akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Realita - Co všechno se bude mazat  (Přečteno 17266 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ayumi1234

• Nováček
  • *
Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« Odpověď #30 kdy: 06. Prosinec 2017 - 22:31:15 »
Ráda bych aby aki zůstala i když už jenom jako informační sem za ní moc rada....

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #31 kdy: 07. Prosinec 2017 - 01:04:48 »
..a nebo se z ní stane česká verze AniDB..
však tak taky začala, ne? ^^ (ale AniDB taky linkuje na weby, kde se dá anime stáhnout, a to se teď taky nesmí, nebo jo?)

nevím.. já to tu bral vždycky jako komunitní web, na info o anime mám celý internet..

Offline Adrifinel

• Nováček
  • *
« Odpověď #32 kdy: 07. Prosinec 2017 - 01:09:16 »
Takže buď to aki nepřežije a nebo se z ní stane česká verze AniDB, nebo se komunita spojí a místo kecání na fóru si to pujde vyřídit osobně do prahy k těm co tu kraviny o autorskej právech podepsali, protože kdyby se se týkalo celé země a její bezpečnosti tak by to neodsouhlasili tak rychle.

Jenže jsme Češi, jak bylo podotknuto a kromě tlachání neuděláme nic. I když kdyby k něčemu došlo, už vidím ty novinové titulky:

Češi demonstrují za možnost nelegálně stahovat filmy a seriály nebo V Česku se lidé dožadují filmů a seriálů zadarmo

Ono jsou to teoreticky i jiné možnosti, ale všechny padají na tom, že  jsme Češi a nechceme za nic platit, pokud to jenom jde. Všechny hypotézy jsou buďto závislé na penězích nebo na lidech.

Kdo ví, kam to celé povede. Možná si budeme potají posílat poštou zakódované  flashky s titulky.  Možná po conech budou běhat policisté v utajení a hledat namísto tvrdých drog hdd s nelegálním anime.

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
« Odpověď #33 kdy: 07. Prosinec 2017 - 01:11:09 »
Od Aki jsme dostávali vše na podnose, zadarmo a bez ptaní (a díků) - ale - každý mejdan jednou končí. Takže dojíst, dopít a platit. A kdo bude platit? Já myslím, že ideální bude, když na tenhle mejdan nedoplatí nikdo a když si tady budeme moci ještě užívat. Sice to třeba nebude taková šou, ale pořád to tu bude žít. ;)

Benda_11 má můj respekt. Nejen za to, že tuhle pařbu kdysi (Aki) rozjeli, ale že v tom jede dál, i když už s tím nemá moc společného (je ven ze světa anime). Zájmy se mění, lidé se vyvíjí a i když pořád věříme, že anime je best, tak naše priority budou časem jiné. Třeba i víc ekonomické (hypotéka, leasing, půjčka, splátky...) a kdo není milionář, tak toho by případné sakce za publikování neautorizované tvorby mohly sakra bolet. Ježíš, ty prudíš, dyť se nic neděje! >:( Jasně, že se nic neděje. A dlouho dít nebude. Ale to není záruka, že to tak bude napořád. Proto i chápu, že se on a lidi okolo něj chtějí Aki "pojistit", protože jak říká klasik: "Je lépe být připraven na případný zásah a nedostat ho, než dostat zásah a nebýt na něj připraven." 8)

Ve své skromné nenažranosti prosím, kdyby se případně mazaly titulky, ať je o tom info s předstihem. :-[ Ano, abych si je stáhnul. A pokud by nějaký překladatel naléhal, že to musí být ihned, tak připomínám, že čas až tak velkou roli nehraje. Vaše překlady už dávno žijí své životy na internetu (a z něj se nedá smazat NIC) a navíc je to škoda (vaší práce).

Docela by mě zajímala budoucnost Aki kontra ostatní překladatelské weby. Předpokládám, že Aki se bude chtít vyvarovat postovat linky na titulky u webů, které zároveň nosí hardsuby? Co když se ty weby zaheslují (přístup až po registraci), to by pak už nemuselo vadit? Proč mě to zajímá = mám obavy, aby se hromadně nespláchly všechny hardsuby a tím nezmizela velká část překladů.

Mila, na to už je pozdě. Kde jste byli, když piráti demonstrovali proti "cenzuře internetu?" :-X Jasně, tak aspoň ztlučeme nějakého vrátného, v médiích nás anime fandy označí za ultras, začne nás monitorovat BIS (Bezpečnostní informační služba) a ještě nás zakážou. :D (sarkazmus).
« Poslední změna: 07. Prosinec 2017 - 01:12:50 od Dodeskaden »

Offline Qwander

• Nováček
  • *
« Odpověď #34 kdy: 07. Prosinec 2017 - 01:47:20 »
začne nás monitorovat BIS
Pokud nás začne monitorovat kdokoliv z našeho státečku, budou vám vážení všechny registrace na stránkách k prdu.

PS: (všiml jsem si sarkazmu, ale je to hezká teorie)
PS2: Jistě není třeba se ničeho bát, jistě mají dost jiné práce, a kdyby někoho přece chytili ... jak to vím? Nevím, ale hezky se to poslouchá, ne?

Offline squal

• Nováček
  • *
« Odpověď #35 kdy: 07. Prosinec 2017 - 06:57:30 »

Tak neviem, čo tu všetci majú s Bratislavskou Informačnou Službou ???
 ::) To len na odľahčenie témy
« Poslední změna: 07. Prosinec 2017 - 07:17:56 od squal »

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #36 kdy: 07. Prosinec 2017 - 13:46:09 »
Nebude to tím že má mezistátní působení :D
(Taky na odlehčení)

Offline sasu4

• Nováček
  • *
« Odpověď #37 kdy: 07. Prosinec 2017 - 17:02:02 »
Nehnevajte sa ale pri tomto trende mazem, mazem mazeme tak by ste mali zmazat aj skoro vsetku mangu kde je link na mangaupdates pretoze tam su linky na "nelegalne" preklady. A potom uz naozaj neviem o com to tu bude. Skoda no...

Offline reintgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #38 kdy: 07. Prosinec 2017 - 19:23:36 »
...Ďalšia možnosť je ta že CZSK prekladateľský fansub chce začať zarábať na anime v podobe CR...
To by nikdo takový nedělal. Pokud za to má být placený, tak musí mít přece vystudovanou japanologii. Ti to bude překládat nějaký středoškolák ne? :D

Offline Tsurara

• Nováček
  • *
« Odpověď #39 kdy: 08. Prosinec 2017 - 22:02:50 »
Ráda bych aby aki zůstala i když už jenom jako informační sem za ní moc rada....
Musím sa pripojiť, akihabaru v poslednej dobe využívam skôr týmto spôsobom. Zachovať ju už len ako databázu by mi vôbec neprekážalo. Aj keď tu je csfd, ktorá v podstate plní rovnakú úlohu - len s širokým záberom - nikdy som si k nej nenašla cestu...
Na aki často nájdem zaujímavé a relevantné hodnotenia, ktoré pomôžu pri rozhodovaní či sa oplatí na kúsok pozrieť a márniť pri ňom čas, alebo nie. (Áno, to isté dostanem aj na MAL, anidb a pod., ale pri menej známejších kúskoch je tam toho pomenej, takže každé rozšírenie obzorov je vítané.) Taktiež mi pomáhajú, mnou písané hodnotenia, rozpomenúť si na jednotlivé počiny, ktoré som videla a pri ktorých mi už pamäť toľko neslúži, čo ma občas zachraňuje v konverzáciách. Bez akihabary by som sa vlastne k začatiu písania hodnotení ani nikdy nedokopala. :D
Je mi jasné, že aki ako obyčajná databáza nebude mať takú podporu ako forma, ktorú si držala donedávna, ale zrušiť ju časom úplne, vďaka menšiemu až malému záujmu, by bola možno škoda.

Offline jackydragon

• Nováček
  • *
« Odpověď #40 kdy: 09. Prosinec 2017 - 12:39:34 »
Jak to tady tak čtu jsem z toho čím dál víc smutná a podrážděná zároveň.
První věc, kterou chápu je strach. Ale jak tady již někdo psal. Velké weby nehnuly ještě ani prstem. Můj názor je, že pokud už jejich zraky spočinou na ČR a naši líní pitomci nebudou mít nic lepšího na práci, než hledání nelegálního obsahu na internetu, automaticky se zaměří spíše na hudbu, filmy, seriály, hry. Já chápu, že Akihibara už není malá. Tak nějak si pořád myslím, že i když jsme nějaká komunita, tak povědomí o anime v Česku stále není natolik velké, jako v jiných zemích.
Nejhorší na tom je, že mě by možná ani to mazání toho všeho tak nevadilo, kdybych měla miliardu času a místa na to stahovat všechny anime, které už jsem viděla a chci vidět (nemluvíme tu o desítkách ale stovkách) a mangy jsou na tom podobně k doramám jsem se ještě ani pořádně nedostala. Nemluvě o tom, že se tím začaly řídit i ostatní překladatelské skupiny a weby a tak spousta z nás, která, měla něco rozečteného, či rozkoukaného o to právě přišla bez možnosti jakékoliv zálohy.
Né všichni lidi mají tolik času (chodí do práce, mají nějaké domácí povinnosti a takové ty běžné věci), takže není to až tolik o lenosti si to chtít stáhnout a dohledat, ale spíše o tom, že člověk unavený si sedne k PC a je rád, že si může pustit třeba nějaký ten díl online v posteli na noťasu, kde třeba nemá tolik místa, protože ho má čistě pro internetové a pracovní účely (chce si pustit třeba jeden dva díly před spaním a takhle než dohledá video, stáhne ho, musí zjistit jestli sedí titulky..v dnešní uspěchané době se na to dotyčný vykašle, protože v 4 vstává do práce a che se vyspat).
Já chápu, že všichni si řeknou no tak smůla, tak to koukejte anglicky. A co lidi, kteří se učili nemčinu nebo jiný jazyk a třeba ho skutečně nemají rádi?
Proč to tu píšu, protože sice straší s tímhle zákonem, ale přijde mi, že Aki udělala hodně velký bum.
Nepíšu to jako člověk, který by chtěl říct, že nedělat nic by bylo lepší, ale spíše, že možná začali panikařit příliš moc brzo a pro uživatele, který skutečně každý anime nestahuje, či není zdatný v jazycích je to trochu škoda. Další věcí je, že plánujete ani neuvádět případné autory či skupiny, co titulky tvoří (chápu jejich obavy, né že né), ale menší skupiny se téměř ani dohledat nedají a pokud tak prolízáte x-tou stránku.
Proto jsem z toho taková nesvá. K tomu i portály co mají seriály online, zatím žádnou paniku nešíří.
Prostě mi tohle velké bum, přijde možná až trochu předběžné i když jistě připravené nic nepřekvapí.

Offline Orgez

• Sledovač
  • **
« Odpověď #41 kdy: 09. Prosinec 2017 - 13:52:09 »
...
:o :o :o Nějak takhle vypadala moje reakce na tvůj příspěvek.

...automaticky se zaměří spíše na hudbu, filmy, seriály, hry...
Ok, prvně nezáleží na co se zaměří, ale že se zaměří. Prostě to co půjde první neřeš a radši to ber obecně.

Já chápu, že všichni si řeknou no tak smůla, tak to koukejte anglicky. A co lidi, kteří se učili nemčinu nebo jiný jazyk a třeba ho skutečně nemají rádi?
na to je jednoduchá odpoveď - to nikoho nezajímá. Prostě tohle nikoho zajímat nebude jestli umíš a nebo ne. Je tvůj problém že neumíš aj a nebo jiný jazyk (v dnešní době by měl člověk umět aspoň jeden cizí jazyk).

Radši začnu panikařit a mazat jak smyslů zbavený než riskovat...

Offline Adrifinel

• Nováček
  • *
« Odpověď #42 kdy: 09. Prosinec 2017 - 15:59:06 »
...

Nevím, jestli je to jenom můj dojem, ale...

Připadá mi, že si myslíš, že my překladatelé máme fůru času. Představ si, že taky chodíme do práce, máme doma malé děti, o které se musí starat. Vařit našim manželům a muži zase věnovat se zabezpečení svých rodin. A do toho nás ještě chtějí zabásnout, že si dovolíme unavenému vám udělat radost.  :o

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
« Odpověď #43 kdy: 09. Prosinec 2017 - 16:44:52 »
Orgez, tož toto je dobrá sranda ;D...
Citace
Radši začnu panikařit a mazat jak smyslů zbavený než riskovat...

Pro panické rychlomažky: nevím, co na těch školách (DJ, MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ apod.) kromě přestávek děláte, ale museli vám pouštět zábavné videjíčko o "Bezpečnosti na internetu". Je jedno, kolikátou světelnou rychlostí vámi uložená data na netu smáznete,  jestli fyzické důkazy (PC, int. přípojku, HDD, kamarády apod.) zničíte napalmem či thermitem a nebo jestli všechny serverovny uloz.to odpálíte EMP.

Cokoliv, co ukládáte na internet, to tam existuje i poté, co to smažete. A ne, netýká se to jen fotek na fejsu.

Samozřejmě, jsou cesty, jak i z tohohle ven. Sekta B. B. Rodrigueze, zabývající se exterminací lidstva, radí totální blackout a návrat do středověku. Já říkám klid. Pokud máte nutkání svou práci uklízet, tak uklízejte. Ale není třeba spěchat, ONI taky nebudou pospíchat, co vyhodíte, oni zase najdou. Pak si sedněte a 3-10 let čekejte, až vyprší "promlčecí lhůta". V případě, že jste ty titulky překládali skupinově (= "organizovaný zločin") a nebo jste těch titulí přeložili víc (= "opakovaná recidiva"), čekárna bude 10-20 let. Potom už budete mít klid, pokud - během čekání někdo nepřijde s tím, že IPČ (Ilegální Překladatelská Činnost) patří do skupiny zločinů podporujících terorismus (ekonomický) - to na nic nečekejte, balte a fofrujte směr Karibik na Bahamy a okolí.

Lidi nehloupněte. Zloděj s ukradeným rohlíkem, co ho při útěku odhodí, nepřestává být zlodějem. ;)

jackydragon, chápu tvé rozčarování a obtíže. Lidé, co kapitánují Aki, se už hold takhle rozhodli. A když se kácí les (Aki), tak lítají třísky (manga - dorama - anime) a budou i z dřevorubců. Nám pasivním konzumentům nezbyde nic jiného, než se s tím vyrovnat tak, abychom v budoucnu příliš "netrpěli". Takže naber sebou co nejvíc titulí, příště si je budeme vyměňovat. ;)

Je to zásah do pohodlí, to každopádně. Lidi si budou muset spoustu věcí vyhledávat, pracovat aspoň trochu s titulkomaty a translátory, dojde i na základy cizího jazyka a na práci mozku obecně. Žere to čas a žere to schopnosti - ale tak je to vždycky, budoucnost přeje "tvárným". 8)

Offline Honza135

• Začínající anime kritik a vymetač conů
  • Nováček
  • *
« Odpověď #44 kdy: 09. Prosinec 2017 - 19:43:25 »
Citace
Lidi nehloupněte. Zloděj s ukradeným rohlíkem, co ho při útěku odhodí, nepřestává být zlodějem. ;)

Přesně tak. Všichni si myslí, že když teď hned smazají důkazy o jejich překládání, že je nikdo nedopadne. Nene. Co třeba webarchivy, o nich asi nikdo neslyšel. Dokážou najít obsah stránek cca od r. 2OOO a Akihabara je tam taky. Nemluvě o tom, že toto je jen veřejný archiv...

https://web.archive.org/web/20161101005146/http://anime.akihabara.cz:80/

Takže i kdyby se náhle smazala celá Akihabara, nic to neznamená... Nic to nezmění... Ale když chcete zametat za sebou, zametejte. Nakonec je to Vaše rozhodnutí.