akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Dragon Ball chronologie  (Přečteno 2719 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Dragon Ball chronologie
« kdy: 15. Červenec 2017 - 18:02:27 »
Zdravím, už dlouhou dobu přemýšlím, že bych se podíval na jeden ze čtyř anime seriálu Dragon Ball, Naruto, Bleach nebo One piece. Nyní jsem se rozhodl pro Dragon Ball, ale když jsem se podíval kolik je těch různých sérií a filmů a dočetl se, že některé série jako třeba Dragon Ball Kai z roku 2009 je zkrácena a upravné Dragon Ball Z a pak, že Dragon Ball Kai z roku 2014 je zase upravená Dragon Ball Kai 2009 tak vůbec netuším jak poznám co má smysl sledovat a co nemá, abych z toho měl nějakej ucelenej kvalitní zážitek. Proto bych vás chtěl poprosit jestli by se tu nenašel někdo kdo by mi řekl, čím začít.

Byl bych moc vděčen.

Na internetu jsem třeba od nějakého uživatele našel tohle "I watch all episodes of Dragon Ball, then Z, then GT, then Kai, then read the whole manga and finally watch all movies and specials".

a pak jsem našel ještě tohle https://www.reddit.com/r/dbz/comments/3fzgew/timeline_of_dbz_movies/

« Poslední změna: 15. Červenec 2017 - 18:31:08 od Hellshade »

Offline VegetaCR

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #1 kdy: 15. Červenec 2017 - 20:33:52 »
1. Dragon Ball
2. Dragon Ball Z ( nebo Kai, ale Z je necenzurovane a hlavne ne tak uspěchané a pro mne top 1 v anime )
3. Speciály Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku a Dragon Ball Z: The History of Trunks ( nutnost pro doplnění základních informací:) )
4. Dragon Ball Filmy 1 až 13 každý film je vražen mezi jednotlivé arci.
5. Dragon Ball Z: Battle of Gods a Dragon Ball Z: Fukkatsu no F ( nabo jít rovnou na Dragon Ball Super kde se tyhle 2 filmy adaptují do prvních dílů )
6. Dragon Ball Super

GT je jen Filler sága, která nemá nic společného z mangou, ale kdyby si se chtěl naní podívat tak jí sledovat až po Z, lae pak v tom budeš mít bordel jelikož Super tuhle filler blbost naprosto ignoruje a navazuje nově na Z. Snad ti to pomůže a užij si tuhle epickou sérii mého mladí. Je to prostě srdcovka.


Offline FaraonX

 • Starý kořen
 • ****
 • Karma: +59/-16
 • なんくるないさ
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #2 kdy: 15. Červenec 2017 - 23:22:49 »
V podstatě je to jak říká VegetaCR. Já bych to, pro lepší přehlednost, trošku přeskládal. A pro tvé lepší pochopení nebo možná větší zmatení zkusil objasnit zmatky, který vnesly série Dragon ball Kai a Dragon ball Super.
Když to vezmu od začátku:
Akira Toriyama vytvořil děj a nakreslil mangu, která pokrývá anime série Dragon ball až Dragon ball Z. Anime série Dragon ball Z ovšem obsahuje nějaké ty fillerské materiály navíc, které v manze nejsou. Například celá Garlic jr. sága. Jednoduše to vzniklo protože, anime vcelku rychle dohánělo mangu. A aby toho nebylo málo, tak japonská série Dragon ball Z měla 291 dílů a prostříhaná americká verze měla 276 dílů.
Teď se tedy mrkneme jak šly anime série chronologicky po sobě. První dvě byly logicky ty, které byly postaveny na originálním příběhu z mangy:

 • Dragon ball
 • Dragon ball Z

A to mělo být v podstatě všechno. Ale marketing z toho chtěl vymlátit další prachy, a tak si vymysleli vlastní sérii (Dragon ball GT), se kterou tvůrce Dragon ballu nemá vůbec nic společného, a je to vcelku splácanina.

 • Dragon ball
 • Dragon ball Z
 • Dragon ball GT

Poté přišla řeč, že se udělá remastering Dragon ball Z série, a řekli si, proč bychom měli překreslovat i fillerské věci, když už takhle to nebude levný, a tak tyhle věci vyházeli, série zkrátili a udělali věrnější verzi k manze. Daná série byla dokonce znovu nadabována, přestože některé postavy už měli nové dabéry. Jelikož někteří už nežili.
Poté abych ti odpověděl na otázku jaký je rozdíl mezi Dragon ball Kai a Dragon ball Kai 2014. Rozdíl je ten, že Dragon ball Kai pokrývá celý děj z Dragon ball Z až na poslední Buu sagu. Tato sága byla remasterována později a vydána samostatně jako Dragon ball Kai 2014. Kdybych Dragon ball Z neviděl a měl se rozhodnout, zda se podívám na Z nebo KAI + KAI 2014, tak bych zvolil Kai série.

Nyní běží v Japonsku nová série Dragon ball Super, která je opět pod taktovkou Akiri Toriyama. Tedy víceméně. Ty co čtou Dragon ball Super(Chou) mangu, kterou kreslí Toyotarou, a zároveň sledují Dragon ball Super anime verzi, pravděpodobně napadlo, proč se vlastně od sebe v něčem liší. Pravdou je, že Toriyama vytváří pouze hrubý scénář, a to jak jak si ho tvůrci anime či mangy ohnou nechává na nich. Z toho důvodu nevidíš v manze takovou šílenost jak dvě aury na sobě, jako jsou v anime verzi. Mně osobně se manga verze libí o poznání více než anime série. Ale to jen tak bokem. Kam tedy Dragon ball Super série zapadá... a teď ti vnesu do toho trochu bordel. Zapadá totiž těsně před konec Dragon ball Z série. :-) Neboj zjednoduším ti to. Po souboji s posledním záporákem v Dragon ball Z zde vzniká časová bubliny, protože na konci série se koná Tenkaichi Budokai turnaj, který je deset let po daném souboji. A právě do této 10leté bubliny je zasazen Dragon ball Super.

Tudíž chronologie seriálu je takováto:
 • Dragon ball
 • Dragon ball Z (Dragon ball KAI + Dragon ball KAI 2014)
 • Dragon ball Super
 • Dragon ball Z (Dragon ball KAI 2014) - posledních pár dílů s Tenkaichi Budokai
 • Dragon ball GT

A teď co filmy? No popravdě, na těch se Toriyama také nepodíle. Filmy k Dragon ball sérii, jsou jen ohnuté seriálové verze naplněné nesmysly. Oproti tomu Dragon ball Z filmy sice mají své vlastní originální příběhy, ovšem do dějové linie Dragon ball Z moc nezapadají. Ovšem minimálně na film Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan pak někdy koukni (nejdříve po Androids sáze). Broly je doslova legendární postava i mezi fanoušky.
Pak jsou zde dva Dragon ball Z speciály (Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku a Dragon Ball Z: The History of Trunks). Ač nejsou od Toriyami tak jsou opravdu velmi povedené, a jak bylo zmíněno doplňují děj k Dragon ball Z. Film Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku je dobrý vidět, až se Goku během Frieza ságy(v Dragon ball Z) dozví něco o historii své rasy. A film Dragon Ball Z: The History of Trunks shlédnout až se v Androids sáze objeví Trunks.
Pak tu jsou ještě Dragon Ball Z: Resurrection 'F' a 'Dragon Ball Z: Kami to Kami', ovšem ty by již měly správně nést označení série "Super" namísto 'Z'. Tyhle dva filmy byly pak rozsekány na několik dílů, trošíčku poupraveny a udělali z nich začátek Dragon ball Super sérii, takže když ty filmy neuvidíš, tak o nic nepřijdeš. A pak je tu jeden Dragon ball GT speciál, který je vlastně po konci Dragon ball GT série.
« Poslední změna: 15. Červenec 2017 - 23:24:20 od FaraonX »

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #3 kdy: 16. Červenec 2017 - 11:31:53 »
Chlapi oběma díky moc  :)

Když to teda sepíšu pro pořádek:

1. Dragon Ball (bez filmů)
2. Dragon Ball Z
    - Po dílu, kdy Goku zjistí něco o své rase shlédnu film Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku
    - Po dílu, ve kterém se objeví Trunks shlédnu film Dragon Ball Z: The History of Trunks
    - Až zapnu díl, který najednou bude o deset let pozdeji, tak ho vypnu a začnu koukat na Dragon Ball Super
    - Až dokoukam Dragon Ball Super, dokoukam zbylé díly Dragon Ball Z
    - Pak se podívám na ty dva speciály.

A tím bych to měl mít celý uzavřený a dokoukaný. serii GT zdá se asi určitě vynechám.

Takhle by to mohlo být?  :)

A co se týče jestli DBZ nebo Kai....uvědomuju si, že KAI bude mít určitě lepší animaci a akční stránku, ale trochu se bojím, že budu hodně ochuzen o postraní částí příběhů a motivace jednotlivých postav atp. Možná pak zkušebně kouknu třeba na prvních 5dílu DBZ a KAI a zkusím porovnat co by bylo lepší. Protože ono zase zkouknout prvně DBZ a pak hned KAI, do toho se mi asi chtít nebude. :)

Offline FaraonX

 • Starý kořen
 • ****
 • Karma: +59/-16
 • なんくるないさ
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #4 kdy: 16. Červenec 2017 - 15:25:50 »
Chlapi oběma díky moc  :)

Když to teda sepíšu pro pořádek:

1. Dragon Ball (bez filmů)
2. Dragon Ball Z
    - Po dílu, kdy Goku zjistí něco o své rase shlédnu film Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku
    - Po dílu, ve kterém se objeví Trunks shlédnu film Dragon Ball Z: The History of Trunks
    - Až zapnu díl, který najednou bude o deset let pozdeji, tak ho vypnu a začnu koukat na Dragon Ball Super
    - Až dokoukam Dragon Ball Super, dokoukam zbylé díly Dragon Ball Z
    - Pak se podívám na ty dva speciály.

A tím bych to měl mít celý uzavřený a dokoukaný. serii GT zdá se asi určitě vynechám.

Takhle by to mohlo být?  :)
Jo to by mělo sedět. ;-) S tím Dragon ball Super si to ale nemusíš tak komplikovat. Klidně si odjeď celou Dragon ball Z sérii, a pak začni sledovat Dragon ball Super. Vzhledem k tomu, že se původně s Dragon ball Super nepočítalo, tak tam žádný spoiler není. Tedy až na to, že díky tomu víš, kdo ti v Dragon ball Super neumře na trvalo. :-)

Jinak jsem si trošku nerozuměli, ty dva TV speciály jsou ty filmy Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku a Dragon Ball Z: The History of Trunks :-) A popravdě, on se Goku v Dragon ball Z o svém původu a své rase dozvídá postupně, ale právě ve Frieza sáze se dozví ty nejzásadnější věci. Takže na Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku nekoukej dřív než po tomhle díle:
Kód: [Vybrat]
86. díl - v nesestříhaný Japonský verzi s 291 díly
nebo 71. díl - v americké sestříhané verzi z 276 díly
nebo 42. díl v Dragon ball Kai verzi
Hold musíš si to přebrat podle toho jakou verzi budeš sledovat :-)

A na Dragon Ball Z: The History of Trunks nekoukat dřív než po tomhle díle:
Kód: [Vybrat]
122. díl - v nesestříhaný Japonský verzi s 291 díly
nebo 107. díl - v americké sestříhané verzi z 276 díly
nebo 58. díl v Dragon ball Kai verzi

Ale v podstatě můžeš oba speciály vidět i později. Oba dokreslují jen historii některých postav z Dragon Ball Z.

A co se týče jestli DBZ nebo Kai....uvědomuju si, že KAI bude mít určitě lepší animaci a akční stránku, ale trochu se bojím, že budu hodně ochuzen o postraní částí příběhů a motivace jednotlivých postav atp. Možná pak zkušebně kouknu třeba na prvních 5dílu DBZ a KAI a zkusím porovnat co by bylo lepší. Protože ono zase zkouknout prvně DBZ a pak hned KAI, do toho se mi asi chtít nebude. :)
Nemyslím si, že bys o něco z příběhu přišel, ale ještě si vzpomínám, že vlastně v Dragon ball Kai trošku odmazávali krev z některých scén, ale nevím jestli to bylo jen pro TV verzi nebo jestli to bylo i pak pro DVD/BLUE-RAY.
« Poslední změna: 16. Červenec 2017 - 15:27:22 od FaraonX »

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #5 kdy: 17. Červenec 2017 - 21:49:41 »
Dobře, díky moc :) Fakt jste mi hodně pomohli :)

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #6 kdy: 23. Únor 2018 - 20:13:25 »
Tak jsem dneska dokoukal DBZ a teď jsem propadl hluboké depresi a beznaději. Nemůžu totiž nikde dohledat DB Super s českýma titulkama.

Je někdo kdo by mi mohl pomoct?

Děkuji.

Offline FaraonX

 • Starý kořen
 • ****
 • Karma: +59/-16
 • なんくるないさ
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #7 kdy: 24. Únor 2018 - 21:43:10 »
Myslím, že do cca 130dílné série se ti jen tak někdo nepustí.
Ale moc bych nezoufal, pro mě je ta série dost silné zklamání. Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale snad i Dragon ball GT je oproti Dragon ball Super lepší.
« Poslední změna: 24. Únor 2018 - 21:45:35 od FaraonX »

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #8 kdy: 24. Únor 2018 - 21:51:51 »
A DB GT někdo přeložil? Protože ani tu jsem nenašel :(

Offline Phanto

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #9 kdy: 25. Únor 2018 - 00:49:10 »
Titulky k Dragon Ball Super myslím připravují PainnSubs.

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #10 kdy: 25. Únor 2018 - 17:00:29 »
Jj jsem koukal, ale maji to prelozene do 73 epizody a jeste tam asi 40dilu chybi....no nezbyde mi nic jineho nez to v kompu sledovat v aj na nejake streamovaci sluzbe. bude vopruz :(

Offline FaraonX

 • Starý kořen
 • ****
 • Karma: +59/-16
 • なんくるないさ
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #11 kdy: 25. Únor 2018 - 17:37:14 »
A DB GT někdo přeložil? Protože ani tu jsem nenašel :(
Nevím zda to nějaký fansub překládal, ale kompletně přeložený DB GT běžel kdysi na Animaxu. Tak jistá, i když silně mizivá šance tu je, že to někde najdeš.

Sice PainnSubs neznám, ale vzhledem k tomu, že se jim zdají být kvalitní titulky od "hns", jelikož na ně odkazují, a k tomu člověk čte příspěvek typu "Prostě nejvíc epic scéna, jste nahypovaní jak sviňa a jen že čekáte týden... ale rovnou dva!", tak já osobně bych neměl odvahu si to pustit s jejich titulky. :-D

Offline Hellshade

 • Nováček
 • *
 • Karma: +0/-0
Re:Dragon Ball chronologie
« Odpověď #12 kdy: 26. Únor 2018 - 18:27:57 »
Už jsem si ten problém vyřešil :) pustil jsem si 5epizod a když jsem u všech zjistil, že tomu kompletně rozumím, tak na to koukám s jap dab a eng tit :) a jsem zase happy :) takže to nejspíš i takhle vyřeším s GT :)