Akihabara.cz

Autor Téma: Příspěvky ze hraničí  (Přečteno 1920 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Příspěvky ze hraničí
« kdy: 11. Leden 2018 - 08:00:15 »
Update: Nyní už můžete posílat příspěvky ze zahraničí na nově vzniklý eurový účet. Víc info v platebních pokynech https://anime.akihabara.cz/banka/

Prosím všechny návštěvníky, kteří chtějí přispět na chod Akihabary a posílají příspěvky ze zahraničí, aby tak do odvolání nečinili. Náš systém tady na Aki není plně vybaven pro párování takovýchto plateb. Navíc vždy dochází ke zbytečné a nevýhodné konverzi měn (nejčastěji euro) na českou korunu. Rozhodl jsem se, že pro Akihabaru založím i účet v eurech. Až tak udělám, aktualizuju platební informace (pro platby ze zahraničí se bude velmi lišit od současných) a všechny Vás o tom informuju. Děkuju za pochopení :)
« Poslední změna: 14. Leden 2018 - 08:53:55 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Re:Příspěvky ze hraničí
« Odpověď #1 kdy: 12. Leden 2018 - 09:42:45 »
Aktualizace:

Přidal jsem zatím eurový účet a platební instrukce ze zahraničí. Prosím posílejte pouze platby z bank z Evropy v €. Vyplňujte pouze jednu položku a tj. zpráva pro příjemce s Vaším nickem na Akihabaře. Vyplňuje se pouze jednou! Ne že to nasypete do všech kolonek pro zprávu pro příjemce! :D Svůj nick, který máte uvést, si raději zkontrolujte na https://anime.akihabara.cz/banka/

Z neevropských zemí k nám platby neposílejte. To se vyplatí až od plateb přesahující částku víc jak 50  € (nebo ekvivalent v jiné měně) z důvodu vysokých poplatků korespondenčních bank a naší banky. Děkuji za pochopení.

Pro platby z tuzemska, prosím vyplňujte pouze variabilní symbol.

Neoznačenou platbu přijmeme avšak nebude svázaná s Vaším účtem jakožto dar. Museli bychom ji dohledávat.

Zatím chybí dodělat script pro párování plateb se systéme na Aki. Ale to neznamená, že už nemůžete platby posílat. Účet už je připraven a funkční. Jen co se dodělá script, všechny příchozí platby se napárují zpětně.

Až bude vše hotové, pošlu další info.
« Poslední změna: 12. Leden 2018 - 09:46:46 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #2 kdy: 13. Leden 2018 - 14:54:57 »
Vše je hotové a připravené i ozkoušené. Kdyby přetrvával jakýkoliv problém, neváhejte se ozvat. I kdyby se platba nespárovala. Standardní příjem plateb ze zahraničí trvá 2-3 pracovní dny. Náš systém provádí aktualizace jednou denně. Takže kdyby se platba s vaším účtem nespárovala do 5 pracovních dnů, prosím ozvěte se a platbu dohledáme. Děkuji.

Více už na https://anime.akihabara.cz/banka/

A ještě důležitá věc, pokud i přesto byste chtěli posílat platby ze zahraničí mimo Evropu a bylo by to více než 50 €, tak mě prosím kontaktujte. K platbě se musí přidat moje osobní informace, které nechci veřejně uvádět na webu. V rámci Evropy jsou tyto údaje také povinné, ale pokud jsou platby v eurech, tak v 99% vždy platba i bez mých osobních údajů dorazí. Takže pokud Vám v bance odmítnou platbu poslat, že by nemusela dorazit, tak je prosím neposlouchejte a platbu odešlete. Teda pokud nejste občanem ze sankčních států (Irán, Irák, Severní Korea, Rusko, Ukrajina, Afrika, Jižní Amerika...).

To mě tak napadá, že bych toto info měl přilepit do platebních instrukcí :D časem...
« Poslední změna: 13. Leden 2018 - 14:59:13 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #3 kdy: 13. Leden 2018 - 15:07:32 »
Jo a ještě hodně moc důležitá informace: lidi kteří si musí vyžádat moje osobní informace pro platby ze zahraničí jsou ti, co mají problém se zákonem (trestní činnost nebo záznam), ti co provádí nelegální věci (problémy s AML) a nebo ti co obchodují s kryptoměnami!!! Platby od těchto lidí nikdy nedorazí (dělám v bance a vím o čem mluvím). Těmto lidem své soukromé informace neposkytnu. Není můj problém nebo starost, že mají na triku tyto věci. Pokud chcete něco přispět na Akihabaru, prosím domluvte se s jiným člověkem, který má čistý štít. Děkuji za pochopení.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #4 kdy: 13. Leden 2018 - 15:15:06 »
Proč Aki nemá paypal, transwervise nebo nějakou peněženku na kryptoměny? Vysvětlení je trochu obšírné, snad se mi to podaří. Vzhledem k tomu že dělám v bance a vím jak funguje AML, tak jakákoliv směna těchto peněz do mého bankovního účtu je trochu složitá. Kdykoliv mě sama banka může vyzvat (i např. rok zpětně) abych doložil jak jsem k penězům přišel. Pokud nebudu držet patřičné dokumenty o legálním nabytí, což v podobě dárcovství na Aki nelze, těžko mohu tyto dokumenty doložit. A pokud nejsem schopen tyto dokumenty doložit, banka je povinna o tom informovat patřičné orgány: berňák a fízli. A upřímně... Já tyhle orgány nepotřebuju, aby kolem mě čmuchali. Děkuji. Nic jsem neprovedl, mám čistý štít i svědomí, ale vše pak dokládat (úplně vše, klidně několik let zpětně) je pak šikana na mou osobu. Takže to je jeden z hlavních důvodů proč říkám ne! Ať je vše hezky zaevidované v bankovním systému. Druhý z důvodů je technická náročnost při párování s evidencí na Aki, dá se ale...
« Poslední změna: 13. Leden 2018 - 16:06:23 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #5 kdy: 15. Leden 2018 - 21:32:17 »
Do bankovního spojení jsem přidal upozorňující texty a je tam i vidět kdy proběhla poslední aktualizace pro spárování plateb. Taky jsem u dolarového eurového (kurva) účtu zavedl počítání desetinných míst.
« Poslední změna: 15. Leden 2018 - 21:38:20 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #6 kdy: 25. Leden 2018 - 15:00:15 »
Koukám že příspěvky ze zahraničí asi opravdu fungují :) Supr