Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 157575 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mekron

• Sosátor
  • Sledovač
  • **
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #15 kdy: 07. Květen 2012 - 22:14:13 »
No najlepšie by podľa mňa bolo nejak sa skontaktovať s čechmi alebo slovákmi čo tam žijú, že by ťa ubytovali, samozrejme by si im nejak prispel, ale nevyšlo by ťa toľko ako v hoteli a aj jedlo by ti lepšie chutilo :) Pretože ak tam chceš ísť na 3 tyždne, tak to stojí kopec peňazí. Škoda že sa u nás nezarába ako v nemecku :D

Hmm no nevim, ideální by bylo jet tam třeba ve dvou. V létě se mi tam moc nechce, mám strach z ceny a z toho, že by byly hotely narvaný. Ale mimo léto to zas kazí škola no:(

Offline Sagrim

• Otaku
« Odpověď #16 kdy: 08. Květen 2012 - 10:41:39 »
Letenka je od 15 - 20.000,- +  podle toho v jakém turnusu člověk jede. Obyčejně je levnější jet před červnem a po září/říjnu mimo prosinec (Vánoce). Pochopitelně průběžně je nějaká akce od leteckých společností. Letenka je samozřejmě zpáteční.

Noční busy jsou super. Komfort, jede se celou noc a např z Tokia do Osaky se jede nějak od 23:00 - 7:00 s přestávkou na protáhnutí a výměnu řidičů. Cena, pokud neznáte tamní poměry je stejná nebo srovnatelná, jako byste jeli shinkansenem. Tzn 8 - 12000¥. a záleží taky kam jedete, že? Když máte štěstí, že vás někdo zorientuje v levných linkách, tak ty vyjdou do 5000¥, ale povětšinou se musí bookovat přes net a pak platit na kase někde v lokálním COOPu :)

Ubytování jsem dal jako příklad mého ubytování v business hotelu v Tokiu. Nepočítejte, že si vás někdo navalí domu, protože japonský domácnosti zrovna neoplývají prostorem. Leda byste měli štěstí na nějakou tomu uzpůsobenou ubytovnu nebo toho známého, jak psal MorGar. Taky by bylo dobré si uvědomit, že pokud neumíte říct slovo japonsky, tak se daleko nedostanete. V Tokiu ještě jakž takž nějaký ten borec/borka, co prodává lístky na bus, ale obyč. člověk prakticky bez šance, leda budete mít opět štěstí, že narazíte na někoho, kdo pracuje ve firmě, která má mezinárodní styky.
Rozhodně nepočítejte, že naběhnete do prvního anime/manga storu a spustíte na ně anglicky. Sice asi pochopí podle názvu titulu, o co vám jde, ale když vám něco řeknou, tak vy nebudete vědět, která bije a přitom vás třeba budou chtít upozornit, že mají jen bazar a ne nový. Tj. příklad prosím, nic konkrétního.

Když už jsem to nakousnul, každý má takový zvláštní dojem, že Akihabara je místo zaslíbené. Ano, ale elektronice, lidi. Není tam o nic moc víc shopů s DVD, než třeba v Shinjuku. Možná je jen nemusíte vyloženě hledat, protože jsou na hlavní strasse. K tomu bych ještě doplnil, že mívám občas z lidí dojem, že čekají v Japonsku levno. Abych vás uvedl do reality. Cena DVD se pohybuje od 2500 - 4500¥, BR od 3500 - 6000¥. V bazarech je to zhruba polovina, ale i tak se tu bavíme o 300,- za disk minimálně. Kompilace začínají na 25000 z druhé ruky. Postavičky jsem vyloženě nesháněl, takže to vám neřeknu. Levné jsou knihy, ale zase. 450¥ za Volume + -. U těch DVD máte občas šanci, že obsahují anglické titulky, ale není to pravidlo, takže si čtěte seznam jazyků. Pro ty z vás, kteří nevědí, tak hledejte 英語. Manga je výhradně jap. only. (je občas možnost narazit na knihkupectví, kde stejně jako u nás, jsou cizojazyčné knihy. V tomhle případě anglicky.)

Na vesnici a menším městě na aj rovnou zapomeňte. Dokonce i kolem hradu v Osace je to marný. Ne že bych to zkoušel, poznáte to na lidech od pohledu. Na druhou stranu konkrétně v hradě mají elektronického průvodce ve všech jazycích (krom češtiny :D, myslel jsem hlavně Čínštinu, ruštinu, angličtinu, němčinu a korejštinu) V Kyoutu je to marný tuplem, zvl. ve staré části.

Pokud se spokojíte s dobrým a levným jídlem = ramen, nudle, rýže tak ty tehdy vyšly... a že to byl kopec... kolem 400¥.
Cesta metrem podle vzdálenosti stála po centru od 300 - 500¥. Nejvíc peněz ale stejně vydáte za pití, když nebudete zrovna v restauraci a budete tam jaro/léto. Je tam dusno, horko k padnutí a láhev s pitím je povinnost.

Odhad ceny na 14 dní, když se člověk trochu uskromní a sem tam někam vyrazí a zbytek dojde (spíš dojde) je dle toho, co jsem zažil (a dnes jsou ceny jinde určitě) kolem 40000,- včetně letenky bez suvenýrů. Nezapomeňte, že při delší době pobytu je třeba řešit prádlo, takže se nevyhnete (asi) veřejným prádelnám. Taky něco stojí, i když to bude asi zanedbatelná položka v celém zájezdu. Jo a když už tam budete, nezapomeňte si dát Teriyaki burger u McD. :) To je skoro povinnost.

Offline Afgy

• Otaku
  • Víceprezident Loli Yuri Hentai Anime klubu ČR...XD
« Odpověď #17 kdy: 08. Květen 2012 - 11:03:55 »
S kolegou z práce máme v plánu odlet 28.7.2012 na 14 dní (rád bych déle, ale bohužel nemůžeme v hokně chybět tak dlouho, jinak by se tam z toho kolegyně zbláznily... Už i těch 14 dní je na ně dost)...
Letíme na vlastní triko s rozpočtem cca. 6000,- EUR (z toho musíme zaplatit ještě letenky)... Nemusíme spát nutně v tom nejlepším hotelu, ale také se nehodláme držet nějak zkrátka...
Co se týče plánu, rádi bychom toho co nejvíce procestovali a navštívili... Problémem je značně omezený čas, takže si budu muset na některá místa nechat zajít chuť, ale zase mi toho zbude hodně na příště... :)

Every dollar that is spent waging the war on drugs is a dollar not spent genetically engineering catgirls for domestic ownership.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #18 kdy: 08. Květen 2012 - 11:26:26 »
No každopádně vám všem doporučuji si ještě tady zařídit Railwaypass, jinak se za ty vlaky nedoplatíte :-D - pokud ovšem nemáte v plánu cestovat jinak. ;-)

Offline 5618NINgen

• Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: 08. Květen 2012 - 22:56:22 »
Taky bych se tam pokud možno ještě letos rád podíval. Nerad bych se opakoval takže nějaký detaily se řešili už na OL fóru:
http://forum.otakuland.cz/index.php?showtopic=281&view=findpost&p=183133

Offline Sagrim

• Otaku
« Odpověď #20 kdy: 09. Květen 2012 - 23:44:10 »
Můžu tě ujistit, že bus (i levný overnight express) je komfortní až až. Tady se nebavíme o rozvrzaný Karose, kde je málo místa na nohy :)

Jinak všem výletníkům přeju hodně zdaru. Nicméně i já jsem toho názoru, že je lepší jet sám, než se trmácet s někým, koho seženete na fóru. Leda by to byl někdo, koho znáte osobně. Čím víc lidí, tím horší je koordinace při cestování a musíte volit kompromis.

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #21 kdy: 09. Březen 2013 - 08:19:18 »
http://www.zlatestranky.cz/firmy/Praha/q_směnárny/1/

v Praze by yen neměl být až taková vzácnost. zavolej do nějaké směnárny, která má víc poboček, a zeptej se, kolik by jich byli schopni dát dohromady.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #22 kdy: 09. Březen 2013 - 08:21:36 »
Zkus banku, když jsem třeba jela do Tunisu ne Egypta, tak ty jejich místní šušně měli. Takže kašli na směnárny, jdi do banky, tak je možná i lepší kurz, i když kdo ví...

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #23 kdy: 09. Březen 2013 - 08:34:18 »
na prodej valut mívají zpravidla lepší kurzy směnárny, protože je pro ně výhodnější cizí měnu zase prodat lidem, než ji nosit do banky, která ji odkoupí s poplatkem. ale pokud člověk nekupuje fakt velké množství, tak ten rozdíl moc nepozná...

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #24 kdy: 09. Březen 2013 - 08:37:27 »
každopádně než něco nakoupíš, tak si zboží prohlédni, ať ti necpou nějaké padělky ;-)

http://currencyguide.eu/jpy-en/jpy-en.html

Offline matteas

• Neaktivní moderátor
  • Otaku
« Odpověď #25 kdy: 09. Březen 2013 - 09:06:55 »
V bance bude rozhodně o dost horší kurz. S dostupností ve směnárnách to je asi proměnlivé, narazil jsem při vyměňování na několik směnáren, kde neměli nic, ale těch směnáren je v centru hodně, takže něco by se najít snad mělo. Jen se může stát, že to budou mít jen někde, kde bude horší kurz, jako třeba ve Western Union.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #26 kdy: 09. Březen 2013 - 10:38:40 »
Dnes asi není problém projít si kurzovní lístky. Rozdíl mezi Exchange (20,60 Kč => 100 JPY) a ČS (21,14 Kč => 100 JPY) je nějakých 54 hal. na 100 jenů, což při výměně 50.000 Kč udělá rozdíl asi 1300 Kč.

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #27 kdy: 09. Březen 2013 - 21:22:53 »
Kód: [Vybrat]
http://chequepoint.cz/cs/smenarenstvi/sluzby/nakup_a_prodej_valut.html

http://www.exchange.cz/

zavolej jim nebo pošli email. obcházet to naslepo nemá smysl - akorát bys pak luštil obchodní podmínky každé obskurní směnárny napsané minipísmem na vývěsní ceduli, jestli se v nich náhodou neskrývá nějaký chyták...

Edit: CODE - VelkyBubak
« Poslední změna: 11. Březen 2013 - 09:39:07 od VelkýBubák »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #28 kdy: 10. Březen 2013 - 16:25:22 »
Máte někdo zkušenosti ohledně pohovoru s imigračním úředníkem při vstupu do země? Jde mi o to, na co všechno se mám připravit, pokud se mi tam letos podaří dostat.

Offline ladymanson

• Sledovač
  • **
« Odpověď #29 kdy: 10. Březen 2013 - 16:31:12 »
Máte někdo zkušenosti ohledně pohovoru s imigračním úředníkem při vstupu do země? Jde mi o to, na co všechno se mám připravit, pokud se mi tam letos podaří dostat.
Já jen vyplnila formulář, ještě mi tam pomohli napsat adresu ve znacích, kde budu bydlet. Zeptali se mě za jakým účelem tam jsem, na jak dlouho, zda mám zpáteční letenku, jestli jsem tam po prvý a někoho tam znám, zkontrolovali pas, vyfotili mě, prohlídli kufr zda nic nepašuju a to bylo všechno. Komunikace probíhala v angličtině.