Akihabara.cz

Autor Téma: Kumano Kodo  (Přečteno 989 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
Kumano Kodo
« kdy: 06. Srpen 2018 - 09:25:09 »
Protože jsem tu nic nenašel tak zakládám toto téma.

Byl někdo z Vás na pouti Kumano Kodo Iseji ? V září se na tuto cestu chystám a mám jen dotaz jestli se dá na této cestě sehnat ubytování celkem v pohodě nebo radši si vzít spacák a řešit to pod širákem ?

Díky moc za případné odpovědi
Hanejz
« Poslední změna: 06. Srpen 2018 - 09:36:21 od hanyzek »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
Re:Kumano Kodo
« Odpověď #1 kdy: 06. Srpen 2018 - 14:55:50 »
To není moc turistická trasa. :-) Pochybuji, že tu najdeš někoho kdo to absolvoval, ale třeba někdo překvapí.
K tomu zda nocovat pod širákem: Jednou jsem byl na přednášce od Japonského průvodce, co teď žije v Čechách, a paní se ptala, jak to mají Japonci se stanováním, jestli se to může. A ten jí odpověděl, že si není moc jistý, kde všude lze stanovat, ale že stanování Japonci moc neholdují, že jí budou mít s největší pravděpodobností za bezdomovce, tak ať s tím počítá. A že to nedoporučuje. :-)

Být tebou, bych si tedy dal větší práci s průzkumem trasy. Zda je tam vůbec povoleno přespávat, aby to nebyla chráněná krajinná oblast atd. Pokud ale průvodce nekecal, tak bych si tipl, že po cestě asi budou nějaké ryokany či hostely. A rozhodně bych nepočítal, že místní budou umět anglicky. Tudíž pokud nemluvíš ani trochu japonsky, tak si alespoň někam napiš nějaké důležité fráze, které bys mohl potřebovat. Alespoň pak nebudeš muset moc gestikulovat. :-)

Jinak hodně zdaru, a kdybys tu pak napsal své zkušenosti z výletu, tak by se asi nikdo nezlobil. ;-)

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 06. Srpen 2018 - 15:55:16 »
FaraonX

Díky za odpověď. Trasu mám nastudovanou, existuje i speciální online navigátor. O ryokanech i penzionech vím, ale s tím přespáváním pod stanem jsem nevěděl, to je zajímavá informace. Přespání pod širákem nebo ve stanu bych bral jako velmi nouzovou záležitost.

Hanejz
P.S. Tak jestli se to povede tak dám i odkaz na fotky  ;).

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #3 kdy: 06. Srpen 2018 - 19:50:36 »
Nevím, jestli je září zrovna vhodná doba, neb jsem koncem září jednou v Japonsku byl a byla tam hrozná vlhkost a teplo :(.

Půjdeš ten track na 14 dnů nebo nějakou delší variantu?

Jednou jsem navštívil Okunoin, což je cíl téhle trasy a byl jsem jím unešen, je na něm něco magického a celá ta trasa musí být fantastická :).

Tak držím palce, aby ti to vyšlo, ale kdybys jel příští rok, možná bych se k tobě připojil.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 06. Srpen 2018 - 21:06:39 »
Přemístil jsem téma do sekce Japonska a změnil ho na Kumano Kodó, ať se můžou přidat do diskuse i turisté z jiných Kumano Kodó tras.

Začátkem října by chtěl jít kamarád trasu Kumano Kodó Koheči z Kóji. Ještě si to promýšlí, ale šel by pravděpodobně sám, info o jeho přípravě nemám. Prý je jeho trasa nejtěžší kvůli převýšení. Ubytování není problém, že je na netu spousta poznatků od lidí, co trasu šli. Stránka slečny, co prošla různé trasy - followingthearrows.

Na turistických Mapách.cz jsou trasy zakresleny lépe než na google mapách. Dostalo mě, že se dá dohledat naprostý popis tras (čas, převýšení, vzdálenost, nocleh, WC, …) a dá se jít podle návodu jako cvičená opice. Část je v angličtině na tb-kumano.jp.

Všeobecné tipy (výbava, zvířátka, …):
followingthearrows, raw travel, letseatjapan.
« Poslední změna: 06. Srpen 2018 - 21:27:41 od fishmancz »

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 07. Srpen 2018 - 08:22:16 »
Zdar,

no chtěl bych jít celou Iseji Route za 14 dní. Jde to i za pár jak je vidno ze stránky té holky, ale nejsem motorová myš a chci to jít v klidu. Rád bych šel v říjnu, jenže v práci to nevyšlo, takže můžu jen v září. Mě právě jde o to ubytování, kdybych náhodou to prokaučoval, tak jestli se dá spát nějak venku bez problémů  ;).

Offline Strelec

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 07. Srpen 2018 - 12:13:01 »
Já myslím, že v pohodě. Borec co procestoval sólo celý Japonsko říkal, že campoval na mnoha místech, včetně parků v Tokiu a nikde na něj policajty nezavolali. Sice to tam není oficiálně povolený, ale je to široce tolerovaný a potkával tak další cizince i místní. Základem je chovat se slušně, nedělat bordel, nepostavit si stan doprostřed cesty, zkrátka neobtěžovat svým chováním okolí, což ostatně platí pro wild camping kdekoliv.
Nesnáším hardsuby

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #7 kdy: 07. Srpen 2018 - 15:50:36 »
Já myslím, že v pohodě. Borec co procestoval sólo celý Japonsko říkal, že campoval na mnoha místech, včetně parků v Tokiu a nikde na něj policajty nezavolali. Sice to tam není oficiálně povolený, ale je to široce tolerovaný a potkával tak další cizince i místní.
No jestli to není široce tolerované jen pro cizince. :-D Oni Japonci dost neradi něco s cizinci řeší, takže je dost možný, že si jen poklepali na čelo, řekli si "No jo další barbar cizinec." a šli dál. :-)
A fakt kempoval v parku v Tokiu? Tam musel být někde na okraji města v parku pro to přímo vyhraněném, ne? Zas tolik větších parků ve městě snad není, a ty bývají dost v obležení lidí. A kdyby se bivakoval vedle císařského paláce nebo muzeu v Ueno parku, tak bych věřil, že tam by se už i Japonci osmělili mu něco říct. :-)

Offline Strelec

• Sledovač
  • **
« Odpověď #8 kdy: 07. Srpen 2018 - 16:54:43 »
Netuším kde přesně, je to už řádka let a jak jsem koupil, tak prodávám.
Ale určo říkal, že okolo treků potkával víc campujících japonců, než cizinců, tak to zase taková rarita nebude.
« Poslední změna: 07. Srpen 2018 - 16:57:44 od Strelec »
Nesnáším hardsuby

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 14. Srpen 2018 - 11:34:58 »
Asi jsem tupej, ale nějak na těch Mapy.cz to nemůžu najít. Prosím o pomoc, danke, thank you, arigató  ;)

Offline Kakashi_

• Sledovač
  • **
« Odpověď #10 kdy: 14. Srpen 2018 - 12:44:18 »
Aligátor.
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #11 kdy: 25. Září 2018 - 12:35:18 »
Tááákžéééé  :)

Celá cesta dopadla úplně jinak než měla a to hlavně už od začátku kvůli tajfunu Jebi, který mi zrušil lety do Nagoje. Místo abych v klidu letěl přes Frankfurt do Nagoje tak jsem letěl do Helsinek a odtamtud místo do Nagoje do Tokia. Batoh za mnou dorazil za tři dny až na hotel. V Tokiu jsem nastoupil do shinkanzenu a za půl hodiny vše zastavili a zůstal jsem ve vlaku viset 12 hodin  ;). V Nagoji jsem vystoupil o půlnoci pouze s pasem a peněženkou a jel taxíkem do hotelu, kde mě bez problému ubytovali. Měl jsem ubytování na jednu noc, ale jelikož mi měl batoh doputovat později tak mi umožnili ubytování na další dny.
Proběhlo klasické poznávání okolí - hrad, nějaké ty shrine a akvárium s kosatkami, belugami a delfíny (belugy to u mě vyhrály).
Poté co dorazil batoh přímo až na hotel jsem vyrazil do Ise, kde to celé začíná. Hned po příjezdu jsem si v místním informačním středisku dojednal ubytování na další dvě noci. Druhý den jsem vyrazil - buď byl slejvák jako prase nebo pálilo slunce  ;D. Další dny převažoval slejvák a ten o všem rozhodl. Po třech dnem putování v dost silných deštích jsem to celé zabalil, protože zdraví a život mám jen jeden a nepřišel jsem jít survival, ale užít si pouť. Šel jsem Camino de Santiago a tam to taky někdy bylo drsný, ale ne takhle. Ve dvou lidech by to asi nebyl takový problém ujít, ale sám ? Místo lesní stezky potoky vody a vyvrácené stromy. Po celou dobu jsem nepotkal vůbec nikoho kdo by to šel pěšky a stačí jedna chyba a je to v kelu.
S ubytováním nebyl problém, protože když jsem došel na sjednané ubytování, povětšinou typ ryokan, tak jsem se hned ptal jestli neví o něčem na příští den a jelikož byli ochotní tak mi to i sami telefonicky zajistili  :).
Pak jsem už po zbytek pobytu jezdil místním vlakem a autobusy po prefektuře Mie a poznával okolí  8).

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #12 kdy: 25. Září 2018 - 13:49:03 »
Tááákžéééé  :)

Celá cesta dopadla úplně jinak než měla..
No tak to je opravdu smůla.. se divím, že vůbec ten shinkansen vypravili. a teď si kde? už zpátky v cz?

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #13 kdy: 25. Září 2018 - 14:14:39 »
Smůla ? Ani bych neřekl. Kdyby to proběhlo jak mělo tak by to nebylo ono  ;)

Jo už jsem zpět v ČR. Shinkanzen vypravili, ale probíhala na tabuli hlášení kterým jsem zase tak úplně nerozumněl. Ale myslím, že to bylo něco o tom, že je možná nepravidelnost v dopravě či co. Hlavně mě překvapila jedna věc, že po delším stání s námi cukli do nejbližší stanice  a tam se mohlo přes další vlak projít na nástupiště si jít vyvětrat a nakoupit věci v kiosku. To by v ČR u ČD neprošlo.
Byl jsem i v u Vás v Ósace a koukal jak to pěkně pocuchalo parky a střechy.