akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Doki Doki Literature Club - český překlad  (Přečteno 6665 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Akimi

• Sledovač
  • **
Doki Doki Literature Club - český překlad
« kdy: 28. Leden 2018 - 11:19:27 »
Zdravím,

založil jsem na GitHubu projekt s překladem pro Doki Doki Literature Club. Je toho celkem dost na přeložení, tak nevím, kolik toho zvládneme, ale co to zkusit? Projekt můžete forknout zde: https://github.com/raczsimon/ddlc_cz

Jinak nějaká pravidla při překladu, na kterých bychom se mohli shodnout:

s   Sayori   Sajori
m   Monika   Monika
n   Natsuki   Nacuki
y   Yuri   Juri
mc   [Player]   [Player]

(Soubory si stáhněte na lokální počítač a vložte do složky game/tl/Czech). Mělo by se vám to spustit v češtině.

« Poslední změna: 28. Leden 2018 - 11:32:43 od Akimi »

Online dahakere

• Sledovač
  • **
Re:Doki Doki Literature Club - český překlad
« Odpověď #1 kdy: 28. Leden 2018 - 13:12:22 »
takovej dotaz...kolik toho je přeloženo ? :D Hru mám teda dohranou ENG, není tam moc složitá, ale s češtinou bych to dal znova :D

Offline Akimi

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 28. Leden 2018 - 13:43:45 »
Včera jsem teprve založil projekt, takže jenom splash.rpy a screens.rpy (tam jsou ale některé řádky ještě vynechané).

Offline reintgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 28. Leden 2018 - 19:19:48 »
Jestli je přeložené splash a screens, tak je přeložené nic. :D Proč to tedy sem dáváš, když tam v podstatě ještě vůbec nic není? A jak se tak dívám z toho co je přeložené teď, tak tu bude hodně materiálu pro rýpání si do překladu. ;D Ale aspoň tedy za ten český přepis chválím.
« Poslední změna: 28. Leden 2018 - 19:22:08 od reintgen »

Offline Akimi

• Sledovač
  • **
« Odpověď #4 kdy: 28. Leden 2018 - 21:14:08 »
Asi došlo k nedorozumění. :D Jenom jsem zpřístupnil kód k DDLC a založil projekt na GitHub, aby mohli lidé přispívat, pokud chtějí. Jak jsem psal, sám nevím, jestli se to přeloží, ale kdo bude chtít, může kus přeložit. Sám se tomu budu věnovat asi jen zřídka (maturita). Jestli ti přijde kvůli tomu zakládat nové téma zbytečný, tak se omlouvám. ^^

Offline ales551

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 31. Leden 2018 - 17:54:46 »
Čeština funguje, ale než mi najede hlavní menu, tak se mi hra ukončí a otevře v textovém souboru něco jako informace o chybě...určitě.

Offline HoneyPie

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 07. Březen 2018 - 15:38:06 »
ja som si tuto hru stiahol davno ale este som ju nehral rad si ju stiahnem po cesky a potom si ju aj hned zahram narozdiel od anglickej verzie. velmi dakujem ze nieco taketo robite a cenym si toho ze aj takyto ludiaexistuju co sa do niecoho pustia pre seba ci pre inych.

Online dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #7 kdy: 08. Březen 2018 - 10:04:27 »
ja som si tuto hru stiahol davno ale este som ju nehral rad si ju stiahnem po cesky a potom si ju aj hned zahram narozdiel od anglickej verzie. velmi dakujem ze nieco taketo robite a cenym si toho ze aj takyto ludiaexistuju co sa do niecoho pustia pre seba ci pre inych.

Hra určitě stojí za zahrání a čekat na překlad, který možná nikdy nebude bych nedoporučoval.  :)

Offline Sweedy7

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 12. Březen 2018 - 20:00:02 »
chci se zeptat jak to mám vložit do steamu ? a co všechno ? prosím

Offline DarkPatrik

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 17. Květen 2018 - 20:48:37 »
Je to super ,že někdo založil tuto skupinu ,abych řekl pravdu v angličtině jsem úplně blbý takže čeština to této hry by byla super.
A taky jsem dlouho přemýšlel ,že bych zkusil pomoc i když nevím jak přesně :)

Offline Miltas

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 20. Květen 2018 - 16:17:48 »
Už sú to 3mesiace ako sa zatiaľ pokročilo v preklade pretože ja keď to zapnem tak sa mi deje to že najskôr to funguje ale už ma to nehodí do menu ale spadne a vypíše poznámkový blok s chybou tak ak sa ide ešte niečo na tomto prekladu robiť tak sa môhlo lebo je to skvelá hra a zahrať si ju po český to by som si užil naplno

I'm sorry, but an uncaught exception occurred.
While running game code:
  File "renpy/common/00start.rpy", line 256, in script
    python:
  File "renpy/common/00start.rpy", line 260, in <module>
    renpy.call_in_new_context("_main_menu")
Exception: Could not find font u'gui/font/VL-Gothic-Regular.ttf'.

Online dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #11 kdy: 21. Květen 2018 - 15:05:48 »
Asi došlo k nedorozumění. :D Jenom jsem zpřístupnil kód k DDLC a založil projekt na GitHub, aby mohli lidé přispívat, pokud chtějí. Jak jsem psal, sám nevím, jestli se to přeloží, ale kdo bude chtít, může kus přeložit. Sám se tomu budu věnovat asi jen zřídka (maturita). Jestli ti přijde kvůli tomu zakládat nové téma zbytečný, tak se omlouvám. ^^

NEvim co od toho lidi čekáte. Jak píše autor, jenom založil projekt s upravenými soubory. Čímž mu nechci nějak křivdit, i to je kus dobré práce. Ale znamená to jen to, že pokud lidé chtějí, tak můžou začít pomocí toho překládat. Takže dokud se toho nechytne nějaký ucelený tým, tak překlad nečekejte. V tomhle stavu v jakém to je tam mužou lidi naházet totálně náhodné kraviny co nedávají smysl.

Pokud jsem to pochopil špatně a někdo na tom dělá, tak se omlouvám, ale zatím bych v překlad nedoufal. :)

EDIT: Hlavně hra dostala několik patchů a pochybuju že soubory byly aktualizované. Možná důvod proč je tento projekt nefunkční už jen z principu. :)
« Poslední změna: 21. Květen 2018 - 15:09:53 od dahakere »

Offline ldcz10

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 06. Červen 2018 - 20:28:37 »
Chybu jsem opravil, stačí si stáhnou VL-Gothic-Regular a Mikachan nebo si vybrat random písma s diakritikou. potom do složky renpy\common udělat složku gui\font a tam vložíte písma.

easy   ;)
« Poslední změna: 06. Červen 2018 - 20:31:53 od ldcz10 »

Offline Orgez

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 07. Červen 2018 - 09:25:17 »
Jak tady někteří už zmínily, nedoufal bych že se ten překlad vůbec někdy dodělá a když se dodělá tak to bude v řádech měsíců či let + na tohle všechno je třeba dost překladatelů, korektorů, qc atd. Nemám nic proti projektu, pokud se dodělá tak dobrá práce.

A asi ze všeho nejméně populární názor za který mě vymínuskujete - proč místo čekání na překlad jedný hry si tu hru nezahrajete v aj a přitom se tu aj neučíte?

Offline Mineisbest

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: 28. Červenec 2018 - 20:42:21 »
Jsem asi blbá ale nevím kam tu slošku s češtinou aby to fungovalo