Akihabara.cz

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Nákupy v Japonsku
« Poslední příspěvek od ピンクセイコ kdy Dnes v 02:07:47 »
2
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Poslední příspěvek od dahakere kdy Dnes v 00:01:14 »
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.

No stejně jako u Tokyo Ghoula tak i u SAO věřím, že předloha je kvalitní a mnoho blbostí je zaviněna nekvalitní adaptací. Docela si dokážu představit, že ta manga dávala o dost větší smysl. Ale prostě dokud se v tom budou rejpat a vykašlou se totálně na vysvětlování co se tam děje, tak to nikdy kvalitní adaptace nebude. Znalost předlohy má být "bonus" a neměla by to být podmínka aby anime dávalo smysl (v tomhle případě aby scény nevyzněly totálně stupidně). Zatím se to žádné adaptaci SAO moc nedaří. Tady to 3. epizoda hlavně díky M zvedla zatím alespoň na zábavný průměr. :)
3
« Poslední příspěvek od Lupiko kdy Včera v 21:59:48 »
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.
4
Novinky / Oživení projektu V3 - Návrhy
« Poslední příspěvek od Haikner kdy Včera v 19:42:37 »
Je to už zhruba rok, co se zveřejnily prvotní plány na vytvoření nové (v pořadí třetí) verze Akihabary. Ty bohužel nevycházeli podle předpokladů a zejména kvůli podzimním a zimním událostem se celý projekt V3 prakticky zcela zastavil.
Teď jsme došli k rozhodnutí, že bychom se k němu chtěli vrátit a vzkřísit ho. Dohodli jsme se ale na tom, že by došlo k určitým změnám od našeho původního plánu. Ten počítal s tím, že by se V3 vytvořila přepracováním současné Akihabary. Místo toho teď nově plánujeme pokusit se postavit celý web od základu znovu. Aktuálně jsme jen ve velmi rané fázi plánování a nemůžeme vám slíbit, jestli se nám opravdu podaří tyto plány realizovat, ale každopádně už předem můžeme říct, že i když bychom nakonec uspěli, bude se jednat o obrovské množství práce a ačkoliv bychom se podle současných plánů podíleli na programování tři, trvalo by nám to minimálně rok nebo dva.

Nicméně jak jsem psal, jsme v rané fázi plánování. Rozhodli jsme se, že se v první řadě pokusíme sepsat to, co by se mělo ve V3 změnit nebo vylepšit. Další záležitosti jako grafický návrh a samotné programování začneme řešit až později. Aby se nemuselo vše několikrát předělávat, chceme mít nejdřív pevnou představu o tom, co by se mělo vytvořit a až potom se starat o to, jak to vytvořit.

Tady je odkaz na soubor s veškerými dosavadními návrhy: https://docs.google.com/document/d/1D22Yop234ccawjMOf2xPMziFbgrS-c7gq7RGbjt0nbo/edit?usp=sharing

Pokud máte nějaké relevantní (týkající se tématu) a smysluplné názory nebo návrhy, neváhejte se s nimi podělit tady ve fóru. Čím víc návrhů se nám podaří nastřádat, tím líp, jelikož není lepší příležitost na implementaci vylepšení než při samotné stavbě webu. Navíc i za předpokladu, že by nám kompletní přestavba nakonec nevyšla, stále půjde tyto návrhy využít na aktualizace současné verze Aki.

PS: Grafický návrh stránek sice začneme řešit až později, ale asi už teď můžu prozradit, že jelikož mezi moderátory není nikdo, kdo by se toho ujal, budeme se pravděpodobně spoléhat na dobrovolníky z vašich řad. Nic víc vám zatím nedokážu říct.
5
« Poslední příspěvek od kroana kdy Včera v 19:22:44 »
no doprcic ;D
6
Setkání / Re:Animefest 2018
« Poslední příspěvek od Hayate kdy Včera v 18:16:45 »
Ahoj, já frčím taky. Pokud bys jel vlakem...

Jeste jsem nemrkl na vlaky, ale jezdim nekdy dopoledne, kdyz nenastane zmena. Ohledne 1. tridy uvidim.

EDIT: jizdenka zakoupena, uz neni cesty zpet
Tento spoj, vuz 31, 1. trida
Kód: [Vybrat]
https://jizdnirady.idnes.cz/detail/?p=MTU1NTU4NzE5JTE1ODczOTM0MSUlVmxhay1kOTY5ZjkwOTNlZDc0ZDQwYWNiMmExOTRlNGRlYmY3NS05&map=aHR0cDovL21hcHkuaWRvcy5jei92bGFreS8:Y29udGV4dD1QRU1nZURJOUlqRTFOVFUxT0RjeE9TSWdlRE05SWpFaUlHUXhZM0k5SWpJd01UZ3RNRFF0TVRoVU1EZzZNREE2TURBaUlHUmhkR1ZUZEhJOUlqRTRMalF1TWpBeE9DQlRkQ0lnZEdsdFpWTjBjajBpT0Rvd01DSWdjRFk5SWpBaUlHTnBaREk5SWxac1lXc2lQanhtSUdsTWFYTjBTVVE5SWpFd01EQXdNeUlnYVVsMFpXMDlJak0yTmpRMklpQnpUbUZ0WlQwaVVHOWt4SnRpY21Ga2VTSWdMejQ4ZENCcFRHbHpkRWxFUFNJeElpQnBTWFJsYlQwaU1UQTBOQ0lnYzA1aGJXVTlJa0p5Ym04aUlDOC5QQzlEUGctLSZhbXA7aWQ9eDk3NjJiOGRnNDEmYW1wO2xuZz1j
7
Setkání / Re:Animefest 2018
« Poslední příspěvek od Hayate kdy Včera v 18:10:53 »
Tak s kym dalsim se tam jeste potkame? ;) A nezapoente si u nas v nedelu uschovat zavazadla :)

A v ktery satne jste? Posledne jsem musel podplatit nejaky babci, aby mi tam daly zavazadla, ikdyz uz bylo plno a rikaly, ze uz se tam nic nevejde. Za flašku sake se tam naslo misto :-)
8
Off-Topic / Re:Kecací topic
« Poslední příspěvek od Trip kdy Včera v 16:47:19 »
Neviete čo sa stalo s touto stránkou?
Mala pekný prehľad a filmy tam boli zoradené podľa štátov.

http://prelozena-asijska-kinematografie.webnode.cz/products/abecedni-seznam-filmu-podle-roku-vzniku4/
9
« Poslední příspěvek od Hayate kdy Včera v 16:45:59 »
https://connect.zive.cz/clanky/konec-nakupu-cetek-z-ciny-v-roce-2021-konci-osvobozeni-od-dph-u-zbozi-do-22-eur/sc-320-a-192865/default.aspx
10
« Poslední příspěvek od dahakere kdy Včera v 13:33:21 »
EP 3

Tak ke třetímu dílu mám překvapivě pouze 2 připomínky, které jsem měl ale již v předchozích epizodách.
3. epizoda se nesla v duchu vysvětlování pravidel SJ a celkem urychleném seznamováním hlavní postavy s postavou M. Neříkám, že bych z toho dílu byl nějak odvařenej (jsem sice dlouholetý hráč, ale cílovka adaptací SAO nikdy asi nebudu), ale pokud to pojede dál alespoň takhle, tak budu celkem spokojen.

1) Sušenky vytažené z inventáře příkazem a ne jak v RL rukama z kapsy nebo batohu. Další důkaz, že si to prostě neumí pohlídat a práci s předměty dělají, jak se jim to zrovna hodí. Nebo snad platí jiná pravidla pro jídlo a jiná pro zbraně a oblečení?

2) M – konečně postava co si taktickou střílečku neplete s VRchatem. Na to jsem čekal, snad se z něj nevyklube další děcko s neléčeným komplexem, jak to mají v SAO rádi :).

Stran: [1] 2 3 ... 10