akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - ainny

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: Včera v 13:56:25 »
Ok, očividně jsem to pochopil, více negativně než jak to bylo míněno.
To je hold výhoda i nevýhoda opensourců. Je to sice zadarmo, ale na pozadí to může být strašná prasárna.
No po prvním omylu další.  ;) Ne všechny doplňky na webu mám zadarmo. Některé jsem si koupila, u některých mám předplatné, které každý rok obnovuji. Ale to jenom na okraj, protože na Joomlu nedám dopustit. Omlouvám se za OT a už mlčím .  :-[

2
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: Včera v 10:37:15 »
Trochu moc absolutní tvrzení.
Nevím proč absolutní, když jsem napsala:
Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.

Chápu, co jsi chtěl napsat, nicméně si myslím, že jsi mi vložil do klávesnice něco, co jsem nenapsala.  ;)

I když sama používám hotový redakční systém, tak se v jeho různých komponentách a pluginech hrabu poměrně často, abych ho přizpůsobila k obrazu svému. Zrovna teď řeším problém s některými příkazy, které jsou zrušené v php7 a já tím pádem musím pořád jet na starší verzi php, s kterou ale nebude kompatibilní chystaná nová verze Joomly. A upřímně se mi do jejich hledání a přepisu vůbec nechce. Je to hrozná práce a já mám holt jiné priority. Titulkování je pro mě důležitější. Spíš uvažuju o tom, že až ta verze vyjde, nainstaluju a upravím si nový web na subdoméně a teprve až uvidím, že všechno šlape, jak má, tak s tím vyjedu ven. Proto jsem onu větu formulovala tak, jak jsem ji formulovala. Nejsem programátor, jsem uživatel, který si nedá pokoj, dokud nezjistí proč mu to nebo ono nejde. Díky tomu ale trochu vím, jak složitý organismus web je a před Bubákem klobouk dolů. Já bych na ty opravy opravdu nervy neměla a myslím si, že to je příšerná a spoustu času beroucí práce.

3
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 09. Prosinec 2018 - 17:26:00 »
Kdo si počká, ten se dočká. Kdo má svůj web, ten je za vodou. Jenom se holt lidi musí spoléhat taky trochu na sebe a nečekat, až jim bude na Aki všechno naservírované. Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.  Čtěte, co píšou moderátoři a buďte trpěliví. Nic jiného stejně dělat nemůžete.

Pořád platí moje nabídka na dočasné nahrání titulků ke mně a jejich oznámení tady na fóru. Vždycky se najde náhradní řešení, jenom se trochu namáhat a číst.

4
Návody a rady (FAQ) / Re:Titulky mi po stažení hlásí chybu
« kdy: 09. Prosinec 2018 - 09:56:10 »
Ano, přesně tak. Nejde mi to třeba u titulků Tookkabseu, ale nejen přes vybrat vše. Zkusila jsem i jednotlivé stažení, ale žádná změna se nekonala. Nejde mi to ani u Geonbbangseonsaengkwa Byeolsatang, ani u Re Shang Leng Dian Xia a dalších. Myslím, že mi nefungují žádné. Když si ale otevřu v PC titulky stažené z dřívějška, normálně se otevřou. Když si zip otevřu přes vlastnosti, hlásí mi to 0 bajtů. V odkaze najdete, co mi hlásí okénko za chybu. http://nd02.jxs.cz/176/921/6db67cf0fb_105272852_o2.jpg

Zkoušela jsi kliknout na disketu? Tak mi jde stáhnout cokoliv. Problém je s hromadným stahováním, kdy se mají titulky zazipovat, takže zatím nezbývá než stahovat každý díl zvlášť, aby titulky zůstaly ve formátu, v jakém jsou udělané.

5
Dorama v databázi / Re:TV-serie-Bab-Jal-Sajuneun-Yeppeun-Nuna-2018
« kdy: 06. Listopad 2018 - 13:29:14 »
Nemám nový web. Mění se jenom pozadí a promítačka. Nejspíš se snažíš dostat k titulkům z mobilu. Pak se skutečně zobrazují trailery. V pc je to bez problémů. Pokud to chceš do mobilu, podívej se do koše (Titulky, Seriály, Koš) . Možná tam budou díly bez trailerů. Ale z hlavy to teď nevím. Jinak stáhnout do pc a přehrát do mobilu. Nicméně je lepší mi psát na webu, tam si toho všimnu dřív a můžu rychleji reagovat.

6
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 13. Říjen 2018 - 17:49:05 »
no u klasického "full time" zaměstnání asi ano.. ale na to nemám šanci, dokud nebudu mít japonštinu tak na N3 minimálně..
Co vím, tak N3 nestačí, Japonci si do stálého pracovního poměru málokdy pustí někoho (tedy udělí pracovní vízum), kdo není minimálně bakalář. Mám pocit, že to je podmínka.

7
Všeobecná diskuze o Doramě / Doplňování obsazení
« kdy: 02. Září 2018 - 15:12:31 »
Chtěla bych apelovat na ty, kdož přidávají seriály do databáze, aby vyplňovali herce podle ověřených zdrojů (AsianWiki nebo DramaWiki). Tím ale není mydramalist.com. Napřiklad u seriálu Love Alarm - https://dorama.akihabara.cz/dorama/13969/Joahamyeon-Ullineun-2019, který byl přidaný včera, jsou uvedeni dva herci. Přitom Ahn Hyo Seop už roli odmítl a Kim So Hyun ji stále zvažuje.
Kód: [Vybrat]
https://www.soompi.com/article/1223025wpp/ahn-hyo-seop-turns-offer-star-kim-hyuns-new-drama-based-popular-webtoon Stejně tak by každý měl dávat pozor na odkazy, dost často se stává, že odkaz na MDL není platná (např. včera přidaný Top management). Chápu, že někdo má nutkání si dané hned zapsat, ale s obsazením je opravdu lepší počkat, až když je ověřené.

8
Dorama v databázi / Re:Daemang
« kdy: 21. Srpen 2018 - 11:41:23 »
Některé dotazy mě asi nikdy nepřestanou překvapovat. Koukat už budeš sám? ::)

Info na webu.

9
Novinky / Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« kdy: 08. Květen 2018 - 14:04:57 »
Ještě mě napadla jedna věc. Když si nějaká skupina nezaškrtne, že je neaktivní, tak svítí zeleně na věky věků? Pokud ano, pak by to možná chtělo nějaký skript nebo něco, co by třeba po půl roce neaktivity (nenahrání žádných titulků) změnilo zelený puntík za červený. Pokud by něco nahrála, vrátil by se zase zelený, nebo by si musela zafajfkovat aktivitu. Nevím, jestli by to šlo. Pokud ne, pak bych to asi zrušila úplně. Jestli je, nebo není, někdo aktivní se dá zjistit z profilu a ty puntíky postrádají smysl, když jako aktivní svítí někdo, kdo už se dávno propadl do dějin. Namátkový příklad - https://dorama.akihabara.cz/skupina/Veja - poslední titulky září 2016 a pořád je v podstatě aktivní. Čekající na titulky to může v mnoha případech zmást.

10
Novinky / Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« kdy: 08. Květen 2018 - 12:32:03 »
Jediné, co by se dalo udělat, je využít propojení mezi titulky a uživatelem, který je nahrál. Na základě této vazby by teoreticky mohl mít právo titulky přímo smazat.
Tak jsem to myslela.  :)

11
Novinky / Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« kdy: 08. Květen 2018 - 11:32:12 »
Ja by som bola rada, ked by sa dali zmazať titulky, ktoré som pridala u doramy, v ktorej som sa rozhodla nepokračovať v preklade. Viem, že tam je možnosť zaškrtnúť "preloženo částečne a ukončeno", len to si možno veľa ľudí nevšimne a tak potom na tie zvyšné titulky čakajú alebo sa pýtajú, kedy budú. A celkovo mi príde zbytočné mať niekde po 1/2 preložených eppkách, ked to prekladateľ sám zrušil.
(Pokiaľ viem, teraz sa dajú zmazať titulky na požiadanie len z nejakého pádneho dôvodu, ak to tak nie je, tak sa ospravedlňujem za mylnú info) :)
Řekla bych, že než smazání by byl lepší nějaký grafický symbol nebo změna barvy. Občas se někdo rozhodne z těch mrtvých projektů něco dodělat právě proto, že už to je částečně přeložené. Nicméně souhlasím s tím, že autor titulků by měl mít právo ty svoje smazat. Možná právě k tomu by mohl být dobrý status překladatele, jak je psáno výše.

Myslím, že jako autorce by ti admini titulky smazali i bez pádného důvodu.

12
Off-Topic / Repost z FB - Žádost
« kdy: 25. Duben 2018 - 18:12:44 »
Neznáte prosím někdo někoho, kdo se intenzivně věnuje/je blázen do něčeho, co se týká Japonska, ale nikdy v Japonsku nebyl? Např. vyrábí japonské cukroví etc. Ptám se kvůli případnému natáčení japonského pořadu. Pokud někoho takového znáte, dejte mi prosím vědět. Prosím i o sdílení. Děkuji moc!

Pokud ano a máte zájem, kontaktujte prosím pisatelku.

Kód: [Vybrat]
https://www.facebook.com/jana.cervena.5

13
Počítače / Re:Kontrola pravopisu a gramatiky ve Wordu
« kdy: 06. Duben 2018 - 18:30:57 »
Hlavně nechápu, proč ho hned odsuzovat a (byť nepřímo) tvrdit, že je k ničemu. V dané ukázce by vychytal prakticky všechno. V titulcích jsou málokdy složitá souvětí, a i když třeba nezachytí všechno, nováčkům i zkušeným je platným pomocníkem. A co vím, tak ho doporučují a používají i borci na titulky.com, kteří už toho mají dost přeloženého a vědí, o čem mluví. Osobně dělám kontrolu v Subtitle Edit, který používá jiný slovník a po obsahové korektuře i ve Wordu. V žádném případě netvrdím, že mám díky tomu dokonalé titulky, ale neumím si představit, že bych je vydala bez kontroly Wordem. A troufám si tvrdit, že poznám, který překladatel věnoval Wordu těch pár minut času, a který ne.

A popravdě znám pár "živých korektorů", které by Word strčil do kapsy. Umí toho víc než oni.

14
Novinky / Re:Obnova smlouvy
« kdy: 27. Únor 2018 - 21:35:38 »
offtopic: pořád tu melete to samé, jdete už do háje Ainny.

Půjdeš se mnou? Jinak v týhle zimě nikam nejdu.  :-[

15
Novinky / Re:Obnova smlouvy
« kdy: 29. Leden 2018 - 17:12:52 »
Kdyby tady o to tady někdo stál :-D :-X
Já to nenapsala.  :D

Stran: [1] 2 3 ... 8