Akihabara.cz

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« Poslední příspěvek od Buceknew kdy Dnes v 22:50:47 »
Třeba by to samostatné vlákno "fanatičtí nadšenci do poklopů kanálů" uvítali. ;) Asi už ty fotky nenajdu, ale při putování ulicemi jsem viděl dost uměleckých děl (rozuměj poklopů).
2
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« Poslední příspěvek od fishmancz kdy Dnes v 22:46:31 »
4
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« Poslední příspěvek od SneakyNero kdy Dnes v 19:29:59 »
Zdravím, letos na podzim plánuji cestu do Japonska. Zatím jsem sám, tak jsem se chtěl zeptat, jestli ještě někdo ve stejném termínu neplánuje cestu.

Počítám s tím, že bych tam strávil 1-2 měsíce.
5
« Poslední příspěvek od Vendelline kdy Dnes v 18:44:29 »
Ještě doplním ohledně orientace který vlak je který. V japonsku je to ohledně lokálních příměstkých vlaků poměrně jednoduché. Důležitá věc: zapamatuj si barvu linky ,kterou chceš jet. Tato barva bude i na vagonech daného vlaku + orientační tabule na nádraží se tímto řídí taky.

Prostě koukneš na nádraží na mapu, zjistíš kam chceš jet a podle barvy linky vyrazíš. Pozor v Japonsku nepíšou čísla nástupišť na info tabulích ,ale čísla kolejí. Ale neboj je to přehledné. To samé cesta šinkansenem. Na info tabulích ti bude přeskakovat hiragana a latinka,takže se zorientuješ jaký vlak je který. Hned před názvem vlaku (někdy i název vlaku) na info tabuli má určitou barvu. Tou se budeš orientovat, dorazíš na správné nástupiště a koukneš se na zem. Uvidíš tam čísla v různých barevných rámečcích. Barva rámečku je právě ta samá co jsi viděla na info tabuli a to číslo uvnitř znamená jaký vůz na tom místě zastaví. Takže podle místenky si najdeš správné místo pro nástup a potom jen vlezeš do správného vozu. Na šinkansen doporučuji koupit místenku, nemístenkové vozy jsou přeplněné a jako držitel JRpassu máš místenku zadarmo. Místenka se kupuje u tzv.midorinoguči. Poznáš je podle zelené barvy tabule s velkým R. Koupě místenky se neboj, když si nebudeš věřit v angličtině , napiš latinkou na lísteček např:

7.29.2018
Hayabusa 1
Tokio 6:40
Morioka 9:55

(toto zjištíš na té hyperdii stránce) a oni si poradí. Dám pár slovíček ohledně datumu:
pondělí: gecujóbi
úterý: kajóbi
středa: suijóbi
čtvrtek: mokujóbi
pátek: kinjóbi
sobota: dojóbi
neděle: ničijóbi
samozřejmě ,že anglicky ty dny budou vědět taky. Píšu to proto,kdyby jste se nějakou náhodou dostaly do venkovské oblasti nebo do oblasti kam turisti nechodí, tam se s angličtinou moc nechytnete. Stalo se mi to při výletu do Yamagaty. (cca 230.000 lidí velký město!!!) naštěstí japonsky se jakžtakž domluvim.

PS: pokud budeš chtít něco ještě vědět tak mi napiš klidně soukromě. Pokud to bude v mé moci rád poradím. Jen upozorňuji, že sem chodím nepravidelně.
6
« Poslední příspěvek od Vendelline kdy Dnes v 18:26:42 »
Ahoj, v japonsku jsem byl a 12.září odlétám znovu. Dám ti sem pár praktických věcí.

http://www.hyperdia.com/en/     na této stránce si vyhledáš jakékoliv spojení v Japonsku (vlak,letadlo,bus). Zadáš pouze výchozí a cílovou stanici

Pokud přiletíš na letiště v Tokiu na letiště Haneda, tak jakmile vyjdeš z příletové haly ,kde ti zkontrolují celníci zavazadlo, půjdeš rovně a dojdeš k prodejním automatům na jízdenky na Keikyu Line. Tam JRPass neplatí. Ale cena se pohybuje od 250 do 700 yenů podle toho jak daleko pojedeš. Z Hanedy tento vlak vjíždí na metro linku Asakusa. Jak trefit a podrobnjěší info o cestě z letiště zde: http://www.haneda-airport.jp/inter/en/access/train.html

Pokud přiletíš na letiště Narita tak tam ti jede z podzemí pod Terminálem linka Keisei Line do konečně stanice Keisei - Ueno (cca 2.500 yenů, na tento vlak JRPass neplatí)). Jezdí zde i Narita Express který provozují JR takže JRPass zde platí a jezdí na nádraží Tokio v centru. Vyměníš si voucher za pass přímo na letišti v info kanceláři JR. Musíš si ovšem na něj sehnat místenku, ale to není problém, protože s JRPassem máš všechny místenky ve vlacích JR zdarma a dostaneš ji v té samé kanceláři co JRPass. Přikládám mapu Narity a vlakových linek z Narity: http://www.haneda-airport.jp/inter/en/access/train.html        a mapa https://www.narita-airport.jp/en/map  v pravém horním rohu vybereš které podlaží chceš vidět podrobněji.

Přes Osaku jsem nikdy do Japonska necestoval, tam ti neporadím. Snad jsem trochu pomohl.

PS: vidím ,že hyperdii už někdo zmiňoval  :-[
7
« Poslední příspěvek od JeLu kdy Dnes v 16:09:21 »
Díky všem za podnětné rady, termín dovolené se nám taky nelíbí, ale jediný možný termín kdy ji dostaneme. Promluvím si s druhou aktérkou, pak bych se ptala dál, popř. bych nahodila cíle  :D
9
Off-Topic / Japamania slevový kupón na slevu 10%
« Poslední příspěvek od Five By Five kdy Dnes v 09:01:13 »
Japamania slevový kupón na slevu 10% do 28.2.2017

Ak máte niekto záujem, tak ho použite...
Na môj vkus majú príliš malí výber tovaru - originál japonského (a to nepreháňam) možno 10 druhov (nevypredané)... + vyššie poštovné než u konkurencie... No ak tam niekto chodíte osobne - 10% zľava určite príde vhod...

Kód: [Vybrat]
Jako dárek Vám zasíláme slevový kupón na slevu 10%, který můžete uplatnit při nákupu přes e-shop do 28.2.2017.

Pro uplatnění slevy zadejte při dokončování objednávky slevovy kód: 221001210028
Stran: [1] 2 3 ... 10