akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3  (Přečteno 2227 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Hryzak

• Sledovač
  • **
Re:Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3
« Odpověď #15 kdy: 25. Prosinec 2019 - 16:56:57 »
Je to dost divné teď najednou zase při 100% už je 5 náhledů, ale pořád nejsou vidět boční obrázky. Jakmile snížím na 90% tak to ukazuje zase jen 4 náhledy, ale boční obrázky už jsou vidět. Úplně nejlepší je to při 80%, kde jdou vidět jak boční obrázky, tak i 5 náhledů. Přiložím fotky, aby jsi věděl jak to přesně myslím, jinak používám Chrome prohlížeč.

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #16 kdy: 25. Prosinec 2019 - 17:05:54 »
asi zalezi jak velky okno nakonec je
pri 90% mam 4 nebo 5 nahledu, zalezi jestli pres cely monitor, nebo jen na 3/4

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #17 kdy: 25. Prosinec 2019 - 17:14:12 »
Vy tu řešíte, jestli jsou na monitoru 4, nebo 5 náhledů, ale mně přijde horší ten vzhled jako u Konata.cz...holt každý máme jiné priority. :) Ale stejně si myslím, že si všichni časem zvykneme a po čase nám to ani nepřijde. ;)

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #18 kdy: 25. Prosinec 2019 - 17:28:05 »
asi zalezi jak velky okno nakonec je
pri 90% mam 4 nebo 5 nahledu, zalezi jestli pres cely monitor, nebo jen na 3/4
Samozřejmě. Měnění velikosti okna prohlížeče ovlivňuje to zobrazení, tedy i na PC si můžete simulovat zobrazení na mobilu, když si hodně zúžíte okno. Já při svém psaní tady předpokládal, že je vždy prohlížeč na celou stránku.
Vy tu řešíte, jestli jsou na monitoru 4, nebo 5 náhledů, ale mně přijde horší ten vzhled jako u Konata.cz...holt každý máme jiné priority. :) Ale stejně si myslím, že si všichni časem zvykneme a po čase nám to ani nepřijde. ;)
Tak na základním designu už se nic nezmění, to bychom zahodili tak rok práce. :-[

Offline Hryzak

• Sledovač
  • **
« Odpověď #19 kdy: 25. Prosinec 2019 - 18:35:59 »
Taky se divím, že někdo na PC/notebooku nepoužívá prohlížeč přes celou stránku. U mě to je samozřejmě na celou stránku.

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #20 kdy: 25. Prosinec 2019 - 18:57:22 »
Taky se divím, že někdo na PC/notebooku nepoužívá prohlížeč přes celou stránku. U mě to je samozřejmě na celou stránku.

Neni duvod mit otevreny prohlizec na cely monitor. Pokud mam sirokouhly monitor 1680x1050 a stranky jsou vetsinou psany na cca pulku ze sirky rozliseni, tak mi to prijde celkem zbytecny mit otevreny pres cely, zvlast kdyz pritom koukam na videa, mam otevreny chat, titulky atd.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #21 kdy: 25. Prosinec 2019 - 18:59:14 »
+++
Právě proto jsem sem dával ty odkazy na jiné databáze anime, aby bylo porovnání......
Jen připomenu že V3 vznikla díky tomu že ve V2 je dostatek chyb které se nedají odstranit jednoduchou modernizací ( viz poslední infarkt co měla a bubák ji dával do provozu asi týden čistého času  )  :-[ Proto byla udělána úplně od základu nová Aki V3 která si půjčuje od V2 jen databázové zdroje (údaje o dílech a uživatelích).

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #22 kdy: 27. Prosinec 2019 - 10:08:06 »
Provedlo se pár aktualizací.
  • Při kliknutí na lupu (pro zobrazení rychlého vyhledávání), se zobrazené pole automaticky aktivujete a můžete tedy rovnou psát.
  • Přihlášení už je nyní prostřednictvím menu uživatele možné kdekoliv, nejenom přes samostatnou stránku (zároveň zůstanete na aktuální stránce, nebudete přesměrování jinam).
  • I nepřihlášení nyní mohou přepínat mezi světlým a tmavým režimem.
  • Ve formuláři přihlášení už není nutné kliknout na tlačítko "Přihlásit", jde ho nyní odeslat přes klávesu Enter.

První a částečně i druhý (ačkoliv ten byl plánovaný) bod byl navržen uživateli na Discordu, kterým děkuji za zpětnou vazbu.  :)
« Poslední změna: 27. Prosinec 2019 - 10:10:50 od Haikner »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #23 kdy: 28. Prosinec 2019 - 09:38:54 »
Další aktualizace, tentokrát zaměřená na rozšířené vyhledávání.
  • Do dosavadních vyhledávání přidána možnost vybrat řazení a přesnost zadaného jména.
  • Přidáno vyhledávání postav.
  • Přidáno pár ošetření, aby nebylo možné zadat nesmyslné údaje, které by vždy vedly k 0 výsledků (například počet epizod od 5 do 2).

K tomuhle možná ještě poznamenám, jak funguje pole "Minimum splněných žánrů" a obdobné pro vzhledy a rasy, protože by to nemuselo být úplně jasné. V2 při vyhledávání vždy automaticky vyhledává 100% shodu (vyberete-li 2 žánry, vždy se vám zobrazí jen ta díla, která mají oba tyto žánry). Toto chování je výchozí i ve V3. Pomocí pole "Minimum splněných žánrů" ho ale můžete změnit a sami si určit, kolik z požadovaných žánrů musí dílo mít. Pokud vyberete 3 žánry a jako minimum dáte 2, vypíší se všechna díla, která mají alespoň 2 z uvedených 3 žánrů, přičemž ty, které mají všechny 3, se v seznamu zobrazí na začátku. Jako minimum lze zadat i 0, tehdy se počet splněných žánrů použije prakticky jen k řazení seznamu.

Jinak pro ty, kterým to ve V2 chybělo a nevšimnuli si, že ve V3 to je, tak je možné uvést i žánry, které vyhledaná díla nesmí mít (například nechcete, aby se vám vypsaly detektivky).
« Poslední změna: 28. Prosinec 2019 - 09:49:41 od Haikner »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #24 kdy: 29. Prosinec 2019 - 02:17:02 »
Výkonnostní aktualizace.
Došlo k úpravě, která by měla znatelně zrychlit načítání stránek na V3. Celkový rozdíl se může lišit v závislosti na rychlosti vašeho internetovém připojení, v mém případě se jedná o zrychlení mezi 200 a 400 milisekundami. Pro srovnání, rozcestníky se mi dosud (před touto aktualizací) načítaly průměrně 650 milisekund, takže se jedná o opravdu podstatný rozdíl.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #25 kdy: 29. Prosinec 2019 - 15:12:13 »
Výkonnostní aktualizace...
Heh nejsem si jist jestli tohle běžný uživatel, na rozdíl od vývojáře, docení. :-)

Nevím jestli to tu někdo zmiňoval, ale u "Novinky z Konata.cz" se vám dole špatně ořízne dlouhý text. Je to díky pevné šířce bloku. Bylo by lepší to omezit na počet znaků, případně v css pomocí "text-overflow Property". Ale abych byl upřímný pro mě osobně je lepší ten výstup co je tady, sekce "Novinky ze světa". Nevím proč je to v nové verzi omezeno čistě na "konatu".

A možná by stálo za zvážení se zamyslet, co všechno je na úvodní stránce potřeba. Třeba já osobně vůbec netuším k čemu je dobrý např. blok "Poslední YouTube videa". Tohle ocení asi jen hrstka lidí. Aby vám tam pak nevznikaly šílenosti jako na aktuální akihabaře viz sekce "Výročí". Kolik lidí zajímá jaká celebrita má zrovna dneska narozeniny? ;-)

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #26 kdy: 29. Prosinec 2019 - 16:42:29 »
Hele, lidé jsou na rychlost překvapivě citliví. Statisticky je hodně klíčová 1 sekunda. Pokud něco trvá do jedné sekundy, uživatel zaznamená určitou prodlevu, ale nenaruší to jeho činnost. Pokud to trvá déle, už to vnímáme jako čekání. Proto zrychlení 0,4 sekundy je i pro normálního uživatele přirozeně zaznamenatelné.
Jinak dalším milníkem je 100 milisekund, což je vnímáno jako okamžitá reakce. To, co je tak nad 3 sekundy, už je vnímáno jako iritující.

Nevím jestli to tu někdo zmiňoval, ale u "Novinky z Konata.cz" se vám dole špatně ořízne dlouhý text. Je to díky pevné šířce bloku. Bylo by lepší to omezit na počet znaků, případně v css pomocí "text-overflow Property".
Díky za upozornění. Vím o tom, ale nejde to tak snadno opravit. Omezit počet znaků v PHP nebo něčem jiném je k ničemu, jelikož je velikost bloku responzivní. A s text-overflow je menší problém. Při kombinaci s více řádky totiž nefunguje úplně dobře. Pro jeden výtečně, ale pro dva už tak moc ne. Když jsem se posledně díval, tak existovalo jen určité řešení pro Chrom, jinak ne. Možná se to za tu dobu změnilo, každopádně, i kdyby ne, určitě se k tomu ještě vrátím, dá se to manuálně silou řešit i přes vypočítání výšky podle výšky textu, nicméně nepovažoval jsem to za tak podstatné, abych se tomu věnoval hned.

Těch boxíků bode opět co možná nejvíc, aby si lidé mohli vybrat.  :) Každý docení něco jiného. Za mě je třeba ten boxík s novinkami ze světa neslavný, jelikož v něm je 10 novinek a aktuálně 2 z nich jsou ještě z minuláho roku. Novinky jako blázen, jen co je pravda... Nicméně neznaméná to, že ten boxík ve V3 nebude, časem se třeba přidá taky.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #27 kdy: 30. Prosinec 2019 - 16:38:29 »
Hele, lidé jsou na rychlost překvapivě citliví. Statisticky je hodně klíčová 1 sekunda. Pokud něco trvá do jedné sekundy, uživatel zaznamená určitou prodlevu, ale nenaruší to jeho činnost. Pokud to trvá déle, už to vnímáme jako čekání. Proto zrychlení 0,4 sekundy je i pro normálního uživatele přirozeně zaznamenatelné.
Jinak dalším milníkem je 100 milisekund, což je vnímáno jako okamžitá reakce. To, co je tak nad 3 sekundy, už je vnímáno jako iritující.
0,4s asi už dokáže člověk i vědomě postřehnout pokud dává pozor, ale pod 0,3s to dle mě postřehne stěží.
Co se týče celkového času načtení, tak to máš pravdu, pro běžného uživatele budou ty 2-3s na hraně. Mně se aktuální rozcestník třeba načítá necelé 2s. A nová se mi zrychlila asi o cca 0,8s. :-)

Aktuální akiba
Kód: [Vybrat]
24 požadavků
Přeneseno: 290,78 KB / 670,69 KB
Hotovo za 1,77 s
DOMContentLoaded: 1,51 s
load: 1,69 s

Nová akiba
Kód: [Vybrat]
37 požadavků
Přeneseno: 521,33 KB / 1,00 MB
Hotovo za 987 ms
DOMContentLoaded: 478 ms
load: 760 ms

Jinak jestli koukáš na nějaké statistiky z průzkumů, tak ty se spíš zabývají silně konkurenční prostředí, člověk má proklikat 200 různých stránek a rozhoduje se během chvilky, zda počká nebo půjde o dům dál. Tohle asi akiba nemusí moc řešit.

Díky za upozornění. Vím o tom, ale nejde to tak snadno opravit. Omezit počet znaků v PHP nebo něčem jiném je k ničemu, jelikož je velikost bloku responzivní. A s text-overflow je menší problém. Při kombinaci s více řádky totiž nefunguje úplně dobře. Pro jeden výtečně, ale pro dva už tak moc ne. Když jsem se posledně díval, tak existovalo jen určité řešení pro Chrom, jinak ne. Možná se to za tu dobu změnilo, každopádně, i kdyby ne, určitě se k tomu ještě vrátím, dá se to manuálně silou řešit i přes vypočítání výšky podle výšky textu, nicméně nepovažoval jsem to za tak podstatné, abych se tomu věnoval hned.
Máš recht ten text-overflow je bohužel takovej... škoda no.
Já bych se osobně toho omezení počtu znaků přes PHP nebál. Řekl bych, že se to tak dělá běžně. Vždycky chceš aby tam byl vypsaný dost dlouhý text na to aby člověk věděl o čem článek trochu je. Jen ten blok se dynamicky rozšiřuje nebo prodlužuje dle rozlišení.
Nebo to můžeš zkusit přes JS, ale ten bych řekl, že se spíš používá na bloky, které jsou třeba zabalené a na klik se rozbalí. A nebo najdeš další řešení. Dnes už je tolik knihoven a různých pluginů, že to třeba už někde bude vyřešený.

Těch boxíků bode opět co možná nejvíc, aby si lidé mohli vybrat.  :) Každý docení něco jiného. Za mě je třeba ten boxík s novinkami ze světa neslavný, jelikož v něm je 10 novinek a aktuálně 2 z nich jsou ještě z minuláho roku. Novinky jako blázen, jen co je pravda... Nicméně neznaméná to, že ten boxík ve V3 nebude, časem se třeba přidá taky.
No hlavně to nepřežeňte. :-)
Heh možný by to chtělo nějaké časové omezení, kdy se dá brát daný článek jako novinka. Na druhou stranu, když se vrátíš třeba po půlroční služební cestě, tak hned vidíš, že tam žádná novinka nepřibyla. :-D

Offline nottallama

• Nováček
  • *
« Odpověď #28 kdy: 13. Leden 2020 - 18:59:54 »
Mě se to osobně líbí a těším se až to bude hotové :) ..

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #29 kdy: 14. Leden 2020 - 00:43:17 »
Mě se to osobně líbí a těším se až to bude hotové :) ..
To mě těší.  :)

Mrzí mě, že už delší dobu nefungují na V3 obrázky. Bohužel je to s nimi poněkud složitější, jelikož v základu bere V3 obrázky z V2, ale zároveň musí mít z testovacích důvodů možnost obrázky sama ukládat. Do V2 ale z bezpečnostních důvodů ukládat nemůže, takže je to řešení opravdu poněkud komplikovanější, a proto ani oprava není zrovna jednoduchá.
Nicméně i v minulých týdnech došlo na V3 k několika aktualizacím. Zahrnovaly převážně opravy, ale i prvotní práce na Hádej portálu a fóru. Zprovozněn byl i tento výpis, ve kterém jsou aktualizace popsané podrobněji:

https://akiba.cz/obecne/zmeny