Akihabara.cz

Autor Téma: Cesta do Japonska  (Přečteno 150918 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
Re:Cesta do Japonska
« Odpověď #390 kdy: 05. Únor 2018 - 10:00:25 »
JR pasu se to netýká, že ?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #391 kdy: 05. Únor 2018 - 12:22:00 »
JR pasu se to netýká, že ?
ne, tohle je úplně něco jiného.. (JR pass na nankai stejně neplatí) tady jde o IC karty, které před lety konečně začaly být navzájem kompatibilní, takže člověk jedoucí z kanto si nemusel v kansai kupovat icocu.. ovšem jak to tak vypadá, už zase musí.. ^_^; (zatím jsem neměl šanci otestovat, jestli aspoň v metru funguje dál..)

Offline Drobek87

• Neaktivní moderátor
  • Nováček
  • Jsem členem fansubové skupiny Slamáci.
« Odpověď #392 kdy: 05. Únor 2018 - 21:05:44 »
Nevis jak se pohybuji ceny simkaret?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #393 kdy: 05. Únor 2018 - 23:31:51 »
Nevis jak se pohybuji ceny simkaret?
třeba takhle: https://www.econnectjapan.com/products/sim/

asi se dá něco sehnat i levněji, třeba na amazonu, případně so-net taky nějaké prodává přímo na letištích, ale na jejich webu jsem nenašel ceny (http://www.so-net.ne.jp/prepaid/en/) ale já měl vždycky od econnect, protože ty jsou aktivované - stačí jen na mobilu nastavit AP, a je to..

edit: u econnect je také výhoda v tom, že mají vlastní appku, kde člověk vidí aktuální spotřebu dat, a může případně hned dobít přes kartu / paypal.. nějaké staré screeny mám tady: http://blog.8bb76e1.com/2016/05/econnectjapan.html
« Poslední změna: 05. Únor 2018 - 23:43:49 od ピンクセイコ »

Offline JeLu

• Nováček
  • *
« Odpověď #394 kdy: 17. Únor 2018 - 16:41:01 »
Ahoj, tenhle rok chceme jet do Japonska (přelom července a srpna), ale máme vítr z plánování, protože ani jedna není moc zběhlá v AJ. Jak si nejlépe naplánovat cestu po místních dopravních prostředcích? JR pas je nutnost - to chápeme  :) Je potřeba JR pas hned z letiště? Je možné se přidat k organizovanému výletu v Tokiu? (tam jsme přemýšleli na horu Fudži). Popř. byl by někdo v Jihlavě pro případné setkání a vyzpovídání  ;D Zůčastnil se někdo čajové ceremonie? Jaká byla pravidla, které se musely dodržet. Celní procedury stačí opravdu jen v letadle?
Nejvíc se bojím právě dopravy, že tu uvízneme a ztratíme drahocenný čas.  https://www.japan-guide.com/ stránku jsem taky objevila - opravdu velmi pomohla? Předem díky  ;)

Offline LPik

• Nováček
  • *
« Odpověď #395 kdy: 17. Únor 2018 - 20:20:01 »

JR Pass neni nutnosť, ale pokiaľ sa človek prepravuje na dlhšie trasy šinkansenom, tak sa oplatí, inak ani moc nie :) Na vlaky je http://www.hyperdia.com/ , dá sa to cez tu stránku dobre naplánovať a človek takmer nemá šancu sa pri ceste vlakom stratiť. Papiere sa dostávajú v lietadle a potom sa odovzdávajú pri colnej kontrole na letisku. P.S. na začiatku augusta budem pár dní v Tokyu.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #396 kdy: 17. Únor 2018 - 21:02:04 »
Ahoj, tenhle rok chceme jet do Japonska (přelom července a srpna), ale máme vítr z plánování, protože ani jedna není moc zběhlá v AJ. Jak si nejlépe naplánovat cestu po místních dopravních prostředcích? JR pas je nutnost - to chápeme :) Je potřeba JR pas hned z letiště? Je možné se přidat k organizovanému výletu v Tokiu? (tam jsme přemýšleli na horu Fudži). Popř. byl by někdo v Jihlavě pro případné setkání a vyzpovídání  ;D Zůčastnil se někdo čajové ceremonie? Jaká byla pravidla, které se musely dodržet. Celní procedury stačí opravdu jen v letadle?
Nejvíc se bojím právě dopravy, že tu uvízneme a ztratíme drahocenný čas.  https://www.japan-guide.com/ stránku jsem taky objevila - opravdu velmi pomohla? Předem díky  ;)
Nevím co všechno o JRpassu víš tak to zkusím vzít všechno. JRpass si koupíš v Čechách, dostaneš takový "voucher", ten si pak po příletu do Japonska směníš v kanceláři JR a dostaneš takovou kartu. Při vstupu na trať tam máš vždy turnikety a vedle je vždy i budka s pracovníky. JR pass se používá tak, že vždycky přijdeš k budce ukážeš v okýnku JRpass pracovníkovi, a on ti otevře dvířka a jdeš dál. (nic říkat nemusíš). Při prvním použití by ti měli dát dolu na kartu pracovníci razítka. Jednou mi ho ale dali až po 4 dnech, tak to asi ničemu nevadí, kdyby ti ho nedali hned. :-) Stejně tam máš platnost od do, tak ani nevím moc k čemu jim to razítko je.
JRpass nefunguje na všechno. Koukni se na stránky prodejců, většinou tam mají mapy info na co všechno to platí. Určitě si pročti:
Kód: [Vybrat]
https://www.japan-guide.com/e/e2361.htmlHlavně nepřehlídni, že JRpass neplatí na dva nejrychlejší Šinkanzi od Nozomi a Mizuho.
Na vyhledání spojů používej již zmíněný web "hyperdia".
Ztracení bych se nebál. Všude máš na stanicích jízdní řády s názvy stanic v latince. Naopak si vždy dle toho kontroluj, zda přijíždějící vlak jede tam kam chceš. Můžeš vidět na první pohled dva stejné lokální vlaky, a některý třeba staví jen ve 4 stanicích a druhý v 6. Ale zjistit to je dle jízdního řádu maličkost. :-) A myslím, že pokud se zeptáš nějakého Japonce(možná stačí jen zuřivě ukazovat na název stanice :-D ), třeba výpravčího, tak tě určitě taky strčí do správného vlaku. Oni jsou fakt neskutečně hodný.

Co se týče celní kontroly. V letadle dostaneš papír, kde budeš mít k vyplnění, co děláš za profesi, jméno, příjmení, zda jsi někdy byla odsouzena za kriminální činnost atd. A pak ještě u přepážky budeš vyplňovat informaci, v jakých hotelech budete bydlet.

Jinak japan-guide, je dobrá stránka. Myslím, že se na ni můžeš spolehnout.

Pokud nemáš v mobilu internet, tak si určitě nastahuj off-line mapy před odjezdem. Fakt neočekávej, že se tam zorientuješ dle názvu ulic. :-)

P.S.: Jo a ještě se občas ve vlaku revizor ptá na jakou zastávku jedete, když máte JRpass, a tedy není to zřejmé. Abyste se tedy nelekli. :-) Nevím k čemu to přesně potřebují vědět, možná z kapacitních důvodů.
A některé vagóny jsou s rezervovanými místy, a některé bez rezervací, tak to je dobré taky sledovat.
« Poslední změna: 17. Únor 2018 - 21:06:16 od FaraonX »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #397 kdy: 17. Únor 2018 - 23:46:21 »
..
klidně sem hoďte seznam míst, kam se chcete podívat, a časový rozvrh. on už vám tu někdo napíše, jestli na to JR pass má smysl, nebo ne.

jinak ten termín červenec / srpen vám tedy vůbec nezávidím. tím spíš, pokud je to vaše první cesta. ale chápu, že je to asi kvůli dovoleným, tak jen doporučím koupit hned po příjezdu třeba tenhle krém: https://www.amazon.co.jp/dp/B01BM1UQTU/ a nezapomínat se mazat.. ^_^

Offline JeLu

• Nováček
  • *
« Odpověď #398 kdy: 19. Únor 2018 - 16:09:21 »
Díky všem za podnětné rady, termín dovolené se nám taky nelíbí, ale jediný možný termín kdy ji dostaneme. Promluvím si s druhou aktérkou, pak bych se ptala dál, popř. bych nahodila cíle  :D

Offline Vendelline

• Nováček
  • *
« Odpověď #399 kdy: 19. Únor 2018 - 18:26:42 »
Ahoj, v japonsku jsem byl a 12.září odlétám znovu. Dám ti sem pár praktických věcí.

http://www.hyperdia.com/en/     na této stránce si vyhledáš jakékoliv spojení v Japonsku (vlak,letadlo,bus). Zadáš pouze výchozí a cílovou stanici

Pokud přiletíš na letiště v Tokiu na letiště Haneda, tak jakmile vyjdeš z příletové haly ,kde ti zkontrolují celníci zavazadlo, půjdeš rovně a dojdeš k prodejním automatům na jízdenky na Keikyu Line. Tam JRPass neplatí. Ale cena se pohybuje od 250 do 700 yenů podle toho jak daleko pojedeš. Z Hanedy tento vlak vjíždí na metro linku Asakusa. Jak trefit a podrobnjěší info o cestě z letiště zde: http://www.haneda-airport.jp/inter/en/access/train.html

Pokud přiletíš na letiště Narita tak tam ti jede z podzemí pod Terminálem linka Keisei Line do konečně stanice Keisei - Ueno (cca 2.500 yenů, na tento vlak JRPass neplatí)). Jezdí zde i Narita Express který provozují JR takže JRPass zde platí a jezdí na nádraží Tokio v centru. Vyměníš si voucher za pass přímo na letišti v info kanceláři JR. Musíš si ovšem na něj sehnat místenku, ale to není problém, protože s JRPassem máš všechny místenky ve vlacích JR zdarma a dostaneš ji v té samé kanceláři co JRPass. Přikládám mapu Narity a vlakových linek z Narity: http://www.haneda-airport.jp/inter/en/access/train.html        a mapa https://www.narita-airport.jp/en/map  v pravém horním rohu vybereš které podlaží chceš vidět podrobněji.

Přes Osaku jsem nikdy do Japonska necestoval, tam ti neporadím. Snad jsem trochu pomohl.

PS: vidím ,že hyperdii už někdo zmiňoval  :-[
« Poslední změna: 19. Únor 2018 - 18:58:40 od Vendelline »

Offline Vendelline

• Nováček
  • *
« Odpověď #400 kdy: 19. Únor 2018 - 18:44:29 »
Ještě doplním ohledně orientace který vlak je který. V japonsku je to ohledně lokálních příměstkých vlaků poměrně jednoduché. Důležitá věc: zapamatuj si barvu linky ,kterou chceš jet. Tato barva bude i na vagonech daného vlaku + orientační tabule na nádraží se tímto řídí taky.

Prostě koukneš na nádraží na mapu, zjistíš kam chceš jet a podle barvy linky vyrazíš. Pozor v Japonsku nepíšou čísla nástupišť na info tabulích ,ale čísla kolejí. Ale neboj je to přehledné. To samé cesta šinkansenem. Na info tabulích ti bude přeskakovat hiragana a latinka,takže se zorientuješ jaký vlak je který. Hned před názvem vlaku (někdy i název vlaku) na info tabuli má určitou barvu. Tou se budeš orientovat, dorazíš na správné nástupiště a koukneš se na zem. Uvidíš tam čísla v různých barevných rámečcích. Barva rámečku je právě ta samá co jsi viděla na info tabuli a to číslo uvnitř znamená jaký vůz na tom místě zastaví. Takže podle místenky si najdeš správné místo pro nástup a potom jen vlezeš do správného vozu. Na šinkansen doporučuji koupit místenku, nemístenkové vozy jsou přeplněné a jako držitel JRpassu máš místenku zadarmo. Místenka se kupuje u tzv.midorinoguči. Poznáš je podle zelené barvy tabule s velkým R. Koupě místenky se neboj, když si nebudeš věřit v angličtině , napiš latinkou na lísteček např:

7.29.2018
Hayabusa 1
Tokio 6:40
Morioka 9:55

(toto zjištíš na té hyperdii stránce) a oni si poradí. Dám pár slovíček ohledně datumu:
pondělí: gecujóbi
úterý: kajóbi
středa: suijóbi
čtvrtek: mokujóbi
pátek: kinjóbi
sobota: dojóbi
neděle: ničijóbi
samozřejmě ,že anglicky ty dny budou vědět taky. Píšu to proto,kdyby jste se nějakou náhodou dostaly do venkovské oblasti nebo do oblasti kam turisti nechodí, tam se s angličtinou moc nechytnete. Stalo se mi to při výletu do Yamagaty. (cca 230.000 lidí velký město!!!) naštěstí japonsky se jakžtakž domluvim.

PS: pokud budeš chtít něco ještě vědět tak mi napiš klidně soukromě. Pokud to bude v mé moci rád poradím. Jen upozorňuji, že sem chodím nepravidelně.
« Poslední změna: 19. Únor 2018 - 18:54:03 od Vendelline »

Offline SneakyNero

• Nováček
  • *
« Odpověď #401 kdy: 19. Únor 2018 - 19:29:59 »
Zdravím, letos na podzim plánuji cestu do Japonska. Zatím jsem sám, tak jsem se chtěl zeptat, jestli ještě někdo ve stejném termínu neplánuje cestu.

Počítám s tím, že bych tam strávil 1-2 měsíce.

Offline JeLu

• Nováček
  • *
« Odpověď #402 kdy: 21. Únor 2018 - 18:13:05 »
Hlavní program máme, jen musíme doladit časy a pořadí.
Tokio:
1. Přílet do Tokia
2. Císařský palác a okolí, ráno - rybí trh Cukidži
3. ZOO
4. Disneyland
5. Nikko
6. Hora Fudži
7. Ikebukuro a Medžirodai ( večer - Ohňostroj nad řekou Sumida)
8. Asakusa, Ghibli
9. Odjezd do Kyoka
Kyoko:
1. Příjezd do Kyoka
2. Bambusový háj v Arašijama
3. Fušimi Inari- taiša
4. Osaka - Akvárium
5. Kanazawa
6. Takajama
7. Nara
8. Odjezd do Tokia
Tokio:
1. Příjezd do Tokia
2. Šibuja
3. Akihabara a okolí
4. Odlet domů

Časově: letiště Narita
ne 22.7. - po 30.7. Tokio
po 30.7. - po 6.8. Kyoko
po 6.8. - po 9.8. Tokio

Zatím si program procházím jednotlivě a dívám se na ceny a časy. Ohledně JR pasu, když vidíte cíle, doporučujete 14denní, nebo ten delší?
Pokud jste byli v Ghibli (určitě někdo jo :) ) Dívala jsem se, že nabízí i online. Platí se online jen kartou, nebo jde to i paypalem? Daly se sehnat lístky dobře? Ghibli byla moje podmínka cesty - tak o ni nechci přijít  ;D 
Blbě se zeptám : V Disneylandu se platí atrakce jednotlivě? Viděla jsem jen vstupný (to asi nebudou součástí aktrakce, že?)
Pokud taky sbíráte Penny plíšky z cest, je možné si někde vedle rozměnit? (měnička?)  Pochybuju že budu mít tolik drobných. Hází se do nich 100 a 200 jenů? Ty razítka jsou opravdu snadno viditelná na různých místech?
Všem velké díky, opravdu mi to pomáhá  :-*

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #403 kdy: 22. Únor 2018 - 23:26:12 »
Nemá být náhodou Kyoko => Kjóto? ;-)

Od boku si netroufnu říct jestli se ti vyplatí 14 nebo 21denní. S jistotou to zjistíš jen tím, když si na hyperdii najdeš ceny tvých spojů, všechno si spočteš, a pak porovnáš s cenou JRpasu. :-)

Jinak co koukám na plán, tak bych řekl, že přejezdy sem a tam zbytečně ztrácíte čas. Výhodnější byste měli, kdybyste přiletěli do Tokia a odletěli z Ósaky či naopak.
To samé platí o některých dalších přejezdech. Nevím kolik vám zabere přejezd třeba z Kjóta do Kanazawy nebo Takajami, ale dle mě to bude dost a moc času tam nestrávíte. Přitom od Kjóta jsou kousek takové skvosty jako nejhezčí hrad Japonska Himedži(který prošel nedávnou velkou rekonstrukcí) či posvátná hora Kója-san, kde je pochován i Oda Nobunaga.
Když trávíte tolik času v Tokiu, tak bych určitě doporučil místní muzeum, které je asi ze tří největších v Japonsku. Je fakt nádherný, je tam plno zbroje atd. a v suvenýrech si můžete koupit plno knížek v angličtině o japonské kultuře.
Možná byste mohli zkusit i cestu z Tokia do Kamakury. Krásné klidné místo, je tam obří budha a mně nejvíce k srdci přirostl chrám Kenčodži. Když v něm vylezete úplně nahoru, tak jsou tam krásné sochy Tengu + za jasného počasí je odtamtud vidět i Fudži.
No mohl bych pokračovat, ale to by bylo na dýl. :-D

Bohužel k tvým otázkám odpovědi nemám, já trávil čas hlavně po kulturních památkách a ne moc po zábavních centrech. Tak snad někdo jiný nám rozšíří obzory. :-)
« Poslední změna: 23. Únor 2018 - 08:50:45 od FaraonX »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #404 kdy: 23. Únor 2018 - 00:05:35 »
Nemá být náhodou Kyoko => Kjóto? ;-)
ani jsem si toho nevšiml, dokud si na to neupozornil.. ^_^

..
jak už píše FaraonX, je tam hodně prostoru pro optimalizace. Ale pokud by to bylo, jak to je teď, včetně toho pořadí, můžete klidně vzít 14dní ordinary car, a ušetříte minimálně 10 000 yenů

hrubý odhad cen:

13000 tokyo kyoto
5000 tokyo nikko
3000 tokyo otsuki (fuji)
1000 kyoto osaka
7500 osaka kanazawa
5000 kanazawa takayama
9000 takayama nara
13000 nara tokyo

celkem cca 56 500 (JR pass 14dní ordinary car je 46 390)

ovšem situace by se asi hodně změnila, pokud by se některé lokace přesunuly na jiné dny, pokud by byl přílet do tokia a odlet z osaky. a taky na trase tokyo osaka se dá ušetřit tím, že by se letělo, protože letenka se dá sehnat levěji, než na kolik vyjde cesta vlakem, ale samozřejmě zase záleží na čase..

v Disneylandu ani Ghibli jsem nebyl takže tady netuším.

ty měničky bohužel nebývají všude, takže doporučuji se 100 yen mincemi předzásobit, což není zas takový problém. Stačí rozměnit na 1000 yen bankovky třeba při nějakém nákupu, a ty pak rozměnit na mince v nějakém game centru, kde ty měničky určitě vždycky jsou.