Akihabara.cz

Autor Téma: Autorská práva (Nový zákon) o Anime  (Přečteno 1382 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kaikatsuna

• Nováček
  • *
Autorská práva (Nový zákon) o Anime
« kdy: 15. Únor 2018 - 16:36:47 »
Dobrý den

Dost mě to překvapilo, snad všechny anime mají ČR a SR zákaz nepřekládat tj. titulky vkládat do streamů jak se to dosud dělalo?
Hluboce se mě to dotklo že online anime už nikde s titulky cz nebo sk není kde sledovat?

proč by mělo sledování anime ukončit? a zánik tak užasné anime překladatelských stránek? a přijít o sledovatelů anime?

Offline wibi

• Nováček
  • *
Re:Autorská práva (Nový zákon) o Anime
« Odpověď #1 kdy: 15. Únor 2018 - 16:55:49 »
Online je moznost na € www.crunchyroll.com
nebo se naucit JPN nebo ENG
nebo se prispusobit ne vzdy byli online videa

Offline cojavim2

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 15. Únor 2018 - 18:19:11 »
zakaz streamovani  videi, serialu , filmu atd není nic nového.. vždy bylo protizakone jakkoli publikovat serialy a filmy bez autorských prav, to se jenom zvedli sankce (pokuty) a netyka se to konkretne anime ale i hranych filmu , serialu , videi atd...

stale existuje par ceskych a slovenskych stranek které poskytuji online zhlednuti. nebo npr stahnout videa uz s vlozenymi ceskymi titulky ci stahnout titulky samostatne a vlozit je do videa

Offline patrik1177

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 15. Únor 2018 - 18:32:24 »
Proboha, zas a znovu SPAM topic o tom samém, co se tady jednou řešilo (a kdyby jen jednou).

Offline D_Atrej

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 15. Únor 2018 - 19:10:10 »
Jaký je smysl té ankety?

Offline dahakere

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 16. Únor 2018 - 11:11:58 »
Hroznej problém místo jednoho souboru stáhnout 2 a buď je stejně pojmenovat nebo je oba naházet do přehrávače....jo tady je ale většina zvyklá na úžasnou online nekvalitu. Jediné, co se může stát, tak že se na to překladatelé vykašlou úplně a to se kupodivu zatím nestalo (hlavně díky HNS). Přeloženo je skoro vše na co jsem se tuto sezónu chtěl dívat a 2 teda sleduju anglicky. Žádná anime apokalypsa se neděje, tak se už proberte děcka.

Offline Mila

• Starý kořen
« Odpověď #6 kdy: 16. Únor 2018 - 17:54:56 »
Dobrý den

Dost mě to překvapilo, snad všechny anime mají ČR a SR zákaz nepřekládat tj. titulky vkládat do streamů jak se to dosud dělalo?
Hluboce se mě to dotklo že online anime už nikde s titulky cz nebo sk není kde sledovat?

proč by mělo sledování anime ukončit? a zánik tak užasné anime překladatelských stránek? a přijít o sledovatelů anime?

Chceš to online ? tady to je a přidávají každý týden něco, buď nové ongoingy nebo starší kusy od skupin které už to přeložili v dřívějších letech ale kvůli té kachně to stáhli, ale plno se toho dá ještě dohledat na cloudech a úložištích.

https://nii.sk/ zatím jediný web který se nepodělal a dál jede streamy, i od skupin které streamy neměli.

Offline D_Atrej

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 17. Únor 2018 - 10:48:58 »
Chceš to online ? tady to je a přidávají každý týden něco, buď nové ongoingy nebo starší kusy od skupin které už to přeložili v dřívějších letech ale kvůli té kachně to stáhli, ale plno se toho dá ještě dohledat na cloudech a úložištích.

https://nii.sk/ zatím jediný web který se nepodělal a dál jede streamy, i od skupin které streamy neměli.

Mně se líbí to slovo "nepodělal"... ale nikdy nic z tebe nevypadlo nebo se pletu?

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #8 kdy: 17. Únor 2018 - 11:17:26 »
...
Asi tě to překvapí, ale fansub (hardsuby, softsuby a streamy) byly trestné už dávno před nějakým zákonem, stačilo by, kdyby sis nastudoval autorský zákon.

By mě zajímalo, co by jim řekl Astrak na to, že tam streamují překlady od Sunsubu...
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Mila

• Starý kořen
« Odpověď #9 kdy: 17. Únor 2018 - 12:00:55 »
Neřeším co kdy bylo trestné a studovat zákony se mi nechce.
Jestli je to takovej problém tak to všechny ostatní weby co dělají streamy z ameriky a celého západního světa musí být miliardáři, když jedinej kdo furt něco řeší kvůli starejm zákonům je CZ/SK anime komunita.

Co jim řekne Astrak mi nějak nevadí, spíše by mě zajímalo co říkají fanoušci na to že sunsub skončil.

Jen sem odpověděl na jeho otázku kde sledovat online anime s cz/sk titulky a kde se co dá stáhnout.
« Poslední změna: 17. Únor 2018 - 12:03:16 od Mila »

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #10 kdy: 17. Únor 2018 - 13:19:09 »
Už opravdu nechápu, proč se to tu pořád řeší. Zakon ne zákon. Prostě se fans. komunita rozhodla, jak se rozhodla. Plně je respektuji a jsem jim vděčný a hlavně je chápu, i těm, co se rozhodli i úplný odchod. Mají na to právo a my "konzumenti" máme být rádi, že vůbec něco dělali a prostě si zvyknout na novou éru a akceptovat a přenést se přes to. Ale i přesto si myslím a to ať se na mě přátelé, kolegové fansubéři nezlobí, ale dle mého to je zrada vůči těm, co setrvali, či fansubérům z ciziny, kteří riskují stejně jako všichni ostatní a jsou tu, kteří riskují mnohem více a to provideři rawů, ale to je jiný příběh. 

Taktéž bych citoval kámoše, Leeho z 3N
Citace
Lepší litovat, že se enkódy stáhly, než litovat, že ne
- což je pravda

Dále bych ještě přidal, že komunita tu je, která některým způsobem i nadále funguje, tak jí buďte vděční!!!... "začalo to titulky, končí to titulky" 8)
All Hail Chika!

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #11 kdy: 17. Únor 2018 - 14:13:03 »
...
Neznalost zákona neomlouvá.

Chytří fanoušci to respektují, fanoušci, hloupí a ti, kteří jejich přání nerespektují, jen nadávají a chtějí všechno přímo pod nos:).

Otázkou je, jak kvalitní.
« Poslední změna: 17. Únor 2018 - 14:18:57 od MorGar »
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #12 kdy: 17. Únor 2018 - 14:41:33 »

Chytří fanoušci to respektují, fanoušci, hloupí a ti, kteří jejich přání nerespektují, jen nadávají a chtějí všechno přímo pod nos:).

Otázkou je, jak kvalitní.

Přesně tak!
Sice nesouhlasím s celou tou věcí a mám na to i nějaký názor, jak to vidím já, ale nejenom, že je respektuji, jsem i tak vděčný a chápu to. O tom žádná jiná

Ještě bych k tomu přidal frázi, že komu se to nelíbí, ať si prdel políbí

Kromě toho s titulky se začínalo, no a jen se to vrátí do starých kolejí a to není zase tak hrozné a těžké. Stačí povětšinou jen vygooglovat, pro časování postačí většinou "player" který používáte a ve většině případů, stačí jen posunout o pár sekund, pokud je to těžší, stačí mít trpělivost a aegisub. Jde všechno, ale hlavní je chtít a co... třeba se vše začas, až se usadí prach, vše vrátí, jak to bylo. "Dočkej času, jako husa klasu"

Nemyslete si, že fansubéři, kteří se rozhodli, jak se rozhodli, že jim to líto není, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.
« Poslední změna: 17. Únor 2018 - 14:48:19 od Thorr »
All Hail Chika!

Offline Mila

• Starý kořen
« Odpověď #13 kdy: 17. Únor 2018 - 16:06:32 »

To by nějakej zákon musel existovat, když už bylo dávno potvrzeno že žádnej není a jedná se jen o věci uplně mimo anime.

Edit: Tvůj předchozí příspěvek byl bezpředmětný a hodně sprostý, takže jsem ho smazal. - Haikner
« Poslední změna: 17. Únor 2018 - 22:14:26 od Haikner »

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #14 kdy: 17. Únor 2018 - 16:37:49 »
...mimo anime.

Snad si nemyslíš, že ti budou dělat zákony na konkrétní druh (anime, kartony, serialy, atd.).
Vztahuje se to na jakoukoli tvorbu, která není pod svobodnou licencí.