ironicky řečeno). Ale pak, když se chcete na ten film podívat znovu, tak proč si ho kupovat, když si ho můžu stáhnout? Takhle myslí většina alespoň mé generace. Takže si myslím, že jsme na samé hranici zájmu, čistě logicky...

To, že tu nejsou odkazy na hardsuby, to mi už nijak nevadí. Číst v angličtině není pro mě problém. Holt bude muset komunita začít pilovat ájinu. Na to doporučuji z vlastní ověřené zkušenosti si přečíst visual novelu. Byl jsem čtyřkař, měl jsem rok před maturitou z angličtiny a já nevěděl, co s tím. Zároveň jsem se už tehdy chtěl odpoutat od české a slovenské překladatelské tvorby a být více nezávislý při výběru anime seriálů, filmů a OVAček. Když jsem si stáhl tehdá dvojdílný OVAčko, zjistil jsem, že tu angličtinu vůbec nestíhám číst, natož to něco málo v hlavě rychle přeložit. Sáhnul jsem tedy po VNku a po přečtení dvou routes (čili "příběhových linií", obě se mi hluboko zapsaly do hlavy), jsem na sobě pocítil, že to už zvládám s čím dál tím menší potřebou užívání slovníku v tabletu, až jsem ho používal k opravdu výjimečným slovům.  Poté jsem koukl na anime seriál v s anglickými titulky a byl jsem celý bez sebe, že si to dávám na pohodu. Od té doby jsem se od českých titulků odpoutal a ty české (či slovenské, to já neřeším) přikládám k videu vždy jen z úcty k překladateli, co si s tím dal práci, protože to téměř vždy zvládnu bez nich - samozřejmě, pokud jsou v softsubu na přepnutí anglické. (Výjimky se stále ještě najdou...) A maturitu jsem dal za dvě k úžasu všech mých spolužáků, co ode mě mnoho nečekali...

Tím chci říct, že pokud v sobě najdete tu vůli a sílu se naučit čist ( a tím pádem i psát a mluvit - jojo, já si ten text za hlavního hrdinu vždycky předčítal :D ), tak se po dvou až třech týdnech dostanete přes to nejhorší a pak to už půjde samo. Tudy vedla moje cesta. Učení angličtiny jsem spojil s oblíbenou anime kresbou a rozšířeným příběhem, který byl v anime adaptacích oholen až na kost a mě prostě zajímalo, co nového se o hrdince dozvím či jestli "náhodou" něco více neuvidím... A tahle zvědavost mě zlepšila úroveň angličtiny. Je to na začátku tryhard, kdy nerozumíte každému druhému slovu v textu, ale věřte, po čase se to zlomí... :)

tohle se liší člověk od člověka, já třeba s angličtinou bojuju už skoro dvacet, dokonce jsem zkusila i jednu dobu překládat v naivní víře, že mi to pomůže... ne, nijak výrazně nepomohlo, takže pokud si chci anime užít a ne se tři hodiny trápit u dvaceminutového dílu, potřebuju české titulky

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #205 kdy: 29. Prosinec 2017 - 17:28:03 »
Myslím že by bylo dobré přestat vyřvávat do světa že tu někdo něco stahuje a že se něco bude rušit nebo se za to bude platit, protože jak určitě i většina lidí zde ví, americký seriál Simpsonovi umí celkem předpovídat co se stane, cokoliv od výsledku posledních amerických voleb až k tomu co se děje se studiem FOX, takže před třemi lety předpověděli že kdo se prokecne s nelegálním stahováním toho sebere FBI, konkrétně 9.díl 25.série, takže by místo toho dělat větší paniku než Tokyo Magnitude 8.0 při zemětřesení, by bylo lepší nekecat a pokračovat v tom co se tu dělalo od založení akihabary, shirai, shibuyi/HnS a netroubit celý republice že tu něco děláme, když jí to nezajímalo doteď tak jí to kvůli tomu aby se kanada neposrala nebudeme dávat jak na stříbrným podnosu.

Offline Sh4d0w

• Nováček
  • *
« Odpověď #206 kdy: 30. Prosinec 2017 - 12:28:35 »
Tak koukám, že šašek s tím videem pěkně rozšířil paniku v komunitě...

Dobrá tedy, tohle je příspěvek pro všechny, co se překládání nechtějí vzdát, ale zároveň chtějí zůstat v anonymitě. Třeba i jen pro jistotu, kdyby se něco opravdu začalo dít.

Zkrátím to, jak to jen půjde: pojďte se mnou vytvořit síť alespoň několika málo fansubů na "darknetu". Čím více nás bude, tím méně budeme zavislí na normálním internetu, a tím pádem se i minimalizuje i to minimální riziko odhalení. Navíc pokud budete nabízet pouze externí titulky a třeba i odkazy na video, nikoho opravdu nebudete zajímat natolik, aby vynakládal takové enormní prostředky a úsilí pro jejich smazání a vaši identifikaci.

Co je potřeba? Stáhněte si Tor browser, nainstalujte ho a vytvořte si mail na http://torbox3uiot6wchz.onion (použijte nějakou přezdívku, co normálně nepoužíváte). Potom mi napište na shadowthesav1or@torbox3uiot6wchz.onion. Pošlu vám další instrukce, nebo třeba jen odpovím na dotazy, sem na fórum budu přispívat minimálně. Pokud se chcete zapojit a neumíte HTML, stačí minimální znalost wordpressu. Tor browser na nic jiného nepoužívejte(!). Pokud neodpovím do týdne, pošlete zprávu znova.

S vytvořením webu a zachováním anonymity se samozřejmě pojí X dalších věcí, které tu neuvádím. To všechno zase poskytnu přes výše uvedený mail. Později snad i vytvořím jednotný návod. Ocením třeba i kontakt na někoho zkušenějšího, kdo se v této oblasti pohybuje a chtěl by přiložit ruku k dílu. Nebo i člověka, co by chtěl provozovat rozcestník na ostatní překladatelské weby, kdokoliv s chutí zapojit se je vítán.

Tohle řešení je možná tak trochu "overkill" a má svoje mouchy, ale zatím jsem nic efektivnějšího(/bezpečnějšího), co zachová fansuby, neviděl. Navíc se bude chránit anonymita jak překladatelů, tak fanoušků, kdyby i ti začali být paranoidní. Nerad podkopávám systém podpory vydavatelů anime, ale dokud tu nebude legální cesta k anime s českými titulkami (get real - Crunchyroll nevýjde), nebudu jen sedět a dívat se, jak tahle naše subkultura umírá.

Ozvat se mohou i překladatelé mangy. Nějaké řešení se najde určitě i pro ně.

Budu rád, když tuto zprávu rozšíříte i mimo fórum na Akihabaře. Čím víc nás bude, tím úspěšnější bude i plán.

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
« Odpověď #207 kdy: 30. Prosinec 2017 - 13:37:10 »
Ahoj Sh4d0w, nápad je to zajímavý, ale asi tehdy, až tady opravdu proběhne nějaký "hon na čarodějnice" (tj. na překladatele).

Lidi neumí gůglit, u některých překladatelských skupin se musí nově seznámit s obsluhou IRC a XDCC, moc se mi nezdá, že na to máme. Navíc nedává smysl se od stáda moc vzdalovat, pokud neděláš překlady jen pro sebe.

Offline bigmirek

• Nováček
  • *
« Odpověď #208 kdy: 31. Prosinec 2017 - 16:01:50 »
 Ted po dluhe dobje se zajimám o anime a nemuz se divit jaka histerie zacla kolovat o anime  přiblizne před 6 roky byl taky problem ze anime se nedalo ani najit pokud jste nevjedeli kam jit
  tak byl problem torrent byli nedostupni protoze v japonku sli jak slepice poflusu po torrentech RAW byla panika a stacilo to jnak řesit ,a jak to tady zaznelo pkud budeme ticho tak se to uklidni.
Nejhorsi je najit RAW videa pak titulky se dali najit na iternetu mislim EN titulky takovy anidb uz by musel skoncit 100

« Poslední změna: 31. Prosinec 2017 - 16:12:29 od bigmirek »

Offline Bulik

• Nováček
  • *
« Odpověď #209 kdy: 31. Prosinec 2017 - 19:02:52 »
Ač je to stupidní otázka a možná ji už tady někdo vyřknul, je nějaká možnost převedení "vytvoření" webu se softsuby/hardsuby titulky apod" na datové centrum z jiné země které není v EU?