Akihabara.cz

Anketa

Tak jak?

Zájem nemám, využívám anglicky mluvící zprostředkovatele
3 (3.6%)
Zájem nemám, všechno, co chci, mi přivezou / pošlou kamarádi
0 (0%)
Zájem nemám, protože nic z Japonska nechci
5 (6%)
Možná bych měl(a) zájem o pár drobností
44 (53%)
Určitě mám zájem, s velkou pravděpodobností dlouhodobější
16 (19.3%)
Vše, co chci, si seženu sám(sama), bez zprostředkovatelů
15 (18.1%)

Celkem hlasů: 83

Autor Téma: Nákupy v Japonsku  (Přečteno 41154 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Zásilka z Japonska
« Odpověď #15 kdy: 15. Červen 2016 - 07:43:53 »
Hlasující pro 4. a 5. možnost, záležitosti související s nakupováním preferujete řešit na fóru, nebo raději nějaký IM? (LINE, WhatsApp) - kontakt kdyžtak tady v PM. ^^
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:41:13 od 赤い戦車 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #16 kdy: 16. Červen 2016 - 11:40:31 »
další věc, co mě napadá.. má smysl dělat nějaký přehled velikosti / hmotnosti zásilky a možností / cen poštovného?
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:41:26 od 赤い戦車 »

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #17 kdy: 16. Červen 2016 - 12:25:43 »
smysl ma jen clo a dph (neco jak tady z ciny http://nakupycina.cz/jak-na-nakup-z-ciny/clo-a-dph-za-zbozi-z-ciny/), postovne zalezi ja prodejci kolik si rekne a jakou sluzbu pouzije (vetsinou uvedeno na eshopu)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #18 kdy: 17. Červen 2016 - 13:20:34 »
Tak o místní poštovné mi nešlo. To se opravdu ovlivnit nedá. I když hodně věcí se dá taky koupit přímo v obchodech, takže bez poštovného v jp. Ale to by bylo pak o domluvě, co by kdo chtěl.
Šlo mi o poštovné JP -> CZ, protože pokud je zásilka do 2kg, a zároveň pokud splňuje určité rozměrové omezení, dá se to poslat jako Small package, což při využití SAL u zásilek 0,5kg, 1kg a 2kg znamená 22%, 40% a 54% ceny oproti klasické International parcel, což je dobré brát v úvahu..
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:41:41 od 赤い戦車 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #19 kdy: 11. Srpen 2016 - 13:08:59 »
ok.. hledám dobrovolníka, který si plánuje v brzké době koupit minimálně dvě CD z Japonska.. (ideálně se stejnou cenou)
pokud tu je někdo, kdo si v nějakém jp eshopu nakupuje sám, ale zároveň by byl ochotný zkusit, kolik by se dalo ušetřit, dejte mi vědět..
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:41:53 od 赤い戦車 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #20 kdy: 06. Září 2016 - 11:52:39 »
Nakupujete někdo na japafoods.cz? Určitě bych hodně věcí sehnal levněji. (včetně poštovného) Do určitého množství. Má cenu zjišťovat detaily? Asi by se nevyplatil alkohol či jiné věci ve skle, ale u nějakých lehčích položek by to šlo. Jen by to trvalo déle..
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:42:05 od 赤い戦車 »

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #21 kdy: 06. Září 2016 - 12:00:19 »
Vidíš, a zrovna znám pár lidí, co by ocenilo ramune za míň, jak 70 kč. Limča dobrá, ale za tohle je to prostě předražený.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #22 kdy: 06. Září 2016 - 12:12:39 »
..
hmm. tohle je zrovna ukázkový problém s tím poštovným. určitě bych to sehnal levněji (i když si teď cenu nepamatuju, ramune mají v obchoďáku který mám trochu dál, tak tam moc nechodím) a ani bych se to nebál poslat poštou, protože ty flašky něco vydrží, ale současně jsou těžké.. a Small packet má limit 2kg, přes ty dvě kila je už i SAL nehezky drahé..
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:42:23 od 赤い戦車 »

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #23 kdy: 06. Září 2016 - 12:16:13 »
Co se týče klasických mňamek, asi by se časem dalo na něčem domluvit:)
Protože nejlevnější "něco-jako-Pocky" se aktuálně sežene asi v Sappě v Písnici a tam chtějí tuším 60 kč za krabku.
Dřív bývala Mikáda v Albertu, ale už dlouho jsem je nikde neviděla

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #24 kdy: 06. Září 2016 - 13:25:50 »
pro představu, ceny poštovného jsou zhruba takto:
(SAL, small packet, bez trackingu)

500  g - 150 czk
1000 g - 270 czk
1500 g - 380 czk
2000 g - 490 czk

jak to jde přes 2 kg, tak už to není small packet, a poštovné začíná na 1180 czk
« Poslední změna: 07. Leden 2017 - 03:42:37 od 赤い戦車 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #25 kdy: 23. Únor 2017 - 14:11:29 »
padla tu zmíňka o sladkostech, a asi by šlo připravit nějaké balíčky, aby to bylo maximálně jednoduché, protože tomu nemohu věnovat tolik času, jak jsem původně chtěl.

kouknul jsem na japafoods, kde jsem našel matcha kitkat za 230 Kč - https://www.japafoods.cz/sladkosti/nestle-kitkat-mini-matcha-12p/
hodil jsem tedy do košíku tři balení, způsob dopravy česká pošta, platba převodem, a skončil jsem na ceně 817 Kč

já můžu nabídnout tři balení kitkatů (matcha, jahoda, sake) včetně poštovného do česka za 570 Kč (případně 670 Kč, pokud by to bylo s trackingem)
kvůli maximální úspoře na poštovném by to bylo zabalené jen v igelitové obálce.

pokud má někdo zájem, pište na akai.sensya (na gmailu)

má cenu připravovat nějaké další balíčky? případně řekněte cenu, a zkusím něco vymyslet..

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #26 kdy: 24. Únor 2017 - 17:54:22 »
Zkus vymyslet, jak tam toho narvat co nejvíc, aby to bylo do litru:-)
Koukala jsem na nějaký balíčky na Amazonu, ale objednala jsem si třeba pack 40x Umaibo a půlka z nich už přišla prošlá, což se mi prostě nezdá a nerada bych opakovala:-) Nikomu z toho nic nebylo a je to prostě ochucený polystyren, ale jistě mě chápeš:)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #27 kdy: 24. Únor 2017 - 22:57:57 »
..
jj.. mám v plánu tři cenově odstupňované balíčky, z nichž ten největší bude někde pod tisícovkou. taky bych chtěl zkusit, co se vejde do small packet limitu. to už jsem sice dělal pro rodinu, ale tam jsem nekoukal až tak na cenu, což tady musím. každopádně, u mých zásilek by se nemělo stát, že by přišlo něco prošlé, už jen proto, že nemám peníze abych kupoval věci "na sklad", takže je všechno "always fresh", jak s oblibou píšou někteří prodejci na ebayi.. ^_^

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #28 kdy: 25. Únor 2017 - 08:13:49 »
...
Když to tak čtu, tak asi neodolám a něco si od tebe konečně objednám... právě balíček nějakých bonbónů či cukrovinek :).
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #29 kdy: 25. Únor 2017 - 14:13:47 »
Je fakt, že třeba bonbony jako takové jsem snad ještě neměla.
Všechny balíčky obsahují želé (to mají vážně hnusný), umaiba (mlask, ale polystyren), křupky a sušené nudle, nebo třeba šumáky a žvýkačky, ale bonbony jako takové jsem měla jen v podobě štěstíček (vyloupneš a zjistíš, co tě čeká:D) Vypadá to jak plato s barevnýma lékama.