Akihabara.cz

Autor Téma: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online  (Přečteno 3438 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 16. Duben 2018 - 16:31:12 »
Anime: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

Tak jsem si začal sepisovat klady a zápory v každém díle. Jelikož se stále častěji setkávám znázorem "pokud se ti SAO nelíbí a dovoluješ si proti němu něco napsat, tak si jen tupá ovce co se veze na hatetrainu". Četl jsem to tady, čtu to na diskuzích na MAL a různě po internetu. Jelikož SAO považuji za něco opravdu špatného, ale svět toho anime považuji za něco co by mne opravdu mohlo bavit, tak dávám šanci každé sérii a filmu. Zatím jsem se tedy nedočkal kvalitní adaptace, ale doufat mohu. U právě probíhajícího anime jsem si u každého dílu začal psát zápory a klady, které na obrazovce vidím. Zprvu to vypadalo celkem vyrovnaně, ale od 2. EP to zápory značně začaly zase převažovat. A chtěl bych se podělit o zatím moje zápory a klady, které jsem v prvních 2 epizodách na obrazovce viděl. Jen upozorňuji "jsi idiot a dement" neberu jako diskuzi. Osobně jsem schopen změnit názor a uznat chybu, pokud mne o tom někdo přesvědčí.

Některé věci se dále vylučují, ale bylo to psáno přímo u sledování a vždy jsem danou věc zapsal hned po tom co jsem ji viděl.

EP1

1) Prvních 5 minut a hned to anime porušuje zákonitosti her.  K plášti co má zakrýt nesnesitelně trapné růžové oblečení hlavní hrdinky se chovají jako k reálné věci (předání z ruky do ruky, nasazení a zapnutí knoflíků) … a ne neříkejte mi, že to je v SAO od začátku, právě naopak začátek první série v tomhle byla skvělá a držela se zákonitostí MMO her, ale ti babráci se na to po několika dílech vykašlali a pokračují s tím dodnes.

2) Zakomplexovaná obří hlavní hrdinka si lečí komplex tím, že si vytvoří v tmavém pochmurném světě kawai růžovou chibi postavičku…hlavní postava je nesnesitelná upištěná kr*va prostě takové výstavní anime klišé, ale v reálu je to samozřejmě tichá holka …  ostatní hlavní postavy jsou zatím překvapivě chytré a snesitelné.

3) P-chan = růžová P-90 -> trapas, výplach mozku v SAO stylu pokračuje (jedná se o růžový samopal)

4) Malá výška je v té hře očividné výhoda, tak proč si každý dělá obří badass svalnaté týpky ? (ve 2. epizodě je o tvorbě víc)

5) Celkem příjemné sledovat spolupráci a taktizování v týmu, na SAO nezvykle chytré (škoda že hlavní hrdinka hraje roli tupé uječené kr*vy a všemu se diví)

6) 1st person pohled … zajímavá inovace v anime (ja se s tím teda tak často nesetkávám)

7) Proč alespoň na soutěž hlavní postava nezmění své hadry a barvu zbraní ? To by už asi díky své chytře (chytře zvolena je, ale hrdinka je tak tupá že si ji nezvolila kvůli taktice, ale kvůli své zakomplexovanosti) zvolené malé výšce byla neporazitelná. (ano v 2. epizodě je vysvětlena tvorba postav, ale i tu řadím do záporů...)

8) Nepřátele také taktizují a přemýšlejí… teda jak kteří, alespoň to ukazuje úroveň skillu hráčů a za to to má malé + (většina se teda chová jak opice po lobotomii)

9) Hlavní postava zničí jednotku (v reálu) profesionálních vojáků (nebo policajtů) jen díky své výšce a díky tomu, že využije sklil (zrychlení) ze hry, který má jen ona…nepřátelská jednotka si svoje skilly asi zapomněla equipnout v lobby. (chápu bylo to jejich cvičení, ale nejde v reálném boji o využití všech prostředků pro porážku nepřátel ?)

10) Na konci nesnesitelná upištěná parta holek…už jsem myslel, že to bude mít snesitelné postavy
« Poslední změna: 16. Duben 2018 - 17:18:07 od dahakere »

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #1 kdy: 16. Duben 2018 - 16:57:46 »
EP2

1)Hlavní postava má komplex zbytečně, jelikož vypadá dobře IRL

2) Uřvaná kámoška, co ji vysvětluje VR a hlavní postava co je tak tupá že nic nechápe (chápu, že je to její první zkušenost s hrama, ale nepochopit to že nové zařízení je uděláno tak, že se odpojí pokud zjistí nějaké nebezpečí ohrožující tě IRL ? Co na tom nechápala ?)

3) Trapnej HAHA moment u vytváření postav, kdy ji to random vytváří samé obr charaktery (samozřejmě paní zakomplexovaná z toho chytne skoro infarkt, vtipné to opravdu nebylo)

4) Takže postavy se vytvářejí náhodně, po vytvoření hlavní postavy „kawai“ skřítka jsou všichni okolo hrozně udivení, co to vidí, protože tak malou postavu se vzhledem dítěte očividně nikdy ve hře neviděli. Opravdu zajímavý RANDOM prvek u tvorby postavy. Asi nějaký BUG…

5) Tutoriál byl postaven na trapné klišé blondýně (npc reagující se jako realný člověk už je v tomhle žánru klasika, neřeším), na druhou stranu vysvětlil pár věcí, co dávají herně smysl. (uvidíme jak dlouho bude trvat, než to poruší)

6) Hlavní postava potřebuje v pochmurném světě něco roztomilého, tak přebarví svůj zelenej ohoz na růžovou, aby pěkně vyčnívala… (barva se očividně dá měnit, tak proč jde v prvním díle do PVP stále v růžové ?)

7) Jako opravdu si jí ta parta 3 pablbů nevšimla ? Byla jen skrčená a ležela asi metr od místa kudy prošli. Takže chování nepřátel jako opice po lobotomii pokračuje.

8) Pojmenování růžovej ďábel, protože ostatní jsou slepí idi*ti a hlavní postava očividně jako jediná zvládá využívat sklil ve hře (aha tak prý je to velkým číslem v agilitě, v tom případě by ostatní staty měla mít nepoužitelné a tím pádem by měla jít snadno porazit, nebo je hra totálně unbalanced a všimla si toho zase jen naše hlavní postava ?).

9) Random setkání s random Pito = BFF protože z nějakého důvodu hlavní postavu nesejme na potkání a ta jí hned začne důvěřovat.

10) Aha takže Pito je unavená z hraní s muži a proto se snaží být s hlavní postavou  BFF…to dává smysl no, proč hraje střílečku zasazenou do temného postapo světa, protože tu normálně hrávají bandy kawai holčiček. I když ze SAO 2. série co jsem měl tu čest nevypadalo, že by tu bylo nějak málo hráček, takže tento důvod je další random nesmysl.

11) Podle hlavní postavy je P-90 kawai a zlatíčko … za chvíli budu zvracet duhu.

12) Scéna s pojmenováním zbraně, do které se hlavní postava zamilovala… „Pí*a(N)“ je skvělé jméno. (ja musel sorry)

13) Dohoda o duelu s Pito spojena se sázkou, která je spojena se setkáním v reálném světě, do které se samozřejmě hlavní postavě nechce. Takže zápletka pro poslední 2 díly vyřešena.

14) Teď nevím, zda je chyba v cz titulcích nebo to je fakt tak d*bilní, ale sázka je o tom, že se ty 2 setkají v RL, setkat se nechtěla hlavní postava, ale Pito najednou řekne že se setkají když ONA (Pito) prohraje…jako WTF ? (bylo to i v ENG titulcích, takže je to nesmysl toho anime)
« Poslední změna: 16. Duben 2018 - 16:59:25 od dahakere »

Offline 12vojak

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 16. Duben 2018 - 17:35:37 »
k EP1 1) Jak může poruśovat něco co tu ještě není? Nebo tu snad jsou hry ve VR s plném ponoření bo jak se to jmenuje?
4) Jak jsi v EP2 zmínil. Generace postav je zcela náhodná
9) Spíš než skill tak bych hádal, že jen dala dost bodíků do agi a jednotka se tam cvičila v realném boji. Tudíž jim bylo zbytečné bojovat proti někomu koho v RL nepotkají.
k EP2 1) I v RL mají lidi komplexy z něčeho i když z tvého subjektivního názoru ti příjde že to je pitomost, že vypadá v pohodě.
7) Jak si sám zmínil je to ve hře. Tudíž mohlo zafungovat nějaký bonusy maskování. Tudíž ty 3 "opice po lobotomii" jí ani nemuseli vidět.

Offline cojavim2

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 16. Duben 2018 - 18:03:18 »
EP2 14: tak jak je to tam napsane to dava smysl.. jedna se o sazku ve které nehlede na vysledku obe dve vyhraji i prohraji zaroven (pokud ta ruzova holka vyhraje tak ukaze ze je lepsi ale zaroven ackoli nechce se bude  muset s Pito setkat osobne a pokud prohraje tak se ukaze ze je slabsi ale nebude se sni muset setkat)

EP 2 12: ten dvojsmysl sis utvorit ty sam ve sve hlave, nevim jesli si to myslel jako plus či mínus toho anime ale tak či tak je to tvůj problém

EP 2 10: "Strilecky" nejspíše hraje proto ze je to jeji oblibeny žánr...

EP 2 08: něco podobného jako tato postava mela i postava v serie SAO2 (takovej chlapek v elastickem obleku), ostatní hraci se asi zameruji na něco jiného (preci jen u stříleček se moc na rychost nehraje)

EP 2 06: Nekteri hraci i v realnych hrach si davaji zalezet vic na vzhledu nez na ucinosti vybaveni

EP 2 04: to ze ti hraci, co ji spatrily nikdy nic takového nevydeli, neznamena ze to v ty hre nikdo nemel (teoreticky)

EP 1 08: si nikdy nenarazil v online hrach na lidi co hre nerozumely a neumeli ji ? :D :D

EP 1 07: před začátkem hry nevedeli kde se bude hrat... stejne tak mohli hrat na ty pousti z 2 dilu a tam by zase byli všichni ostatní za pitomce...

EP 1 04: Tvorba postavy je nahodna... (ale i tak by si hodne lidi udelaly velke postavy, viz třeba 4Story v této hre je také moznost si udelat neskutecne malou postavu ale i tak si lide delaji velke postavy, znovu pisi: nekteri si davaji zalezet vice na vzhledu postav)

K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri

To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni

a pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej :D

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #4 kdy: 16. Duben 2018 - 18:53:50 »
k EP1 1) Jak může poruśovat něco co tu ještě není? Nebo tu snad jsou hry ve VR s plném ponoření bo jak se to jmenuje?
4) Jak jsi v EP2 zmínil. Generace postav je zcela náhodná
9) Spíš než skill tak bych hádal, že jen dala dost bodíků do agi a jednotka se tam cvičila v realném boji. Tudíž jim bylo zbytečné bojovat proti někomu koho v RL nepotkají.
k EP2 1) I v RL mají lidi komplexy z něčeho i když z tvého subjektivního názoru ti příjde že to je pitomost, že vypadá v pohodě.
7) Jak si sám zmínil je to ve hře. Tudíž mohlo zafungovat nějaký bonusy maskování. Tudíž ty 3 "opice po lobotomii" jí ani nemuseli vidět.

1) Posuzuji to podle začátku první série SAO a stále je to stejný svět
4) Ano je náhodná, ale jelikož je malá postava zjevně velkou výhodou ve hře, tak je to hodně velkej unbalanced prvek těchto her. A tak malé postavy to očividně vytvoří jedné z milionu (můj odhad, prostě v tom světě tak malej charakter zatím nikdy nebyl)
9) Ano s tou Agilitou to píšu u druhé epizody, kde s tím mám očividný další problém :)
1) V RL mají lidi různé komplexy to chápu
7) Zatím to nebylo vysvětleno a pochybuju, že bude (pokud ano tak jen dobře), takže zatím to vypadalo tak, že její ultimátní maskování spočívá v tom, že má růžové hadry v narůžovělém prostředí a ostatní jsou slepí :)

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #5 kdy: 16. Duben 2018 - 19:10:36 »
EP2 14: tak jak je to tam napsane to dava smysl.. jedna se o sazku ve které nehlede na vysledku obe dve vyhraji i prohraji zaroven (pokud ta ruzova holka vyhraje tak ukaze ze je lepsi ale zaroven ackoli nechce se bude  muset s Pito setkat osobne a pokud prohraje tak se ukaze ze je slabsi ale nebude se sni muset setkat)

EP 2 12: ten dvojsmysl sis utvorit ty sam ve sve hlave, nevim jesli si to myslel jako plus či mínus toho anime ale tak či tak je to tvůj problém

EP 2 10: "Strilecky" nejspíše hraje proto ze je to jeji oblibeny žánr...

EP 2 08: něco podobného jako tato postava mela i postava v serie SAO2 (takovej chlapek v elastickem obleku), ostatní hraci se asi zameruji na něco jiného (preci jen u stříleček se moc na rychost nehraje)

EP 2 06: Nekteri hraci i v realnych hrach si davaji zalezet vic na vzhledu nez na ucinosti vybaveni

EP 2 04: to ze ti hraci, co ji spatrily nikdy nic takového nevydeli, neznamena ze to v ty hre nikdo nemel (teoreticky)

EP 1 08: si nikdy nenarazil v online hrach na lidi co hre nerozumely a neumeli ji ? :D :D

EP 1 07: před začátkem hry nevedeli kde se bude hrat... stejne tak mohli hrat na ty pousti z 2 dilu a tam by zase byli všichni ostatní za pitomce...

EP 1 04: Tvorba postavy je nahodna... (ale i tak by si hodne lidi udelaly velke postavy, viz třeba 4Story v této hre je také moznost si udelat neskutecne malou postavu ale i tak si lide delaji velke postavy, znovu pisi: nekteri si davaji zalezet vice na vzhledu postav)

K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri

To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni

a pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej :D

E2 14) Ok to by jako vysvětlení stačilo, jen to tam vyznělo blbě
E2 12) Celé pojmenování zbraně P-chan je prostě totálně směšné a ten dvojsmysl neberu ani jako zápor ani jako klad, prostě mě to pobavilo :)
E2 10) Můj největší problém je, že si stěžuje, že je unavená z hraní se samejma chlapama. V tomto žánru a hlavně prostředí ve kterém se hra odehrává s tím musí počítat a jak jsem psal z 2. série je jsně vidět, že holek to hraje taky dost, (co si vybavuju) takže jako důvod shledání a začátku vztahu těchto 2 postav je to hodně slabé vysvětlení.
E2  8) Právě naopak, ve střílečkách se na rychlost a pohyblivost hraje snad nejvíce ze všech žánrů. A nedává smysl, když je očividné maxování agility tak OP, proč ji maxuje tak málo lidí.
EP 2 6) Chápu člověk od člověka se lišíme, ale je to taktická nevýhoda co nedává v tomhle druhu hry žádný smysl.
EP 2 4) Tvorba postav má být náhodná takže by po tom světě mělo běhat mnoho podobných charaktérů
EP 1 8) Narazil, ale rozhodně to nebyla většina hráčů této hry a anime zatím ukazuje, že tady neví co dělá většina těch nepřátel
EP 1 7) Tady nevím jak to je s výběrem oblasti, ale určitě zelené tmavé oblečení bude sedět do více oblastí jako křiklavě růžové a ta možnost změny barvy tu očividně je. S takovou hráčkou bych do podobné soutěže raději nelezl :)
EP 1 4) ano je náhodná, ale ta náhoda funguje nějak divně :)

"K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri" - ne k Anime jako takovému to nepatří, patří to zatím k adaptacím SAO :)

"To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni" - stejně jako já mohu napsat že když to schledáváš vtipné ty, tak neznamená, že to vtipné je....ale tady to je subjektivní, jen mi ten humor osobně připadá na hodně nízké úrovni :)

"pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej" - proč se na to koukám jsem vysvětloval, ona myšlenka toho anime zní jako něco co by mne mohlo bavit a tady jelikož to dělá někdo jinej a obměnilo to hlavní postavy, tak byla velká šance ke zlepšení. Zatím ale nic. :)

Offline cojavim2

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 16. Duben 2018 - 19:42:37 »
EP1 07: každý ma jiny styl hrani, jak slo videt tak ten jeji spoluhrac ji vyuzival především jako navnadu k čemuž je křiklavá barva dost užitečná

"To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni" - stejně jako já mohu napsat že když to schledáváš vtipné ty, tak neznamená, že to vtipné je....ale tady to je subjektivní, jen mi ten humor osobně připadá na hodně nízké úrovni
to sice s timhle tématem nesouvisi ale když se alespon 1 clovek necemu zasmeje, tak uz se to da oznacit jako vtipne, naopak, pokud to jednomu cloveku vtipny nepride tak to automaticky neznamena ze to vtipne není  (i když me to taky buh vi-jak vtipne neprislo :D)

E2 08: Ted nevim jestli se tento pribeh odehrava před nebo po SAO2 ale mam pocit ze hned na zacatku 1 epizody SAO 2 rozebiraly jak rozdělovat body a rikali něco o tom ze hodne lidi to použilo do "agility" , takze tak :D

E2 10: ke vztahu techto 2 postav je si myslim trochu predcasne delat zavery :D

E2 06: ona výška ma sve vyhody i nevyhody (v tuto chvili me jako nevyhoda napada npr. obtiznejsi lezeni po skalach nebo něco takového)
« Poslední změna: 16. Duben 2018 - 19:49:32 od cojavim2 »

Offline VitekS

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 17. Duben 2018 - 09:52:20 »
Jestli mohu tak se taky zapojím do debaty. Na tohle anime jsem hodně zvědavý a musím říct že se mi líbí. První řadu SAO jsem utnul po díle a druhou řadu jsem nedokoukal ani první díl. Co se týče růžové barvy tak ta se do toho světa hodí. Co se týče její postavy tak je to neskutečné peklo postavit ve Fatal Bullets agility built, je to o velkých nervech, ale z velkou dávkou trpělivosti jde postavit. Co mě ala zarazilo bylo její oblečení při vstupu do hry, Rabit hat se dá získat až někdy za 30 procentama hry, zbytek není tak obtížný ten je v druhém questovém dungeonu. S P-90 je větší problém tu jsem ještě ani ve hře neviděl. Horší pro mě je že hned bylo jasné kdo je Pitou, ale s tím tvůrce anime moc nepředvede když je to takhle v light novele.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #8 kdy: 17. Duben 2018 - 17:46:05 »
Jestli mohu tak se taky zapojím do debaty.

Spojleristo mizernej, víš kam si s tímhle můžeš jít.

Offline JacobSteven

• Otaku
« Odpověď #9 kdy: 18. Duben 2018 - 21:28:09 »
Tak jsem si začal sepisovat klady a zápory v každém díle.
Mal by si si túto vetu asi upraviť, lebo ak dobre vidím, tak klady sú len zelené vety? Lebo ak áno tak tu vidím viac záporov než kladov xD
Inak neviem prečo ale niektoré veci naozaj moc rozoberáš dopodrobna a zbytočne, rád by som videl ako by si ty vytvoril bezchybné anime a aby sa ti podarilo predať čo najviac kópií daného anime čo vytvoríš.
Príde mi, ale, že dokážeš viac napísať záporov ako tých kladov :D

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #10 kdy: 19. Duben 2018 - 00:22:57 »
Mal by si si túto vetu asi upraviť, lebo ak dobre vidím, tak klady sú len zelené vety? Lebo ak áno tak tu vidím viac záporov než kladov xD
Inak neviem prečo ale niektoré veci naozaj moc rozoberáš dopodrobna a zbytočne, rád by som videl ako by si ty vytvoril bezchybné anime a aby sa ti podarilo predať čo najviac kópií daného anime čo vytvoríš.
Príde mi, ale, že dokážeš viac napísať záporov ako tých kladov :D

Sepisuji tolik kladů a záporů, kolik v daném díle vidím. Osobně totiž nedokážu pochopit ten strašnej HYPE co tahle série má, když je to zatím plné očividných chyb a nesmyslů bijících do očí. Je to ale jen můj osobní pohled na věc, pokud si s danou věcí spokojen, tak je to přeci v pohodě. Tento topic jsem zakládal s tím aby se o tom vedla diskuze a to nejlépe mezi oběma stranami. Ano máš pravdu, že rozebírám některé věci zbytečně dopodrobna, ale beru to jako důkaz toho, že to "nehejtím" jen jako ovečka co to ani neviděla, což je velice oblíbený a rozšířený "argument" SAO fanoušků po celém internetu. :) Jinak ja se psaním a děláním anime neživím, ani se tomu jinak nevěnuji, takže bych asi lepší anime neudělal, ale to neznamená že nemohu být kritický. Stejně jako člověk v restauraci může vrátit jídlo, že je hnusné, ale doma by nic lepšího nikdy neuvařil. Věř, že kritické myšlení opravdu nepoužívám jen u SAO, ale u všech hodnocení, minimálně se o to alespoň snažím. :)

Offline toriko-sama

• Nováček
  • *
« Odpověď #11 kdy: 19. Duben 2018 - 08:00:28 »
EP2

1)Hlavní postava má komplex zbytečně, jelikož vypadá dobře IRL

2) Uřvaná kámoška, co ji vysvětluje VR a hlavní postava co je tak tupá že nic nechápe (chápu, že je to její první zkušenost s hrama, ale nepochopit to že nové zařízení je uděláno tak, že se odpojí pokud zjistí nějaké nebezpečí ohrožující tě IRL ? Co na tom nechápala ?)

3) Trapnej HAHA moment u vytváření postav, kdy ji to random vytváří samé obr charaktery (samozřejmě paní zakomplexovaná z toho chytne skoro infarkt, vtipné to opravdu nebylo)

4) Takže postavy se vytvářejí náhodně, po vytvoření hlavní postavy „kawai“ skřítka jsou všichni okolo hrozně udivení, co to vidí, protože tak malou postavu se vzhledem dítěte očividně nikdy ve hře neviděli. Opravdu zajímavý RANDOM prvek u tvorby postavy. Asi nějaký BUG…

5) Tutoriál byl postaven na trapné klišé blondýně (npc reagující se jako realný člověk už je v tomhle žánru klasika, neřeším), na druhou stranu vysvětlil pár věcí, co dávají herně smysl. (uvidíme jak dlouho bude trvat, než to poruší)

6) Hlavní postava potřebuje v pochmurném světě něco roztomilého, tak přebarví svůj zelenej ohoz na růžovou, aby pěkně vyčnívala… (barva se očividně dá měnit, tak proč jde v prvním díle do PVP stále v růžové ?)

7) Jako opravdu si jí ta parta 3 pablbů nevšimla ? Byla jen skrčená a ležela asi metr od místa kudy prošli. Takže chování nepřátel jako opice po lobotomii pokračuje.

8) Pojmenování růžovej ďábel, protože ostatní jsou slepí idi*ti a hlavní postava očividně jako jediná zvládá využívat sklil ve hře (aha tak prý je to velkým číslem v agilitě, v tom případě by ostatní staty měla mít nepoužitelné a tím pádem by měla jít snadno porazit, nebo je hra totálně unbalanced a všimla si toho zase jen naše hlavní postava ?).

9) Random setkání s random Pito = BFF protože z nějakého důvodu hlavní postavu nesejme na potkání a ta jí hned začne důvěřovat.

10) Aha takže Pito je unavená z hraní s muži a proto se snaží být s hlavní postavou  BFF…to dává smysl no, proč hraje střílečku zasazenou do temného postapo světa, protože tu normálně hrávají bandy kawai holčiček. I když ze SAO 2. série co jsem měl tu čest nevypadalo, že by tu bylo nějak málo hráček, takže tento důvod je další random nesmysl.

11) Podle hlavní postavy je P-90 kawai a zlatíčko … za chvíli budu zvracet duhu.

12) Scéna s pojmenováním zbraně, do které se hlavní postava zamilovala… „Pí*a(N)“ je skvělé jméno. (ja musel sorry)

13) Dohoda o duelu s Pito spojena se sázkou, která je spojena se setkáním v reálném světě, do které se samozřejmě hlavní postavě nechce. Takže zápletka pro poslední 2 díly vyřešena.

14) Teď nevím, zda je chyba v cz titulcích nebo to je fakt tak d*bilní, ale sázka je o tom, že se ty 2 setkají v RL, setkat se nechtěla hlavní postava, ale Pito najednou řekne že se setkají když ONA (Pito) prohraje…jako WTF ? (bylo to i v ENG titulcích, takže je to nesmysl toho anime)

Bože, klaním se ti až k zemi! Konečně někdo kdo se mnou plně souhlasí! A já s tebou, bratře!  ;) Se vším, co jsi k tomu napsal a píšeš, plně souhlasím  :)
« Poslední změna: 19. Duben 2018 - 08:03:37 od toriko-sama »

Offline Cindynka

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 19. Duben 2018 - 12:01:58 »
Ehm, napřed jen upozorňuji, že jsem na to anime zatím nekoukala, nicméně k té tvorbě postav...

Jak už někdo psal, tvorba je ve většině VRMMO v SAO světě náhodná. Ve většině her jde pak i za nějaký poplatek změnit vzhled (nicméně z novel SAO to působí, že se bude jednat spíše o menší kosmetické úpravy typu barva očí a vlasů, tvar nosu atd., ne třeba výška). Ten poplatek nikde specifikován není.
A proč že by v GGO bylo tolik hráčů spokojeno s nabouchaným svalovcem?
No...
Tak zaprvé, v GGO bude chtít méně hráčů upravovat vzhled postavy než třeba v ALO (zvlášť, pokud jdou fakt jen kosmetické úpravy a ne v podstatě úplné přetvoření postavy). Částečně proto, že tam bude méně dívek, které se tím vzhledem postavy budou (byť teď nejspíš stereotypizuji) chtít nějak více zabývat. Ale jasně, i tam se najdou tací, kteří budou chtít vzhled postavy změnit. Teda, to si můžeme myslet až do chvíle, kdy nám dojde, že za GGO se platí měsíčně (a tedy je to pro spoustu hráčů už i tak finančně náročné) a že ti, kteří to hrají aspoň trochu seriózně, si tím snaží přivydělat nebo alespoň pokrýt náklady (viz Sinon z hlavní série, která se snažila si tím, co si "vydělala" ve hře, ten měsíční poplatek zaplatit).
Další věc je, že pokud hru hraje víc kluků, je dost možné, že spousta z nich bude (a teď přijde další stereotypizace) nespokojená se svým vzhledem. Protože většina budou puberťáci / young adults (tedy 15-30 let, dejme tomu), kdy si fakt hodně lidí prochází tím, že se jim jejich postava (ale třeba i pleť plná akné) nelíbí. A najednou je ze např. 160cm kluka nabouchanej machr, co má dva metry? Proč že by chtěl být menší?

A k té P-chan, jasně, ty to jako Čech přečteš, hm, nemístně, ale fakt si myslíš, že Japonci v tom vidí ČESKÉ sprosté slovo? Fakt? :)
Nemluvě o tom, že jako holka mohu potvrdit, že bych neměla problém s tím si dát zbrani přezdívku. A třeba ji přebarvit narůžovo, kdyby to byla moje oblíbená barva.
A růžová má (podle novely) působit v tom prostředí jako kamufláž. Jak přesně to funguje, to fakt netuším, ale prostě to tak je, tak si nebudu stěžovat, že si jí nevšimli, pokud to přidalo nějaká procenta ke kamufláži, a tedy neviditelnosti. Na jednu stranu si stěžuješ na to, jak to porušuje pravidla té samotné hry, ale když je to dodržuje, stěžuješ si snad ještě více. Jestli je ti tak moc nepříjemné na to koukat... tak to třeba nedělej, že :D

Offline dahakere

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 19. Duben 2018 - 21:39:34 »
Citace
A proč že by v GGO bylo tolik hráčů spokojeno s nabouchaným svalovcem?
Citace
Proč že by chtěl být menší?
Protože hrají střílečku a ne Second Life ? Co si myslím o té náhodné tvorbě postav jsem toho myslím i v ostatních reakcích napsal dost. Ve střílečce totální balanční nesmysl. Vydat takovou hru, která ti náhodně vygeneruje velikost postavy ve hře, kde má ta postava hitbox podle své velikosti ? Asi tuším, jaké by na to byly reakce. A jelikož sama píšeš "ve většině VRMMO v SAO světě náhodná", tak zrovna tady je to totální nesmysl. :)
Citace
fakt si myslíš, že Japonci v tom vidí ČESKÉ sprosté slovo? Fakt?
V tomhle bodě nejde o to jak to zní nám Čechům (to už je prostě jen taková třešnička na dortu), ale pojmenovat automatický kulomet P-Chan ? Jako dobry asi HAHA, ale tak podobně infantilní chování bych čekal možná tak od holky na prvním stupni ZŠ. Té holce je 19... (podle wiki, z anime si nevybavuji jestli to tam někdo řekl). A ano ja nejsem holka, ale měl sem za svůj život tu čest jich pár potkat a to i ve virtuálním světě. Žádná naštěstí neměla nutkání se chovat takhle. Každej je nějakej to beru, ale v tom anime to je prostě šílenej a neoriginální stereotyp chování hlavní postavy. 
Citace
Na jednu stranu si stěžuješ na to, jak to porušuje pravidla té samotné hry, ale když je to dodržuje, stěžuješ si snad ještě více.
Ano vadí mi když anime porušuje svoje pravidla, když jsou jasně tím anime řečené a dané. Což tady v tomto případě nikdo nikdy neřekl, že stejná barva oblečení a pozadí = neviditelnost. A to ona musela být sakra neviditelná, když prošli asi metr daleko od ní.
Citace
Jestli je ti tak moc nepříjemné na to koukat... tak to třeba nedělej, že
Psát potřetí, proč jsem se na to koukat začal nebudu. Jen napíši to, že když jsem začal, tak to neznamená, že se na to i dodívám. Zatím čekám na toho jejího spoluhráče, který v prvním díle vypadal jako jedna z mála dobrých postav a třeba to s ním bude lepší a lepší. :)

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #14 kdy: 19. Duben 2018 - 23:07:18 »
Tak jsme se dozvěděli, že dahakere se nelíbí SAO Gun Gale Online.
Nelíbí se ti to, fajn, máš na to plné právo a nikdo to nezpochybňuje, ale má vůbec cenu zakládat takové téma? Píšeš, že si budeš sepisovat klady a zápory v každém dílu - jak to budeš hodnotit? Pokusíš o objektivní hodnocení, nebo - jak to zatím vypadá - budeš hodnotit jako předpojatý divák? Nebylo by mnohem vhodnější s hodnocením počkat až po zhlédnutí všech dílů?