akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Anime hry / Re:Doporučíte mi hru ?
« Poslední příspěvek od potkanremy kdy Včera v 21:46:38 »
2
Přehrávání / Re:Jaký/Jaké program/y používáte při sledování anime ?
« Poslední příspěvek od VelkyBubak kdy Včera v 20:56:14 »
Používám mpv. Pro běžné sledování posunuji titulky přímo v přehrávači, pokud je chci vážně přečasovat aegisub, pro běžné úpravy (bez časování) nějaký texťák, třeba geany.
3
« Poslední příspěvek od Garkin kdy Včera v 19:43:52 »
Kasli na hry, nic z nich nekapne. Cnc laser, cnc freza, 3D modelovanie, potisk na tricka, IoT.. to ma zmysel. Zjednodusis si zivot a navyse mozes to spenazit. Investuj svoj cas do hry s nazvom Real Life.
Nj, ale hra real life má jen hard core mode. Tam jak umřeš tak se to nedá loadnout ze starýho savu.  :(
4
« Poslední příspěvek od Gurthfin kdy Včera v 19:35:39 »
Kasli na hry, nic z nich nekapne. Cnc laser, cnc freza, 3D modelovanie, potisk na tricka, IoT.. to ma zmysel. Zjednodusis si zivot a navyse mozes to spenazit. Investuj svoj cas do hry s nazvom Real Life.
5
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Co máte nejradši za anime a jaké žánry?
« Poslední příspěvek od fishmancz kdy Včera v 19:15:00 »
Já mám u anime rád, když je hlavní postava pro všechny ňouma, ale ve skutečnosti je to superfrajer. Na tohle sedí třeba GTO, One Punch Man, Golden Boy, Gintama, Tylor, Trigun nebo Initial D.
6
« Poslední příspěvek od cojavim2 kdy Včera v 12:49:28 »
Já mam nejraději psychologické anime u kterého se člověk zamyslí a musí přemýšlet aby příběh pochopil a vžil se do postav.
 Jako to je například u Psychopass

Co se týče hlavní postavy tak  preferuji když má vysokou inteligenci díky které si z ostatních postav dělá "loutky" Jako například u Classroom of elite

Avšak nejlepší konce jsou pro mě takové, které nekončí "Happy Endem" (Plastic memories, Angel beats, Naruto, Kimi no uso, Hotaru no mori e)

Moje neoblíbenější anime: Série Monogatari
7
« Poslední příspěvek od Garkin kdy Včera v 12:12:02 »
Já mám nejraději veci pozitivní a odpočinkové. Hlavní postava by se měla snažit něčeho za pomoci píle a třeba i talentu dosáhnout, je dobré pokud jsou v tom komediální prvky a jako koření i trošku romance.

Za mě je to 100% Diabolik lovers a reverse harem  :)
Nedalo mi to a koukl jsem co to vlasně je Diabolik Lovers. No jak bych to řekl? Tohle opravdu není pro mě. Doufám, že už nikdy ze zvědavosti nebudu mít potřebu hledat věci tohoto typu...
8
« Poslední příspěvek od IchNar kdy Včera v 11:04:57 »
Ja mám najradšej asi romantické anime a moje najobľubenejšie anime je Clannad after story, ale tiež si pozrem akčné anime,survival,comedy atd...Mám skoro všetko rád,aj keď moc neobľubujem hárem anime.
9
Studium / Re:Učíte se Japonsky ?
« Poslední příspěvek od Kame kdy 16. Únor 2019 - 22:25:41 »
Za sebe jen dodám, to co platí všeobecně snažit se to napsat tak, aby to přečetl někdo další kromě pisatele ;)
Jinak se z toho stává něco čím se nemůžu dorozumět s někým dalším.....
10
Studium / Re:Učíte se Japonsky ?
« Poslední příspěvek od FaraonX kdy 16. Únor 2019 - 21:04:32 »
Já bych řekla, že znaky by opravdu měly být "srovnané". Jakmile nějakou část znaku posuneš, uděláš ji větší/menší, už to nemusí být ten samý znak ;)
Ale funguje  ;)  Názorně předvedu:

Pokud by někdo "nožičky" u ho napsal výš, než kde mají správně být, mohlo by dojít ke zmatení, jestli se opravdu jedná o katakanové ho, nebo zda už to náhodou není kandži znak ki :)
Popravdě jsem to z prvního postu také pochopil trochu jinak. Přišlo mi to stylem: Piš každý znak s pravítkem a uhloměrem jinak jsi v pytli. :-D Asi by bylo potřeba si více ujisnit, co přesně je posunem atd. míněno. Pokud bereš i to, že někde dokončí tah v púli cesty tak ok. Ale stejně hold někdy musíš použít fantazii. Všude je to stejný jak u nás. Uhledně se píše jen na základce, pak už jde vše na úkor toho psát rychle. :-) Z vlastní zkušenosti mohu říci, že úhledně psát znaky jsem viděl jen české učitelky. Naopak po jedné nečeské jsem měl problém přečíst i hiraganu a katakanu, což si asi dokážeš představit, jak to muselo být hrozně napsaný, tam moc složitostí vymyslet nejde. :-D

Edit.: Teď koukám že v postu bylo "že by MĚLY být znaky srovnané" Takže je pravda , že to nebylo tak striktně podáno, jak jsem zprvu myslel. Ano měly, ale realita je krutá. :-D
Stran: [1] 2 3 ... 10