Akihabara.cz

Autor Téma: Ceny - anime vs. realita  (Přečteno 10072 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
Ceny - anime vs. realita
« kdy: 12. Leden 2015 - 21:36:52 »
Nie je takym vzacnym javom vidiet nejake tie ceny potravin, ubytovania atd. v anime. Ako je to v skutocnosti? Ceny ako 50 yenov za koblihu alebo 10 000 yenov za podnajom sa mi zdaju byt dost nizke v porovani s tim u nas.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
Re:Ceny - anime vs. realita
« Odpověď #1 kdy: 13. Leden 2015 - 00:16:32 »
jop mal, zatial skor zo zaujimavosti.. ale ako pozeram, tak v Japonsku by som so skormnostou vydrzal dost dlho... mne to skor pripadalo ako reklamny tah, aby ludi nalakali do Japonska, uvadzat v anime take ceny

Offline nikto42

• Otaku
« Odpověď #2 kdy: 25. Leden 2015 - 17:00:16 »
Mňa by zaujímalo ako je to tam s cenami cigariet ? koľko tam vychádzajú také marlborky ?

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #3 kdy: 25. Leden 2015 - 21:39:26 »
Kolik stály "Máčka" si nepamatuji, ale Lucky Strike stály v automatu 400 yenů.K zakoupení ale byla potřeba ještě nějaká karta (možná občanka) a bez ní tam člověk mohl naházet kolik chtěl a stejně krabička nevypadla.Nachomýtla se tam ale banda mladíků, kteří tak dlouho otravovali kolemjdoucí (dokonce jeden chtěl někam zajet taxíkem), až se našel někdo ochotný přiložit tu kartu a cíga byly mé. :-) O co přesně šlo nevím, protože všichni drmolili (spíš na sebe křičeli) jen japonsky a navíc hrozně rychle. :-D

Za sebe mohu doporučit z obchodu cigarety Peace (okolo 600 yenů), ale nedoporučuji slabším povahám.I já trénovaný tabákem jsem měl poprvé co dělat, protože mají obsah 1,9 mg nikotinu!!! ..Ano, nejedná se o překlep.Maji skoro 2 mg nikotinu.O něco slabší, ale taky nářez jsou わかば. Také jsou o něco levnější.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #4 kdy: 27. Září 2015 - 14:18:12 »
Určitě se dá hodně ušetřit, záleží však na každém jedinci, co preferuje a jak dlouho dokáže některé věci jíst či pít. Co do automatů na pití, ty jsou většinou od 100 až po 250 jenů, normální voda až po extra sladkou s nejvíce reklamama v tv :D. Lepší je určitě koupit pití v supermarketu kde člověk dostane 2l nebo min. 1,5l za polovinu ceny v automatu, blbé je, že pak se musí s tou lahví pořád někde tahat a hlavně smířit se s tím, že vychlazené to určitě nebude po celou dobu. Jediný co mě dost štve na Japonsku je pivo, prostě vetšinou 0,5l máte v restauraci za min 360 a to když je akce, jinak spíše 450 -500, ale určitě to stojí za to :D, Nej pití na horko a žízeň. Co by mě však zajímalo, co nejvíce používáte k ubytování? Hotely, hostely, pronájem bytů, apartmány či sakura house? Já když byl v Japonsku tak jsem vždy používal hotel, kamarád zase preferuje spíše sakura house a zase jiný, ten je na spaní v boxech, ale co tak nejvíce využíváte. Já třeba jsem ještě přemýšlel o pronájmu bytů, ale rád bych k tomu znal vícero informací, jako průměrnou cenu bytu za bez koupelny a s koupelnou a jak to vlastně funguje, zdali se to dá pronejmout na jakoukoliv dobu nebo je to vázané třeba na nějakou minimální dobu, za každou informaci děkuju.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #5 kdy: 27. Září 2015 - 20:09:16 »
nemáš nějaké aktuální foto? případně kde si je koupil? trochu jsem googlil, a našel jsem v modré krabičce s normálníma hodnotama, pak ve žluté těch 1.9 mg, pak ale i 2.3 mg v plechové dóze, a i 2.3 mg v klasické modré krabičce.. tak je to trochu matoucí..
já tedy nekouřím, ale napadlo mě, že bych je přivezl kolegovi z práce.. ^_^

Omlouvám se za zpoždění.Nějak to uniklo mé pozornosti.Ty ve žlutém obalu (1,9 mg) jsem kupoval v Kjótu.V různých krámcích, ale hlavně u staříků v oblíbeném krámku s domácím saké v chrámovém komplexu.

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #6 kdy: 28. Září 2015 - 06:57:35 »
nákup za 905 jpy (momentálně cca 183 czk, podle googlu..)

To vypadá, že ve výsledku jsou potraviny levnější jak u nás. S ekvivalentem toho nákupu by ses u nás dostal kus přes 200kč. Začínám mít tak trochu dojem, že nejdražší potraviny na světě jsou v ČR. :o
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Pronn

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 28. Září 2015 - 12:35:20 »
Když se na no tady tak koukám who need ČR po výšce odjíždím do Japonska :D  8)
-P

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #8 kdy: 28. Září 2015 - 21:08:18 »
no.. možná jsem trochu podváděl.. ^_^

[spoiler]ano, ten nákup jsem dělal po osmé večer, takže to bento a sushi bylo s 50% slevou[/spoiler]
Trochu je slabé slovo.  ;D

Ceny můžete porovnat i dle tohohle:
http://hikersbay.com/prices/japan?lang=cs

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #9 kdy: 29. Září 2015 - 07:38:01 »
no.. možná jsem trochu podváděl.. ^_^

[spoiler]ano, ten nákup jsem dělal po osmé večer, takže to bento a sushi bylo s 50% slevou[/spoiler]
I tak to je fajn.
U nás to funguje tak (aspoň já mám ten dojem z pozorování), že věci, které jsou krátce před projítím v supermarketech skoupí obchůdky z vesnic v okolí a tam je prodávají o 10-15% dráž než v supermarketu.
Anebo jim křivdím a prostě to mají na skladě tak dlouho až jim dochází trvanlivost a tak dají takové zboží nahoru, aby to někdo nepozorný/hůře vidící koupil. Cena 10-15% vyšší ovšem zůstává ::)

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #10 kdy: 10. Listopad 2015 - 15:37:45 »
Těch 40k JPY je včetně služeb?

Jinak to vypadá tak na 40-50 letý domek a kolem je teda dobrá džungle :)

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #11 kdy: 11. Listopad 2015 - 15:30:09 »
Na Japonsko je to velký dům se spoustou místa to zas jo.
Aspoň budeš mít dost prostoru na uklízení a údržbu :)
A jen tak ze zvědavosti, pokud náhodou víš. Na kolik by to vyšlo, kdyby sis ho chtěl koupit?

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #12 kdy: 11. Listopad 2015 - 18:55:10 »
ale až budeš kupovat nějakou nemovitost, tak si nejdřív zjisti, jak je to s pozemkem pod ní. pokud pozemek nemá stejného vlastníka, tak se pak platí většinou nájem a nájem pozemku bývá časově omezený a pak je otázka, jak to bude v případě až vyprší, že. aby si hloupý gajdžin nekoupil chaloupku a za rok se nemusel stěhovat a chaloupku vzít sebou ;D

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #13 kdy: 12. Listopad 2015 - 15:43:30 »
Na pozemek jsem se chtěl taky zeptat :)
Nepříjde mi to zas až tak moc, na Japonsko, takže finta barák bez pozemku by mohla být aktuální.
A pokud to je i s pozemkem, tak to jsou ty domky vcelku levné.

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #14 kdy: 12. Listopad 2015 - 16:17:54 »
Nechci být ošklivý, ale abyste si nevytlačili zadkem stěnu, když se otočíte...

Ona ta celková plocha není nic moc a bráno na jednotlivé pokoje je to ještě horší.