Akihabara.cz

Autor Téma: Život bez internetu?!  (Přečteno 4119 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Online matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Život bez internetu?!
« kdy: 18. Únor 2017 - 17:37:39 »
Tenhle týden u nás v ČR oslavil internet 25 let od spuštění a otázka se sama nabízí. Dokázali byste si představit svůj život bez internetu?

Já osobně momentálně ne a to nejen kvůli zábavě ale i dalším důležitějším věcem.  :)

Offline 8B3CE273

• Otaku
Re:Život bez internetu?!
« Odpověď #1 kdy: 18. Únor 2017 - 17:56:18 »
Ne. Byl bych bez práce.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #2 kdy: 18. Únor 2017 - 18:28:41 »
Záleží na okolnostech. :-[
Pokud můžu říct, vynechám-li možnost ztroskotání na pustém ostrově,tak v tomto století za stávajících tech. možností je to silně nemožné. Neb by to posunulo celou společnost o dost let zpět-pokud by se tato možnost týkala celé společnosti. :(  nebo byl dotaz jen pro případ jednotlivce nikoliv celé společnosti.
Samozřejmě představit si to lze ale není to veselá představa.  :'(

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #3 kdy: 19. Únor 2017 - 08:22:30 »
Souhlasím, že záleží na okolnostech.
A) Internet nikdy neexistoval - ano, obejdu se stejnak nevím na co se ptáš. Co je to internet?
B) Najednou přestaly fungovat všechny elektronické přístroje, nebo je prostě internet ko - jejda, copak budu dělat? Tolik volného času - žádná akihabara, žádné anime, žádné novely...
C) Probudím se na pustém ostrově - wtf. Kde to jsem, co si počnu, ...
...) ...

Jinak, pokud by šlo jen o představu - ano dokázal. Jen si nejsem jistý co bych dělal. Vlastně jsem o tom přemýšlel včera večer při cestě do práce ... kde bych byl, kdybych
Q) nepoznal internet
R) kdyby internet neexistoval - poznal bych vůbec kdy anime?

Online kroana

• Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 19. Únor 2017 - 11:01:20 »
V pohodě, vrátila bych se ke čtení a milionu ručních prací, které mě bavily dřív. Což mi připomíná, že jsem už dávno neozdobila okna malůvkama na sklo:D
A nebatikovala. A nevyrobila si žádnou svíčku. Kruci... Já měla zájmů... Až jendou seknu s překladem, to zas bude volnýho času XD

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #5 kdy: 19. Únor 2017 - 12:59:32 »
Ale jo, šlo by to, vrátil bych se ke knihám, trávil víc času na bratrově zahradě a zase bych se zlepšil v mariáši. A zcela jistě bych vedl jiný život. Ale to vědomí, že kdysi byla vpravdě na dosah ruky spousta informací a možností stáhnout téměř cokoliv a teď by to nešlo, to by mě aspoň zkraje dost trýznilo.

Offline Hiragaen

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 19. Únor 2017 - 14:29:44 »
Také si myslím, že by to šlo, byť přinejmenším zpočátku by to bylo celkem špatné. Nicméně, jak už bylo zmíněno, člověk by měl více času na čtení, ohledně informací by byl odkázán na noviny, což vzhledem k některým vazbám, by mě ze začátku asi dost štvalo, a koneckonců i v práci by to šlo.
After all, you are alive, so you will always have the chance to be happy. "The End of Evangelion"

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated. "Stařec a moře, E. Hemingway"

Offline GingerHimari

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 19. Únor 2017 - 20:13:44 »
Dobrá otázka :) narodila jsem se ještě v době bez internetu na malé vesnici a pak do nějakých 14 let vůbec ani netušila že něco takového existuje. Vesele sem žila s občasnými návštěvami internetu v knihovně až do maturity. Přežila sem! :D Měla sem knihy, vlastní fantazii a přátele. Dnes sem na internetu denně do noci, živé lidi potkávám jen v práci a život bez něj už si neumím představit. Nejspíš by mi hrozil návrat k přírodě a sobě samé kdyby se možnost připojit se k internetu ztratila. Každopádně děkuji za otázku, třeba ještě nad tím hlouběji popřemýšlím.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #8 kdy: 19. Únor 2017 - 21:55:34 »
dnes zivot bez internetu by byl jak v minulem stoleti zivot bez novin ci casopisu nebo treba i televize...

on internet je jen medium, ktere vyuzivame ke stejnym vecem jak nasi predchudci s technologiemi, ktere meli oni.

a ted k tematu, zivot bez internetu by byl mozny, ale bud s vyuzitim starsich medii nebo naopak zadnych, ale jak jsem rikal je to jen moderni medium

</keiikuv_nazor>

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #9 kdy: 20. Únor 2017 - 15:23:59 »
Dobrá otázka :) narodila jsem se ještě v době bez internetu na malé vesnici a pak do nějakých 14 let vůbec ani netušila že něco takového existuje. Vesele sem žila s občasnými návštěvami internetu v knihovně až do maturity. Přežila sem! :D Měla sem knihy, vlastní fantazii a přátele. Dnes sem na internetu denně do noci, živé lidi potkávám jen v práci a život bez něj už si neumím představit. Nejspíš by mi hrozil návrat k přírodě a sobě samé kdyby se možnost připojit se k internetu ztratila. Každopádně děkuji za otázku, třeba ještě nad tím hlouběji popřemýšlím.
Pro mě platí prakticky to samé, co napsala GingerHimari výše :)

Hlavně odstřižení od informací které mě zajímají a které by se bez internetu staly prakticky nedostupné... o objednávání věcí prakticky odkudkoliv ani nemluvě (hlavně knížek)... hotová tragédie...
Raději si ani nepředstavovat ten život vzhůru nohama, který by následoval :D
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Vash

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 20. Únor 2017 - 18:48:21 »
Jo v pohodě, nedělalo by mi to problém. Docela bych to přál dnešním dětem a mládeži. Aspoň by pořádně poznali, kde opravdu bydlí-žijou na vlastní kůži a nee přes monithor....  ;D

Offline Flash0

• Nováček
  • *
« Odpověď #11 kdy: 21. Únor 2017 - 00:14:25 »
Vhledem k tomu, že jsem vystudoval IT (Správce sítí) a chci se tomu nadále věnovat, tak určitě ne. Jsem člověk, kterému nevadí jít ven, projet se na kole nebo dělat různé aktivity venku, ale stejně si sebou vezmu mobil s internetovým připojením, aby mohl být vždy v obraze. Nechtěl bych se vzdát všech výhod, co internet přináší a sousta jich už byla vyjmenována výše. Noviny, které dají jen zlomek informací, televize které pustí jen vybrané pořady a zmíněné anime by se k většině z nás stěží dostalo.

Kdyby to najednou přišlo, tak nevím, čím bych se v budoucnu živil :D