Akihabara.cz

Autor Téma: Komiksy  (Přečteno 1598 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Komiksy
« kdy: 22. Září 2017 - 15:26:47 »
Chtěla bych se zeptat, čtete krom mang také komiksy?
Jakým dáváte přednost a jaké jsou vaše oblíbené?
Zaujali vás některé?

Já osobně tu a tam některý předčtu a v poslední době mě zaujalo Okko (francouzský komiks o středověkém Japonsku), Myší hlídky, Assassin's Creed, Warcraft a pár méně známých titulů.
Věci od Marvel nebo DC (mimo V jako vendeta), jdou už docela mimo mě a myslím, že se toho v posledních pár letech trh přesytil. Bohužel.

A k mým srdečním záležitostem bude asi napořád patřit Vrána od Jamese O'Barra.   

Offline doramaqueen

• Nováček
  • *
  • Prekladateľka
Re:Komiksy
« Odpověď #1 kdy: 22. Září 2017 - 17:04:20 »
Tak môj obľúbený je zrovna "Deadpool kills the marvel universe". Ale je fakt, že Marvel a DC sa dajú nájsť už fakt takmer kdekoľvek. Mrknem sa na to "Vrána", čo spomínaš. To ma nejako minulo, takže to netuším, čo je. :) Vďaka za tip.
« Poslední změna: 22. Září 2017 - 18:04:37 od doramaqueen »

Offline Nessie2

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 22. Září 2017 - 21:07:05 »
Ahoj keď si videla film vrana s Brandonom Lee tak vlastne ten príbeh je rovnaký. Ten film sa dnes považuje za kultový, pretože Brandon Lee
pri ňom zomrel. :(

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 23. Září 2017 - 16:18:54 »
Tak ona celá Vrána byla taková až prokletá. Tragická smrt Brandona Lee byla vyvrcholením všeho možného.

Dnes jsem si vzpomněla ještě na tři tituly, které mě v poslední době hodně oslovily:
Smečka z Bagdádu (o lvech, kteří utekli při bombardování z bagdádské zoo)
Bílý láma (příběh budoucího adepta na dalajlámu na pozadí vzrůstajícího tlaku Číny vůči Tibetu)
a Mezi řádky (příběh syna světově proslulého spisovatele, který náhle zmizí).

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 23. Září 2017 - 18:10:28 »
V poslední době mě zaujaly komixy ze série Mistři evropského komixu od Crwe a pak ještě série komiksů od Comicscentra Kolosální knihy a jako poslední zatím trilogie Myší hlídka.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #5 kdy: 18. Únor 2018 - 13:05:07 »
Tenhle víkend jsem si vzpomněla ještě na tři docela zajímavé české tituly Karel IV. Pán světa (Jonáš Ledecký, o dospívání mladého Karla), Marie Terezie a její Habsburkové (Rudolf Suran) a Serpens Levis- Ve smyčkách hada (Michal Kocián, detektivní steam punk ze staré Prahy). Vlastně i Dechberoucí zázrak má něco do sebe, je tam hodně z české historie v docela novém pohledu.

A tento titul bude možná stát za přečtení: https://www.reflex.cz/clanek/kultura/85023/zapomente-na-kapitana-jacka-sparowa-dlouhy-john-silver-je-zpet.html.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #6 kdy: 18. Únor 2018 - 18:23:29 »
Čte tu někdo Baltimora od CCčka?
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."