Akihabara.cz

Autor Téma: Oživení projektu V3 - Návrhy  (Přečteno 7531 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sayurilfoy

• Sledovač
  • **
Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« Odpověď #30 kdy: 08. Květen 2018 - 12:55:54 »
Sayi, to mazanie je bezne :)
Ja som tak poziadala pri jednom projekte, a nebol s tym problem. Kedze su to tvoje titulky, mas pravo poziadat o ich vymazanie.

Hej? To som nevedela, tak to teda skúsim, ďakujem :)

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #31 kdy: 08. Květen 2018 - 14:04:57 »
Ještě mě napadla jedna věc. Když si nějaká skupina nezaškrtne, že je neaktivní, tak svítí zeleně na věky věků? Pokud ano, pak by to možná chtělo nějaký skript nebo něco, co by třeba po půl roce neaktivity (nenahrání žádných titulků) změnilo zelený puntík za červený. Pokud by něco nahrála, vrátil by se zase zelený, nebo by si musela zafajfkovat aktivitu. Nevím, jestli by to šlo. Pokud ne, pak bych to asi zrušila úplně. Jestli je, nebo není, někdo aktivní se dá zjistit z profilu a ty puntíky postrádají smysl, když jako aktivní svítí někdo, kdo už se dávno propadl do dějin. Namátkový příklad - https://dorama.akihabara.cz/skupina/Veja - poslední titulky září 2016 a pořád je v podstatě aktivní. Čekající na titulky to může v mnoha případech zmást.

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline zukadotuarikitotekutakume

• Nováček
  • *
« Odpověď #32 kdy: 08. Květen 2018 - 17:24:19 »
Celkem by se mi líbilo, kdybych si k těm anime, které mám v Animelistu jako „Chci vidět" mohl přidat nějakou krátkou poznámku třeba o pěti slovech ve, které  bych si napsal, čím mě to anime zaujalo na tolik, že jsem si ho dal do animelistu, jelikož se mi často stává, že u hromady anime, které mám takhle označené vlastně nevím čím si to zasloužily a zároveň se mi již hodněkrát stalo, že jsem si vzpoměl, že jsem si kdysi přidal do animelistu nějaké anime s dobrým námětem, který bych zrovna chtěl vidět ale už si nemůžu vzpomenout, které to z té -+ stovky co v animelistu mám bylo.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #33 kdy: 08. Květen 2018 - 19:36:46 »
Rozhodně je to zajímavé už z toho důvodu, že se dá odvodit z jednotlivých hodnocení kvalita konkrétní skupiny / překladatele. Tahle možnost mi tu prostě chybí a uvítám ji, např. rád bych si vyfiltroval hodnocení překladů skupiny XXX neb mě od nich zaujal jeden jejich překlad a tak by mě zajímalo, jak si vede daná skupina celkově / překladatel, abych s jeho překladem případně neztrácel čas, když uvidím, že stojí za pendrek.
Chápu. Jak jsem ale psal, není potřeba to řešit filtrem, dle mě je vhodnější, když se tahle informace bude zobrazovat na profilové kartě překladatelské skupiny. Je to i rychlejší. Koukneš na anime, vidíš že to překládá tahle skupina, klikneš na její název, a jsi na profilové kartě a hned uvidíš vše potřebné. Ale teď jsem si uvědomil vlastně, že pokud sám příležitostně překládáš, tak tuhle profilovou kartu nemusíš mít založenou. To by se pak musela udělat ještě jedna stránka, na kterou by se člověk proklikl jen přes jméno uživatele.

Nicméně souhlasím s tím, že autor titulků by měl mít právo ty svoje smazat.
Taky souhlasím. Když už člověk něco vloží, tak by určitě rád měl i možnost to i smazat. :-) Nehledě na to, že by pak odpadla jedna práce moderátorům.

Minimálně za sebe (ačkoliv to téměř určitě platí o všech moderátorech a adminech) můžu říct, že v případě, kdy o smazání požádá uživatel, který titulky nahrál, tak se smažou prakticky nehledě na uvedený důvod.Zařazení by se využít nedalo, protože pak by překladatel mohl mazat veškeré titulky na Aki, nejenom svoje. Jediné, co by se dalo udělat, je využít propojení mezi titulky a uživatelem, který je nahrál. Na základě této vazby by teoreticky mohl mít právo titulky přímo smazat.
Tak on by teoreticky měl mít asi možnost mazat titulky i správce/vedoucí překladatelské skupiny. Kde by dle všeho taky měla existovat vazba.

Když si nějaká skupina nezaškrtne, že je neaktivní, tak svítí zeleně na věky věků? Pokud ano, pak by to možná chtělo nějaký skript nebo něco, co by třeba po půl roce neaktivity (nenahrání žádných titulků) změnilo zelený puntík za červený. Pokud by něco nahrála, vrátil by se zase zelený, nebo by si musela zafajfkovat aktivitu. Nevím, jestli by to šlo. Pokud ne, pak bych to asi zrušila úplně. Jestli je, nebo není, někdo aktivní se dá zjistit z profilu a ty puntíky postrádají smysl, když jako aktivní svítí někdo, kdo už se dávno propadl do dějin.
Taky s nápadem souhlasím. Sice bych status aktivity řízl nejpozději po 3 měsících, ale to už je na zvážení.

Online Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #34 kdy: 10. Květen 2018 - 11:40:36 »
(...) nějaký skript nebo něco, co by třeba po půl roce neaktivity (nenahrání žádných titulků) změnilo zelený puntík za červený. Pokud by něco nahrála, vrátil by se zase zelený, nebo by si musela zafajfkovat aktivitu. (...)
Prodiskutováno a schváleno.
...
Ok, přidáno do návrhů.

Jinak do návrhů přidáno i mazání titulků překladatelem a přepracování anime/manga/dorama plánu.
« Poslední změna: 10. Květen 2018 - 19:39:06 od Haikner »

Offline Sonney

• Nováček
  • *
« Odpověď #35 kdy: 13. Květen 2018 - 09:46:44 »
Ještě jedna drobnost - jako překladatelka bych docela uvítala navrácení počítadla stažení titulků.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #36 kdy: 13. Květen 2018 - 09:48:41 »
Ještě jedna drobnost - jako překladatelka bych docela uvítala navrácení počítadla stažení titulků.

Funguje, jestliže máš skupinu a nastavíš si to v ní. Zaškrtneš "Sčítat stažení:".

Offline Sonney

• Nováček
  • *
« Odpověď #37 kdy: 13. Květen 2018 - 13:16:04 »
Funguje, jestliže máš skupinu a nastavíš si to v ní. Zaškrtneš "Sčítat stažení:".

Skvěle, díky. A kde to pak uvidím?

Offline Sayurilfoy

• Sledovač
  • **
« Odpověď #38 kdy: 13. Květen 2018 - 15:38:32 »
Skvěle, díky. A kde to pak uvidím?

Mala by si to vidieť tam, kde predtým, vedľa tej disketky. (Ale zobrazuje sa to iba tebe, ostatným nie.)  Aspoň ja to tam vidím.

Offline Sonney

• Nováček
  • *
« Odpověď #39 kdy: 13. Květen 2018 - 15:51:59 »
Mala by si to vidieť tam, kde predtým, vedľa tej disketky. (Ale zobrazuje sa to iba tebe, ostatným nie.)  Aspoň ja to tam vidím.

Ne. Nic. Nevadí, tak bez toho budu žít dál jako doteď :-)

Oprava: Zkusila jsem si některé svoje titulky namátkou stáhnout, odhlásit se a znova přihlásit a už to vidím. Děkuju :-)
« Poslední změna: 13. Květen 2018 - 15:56:30 od Sonney »

Online Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #40 kdy: 13. Květen 2018 - 19:33:02 »
Došlo ke schválení návrhu, aby možnost mazat titulky měli i uživatelé, kteří je nahráli, a vedoucí jejich skupin. Mazání však bude probíhat tak, že se titulky nejdřív přesunou do koše, kde se k nim dostanou jen moderátoři a případně jejich autoři/vůdci skupin. Z koše budou definitivně odstraněny až po 30 dnech. Možnost okamžitého smázaní (bez přesunu do koše) budou mít nadále jen moderátoři.

Jinak přibyly dva nové návrhy, "skupiny anime" a "varianty alb".

Online Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #41 kdy: 16. Květen 2018 - 00:57:33 »
Došlo ke schválení dalších pár návrhů. Mezi nimi je i rozdělení portálu J-Music. Jinými slovy portál J-Music ve V3 vůbec nebude, veškerý jeho obsah (osobnosti, kapely, alba...) zůstane, ale bude v nové verzi samostatně.
Jinak jsme se lehce bavili i o budoucnosti portálu neanime a zatím to spíš vypadá na to, že ho zachováme a budeme doufat, že se najde někdo, kdo se o něj bude chtít starat.

Offline lmik

• Nováček
  • *
« Odpověď #42 kdy: 16. Květen 2018 - 01:41:44 »
mne by sa zišla možnosť oddeliť mangu a novely (aspoň v mangaliste a v najnovšej mange, pri novelách by bolo dobré pridať varianty napr. web novela, light novela, ...).

Offline majel007

• Nováček
  • *
« Odpověď #43 kdy: 16. Květen 2018 - 16:44:45 »
jen tak pro informaci....... existuje v této hodně rané verzi nějaký grafický návrh webu? nebo alespoň strohá mapa menu a rozvětvení možností kam se může uživatel proklikat?

Online Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #44 kdy: 16. Květen 2018 - 21:40:49 »
mne by sa zišla možnosť oddeliť mangu a novely (aspoň v mangaliste a v najnovšej mange, pri novelách by bolo dobré pridať varianty napr. web novela, light novela, ...).
Ok, zvážíme to, díky za návrh.
jen tak pro informaci....... existuje v této hodně rané verzi nějaký grafický návrh webu? nebo alespoň strohá mapa menu a rozvětvení možností kam se může uživatel proklikat?
Grafický návrh nemáme, jak jsem už párkrát psal, schází nám designér. Co se menu týče, tak jsme probírali, jak by mělo fungovat přepínání mezi jednotlivými "portály". Aktuální myšlenka je taková, že by menu mělo jednotlivé záložky, které by přepínaly jeho obsah. Pro příklad, když by byl uživatel na rozcestníku anime a chtěl přejít na mangu, kliknul by na záložku manga. To by mu přepnulo menu, ačkoliv jinak by stále zůstal na stránce rozcestníku anime. Až, když by si v menu vybral, kam chce na manze jít (třeba vyhledávání, výpis nejnovějších, mangalist...), tak by se přesunul z anime. Výchozí (nepřepnuté) menu by samozřejmě vždy odpovídalo portálu, na kterém by se uživatel nacházel (takže po přechodu na mangu by uživateli zůstalo i její menu).
Nicméně se naše názory ohledně toho, jak by mělo přepínání fungovat, obecně dost lišily a toto zatím není schválená varianta, takže je možné, že se nakonec využije něco jiného.