Akihabara.cz

Anketa

Jsou pro vás tyto informace užitečné?

Ano, moc, jsem rád, že to vím
7 (87.5%)
Nevím, možná
1 (12.5%)
Ne, úplně zbytečné, je mi to jedno
0 (0%)

Celkem hlasů: 8

Autor Téma: Keiikův koutek o bezpečnosti 5: Malware a díry kam se jen podívaš  (Přečteno 2295 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
Tentokrát v měsíčním souhrnu:

(12.11) Pokud máte Windows 7 a zapnuté automatické aktualizace, pak můžete mít nainstalovanou starší verzi updatu KB3097877, projistotu ho odinstalujte a znovu nainstalujte.

(19.10) U Microsoftu ještě zůstanu, ve Windows 10, pokud chcete změnit výchozí prohlížeč, tak vyskočí okno s prosbou abyste dali prohlížeči Edge šanci.

(19.10) Facebook vás upozorní pokud vás NSA špehuje.

(30.10) Google spojí Chrome OS a Android do jednoho OS do roku 2017.

(30.10) Pokud ste si zarezervovali windows 10 update, tak se v příštím roce automaticky začne instalovat a před upgradem se zeptá jestli může upgradovat na win 10.

(09.11) Ransomware útočí na servery s linuxem a jeho analýza.

(09.11) Android Vulnerability Test Suite - další apliace na Android k detekování nezáplatovaných děr. (Před nějakou dobou jsem psal o pdobné aplikaci k detekci Stagefright - Stagefright Detector.)

(13.11) Samodestrukční zprávy na Facebooku.

(13.11) Chyba v JavaScript engine v8 ohrožuje miliony zařízení s Androidem.

(14.11) FBI popírá, že by zaplatila jeden milion dolarů pro odhalení TOR uživatelů.

(19.11) Ovládnutí zařízení pomocí čárového kódu - vpodstatě jde o sled příkazů, které simulují klávesnici.

(20.11) Malware na Android, který umí nainstalovat jakoukoli aplikaci (i napozadí) ikdyž ji uživatel odmítne.

(20.11) Bezpečnější předávání pošty s TLSA záznamy

(23.11) TrueCrypt je stále dost bezpečný. Ikdyž bych doporučoval používat nějaký jeho fork, který opravuje drobné chyby nalezené v auditech.

(24.11) Vlastníte Dell notebook? Minimálně 3 modely jsou infikované malwarem. (Inspiron 5000, XPS 13 a 15)

Zajímavosti:

(26.11) Raspberry Pi Zero, počítač za 5 dolarů (cca 130kč)

(26.11) Li-Fi, 100x rychlejší než Wi-Fi