Akihabara.cz

Asie & My => Všeobecná diskuze o Japonsku => Téma založeno: Stardestroie 13. Prosinec 2011 - 00:42:57

Název: Práce v Japonsku
Přispěvatel: Stardestroie 13. Prosinec 2011 - 00:42:57
Zdravím,na netu jsem našel tuto stránku   http://www.hr-humanresources.cz/
která nabízí i práci v japonsku,tak jsem se chtěl zeptat zda má někdo z vás s touto agentůrou zkušenosti nebo nějaké bližší info...,jelikož je v dnešní době až moc podvodníků...
Předem děkuji za odpověd :)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Benda_11 13. Prosinec 2011 - 01:36:35
Japonsko je pěkná země, chápu tvé nadšení, ale není to země, kam by jsi měl jezdit za prací. Je to země za poznáním kultury a historie, nikoliv pro práci. Pokud bych měl volit zemi pro práci, tak třeba USA (těžko dosažitelné) nebo Velká Británie, Německo, Rakousko, Švýcarsko. A to už jenom kvůli tomu, že v těhlech zemích seženeš práci, kterou někteří nechtějí dělat. Navíc máš tu výhodu se dorozumět (angličtinou).

Japonsko není země, kde se práce lehce shání, tam jsou lidi dříči a najdeš tam i lidi, co celý den drží ceduli, že je daná ulice zavřená a těžko by jsi tam sehnal práci i na obyčejné zametání bobků na záchodě. Za druhé se tam moc nedorozumíš, maximálně tak angličtinou po japonsku s hodně úsměvnými mimickými výrazy rukou a nohou.

A navíc bych agentuře moc nevěřil.

Třeba např. Británie. Kámoš ze střední (má ukončenou střední bez maturity) se tam už natrvalo odstěhoval. Ano sice dělá uklízeče v obchoďáku, ale stačímu to, aby z toho zaplatil všechno možný a ještě mu zbydou peníze na to, aby jednou za 1/4 roku na den či dva dny přiletěl do česka a zase se vrátil do británie.

V porovnání s Japonskem, by sis maximálně (kdyby jsi už sehnal práci) vydělal na to, aby sis koupil jídlo a zaplatil nájem. Navíc japončíci jsou dříči a my nemakačenka z česka, by jsme se tam jen zahanbili. A i kdyby ti dopadla práce přes agenturu, tak věz, že víc jak 50% zisků dáš té agentuře. To vidím i u tatíka z práce, jak tam k němu přišel jeden maník přes agenturu a povídal, že má asi 8,5k hrubého. Fotříkoj akorát spadla čelist, když sám ví, že nástupní je minimálně ještě jednou tolik.


Být tebou udělám následující věc, pokud vermomocí chceš jít pracovat do zahraničí, tak vol Německo/Británii. Vydělej si tam min. 60k (czk) nejlépe okolo 100k (czk) a vydej se do Japonska na měsíční výlet. Pokud do Japonska poletíš za prací, tak si tu zemi akorát jen znechutíš.

A pokud chceš typ jak rychle vydělat veliký balík peněz, tak si připrav pořádnou fyzičku. Na trajekty přijímaj stále lidi a je to dost fyzicky náročná práce. Dělá tam známí a říká, že i když v Británii zaplatíš úplně všechno co se dá, tak ti měsíčně zbyde něco málo přes 60k jen tak na utrácení.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Xellos 13. Prosinec 2011 - 07:27:45
Bohužel musím s Bendou souhlasit. I když je Japonsko krásná země, pracovat tam je pro nás skoro nemožné. Ne ani tak kvůli místům, ale kvůli jejich mentalitě. Pokud ji chceš lépe pochopit, tak se koukni na film Strach a chvění.
Kód: [Vybrat]
http://www.csfd.cz/film/69754-strach-a-chveni/PS: Není to komedie, občas se něčemu zasměješ, ale toť vše.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Jigvell 13. Prosinec 2011 - 17:25:17
Asi tak něják. Ono už se stačí kouknout jenom na tu pracovní morálku tady u nás a pak tam u nich.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Sančéz 13. Prosinec 2011 - 19:31:42
Taky musím souhlasit. Asiati jsou dříči, úplně jiná morálka. Stačí se podívat do Hyundae do Nošovic.

Benda

Souhlasím s tebou jen na půl protože v  zemích kde je euro, jsou výdaje na ubytovaní a stravu poněkud vyšší. Jedině kdyby se dohodla partička 4-5 lidí a pronajala si byt. To už by bylo efektivní, ale jít sám někde to raději zůstanu v ČR.Nedivte se. Mé názory jsou zvláštní, ale co se dá dělat.     
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Afgy 15. Prosinec 2011 - 13:03:15
Ne všichni Češi jsou flákači...

Makám v kanceláři nejmenované spediční firmy... Náplní mojí práce je komunikace se zákazníky, s ostatními pobočkami po celé Evropě, řešení problémů se zásilkami, statistiky atd....

Ve smlouvě mám napsáno a jsem placen za standartní 8mihodinovou kancelářskou pracovní dobu... Včera jsem ale přišel domů ve 22:00 po 14ti hodinách v kanclu... Z minulosti si také můžu počítat nespočet 12ti až 14ti hodinovek, několik 16ti hodinovek a již dvakrát jsem v kanceláři strávil více jak 24 hodin v kuse (Konkrétně 1x 25,5 hodiny a 1x 26,5 hodiny)... Chtěl bych podoknout, že nechodím na žádné pauzy na oběd či sváču a když se mi jednou za 2 hodiny podaří si na 5 minut odskočit na cigárko, tak to považuji za štěstí. Ptáte se proč to tak mám? Protože su idiot, který nedokáže odejít od rozdělané práce... Radši budu v tý práci klidně celý den a celou noc a pak z ní budu odcházet jak zombík, ale ta práce bude hotová... Samozřejmě to tak není každý den a někdy po těch standaartních osmi hodinách jdu domů, ale pokud je hektický den, kterých v poslední době přibývá, tak na odchod domů po osmi hodinách můžu rovnou zapomenout...

Pokud mi nevěříte, je to jen a jen vaše věc... V mém okolí jsou lidi kteří o tom vědí a ocení to... Kéž by to jen bylo oceněno i finančně... Kdybych byl placen od hodiny, tak su dnes milionář  ;)

Co se té agentury týče, nevěřil bych ani slovo... Sválně jsem zkusil pár kliků a hned první věc, která je po člověku vyžadována, je podpis smlouvy, aniž by si člověk vůbec vybral, co v dané zemi vlastně chce dělat... Rozhodně je to více než podezřelé...

P.S. Jdu do hokny...
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: leon34 15. Prosinec 2011 - 13:54:13
Súhlasím s tebou, tá agentúra je dosť pochybná, ale nesúhlasím s tými, ako Benda a ostatný. Nie každý čech alebo slovák sú flákači, a ak Stardestroie má záujem ísť do Japonska, tak nech smelo ide :) Ja som lenivý, ale som ochotný v Japonsku drieť každý deň 10 - 12 hodín denne, len preto, lebo by som mal skvelú motiváciu. Roztomilé stredoškoláčky v školských uniformách. Pre tento pohľad som ochotný aj vraždiť!!! :D Ale nie vážne, Japonsko nie je dobrá destinácia na prácu. Ani nie kvôli tomu, že by si musel drieť. Tu musíš drieť tiež, a nič z toho nemáš. V japonsku by si drel a určite by sa ti lepšie pracovalo, keby si išiel cez víkend do Akihabary, mal roztomilu japonskú priateľku, chlastal sake po práci s kolegami, Jazdil na nadupanej Honde :D Lenže, v Japonsku je momentálne dosť ťažké si nájsť prácu. Po zemetrasení je to ešte ťažšie. Po ďalšie, oni majú radi turistov ale nie cudzincov. To je rozdiel. Maju prísne zákony pre cudzincov ktorý chcú pracovať v Japonsku. Napríklad, víza v Japonsku pre čechov a slovákov platia 90 dní. Víza na dlhšie ti dajú iba vtedy ak máš riadnu pracovnú zmluvu, kde zamestnávateľ za teba platí riadne odvody. Čiže na čierno sa neoplatí robiť. Brigády neuznávajú cudzincom. Ak si nenájdeš riadnu prácu, tak musíš po 90 dňoch opustiť Japonsko a zase sa vrátiť. Tak máš 90 dní zase. Ak úrady náhodou odhalia, že robíš na čierno, vyhostia ťa z krajiny a zakážu ti vstup doživotne. Japonci tiež neradi platia odvody ako som sa dočítal. Tak ak ideš robiť do Japonska tak jedine na istotu. Inak neodporúčam. A hlavne, uč sa základy Japončiny už teraz. U nich sa anglicky jazyk vyučuje iba preto lebo je zakonom daný, ináč sa ho študenti na stredných školách učia spôsobom ako sa ho učíme my na základke. Takže dohovoriť sa anglicky je nemožné. A tiež, pozri si české firmy čo majú svoje pobočky v Japonsku. Ak si študovaný, možno ťa zoberú.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Sančéz 15. Prosinec 2011 - 17:07:22
Afgy, leon34

Neříkám, že Češi a Slováci jsou líní. Jen říkám, že tam mají úplný jiný morální kodex. 
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: J-kob 20. Prosinec 2011 - 00:00:21
Dovolil bych si doporučit tento výborný dokument o Japonsku a jeho ekonomické situaci z pohledu běžných lidí. http://www.csfd.cz/film/255549-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/ (http://www.csfd.cz/film/255549-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/)
Podívat se na něj můžete např. zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10255924276-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/ (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10255924276-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/)
Nebudu psát obsah, jelikož to stejné je napsané v odkazu, ale moc se mi líbil a rozhodně ho doporučuji :)
Nevím kam jinam bych ho postnul a protože je to o práci v Japonsku tak doufám, že tady nevadí  ;)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Sančéz 20. Prosinec 2011 - 10:51:49
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10255924276-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/ (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10255924276-japonsky-pribeh-lasky-a-nenavisti/)

Toto video je celkem zajímavé. Jen si stale Naoki stěžoval, že nemá peněz, ale co záběr tak cigaretka a Jošika nápodobně. Což nevím kolik v Japonku stojí tabákové výrobky, ale v ČR stoji prum. 70 Kč. Dejme tomu že si dá 10 cigar za den.   
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: christof 20. Prosinec 2011 - 11:25:42
Toto video je celkem zajímavé. Jen si stale Naoki stěžoval, že nemá peněz, ale co záběr tak cigaretka a Jošika nápodobně. Což nevím kolik v Japonku stojí tabákové výrobky, ale v ČR stoji prum. 70 Kč. Dejme tomu že si dá 10 cigar za den.   
to funguje u nás přece stejně :) spousta lidí si stěžuje na chudobu, ale na krabku denně peníze najdou
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Sančéz 20. Prosinec 2011 - 16:59:27
Jak rika muj kamos na cigara chlast Benal bude vzdycky
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matteas 21. Prosinec 2011 - 18:27:56
Přes to vše bych chtěl jednou "utéct" do Japonska. Měl bych to ale udělat dřív, než se obnoví Železná opona.

Nicméně, hodně také záleží na tom, co člověk dělá. Když jej jeho práce baví, pak snad není moc důvod stěžovat si na množství práce.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ane374 21. Prosinec 2011 - 19:01:58
Omlouvám se, ale nedá mi to. V Nošovicích nejsou Japonci, ale jihokorejci. Jen aby nikdo nebyl uražen...
A moc děkuji za odkazy na filmy, dokumenty.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Skogen 12. Srpen 2013 - 19:07:38
Taky dost zajímavé postřehy někoho, kdo nejen cestoval

http://kocicak.blogspot.cz/
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Mila 13. Srpen 2013 - 10:23:57
Ja som lenivý, ale som ochotný v Japonsku drieť každý deň 10 - 12 hodín denne, len preto, lebo by som mal skvelú motiváciu. Roztomilé stredoškoláčky v školských uniformách. Pre tento pohľad som ochotný aj vraždiť!!! :D
Nebyla by škoda těch středoškolaček ?  :D
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: re5pect 21. Únor 2014 - 23:21:21
Ahoj,

spis nez info, moje osobni zkusenost.

Patym rokem pracuji v japonske firme v CR z toho 6x pracovni cesta do japonska v prumeru 1mesic/cesta.

Jednu chvili jsem uvazoval o tom tam zustat, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Duvody?

1. Jazyk. Je to omlete, ale bez Japonstiny jsi nula. Umym anglicky a je mi to v podstate k nicemu. Jako turista dobry, ale pracovne hodne spatny.
2. Pokud nemas vysokou skolu a nejsi necim extremne zajimavy, tak sance na sehnani prace je temer nula. Jako anglickeho lektora uprednostni rodileho mluvciho
3. Pres vsechni ty kecy o otevrenosti jsou japonci po pracovni strance rasisti jak svine. Lidi na stejny pozici ok, ale vys postaveny lidi ti daji pocitit, ze oni jsou proste vys. Ve zkratce - radsi vezmu japonce, nez cizince.

Co bych ti doporucil.

1. Pozadej o pomoc pritelkyni at ti neco najde. Patrne nejjednodusi, nejefektivnejsi a nejrychlejsi cesta. Vsechni ostatni cesty jsou horsi a nadeje na praci temer nula.
2. Nauc se jazyk... intenzivne po 2 letech a pomoci od pritelkyne bys mel byt schopen se domluvit.
3. Pokud ti nesedi 1+2 stan se zajimavym. Cesta vetsinou vede nechat se zamestnat u jap. firmy a pres tu se odtud dostat do do JPN. Idealne se nejak dostat na manazerskou pozici. Kdyz budes mit stesti, tak to mas tak na 4 roky. Dostat se tam jako delnik na stalo je o hodne slozitejsi.
4. Nechat se zamestnat u zahranicni firmy v japonsku. Problem opet jazyk tzn. japonstina + dalsi jazyk.
Po tech vsech cestach muzu rict, kultura uplne nekde jinde, pracovne uplne nekde jinde, vyziti ze zacatku ok, potom ukrutny stereotyp. Kamaradi = nula.... a pouze s pritelkyni si nevystacis.-)

I tak ti preji hodne stesti.

P.S. kdybyses potuloval v polovine  dubna kolem Hiroshimi, tak se ozvy... muzeme zajit na pivo
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: leon34 22. Únor 2014 - 10:20:57
Ja sa učím Japončinu už približne rok (učí ma Japonka) a predtým som sa niekoľko rokov učil japončinu doma, nie je to síce ešte ono ale dorozumieť by som sa dorozumel. Preto mám tiež v pláne tam v budúcnosti ísť za prácou. Ale mám trochu iné zmýšľanie ako vy. Prácu už som si našiel. Teda niekoľko pracovných ponúk. Všetky sú v malých mestách, na farme. Pre nováčika a nekvalifikovaného človeka by práca na farme mala byť na začiatok skvelá. Na všetkých ponukách čo som našiel vám zamestnávateľ, teda človek čo tú farmu vlastní zabezpečí bývanie u neho doma. Takže jednu vec máte z krku. Čo sa týka výplaty nie je to nič moc, akurát na nejaké menšie nákupy a tak. Možno to nevyzerá lákavo, makať na farme 12 hodín denne za drobné, ale na to aby ste si zvykli na kultúru a naučili alebo doučili sa jazyk, a k tomu nemuseli riešiť bývanie, je to celkom dobrá práca. Takže taká malá rada. Neviem presne kedy tam pôjdem ja, možno ešte tento rok, takže ak sa to podarí, tak vám napíšem svoje dojmy.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Eridias 22. Únor 2014 - 10:49:21
Nazdar lidi,
musím říct, že máte mou závist... jste o krok předemnou.  ;D Taky bych rád v budoucnu si našel práci a přestěhoval se do Japonska... a není to kvůli výdělku. I když vydělat si prací tolik, že to pokryje byt a jídlo? To je dostatečné a mnohdy u nás nemožné, ale to není důvod, který mě vede k tomu, že mám touhu prostě se vydat do této země.
Mít možnost žít rok... dva... třeba i celý život v japonsku. To ti dá nádhernou šanci tu zemi poznat. Můžeš jí poznat skrze kulturu, komunitu. Navštívit památky, když našetříš... poznat jazyk a přizpůsobit se. A že bych musel dřít? I když jsem od přírody lenivý člověk prostě bych dřel. Určité věci za to stojí a člověk je bytost učenlivá. Není nic co nezvládneš, když prostě chceš. Jednou vás, kteří se do Japonska vydáte navštívím!  ;D
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Eridias 22. Únor 2014 - 11:29:20
Chápu... nemá někdo tady i když to je trošku mimo téma zkušenosti s Jazykovými pobyty? Jak moc to pomáhá ke zlepšení a zorientování? Sehnat si práci je důležitá věc, ale poznat jazyk a vědět správné jednání, aby člověk neurazil je ještě důležitější. I když odbíhám od tématu trošku, takže se omlouvám za offtopic.  :)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: sunanokari 01. Březen 2014 - 18:50:56
já jsem např. odhodlaná jet. těžká práce nebo ne, jím jen rýži, tak to snad nějak půjde.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 01. Březen 2014 - 22:11:49
Zdravím.
 Na netu jsem natrefil na toto téma. Taky hledám práci v Japonsku. Nedávno jsem byl pracovně v Japonsku jeden měsíc a navštívil jsem cca. 12 měst na ostrovech Honshu a Shikoku. Japonsko mě nadchlo! Našel jsem si tam přítelkyni a řešíme, že bych se za ní přistěhoval do Kóbe. Nechci, aby se stěhovala za mnou do ČR, protože má v Japonsku dobrý život. Chci si tam co nejdříve najít práci, ale bojím se, že to bude těžké, až nemožné. Pro cizince nabízí většinou přáci lektora angličtiny. Kdyby jste měli někdo nějaké info, jak nejlépe sehnat práci v Japanu, tak bych byl moc rád!

Předem děkuji

Tomáš

Abys mohl pracovat v Japonsku, tak potřebuješ pracovní vízum.Abys dostal pracovní vízum, tak potřebuješ od budoucího zaměstnavatele "CERTIFICATE OF ELIGIBILITY" a to originál.Neuznávají faxové kopie, ani skeny.Certificate Of Eligibility přiložíš k žádosti o pracovní vízum a podáš na japonské ambasádě v Praze.Vyřízení se vším všudy by nemělo trvat déle než 3 měsíce.Nechci Tě odrazovat, ale asi nebude jednoduché jej získat.Tím certifikátem se za tebe budoucí zaměstnavatel v podstatě zaručuje tuším i v případě, že by ses tam dostal do platební neschopnosti, apod.Japonsko si dobře hlídá trh práce a zaměstnavatel raději najme místního, než aby se zaručil za někoho z Evropy.Pokud máš v plánu jít pracovat do pohostinství, apod., tak na to rovnou zapomeň.Pokud se to nezměnilo, tak se to nepovažuje za práci, na kterou se uděluje pracovní vízum.
Každopádně přeji hodně štěstí a vytrvalosti.Třeba to nějak půjde uhrát na vztah, ale nevím, jak se k tomu budou stavět, když nejste s přítelkyní oddáni.

Ještě připojím odkaz na seznam povolání, na které se uděluje CERTIFICATE OF ELIGIBILITY (je to i s přílohami dokumentů):

http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/kanri/shyorui/01-format.html

...a ještě mailová adresa na slečnu / paní Emilii Larvovou z japonské ambasády v Praze: larvova@ph.mofa.go.jp

V případě dotazů, nebo  prosby o pomoc se na ni můžeš obrátit.Je ochotná v rámci možností pomoct a komunikuje celkem rychle.

がんばる!!!

....Ještě doplním o odkaz na veškeré informace o vízech: http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/visa/index.html

...a tohle by se také mohlo hodit při hledání zaměstnavatele: Kancelář Japonské komory obchodu a průmyslu (tel.233 350 444; e-mail: shokokai@mbox.cz)  nebo kancelář JETRO  (Japan External Trade Organisation - tel.224814 971; e-mail: jetropraha@vol.cz ).

Přeji hodně štěstí a kdyby se tam našlo i něco pro mne...    ;)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Santiago 24. Květen 2014 - 08:17:12
Prácu už som si našiel. Teda niekoľko pracovných ponúk. Všetky sú v malých mestách, na farme. Pre nováčika a nekvalifikovaného človeka by práca na farme mala byť na začiatok skvelá. Na všetkých ponukách čo som našiel vám zamestnávateľ, teda človek čo tú farmu vlastní zabezpečí bývanie u neho doma. Takže jednu vec máte z krku. Čo sa týka výplaty nie je to nič moc, akurát na nejaké menšie nákupy a tak. Možno to nevyzerá lákavo, makať na farme 12 hodín denne za drobné, ale na to aby ste si zvykli na kultúru a naučili alebo doučili sa jazyk, a k tomu nemuseli riešiť bývanie, je to celkom dobrá práca. Takže taká malá rada. Neviem presne kedy tam pôjdem ja, možno ešte tento rok, takže ak sa to podarí, tak vám napíšem svoje dojmy.
ahoj, mohu se zeptat, kde jsi nasel ty nabidky?
chodim tu, bloumam tu, ptam se, jsem tu za odbornika, jao takoveho me i berou, ale nejak po me netouzi, a kdyz jsem se ptal treba na praci v anglicke hospode, tak proste bez japonstiny vlak nejede....diky
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matteas 02. Říjen 2014 - 23:35:11


Nerad ti kazím plány, ale pokud se nepletu, tak se ještě nic nezměnilo na tom, že cizinci potřebují vysokoškolský diplom k zisku pracovního víza. A i kdyby se tato povinnost zrušila, což se má stát, tak bude mnohem komplikovanější získat práci pouze s maturitou. Musel bys je něčím přesvědčit, že jsi skutečně lepší než ti další lidé v řadě s diplomem nebo místní se středoškolským vzděláním. Proto se tě zeptám, neuvažoval jsi někdy o tom, že bys šel studovat na nějakou přírodovědeckou fakultu tady? Ještě bych tuhle možnost být tebou zvážil. V budoucnu by ti to jistě usnadnilo situaci.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matteas 03. Říjen 2014 - 02:36:22


Někde píší, že se to dá obejít několika lety praxe v oboru, ale diplom je opravdu brán jako požadavek. Pokud to myslíš opravdu vážně, tak bych raději nezkoušel, jestli to půjde i bez toho, ale pokusil se udělat co nejvíc proto, abys měl co nejlepší výchozí podmínky.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Skogen 05. Říjen 2014 - 09:22:48
...

Spousta NGO v cílových zemích dělá politiku svého donátora, za to jim tečou granty. Ovlivňování veřejného mínění, oslovování cílových skupin, formování toho správného názoru. V USA, aby se aspoň vědělo, komu neziskovky skutečně patří, mají zákonem nařízenu registraci -  FARA - Foreign Agents Registration Act. Název je docela výstižný. Japonci k nim budou z podstaty ještě kritičtější.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 22. Červenec 2016 - 09:22:35
http://blog.8bb76e1.com/2016/07/prvni-prace-v-japonsku.html
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 30. Listopad 2016 - 23:33:55
kdyby tu náhodou byl někdo, kdo bydlí poblíž kix a hledá práci, možná by to šlo u nás..
(mytí autobusů)
vlastní vízum nutné..
(japonština nutná není)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 01. Prosinec 2016 - 00:49:53
Jak moc to spěchá? Respektive měl bych čas si vyřídit vízum (vím, jak dlouho trvá vyřízení), zařídit si tu ostatní potřebné  a vzít tu práci?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 01. Prosinec 2016 - 02:21:05
Jak moc to spěchá?
nástup možný v podstatě hned.. je tu takový dlouhodobý nedostatek lidí..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 01. Prosinec 2016 - 22:12:09
Mohl bych poprosit do SZ kontakt na zaměstnavatele? Případně nějaké další důležité informace, atd... Potřebuji hlavně vědět, že má smysl to rozjíždět.Díky moc.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 01. Prosinec 2016 - 23:59:20
Potřebuji hlavně vědět, že má smysl to rozjíždět.
nemá.. tohle je opravdu jen nabídka pro případ, že už by tu někdo byl, a měl vízum bez omezení.
(v Izumisano je někdo ze Slovenska, ale s ním to moc nadějně nevidím)

kontakt bych možná někde našel, ale nikdo z vedení neumí anglicky..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 02. Prosinec 2016 - 08:30:47
Aha.Já jen že jsi říkal, že máte dlouhodobý nedostatek lidí...takže by to mohlo klapnout.Vízum bych si začal hned vyřizovat, kdyby mi z vedení zaslali Certificate of Eligibility...Vím, že je to delší proces, a proto bych to začal ihned řešit.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 02. Prosinec 2016 - 11:21:33
Já jen že jsi říkal, že máte dlouhodobý nedostatek lidí...takže by to mohlo klapnout.
to sice ano, jenže na tuhle práci by ti vízum nedali.. navíc já sám nevím, jak dlouho tam zůstanu..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 02. Prosinec 2016 - 23:21:39
Nj, tak zkusil jsem se zeptat.Kdo nic nezkusí, ten nic nezíská (nebo se nikam neposune).  ;)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 21. Prosinec 2016 - 21:29:45
Highly Skilled Foreigners to Get Permanent Japan Residency in One Year (http://www.nippon.com/en/behind/l10056/)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Buceknew 21. Prosinec 2016 - 22:23:34
Byla by to skvělá zpráva v případě, že bych byl věděcký pracovník, nebo vysoce postavený manager.Ani jedno zatím nejsem, a vzhledem k tomu, že nejsem kariérista, tak ani nebudu.  ;D
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 06. Únor 2017 - 23:17:58
Já bych se chtěl pouze vyjádřit k doporučenému filmu Strach a chvění, to není nejlepší příklad, zaprvé děj se odehrává v 90. letech od té doby se Japonsko a jeho vztahy s cizinci dost zlepšily, japonskou v té době trpělo krizí, potom, promiňte, ale skoro za polovinu věcí si mohla hlavní hrdinka sama, při tom jak se chovala by sní vyjebali kdekoliv ano na konci to přehnaly, ale i tak, je tu jeden rozdíl, Japonci jí nevyhodily protože by tím firma ztratila tvář a tak se jí pokoušely zlomit, na západě by jí dávno vyhodily, jako já být někde najatej dostávat určitý plat a pak dostat nudou, ale jednoducho práci jsem šťastný, ona nezvládala ani jednoduchou práci a ani se nesnažila přizpůsobit zvyků v japonské firmě, popravdě mi bylo Fubuki dost líto, tedy do doby než z té holky udělala hajzl bábu (s platem překladatelky).
Všude ve světě se najde šéf kokot, kolega svině atd., a jestli si myslíte, že by na západě v každé firmě se k vám chovali hezky, jste na omylu, zkuste si pracovat pro miliardové korporace u nás, v Německu, Anglii v USA, všude na vás budou srát, buď děláte svou práci pořádně nebo máte ze života peklo, kdyby ta holka pracovala pro menší podnik, tam jsou taky jiný vztahy, tam jsou ty lidi mezi sebou přátelštější.
Tenhle film neukazuje, že pracovat s Japonci je peklo, ale že pracovat v obří korporaci není žádná prdel.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 07. Únor 2017 - 02:38:02
..
díky že si mi ušetřil čas. původně jsem se chtěl na ten film podívat, ale teď je mi jasné, že by to bylo zbytečné.

když někdo není schopný / nechce dělat svoji práci pořádně, musí počítat s tím, že to může mít nějaké důsledky. a taky je pravda, že co zaměstnanci projde v japonsku, za to by na západě šel..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 07. Únor 2017 - 19:06:36
No, ono je tu pár věcí, když jsem si četl komentáře ostatních uvědomil jsem si, že je nutné rozlišovat pár věcí.
1)Četl jsem nějaký článek, viděl nějaké video a z toho usuzuji, že pro cizince je hrůza pracovat Japonsku a proto píši, že bych tam nechtěl a nikomu to nedoporučuji.

2)Byl jsem na chvíli v Japonsku a bavil jsem se s lidmi/ pracuju pro jap. společnost na západě a byl jsem několikrát pracovně v Japonsku, práce s Japonci není moc příjemná, nechtěl bych tam zůstat, doporučuji si to pořádně rozmyslet.

3)Udělal jsem průzkum/ pracoval jsem v jap. jsem na tom 50/50.

4) Chci žít v Japonsku, udělal jsem pořádný průzkum a pořádně jsem se připravil (mám finance, umím alespoň základy japonštiny), jsem odhodlaný a jsem připraven že zažiju neúspěch, ale chci do jap. a chci tam zůstat.

Pro souvislost, pokud chcete pracovat v cizí zemi a vydělat si peníze a pak uvidíte a jste nadšenec do jap, tak asi na 80% tam nevydržíte ani rok.
Proč? Protože abyste tam vydrželi, musíte to myslet na 100% vážně a chtít tam už zůstat, Japonsko není jako ostatní země, že tam přijedete, vyděláte a vrátíte se, nebo tam případně chvíli pobudete, či tam jezdíte pravidelně za prací. Na to je hromada jiných zemí.

Pokud však jste rozhodnutí tam jet a zůstat, musíte se na to i pořádně připravit.
Udělat průzkum, jak tam budu bydlet, kolik mě bude stát měsíc žití, jaké práce, co potřebuju mít, jaká je politika a zákony v jap, jak tam co funguje, atd. každá píčovina co vám v běžném životě ani nepřijde důležitá tak si zjistit.
Zajistit finance, je dobré a to ať jedete kamkoliv mít peníze alespoň na 3měsíce v případně jap nejlépe na rok, jo připravte se, že některé společnosti si prověří vaše finance a to třeba až 7let zpátky vis:http://www.alexkwa.com/how-to-get-a-japanese-work-visa-without-a-degree/
Připravit se, to jest naučit se alespoň základy, mluvení, čtení a psaní, s angličtinou nepochodíte, dále připravte se změnit zvyky a mentalitu, ve chvíli kdy dorazíte do jap, přizpůsobte se jap. myšlení a to opět platí pro celý svět, příklad od nás, proč nechceme uprchlíky? Protože mají úplně jinou mentalitu a nejsou ochotni se přizpůsobit životu u nás a my jim to dáváme sežrat a v Japonsku je to úplně samý, takže přizpůsobit se a respektovat jejich způsoby. Tento bod jste mohli právě vidět ve filmu Strach a chvění, ačkoliv se občas trochu snažila, většinu času prostě šla proti a Japonci jí to dávali sežrat.

Nakonec připravte se na neúspěch a mějte vždy záložní plán, jako ve všem může se stát, že narazíte, práce bude na hovno, kolegové svině, byt děsná díra, ale pokud se obrníte a překousnete to dříve nebo později si najdete své místo. Jak říká Unrested (https://www.youtube.com/user/unrested výborný zdroj informací, žije v jap cca 10let a 7let dělá videa o životě v jap) ''Japonsko není pro každého.'' Přiletěl do jap. s jedním klukem, ten se dostal do hnusný firmy (která nakonec zbankrotovala) bydlel někde na venkově bez možnosti zábavy a ten to po 3měsícich (nebo možná už dříve) vzdal a unrested tam vysvětluje, že ten kluk měl prostě pech (a další důvody proč tam nevydržel), ale i on si prošel těžkými časy a teď tam žije šťastně.

A pokud jste to dočetly, až jsem, tak doufám, že vám toto pomůže na vaší cestě.
Jinak, tento článek není namířený proti nikomu z ostatních lidí, co něco napsali, každý názor, který vám donutí se zamyslet jestli to má cenu je dobrý, protože jestli potom i tak budete chtít jet, je to dobré znamení, že to berete vážně.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 07. Únor 2017 - 21:35:20
..
Souhlas se vším. Pokud by člověk jel jen za prací, tak jinam.

Co jsem tak vypozoroval, většina zaměstnavatelů chce japonštinu od N3 výše.

Moje práce vskutku je na h**** ^_^ Jsem pořád na letišti u autobusů, které je potřeba umýtvat i teď. Škoda jen, že se dělá venku, a nemáme ani vhodné oblečení na práci v zimě, takže tam celý den mrznu. Často nemůžu ani hýbat prsty, jak mě z té kombinace zimy a ledové vody bolí. Ale říkám si, důležité je něco dělat, a tím pádem platit daně, protože příští měsíc se jdu zeptat na imigrační, kdy bude nejlepší čas na podání žádosti o prodloužení víza. A dnes další pracovní pohovor, už ani nevím kolikátý. Tentokrát na práci jako obsluha lisu na nějaké automobilové díly. Říkají, že japonština potřeba není, ale to už jsem slyšel hodněkrát, a nakonec potřeba byla. (a někdy nejen japonština.. ^_^)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matenrou 08. Únor 2017 - 12:50:38
Nechci to nějak zlehčovat nebo přeskočit z tématu někam jinam. Ale z mého pohledu je tak trochu jedno, jestli člověk pracuje tady, v Japonsku nebo kdekoliv jinde. Vždycky jde hlavně o lidi. Prostě záleží na kolektivu a vedení, přece jen je to vše o vztazích a o rolích ve společnosti a jak se k tomu člověk postaví a zvolí správný přístup. Hlavní je, si hned na začátku nic nemalovat v růžových barvách a stanovit si své hranice a možná si držet nějakou dobu lehce neutrální pohled. Nehrnout se do všeho po hlavě, ale i ne všechno negovat, prostě zprvu sledovat, jak to tam chodí a pak se víc zapojovat a přizpůsobovat se. Jo a nečekat, že i když je to vaše vysněné místo, tak že to bude super, jak říkám, záleží i na tom koho vedle sebe máte a je jedno, zda jsou to Japonci, Češi nebo Rusáci, je rozhodující, jací jsou to lidé. Můžete se totiž snažit pomalu nad rámec svých možností, ale když se změní postoje vedení, tak vám bohužel nic jiného nezbyde než odejít.
Jistě v cizině jsou pak otázky co dál složitější, ale i tady to není jednoduché. Prostě život je boj.  :) 
       
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 08. Únor 2017 - 13:34:32
..
Hmm.. tak nějak vidím kam míříš, ale úplně jedno to není. Je pravda, že záleží na tom, jací jsou to lidé. A teď jde o to, jak dobře dokážeš lhát / předstírat / hrát svoji roli. Protože právě tady je ten rozdíl. V česku / evropě máš třeba nějakou šanci ty lidi poznat. Když v česku někoho naštveš, tak on tě pošle někam, a víš na čem si. V japonsku to ani nezjistíš. Tedy pokud se ti vůbec povede někoho naštvat. Ty lidi jsou buď prvotřídní lháři, nebo úplně mimo. (nebo možná obojí) A nejen co se týče práce. Ono to chvíli trvá, než si to člověk uvědomí, a bez určitých zkušeností se to neobejde. Já už jsem bohužel ve fázi, kdy mi tohle potvrdili přímo "kolegové" z práce, a i policie.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matenrou 08. Únor 2017 - 14:07:08
Předstírat jak moc jsi v pohodě a přitom skoro brečet není dobrá role, ale být v situaci, kdy vůbec nevíš, jak na tom jsi nebo kde děláš chybu, je ještě horší. Protože člověk neví, co má změnit a jak se ke všemu postavit. V tomhle mám ráda tu naší českou upřímnost.  :D
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 08. Únor 2017 - 15:39:57
Před chvílí jsem viděl další video od Unrested (opakuji dost dobrý zdroj informací) kde vysvětloval, že v japonsku mají takzvané ''WA'' pracovní harmonii, pak ukazoval příklad, pokud někoho naserete tak on vás nezjebe osobně svěří se kolegovy a ten se vám to pokusí vysvětli, důvod? Aby nedocházelo ke konfrontaci, další věc o kterřé mluvil, japonské firmy nezajímá váš názor, i kdyby jste přišly s inovativní postup jak jněco zlepšit, je to nezajímá, najali vás aby jste dělali práci jak oni chtějí.

Je pravda, že všude ve světě mají svoje způsoby, jakým funguje prostředí na  pracovišti a japonsko je v této věci dost přísné, ale například Unrestedovi se to líbí a vám může taky, ale zároveň to může být věc co vás pošle domů.

Jinak 赤い戦車 , jestli se můžu zepata na tvoje zkušenosti s pohovory, co je jiné co stejné a tvůj celkový dojem z nich? Potom, jak si na tom byl s vízy, jak dlouho trvalo než si se dostal do jap. ajinak tvoje zkušenosti , tedy předpokládám, že jsi v japonsku ze stylu jakým píšeš.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: matenrou 08. Únor 2017 - 20:57:23
Jedna otázka je, jestli to člověk opravdu chce, najde si všechny informace, porovná si pro a proti, dokáže si představit, že tam opravdu bude žít, přizpůsobí se. Prostě ví, do čeho jde a ví, že je to jeho sen a jde si za ním cestou slušného člověka.
Ale druhá otázka, na kterou možná nejdřív nemyslí, je to, že tam nejede na pár týdnů nebo měsíců ale na mnohem delší dobu a že to znamená, že opustí svůj dosavadní život, že se mu může stát, že dřív nebo později zpřetrhá vztahy s někým, koho má v Čechách a i to stojí za uvážení.     
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 08. Únor 2017 - 21:22:30
pak ukazoval příklad, pokud někoho naserete tak on vás nezjebe osobně svěří se kolegovy a ten se vám to pokusí vysvětli, důvod? Aby nedocházelo ke konfrontaci..
Tohle jsem zažil i v česku, a nepřijde mi to zrovna ideální..

Jinak 赤い戦車 , jestli se můžu zepata na tvoje zkušenosti s pohovory, co je jiné co stejné a tvůj celkový dojem z nich? Potom, jak si na tom byl s vízy, jak dlouho trvalo než si se dostal do jap. ajinak tvoje zkušenosti , tedy předpokládám, že jsi v japonsku ze stylu jakým píšeš.
Tak u pohovorů si nevzpomínám na žádný problém. Snad jen taková zvláštnost, že všude chtějí životopis s fotkou na speciálním formuláři. (nestačí si doma něco vytisknout) Ale zas se ty formuláře prodávají v každém papírnictví, takže je to ok, jen ta spotřeba průkazových fotek.. ^_^

Jo, bydlím v Osace. Vízum mi dali za měsíc. Něco málo o tom mám na blogu, se kterým ale pravděpodobně končím. Ještě nevím, jestli ho mám smazat, nebo nechat jak je.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 09. Únor 2017 - 09:08:48
No a bych trochu přispěl něčím užitečným, pokud chcete práci v Japonsku, máte asi tak 2 možnosti (jsou i jiné ale toto je asi nejjednodušší)

1) Učit angličtinu, zde je několik možností a je hodně článků a videí
2) Pokud máte certifikát JLPT minimálně úrovně N2 tak se můžete zkusit najít i jinou než učitelskou práci.

Já se budu teď zaobírat bodem dvě, nebojte, hodím jen dva linky, kde poskytují dobré informace

https://www.youtube.com/watch?v=1LrkbIZNWJM
https://www.youtube.com/watch?v=PDG36ghps00

Důležitá věc, o které jsem se dozvěděl od mého oblíbence Unrested, pokud si zjišťujete informace, koukejte na stáří zdroje, a kdo ty informace napsal, věci jako víza se např. během posledních 5let změnily, a vše se stále mění tak bacha a pokud si třeba kupujete knížky např. lekce japonštiny, nebo jak se chovat v Japonsku, zjistěte si, zdali autor o tom skutečně něco ví, Unrested později zjistil, že u několika knih autor ani v Japonsku nebyl a psal, jak a co se dělá v jap. Takže bacha na zdroje.

A s tím bych chtěl nastínit další věc, můj osobní názor je, že by se tato diskuze měla spíše zaobírat poskytováním informací pro lidi, co mají zájem pracovat v jap., přijde mi, že je zde spíše hodně článků na téma proč nepracovat v jap., tím ale neříkám, že tu nejsou informace pro uchazeče, např. odkaz na seznam prací uznaných pro vízum, byl super, sám sem si ho uložil. A protože já osobně bych rád v následujících 6letech odjel do Japonska, byl bych rád za jakékoliv informace.

A úplně na závěr, jestli mohu poprosit lidi, co se m píšou, pokud budete dávat informace, nebo napíšete delší článek o důvodu proč v Japonsku pracovat nebo nepracovat, zkuste na konci nebo na začátku napsat, jestli jste osoba, která je, nebo byla v Japonsku, popřípadě jak dlouho, nebo jestli jste osoba, která píše jen svůj názor, nebo informace co má pouze z netu. Myslím, že pro lidi jako já co chtějí do jap. je to pomocné v třídění informací, je rozdíl když vám někdo kdo  v jap. pracoval třeba 3roky napíše že to je na hovno, nebo když někdo kdo nikdy v Japonsku nebyl, to napíše.(jen příklad, prosím vždy pište důvody)

V duchu mého posledního odstavce dodávám, v Japonsku jsem nikdy nebyl, ale chtěl bych se tam odstěhovat a tudíž i pracovat.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 09. Únor 2017 - 09:42:10
..
To učení angličtiny bych ani nevěřil, že bude pro čecha možné. (všude chtějí rodilé mluvčí) Ale vím o někom z česka, kdo učí angličtinu někde v Mie, takže to zjevně možné je. A i já jsem vlastně měl šanci pracovat v jednom english cafe, ale nakonec jsem to nevzal, protože by se mi to nevyplatilo, vzhledem ke vzdálenosti (penězům, co bych projezdil)

V duchu mého posledního odstavce dodávám, v Japonsku jsem nikdy nebyl, ale chtěl bych se tam odstěhovat a tudíž i pracovat.
ani jako turista? já tu jen jako turista strávil nějakých 9 měsíců (8 cest), a momentálně devátý měsíc tu žiju. a doporučuju to tu párkrát okouknout jako turista. zaprvé kvůli zkušenostem, a zadruhé, při podávání žádosti o vízum se ptají na předchozí cesty do japonska. a předpokládám, že pokud by tam někdo uvedl nulu, asi by na to koukali divně..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 09. Únor 2017 - 11:27:04
ani jako turista? já tu jen jako turista strávil nějakých 9 měsíců (8 cest), a momentálně devátý měsíc tu žiju. a doporučuju to tu párkrát okouknout jako turista. zaprvé kvůli zkušenostem, a zadruhé, při podávání žádosti o vízum se ptají na předchozí cesty do japonska. a předpokládám, že pokud by tam někdo uvedl nulu, asi by na to koukali divně..

To je dobrá připomínka a ano během doby co se chci připraovat mám v plánu několik cest jako turista. Navíc hodně lidí doporučuje při pobytu na turistické vízu chodit na pohovory a pokud budete mít štěstí, můžete sehnat práci vrátit se a zažádat o vízu. (jak to přesně funguje nevím)

Pár typů a rad na této stránce, jak získat práci
https://www.tofugu.com/japan/get-a-job-in-japan/
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 09. Únor 2017 - 12:04:05
..jak to přesně funguje nevím..
když to hodně zjednoduším, tak asi takhle:

nejdřív potřebuješ nějaký důvod zůstat v japonsku (práci nebo něco jiného)

pokud nějaký máš, tak se další postup dělí podle toho, kde se zrovna nacházíš:

- pokud v česku, tak musíš zažádat o Certificate of Eligibility. pokud ti ho dají, jdeš s ním v česku na ambasádu, a tam žádáš o vízum. (pokud máš CoE, je to už jen formalita, jejíž vyřízení trvá asi týden)

- a pokud si už v japonsku, žádáš na imigračním o změnu statusu pobytu.

nedá se říct, co je lepší. obě možnosti mají výhody i nevýhody..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 12. Únor 2017 - 18:47:15
Super info, můžu se zepatat, kterou cestou jsi šel ty? Jakou práci jsi získal a čím jsi byl předtím v česku (na porovnání) a jak těžké bylo pro tebe získakt práci, byt cokoliv, s jakou úrovní japonštiny jsi tam jel, kde jak dlouho jsi si ji případně učil atd., jinými tvoje zkušenosti?

A jestli máš vysokoškoský diplom, protože na youtube najdeš 3druhy videií o práci v japonsku:
1)Učitel angličtiny
2)Učitel angličtiny bez vejšky
3)Jak získak jinou práci než učitele angličtiny

A abych pravdu řekl, z informací co jsou na netu (od cizinců) vaše šance na práci v Japonsku (jakožto čech) je:

A) Mít certifikaci na úroveň AJ C1 nebo C2, vysokou a najít s práci jako učital AJ v Jap.
B)Mít vysokou školu, úroveň japonštiny mezi N1-N3 (nejlépe min po N2) a praxi
C)Úroveň japonštiny N1 (v nejhorším případě N2) a 10let praxe v nějaké oboru

Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 12. Únor 2017 - 21:15:50
..
já šel tou druhou - změnou statusu pobytu - jelikož mi to na imigračním doporučili.

v česku jsem dělal různé věci - učitele odborného výcviku (elektro) na střední škole, elektrikáře v supermarketu, údržbáře kontrolních automatů ve sklárně. v jp uklízím autobusy na letišti. ^^ a něco lepšího asi hned tak neseženu, protože japonsky neumím, krom pár jednoduchých vět, které nestačí ani na základní konverzaci. ale tohle všechno je v tomto tématu irelevantní, protože já nemám pracovní vízum, takže tu můžu dělat v podstatě cokoliv (cokoliv kde mě vezmou, což je bez japonštiny docela problém)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 13. Únor 2017 - 17:32:05
ale tohle všechno je v tomto tématu irelevantní, protože já nemám pracovní vízum,

Počkej, tak to sis vzal japonku? Jsem slyšel, že být ilegálně v Japonsku je takřka nemožný.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 14. Únor 2017 - 06:40:35
Počkej, tak to sis vzal japonku? Jsem slyšel, že být ilegálně v Japonsku je takřka nemožný.
ano. a jsou chvíle, kdy toho velmi lituju. Japonci jsou v mnoha věcech úplně mimo. lháři bez trochy porozumění.

tak ilegálně zde pobývat je samozřejmě velký risk. ale slyšel jsem o takových případech. ovšem pokud člověk nechce navždy ztratit možnost se do jp podívat, tak by na něco takového neměl ani myslet..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: s4ber 06. Duben 2017 - 18:02:37
Dost smutne cteni. Vim, ze se tu resi Japonsko. Kdybych byl ale mladsi a uvazoval o praci "venku", spis bych se koukal smerem na Jizni Koreu a do Japonska bych jezdil na vylety. Dost vyrazne tam otocili kormidlem ve vztahu k zamestnavani cizincu. Dokonce zacinaji lidem vysvetlovat, proc je treba zbavit se tradicnich xenofobnich postoju. Proste nechteji byt tak blby jako japonci a chteji zabranit demograficke katastrofe, protoze by jim zkolabovala ekonomika. Japonsko pouzivaji spis jako odstrasujici priklad, jak se to delat nesmi. Nektere firmy dokonce cizincum zacinaji plat ubytovani a prispivaji jim na stravu. Narozdil od EU na vec jdou chytre a netahaji k sobe "obeti valek" co budou dojit socialni system, ale lidi co tam budou pracovat. Podle toho co se bezne zverejnuje chteji zvednou pocet pracujicich cizincu do roku 2030 asi 15x. Jasne, musi se to brat s rezervou. Neni duvod si to nejak idealizovat. I tam to bude mit spoustu hacku a zadrhelu, ale chvilema mi prijde ze korejci nam jsou v rade veci mnohem bliz nez japonci. EDIT: Ale pravda, to je tema na jiny topic.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Menresh 08. Duben 2017 - 11:07:31
Také si říkám, že bych se mohl podělit o své zkušenosti. Co se týká práce, doporučil bych nějakou jinou zemi blíže Japonsku, jako třeba Čínu, ale tohle je topic o Japonsku takže.
Pokud tu vážně chcete pracovat je třeba se oklepat a připravit na mnoho kulturních odlišností. Nebudete pak překvapení, neboť je to opravdu jiná kultura! Jak říkal někdo přede mnou, nevím či se to dá doopravdy říci, ale Japonci jsou vážně lidé, kteří se vyhýbají konfliktům, tak vám spíše budou lhát na to je třeba se připravit. Neřeknou co si myslí, ale mám stejnou zkušenost v Čechách, když pracujete ve velkém kolektivu. Jen tady se hraje na ehm jak to říci? Na slušnost? Lidé jsou tu mnohem více slušní jen je třeba se připravit, že to může bát jen přetvářka.
Zkrátka pokud tu chcete pracovat či žít musíte se připravit na pár kulturních šoků, naštvaný Japonec na vás křičet nebude, naopak začne být mnohem slušnější, tím se vám pokouší dát najevo, že si od vás chce Držet odstup. Nemůžu ale souhlasit s kolegou co psal viz v předchozích komentářích, že jsou Japonci geniální lháři a mimo. Jsou jen jiní pro Čecha sem tam nepochopitelní. Vždy záleží na štěstí v jakém kolektivu se budete nacházet. Japonštinu k životu či práci v Japonsku ovšem potřebujete, nebo výbornou angličtinu. Nejlépe oboje. Co se mě týká, že jsem si vzal Japonku rozhodně nelituji s kulturníma rozdílama jsem počítal. Tady stejně jako v Čechách prostě záleží koho si k té ženitbě vyberete!
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 08. Duben 2017 - 14:03:53
..
jen ze zvědavosti, kde? tokyo?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Menresh 08. Duben 2017 - 15:44:30
jen ze zvědavosti, kde? tokyo?

Jop, přímo Tokyo. Proč? A ty?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 08. Duben 2017 - 21:51:45
Jop, přímo Tokyo. Proč? A ty?
jen tak.. jestli třeba nejsi někde poblíž.. ale ne, já jsem v Osace..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Menresh 09. Duben 2017 - 04:55:04
jen tak.. jestli třeba nejsi někde poblíž.. ale ne, já jsem v Osace..
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.

Jinak abych řekl ještě něco k práci, tak asi úplně nejlepší je a vyhnete se tím jakémukoliv kolektivu ( pracovního), pokud něco zajímavého ovládáte. Nemluvím o jazycích, je pravda, že mnohdy chtějí pouze rodilého mluvčího ( především v AJ) ale pokud umíte na něco třeba hrát (klavír, housle...) dá se s tím v Japonsku poměrně slušně uživit. Znám jednoho Američana, který se tím velice dobře v Japonsku dokáže uživit. 
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 09. Duben 2017 - 06:01:19
Oh ty patříš mezi ty co jezdí vpravo na eskalátorech a mluví divně? Škoda, aaaale kdyby si byl někdy v Tokyu, tak se můžem někde stavit třeba na jídlo.
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Menresh 09. Duben 2017 - 08:44:44
それについて何も分かれへん。^_^

jo, do tokya bych rád někdy zajel.. přeci jen, už jsem tam nebyl pár let.. ale momentálně musím šetřit kde se dá..

(kdyžtak jsem na line jako 8bb76e1)

Tak to jsme na to s těma prachama uplne stejne momentalne! Oki napisu, ja sem na line jako karel27684.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 05. Březen 2019 - 16:01:18
Zdravím všechny po dlouhé době,

snad to tu trochu zas oživíme  :)

Má dotaz, chtěl bych se dozvědět něco s svých možnostech ohledně získání víza a práce v Japonsku.
Napadlo mě zeptat se na zásadní informace přímo na konzulátu, ale teď nevím, zdali mám napsat na Japonský konzulát v ČR, nebo na Český konzulát v Japonsku.
Možná je to blbost, ale prostě si nejsem jistý, nevěděl by někdo?

Nebo neznáte jiný zdroj praktických informací? Já například pracuji ve stavebním průmyslu a tak chci vědět, jaké vízum a co pro něj potřebuji (defacto cokoliv na YT a podobně je vždy o lidech co jdou učit angličtinu, což mě nezajímá)
Je 3 letý bakalářský titul z české vysoké školy brán v Japonsku jako "Bachelor degree", atd...

Takže, tak  :)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: vlk 05. Březen 2019 - 19:19:36
co se týče víza tak asi nejjednodušší je získat Working holiday vízum. Sice se na něj teprve chystám ale podle informací co jsem si vyhledal je tohle asi ta nejjednodušší cesta jak získat povolení k pobytu na delší dobu. Bohužel je ale jen na 1 rok a nedá se prodloužit ani opakovat. A taky ti musí být 30 a miň.

Jinak bych se zkusil obrátit na Japonský konzulát v ČR jestli by ti k tomu neposkytli bližší info.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 05. Březen 2019 - 22:45:45
..
počkej cca měsíc, měli by představit nějaké novinky, včetně nového typu víza.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 06. Březen 2019 - 16:18:20
Ok, tak já počkám měsíc a pak napíšu na Japonský konzulát v ČR.

Mě docela dost zajímá jak je to s tím bakalářem, protože od toho se dost odvíjí, protože např. lidé z USA musí 4letý univerzitní diplom, protože oni snad mají i 3letý, ale ten dělají na collage ne na univerzitě (nevím jaký je v tom rozdíl) a ten v Japonsku neberou.

Další věc je bodový systém na High-skilled work vízum http://www.immi-moj.go.jp/newimmiact_3/en/pdf/171110_point_calculation_forms.pdf , docela dost těžký získat 70 bodů tady u nás, hlavně kvůli tomu, že moc lidí asi nedosáhne na bonus za peníze.

Víceméně potřebuju zjistit jaké pracovní vízum je nejednoduší získat, po případně co musí ještě si dodělat (škola, certifikát, jazyk,...), v tuto chvíli si dodělávám vysokou (jsem v prváku) a to prakticky jen pro potřebu práce v Japonsku, protože jsem někde četl, že v Japonsku nechtěl zaměstnávat lidi bez vysoké.

Docela rád bych tam pracoval jako, přípravář staveb, rozpočtář, project manager, nebo stavbyvedoucí. Tedy řekněme ten nižší až střední managment.

V tuto chvíli mám před sebou dvě možnosti, dodělat vysokou, JLPT N1, nějaký peníze a zkusit to do Japonska.
Nebo vykašlat se na vysokou , vylepšit schopnosti v ANG, jet do ciziny (třeba Kanady (Vancouver má slušnou japonskou populaci)) vydělat víc peněž než bych mohl v česku, udělat si nějaký certifikát v rámci práce, JLPT N1 a pak odjet do Japonska.

Časově jsou obě varianty podobné, obě mají své pro a proti, teď už jen která varianta má větší šanci na úspěch.

Mým cílem je získat práci v Japonsku a nějakou dobu tam pobýt, pokud se mi tam zalíbí, tak tam třeba i potom zůstat na trvalo.

Co si o mém snílkovském plánu myslíte, jsem úplný magor, nebo je tam ta možnost, že by to mohlo jít.

A co vy a vaše šílené sny.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 06. Březen 2019 - 23:14:09
tak nereálné to není.. jsou lidi, kteří to dokázali..

i když já poslední dobou spíš přemýšlím, jak to udělat, abych s japonci pracovat nemusel..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 07. Březen 2019 - 15:33:07
Jasně, pravda je taková, že tam začnu pracovat a možná budu přemýšlet o tom samém.

Ale člověk si to musí zažít, co já vím, třeba budu práci tam milovat a práce s Japonci mě bude bavit, nebo taky ne.

Dokavaď to nezkusím, tak to nezjistím.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Darkmoor 07. Březen 2019 - 15:48:47
Ta tabulka na vízum je celkem zajímavá. Jsem si to prošel a 45 bodů bych dal a to jen z té základní části. Z té bonusové nejspíš nic pokud by mi zázrakem něco neuznali :)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ainny 07. Březen 2019 - 19:52:52
Ten bakalář je opravdu důležitý. Naše přeslice pracuje v Japonsku od října a její cesta za snem byla následující:

Pomaturitní studium japonštiny u Spěváčka (to už se japonsky učila rok jako samouk), už tam začala brigádničit v japonských restauracích a nakonec skončila v Katsuře. To jí hodně pomohlo, protože tam s hosty mluvila hlavně japonsky. Postupně se dostala na N2, teď bych kecala, kdybych říkala, že k práci v Japonsku stačí N3, protože to fakt nevím, i když mi to říkala. Během toho všeho vystudovala, aby měla bakaláře (z toho rok v Ósace). Bez toho bakaláře pracovní vízum prostě nešlo. Díky kontaktům z Katsury sehnala práci v Japonsku a firma jí chtěla vyřídit pracovní vízum ještě před státnicemi. To nešlo ani podat, takže hned po státnicích si musela ve škole vyzvednout potvrzení, nechat ho oficiálně přeložit a teprve potom firma mohla podat žádost o pracovní vízum. Během měsíce ho měla. Určitě pomohlo, že to za ní vyřizoval zaměstnavatel. Dostala ho na pět let, což je snad maximum. Začíná pátý měsíc a je spokojená.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 08. Březen 2019 - 12:58:48
Děkuji, tohle je docela nápomocné.

Jen v jaké oblasti pracuje?

Takže asi bych měl možná zvážit cestu, dodělat VŠ a vyrazit na WH a získat nějaké kontakty a s velkým štěstím i sponzora pro pracovní vízum.

No jo, nezvolil jsem si zrovna lehký sen.

Nicméně ještě jednou děkuji a snad takovýchto příspěvků bude více.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 08. Březen 2019 - 13:13:13
..teď bych kecala, kdybych říkala, že k práci v Japonsku stačí N3, protože to fakt nevím, i když mi to říkala.
mohu potvrdit, že většinou chtějí minimálně N3
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ainny 08. Březen 2019 - 15:15:11
Děkuji, tohle je docela nápomocné.

Jen v jaké oblasti pracuje?

No jo, nezvolil jsem si zrovna lehký sen.

Nicméně ještě jednou děkuji a snad takovýchto příspěvků bude více.
Jestli to trochu pomohlo, tak jsem ráda.

Pracuje u firmy, která se zabývá ložisky, zabezpečením budov před zemětřesením a tak. Mají pobočky po celém světě, u nás jsou v Kadani. Ona konkrétně dělá v kanceláři a zatím všechno možné. Přece jenom je nováček, ale je spokojená, lidi jsou fajn, takže nelituje.

Držím palce, trvá to dlouho, ale splnit se ten sen dá.

Edit: Odpovídala jsem v práci a teď mě napadlo, že možná myslíš zeměpisnou oblast. Tak to je prefektura Kanagawa, hodinku vlakem od Tokia.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 09. Březen 2019 - 12:15:37
Technicky vzato, jsem se ptal na práci  ;) , ale obě informace jsou užitečné.

K dokonalosti chybí jen typ víza (pracovních víz je více)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ainny 09. Březen 2019 - 15:45:30
Technicky vzato, jsem se ptal na práci  ;) , ale obě informace jsou užitečné.

K dokonalosti chybí jen typ víza (pracovních víz je více)

Prý Specialist in humanities/int services.  :)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 11. Březen 2019 - 10:28:35
Citace
Specialist in humanities/int services

Děkuji a pro info: http://www.japanvisa.com/visas/japan-specialist-in-the-humanities-visa
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 11. Březen 2019 - 12:49:50
A jak je to potom se získáváním práce v Japonsku, přeci jenom vízum je člověku k ničemu pokud si nenajde práci nebo nemá hromadu peněz od jinud.

Koukají firmy více na vzdělání či zkušenosti, protože mi asi nedají práci ve stavebnictví když budu mít titul z něčeho jiného, ne?

Dají se získat užitečné kontakty v rámci dovolené, nebo musí člověk tam alespoň pracovat např. WH.

Jak jsem psal, chtěl bych v budoucnu získat práci v rámci stavebního oboru, a i když mám před sebou ještě pár let, během kterých chci získat alespoň JLPT N2, tak bych rád věděl, jakým směrem mám směřovat.


Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 19. Březen 2019 - 12:42:42
Ještě k předchozímu vízu, jak jsi psala, že musela mít VŠ je právě dané tím typem víza.

Když se podíváte do toho odkazu, jsou tam popsány požadavky.

V rámci Specialist in Humanities Visa / International Services Visa jsou dvě varianty:

1.  Specialist in Humanities Visa
To platí tam, kde se žadatel zapojí do činností, které vyžadují znalosti v humanitních oborech. To by mohlo zahrnovat ty, kteří pracují jako překladatelé, tlumočníci nebo jazykové instruktory. Předběžné požadavky jsou následující:
-Žadatel musí mít vysokoškolské vzdělání a měl by se specializovat na předmět, který má v úmyslu vykonávat v Japonsku, nebo musí mít alespoň desetileté zkušenosti. Deset let může zahrnovat čas strávený v příslušném předmětu na univerzitě nebo v některých dalších vzdělávacích institucích a žadatel nesmí obdržet méně odměny než japonský státní příslušník za srovnatelné práce.

2. Specialist in International Services Visa
To platí tam, kde se žadatel zapojí do činností, které vyžadují způsoby myšlení nebo vnímání, které mají své základy v zahraniční kultuře. Předběžné požadavky jsou následující:
-Žadatel musí plánovat aktivity, jako je překladatelství, tlumočení, jazykové vzdělávání, veřejné služby, transakce mezi Japonskem a zámoří, móda, interiérový design nebo vývoj produktů, a žadatel musí mít alespoň tříleté zkušenosti. Tříletá praxe se však obvykle nevyžaduje u žadatelů, kteří absolvovali univerzitu a plánují se zapojit do překladu, tlumočení nebo jazykové výuky, a žadatel nesmí obdržet méně odměny než japonský státní příslušník za srovnatelné práce.
(za překlad se omluvám je z Googletranslator, asi bych to zvládl přeložit, ale hlavní myšlenka tam je, tak nechci ztrácet čas (píši v pracovní době ;D ) )

Nicméně, ve svém případě bych pravděpodobně šel přes:
Skilled Worker Visa (http://www.japanvisa.com/visas/japan-skilled-labor-visa)
Předběžné položky, které mají být stanoveny pro vízum Japonsko kvalifikovaných pracovních sil, závisí na kategorii práce, do které žadatel patří. Všimněte si, že ve všech případech nesmí Žadatel obdržet méně srovnatelné odměny než japonský státní příslušník za srovnatelnou práci.

2. Engineers and architects:
Žadatel vyžaduje nejméně 10 let praxe v architektuře nebo stavebnictví. To může zahrnovat čas strávený výukou v příslušných předmětech na zahraniční vzdělávací instituci. Bude-li žadatel pracovat pod vedením cizince s nejméně 10letou praxí, postačí pětiletá praxe.

Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: sunanokari 19. Březen 2019 - 14:02:33
Držím palce, aby se ti to podařilo. Nejhorším bodem na získání Working víza je pravděpodobně COE, které ti můžou zamítnout i v případě, že máš už domluvenou práci se zaměstnavatelem. Jsem právě minulý týden potkala týpka ze Zélandu, tak jsme se bavili, a říkal, že si našel práci, zaměstnavatele tudíž měl, a nakonec pohořel právě na COE, protože neměl dostatečnou praxi. Takže asi záleží. Za pokus to stojí, jen požere hromadu času to vízum získat.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 19. Březen 2019 - 15:04:49
Tak ono všeobecně je získat pracovní vízu legalní cestou těžký a to nejen v Japonsku.

Co se té praxe týče, proto chci napsat na ambasádu, protože píší, že se do ní počítá i čas strávený studiem v oboru a tak mě zajímá, jestli mi uznají střední stavební školu.

Proto otravuji už teď, abych nevím rok, dva předem nezjistil, že mi něco chybí a to něco zabere získat pár let .

Proto mě docela dost serou v YT videa amíků, který sednou na letadlo a takřka bez přípravy si odletí do Japonska a pracují tam jako učitelé a ani se obtěžují učit Japonsky  >:( .
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: sunanokari 19. Březen 2019 - 17:15:31
Tak s amíkama je to rozdíl, že oni je tady chcou, protože se chcou učit anglicky. Když jsi z Ameriky, je opravdu snadné najít si práci.
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že získat vízum je opravdu o nervy, a zabere to hromadu času a papírování.
Na ambasádě se poptej na Japonské v Praze, paní na české ambasádě v Tokiu o tomhle moc nemá přehled.
A taky je lepší, projít si internet, co přesně potřebuješ, protože se ti nakrásně stane, že jeden člověk ti řekne, že potřebuješ tohle a tyhle dokumenty, a druhý úředník z Tokia bude vyžadovat něco dalšího, úplně jiného.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 19. Březen 2019 - 23:28:24
Proto mě docela dost serou v YT videa amíků, který sednou na letadlo a takřka bez přípravy si odletí do Japonska a pracují tam jako učitelé
vím i o Čechovi, který v jp učil angličtinu.. ale ne v Tokiu, kam chtějí všichni, a kde je tím pádem velká konkurence rodilých mluvčích..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 21. Březen 2019 - 13:05:53
No jak je to s hledáním práce?

U nás když máte praxi, tak sehnat práci není těžké a to i bez VŠ, je to v Japonsku stejné?

Jak jsem psal, v tuto chvíli studuji Bc. je kvůli Japonsku, studium mě nebaví a žere spoustu času.

Ulehčí vám VŠ o dost více shánění práce?

Jaké to bylo pro vás?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 21. Březen 2019 - 13:27:44
ono asi nejdůležitější věc bude japonština aspoň na N3, až pak řeší další věci, jako je praxe a titul.. já nemám ani tu japonštinu, takže zatím přežívám na těch nejhorších pracovních pozicích..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 26. Březen 2019 - 12:44:20
Citace
ono asi nejdůležitější věc bude japonština aspoň na N3, až pak řeší další věci, jako je praxe a titul

Tak jsem udělal menší průzkum na internetu ( přesněji na https://www.daijob.com/en/ ), práce v oboru stavebnictví (většinou manager a senior level).

Požadavky na uchazeče jsou ve směs JLPT N2 a víš, pracovní zkušenosti a případně nějaké pracovní certifikace či osvědčení.

Dělal jsem náhodný výběr prací a prošel jsem jich asi 20 a ani u jediné jsem nenašel požadavek na VŠ titul.

Nicméně mohla to být pouze náhoda a na druhou stranu měli specifické požadavky na zbytek (požadavky na specifické zaměření).

Citace
já nemám ani tu japonštinu

to mě trochu udivuje, přeci v Japonsku už nějaký ten pátek žiješ, tak by pro tebe neměl být jazyk problém ne?

Případně, chodit na nějaký, třeba večerní kurz Japonštiny. Pak by jsi neměl mít problém získat snad i N1.

Ale těžko říct, nevím v jaké jsi situaci (finanční a časové) apod.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 26. Březen 2019 - 12:59:35
..většinou manager a senior level..

Požadavky na uchazeče jsou ve směs JLPT N2 a víš..
jo, u těchhle vyšších pozic to dává smysl.. N3 je chápáno jako že "každodenní konverzace", a tyhle pozice budou mít vyšší požadavky..

Ale těžko říct, nevím v jaké jsi situaci (finanční a časové) apod.
finanční a časová situace relativně ok, ale jsou tu bohužel jiné problémy..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 05. Duben 2019 - 11:53:20
http://confucius.cz/pro-verejnost/jazykove-pobyty

Kdyby si chtěl někdo rozšířit jazykové znalosti a vidět přitom Japonsko.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 03. Květen 2019 - 14:39:01
Kde jste sháněli práci v Japonsku vy.

Stránky, agentury,...

A jaká úspěšnost (kolik pohovorů než jste získali práci).

Nějaké rady a typy při získávání práce, při hledání, při pohovorech,...?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 03. Květen 2019 - 15:25:05
Kde jste sháněli práci v Japonsku vy.
inzertní noviny (Town Work, Job Aidem)

případně online:
https://townwork.net/
https://jobaidem.com/

a samozřejmě existuje spousta dalších

A jaká úspěšnost (kolik pohovorů než jste získali práci).
hodně malá..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: hanyzek 15. Květen 2019 - 10:03:26
Zdar lidi,

jsou možnosti jet do Japonska na dobrovolnickou činnost i po čtyřicítce ? Zatím jsem probral to Working Holiday, ale na to už nemám věk a v japanvisa a tak jsem volunteering nedohledal. Bral bych to jako jazykový kurz v praxi  8).

se mějte
Honza
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: ピンクセイコ 15. Květen 2019 - 10:33:51
napadá mě jen wwoof (https://www.wwoofjapan.com/main/index.php?lang=en), což je sice asi takové pololegální, nicméně asi funkční..
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: hanyzek 15. Květen 2019 - 10:57:47
Takže jedině na 3 měsíce, pak vypadnout na pár dní domů a zase se vrátit   ;)

P.S. Je vlastně nějaká oficiální možnost studia s přivýdělkem pro lidi na 30 let ?
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 16. Květen 2019 - 08:07:33
Jestliže ti je více jak 30let, nemůžeš už využít WH. Pokud chceš strávit v Japonsku více jak 3 měsíce (turistické vízum), máš pár možností.

1) najít si zaměstnavatele (v ČR), který tě může poslat do Jap. pracovně, buď na služební cestu, nebo tě může přidělit na jejich pobočku v Jap.

2a) Najdeš si zaměstnavatele (v Jap.), nejlépe ještě dokud jsi v ČR, který ti bude sponzorovat pracovní vízum a prostě jít pracovat do Jap.

2b) Pojedeš do Jap. na turistické vízum a najdeš zaměstnavatele jak ve 2a.

Oficiálně studovat můžeš v jakémkoliv věku, jde pouze o to zdali se zvládneš na školu dostat, ale stojí to nemalé peníze.

Co se práce týče, může dělat ''part-time job'', ale nesmíš přesáhnou víc jak 28h týdně, nicméně nejde to přímo na studentské vízům.

Více info zde: https://study.gaijinpot.com/guide/working-as-a-student-japan/

PS:(Na turistické vízum to nefunguje tak, že jsi v Jap. 90dní, pak si na týden vrátíš a zpátky a stále dokola, to ti projde max 1. Protože vízum platí na 90dní, 1 za rok)
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: hanyzek 16. Květen 2019 - 08:40:53
Dík za pomoc.
V ČR mám docela dobrou práci, jde mi o rozšíření jazykových znalostí a něco k tomu si třeba přivydělat. Neplacené volno na půl roku bych snad mohl dostat.
Název: Re:Práce v Japonsku
Přispěvatel: Ainzoolgown 31. Květen 2019 - 09:14:30
http://hiroisoranoshitani-prekladmangy.blog.cz/1905/jak-se-odstehovat-do-japonska

Docela zajímavé