Akihabara.cz

Anime => Všeobecná diskuze o Anime => Anime v databázi => Téma založeno: dahakere 16. Duben 2018 - 16:31:12

Název: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 16. Duben 2018 - 16:31:12
Anime: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online (https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Sword-Art-Online-Alternative-Gun-Gale-Online-2018)

Tak jsem si začal sepisovat klady a zápory v každém díle. Jelikož se stále častěji setkávám znázorem "pokud se ti SAO nelíbí a dovoluješ si proti němu něco napsat, tak si jen tupá ovce co se veze na hatetrainu". Četl jsem to tady, čtu to na diskuzích na MAL a různě po internetu. Jelikož SAO považuji za něco opravdu špatného, ale svět toho anime považuji za něco co by mne opravdu mohlo bavit, tak dávám šanci každé sérii a filmu. Zatím jsem se tedy nedočkal kvalitní adaptace, ale doufat mohu. U právě probíhajícího anime jsem si u každého dílu začal psát zápory a klady, které na obrazovce vidím. Zprvu to vypadalo celkem vyrovnaně, ale od 2. EP to zápory značně začaly zase převažovat. A chtěl bych se podělit o zatím moje zápory a klady, které jsem v prvních 2 epizodách na obrazovce viděl. Jen upozorňuji "jsi idiot a dement" neberu jako diskuzi. Osobně jsem schopen změnit názor a uznat chybu, pokud mne o tom někdo přesvědčí.

Některé věci se dále vylučují, ale bylo to psáno přímo u sledování a vždy jsem danou věc zapsal hned po tom co jsem ji viděl.

EP1

1) Prvních 5 minut a hned to anime porušuje zákonitosti her.  K plášti co má zakrýt nesnesitelně trapné růžové oblečení hlavní hrdinky se chovají jako k reálné věci (předání z ruky do ruky, nasazení a zapnutí knoflíků) … a ne neříkejte mi, že to je v SAO od začátku, právě naopak začátek první série v tomhle byla skvělá a držela se zákonitostí MMO her, ale ti babráci se na to po několika dílech vykašlali a pokračují s tím dodnes.

2) Zakomplexovaná obří hlavní hrdinka si lečí komplex tím, že si vytvoří v tmavém pochmurném světě kawai růžovou chibi postavičku…hlavní postava je nesnesitelná upištěná kr*va prostě takové výstavní anime klišé, ale v reálu je to samozřejmě tichá holka …  ostatní hlavní postavy jsou zatím překvapivě chytré a snesitelné.

3) P-chan = růžová P-90 -> trapas, výplach mozku v SAO stylu pokračuje (jedná se o růžový samopal)

4) Malá výška je v té hře očividné výhoda, tak proč si každý dělá obří badass svalnaté týpky ? (ve 2. epizodě je o tvorbě víc)

5) Celkem příjemné sledovat spolupráci a taktizování v týmu, na SAO nezvykle chytré (škoda že hlavní hrdinka hraje roli tupé uječené kr*vy a všemu se diví)

6) 1st person pohled … zajímavá inovace v anime (ja se s tím teda tak často nesetkávám)

7) Proč alespoň na soutěž hlavní postava nezmění své hadry a barvu zbraní ? To by už asi díky své chytře (chytře zvolena je, ale hrdinka je tak tupá že si ji nezvolila kvůli taktice, ale kvůli své zakomplexovanosti) zvolené malé výšce byla neporazitelná. (ano v 2. epizodě je vysvětlena tvorba postav, ale i tu řadím do záporů...)

8) Nepřátele také taktizují a přemýšlejí… teda jak kteří, alespoň to ukazuje úroveň skillu hráčů a za to to má malé + (většina se teda chová jak opice po lobotomii)

9) Hlavní postava zničí jednotku (v reálu) profesionálních vojáků (nebo policajtů) jen díky své výšce a díky tomu, že využije sklil (zrychlení) ze hry, který má jen ona…nepřátelská jednotka si svoje skilly asi zapomněla equipnout v lobby. (chápu bylo to jejich cvičení, ale nejde v reálném boji o využití všech prostředků pro porážku nepřátel ?)

10) Na konci nesnesitelná upištěná parta holek…už jsem myslel, že to bude mít snesitelné postavy
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 16. Duben 2018 - 16:57:46
EP2

1)Hlavní postava má komplex zbytečně, jelikož vypadá dobře IRL

2) Uřvaná kámoška, co ji vysvětluje VR a hlavní postava co je tak tupá že nic nechápe (chápu, že je to její první zkušenost s hrama, ale nepochopit to že nové zařízení je uděláno tak, že se odpojí pokud zjistí nějaké nebezpečí ohrožující tě IRL ? Co na tom nechápala ?)

3) Trapnej HAHA moment u vytváření postav, kdy ji to random vytváří samé obr charaktery (samozřejmě paní zakomplexovaná z toho chytne skoro infarkt, vtipné to opravdu nebylo)

4) Takže postavy se vytvářejí náhodně, po vytvoření hlavní postavy „kawai“ skřítka jsou všichni okolo hrozně udivení, co to vidí, protože tak malou postavu se vzhledem dítěte očividně nikdy ve hře neviděli. Opravdu zajímavý RANDOM prvek u tvorby postavy. Asi nějaký BUG…

5) Tutoriál byl postaven na trapné klišé blondýně (npc reagující se jako realný člověk už je v tomhle žánru klasika, neřeším), na druhou stranu vysvětlil pár věcí, co dávají herně smysl. (uvidíme jak dlouho bude trvat, než to poruší)

6) Hlavní postava potřebuje v pochmurném světě něco roztomilého, tak přebarví svůj zelenej ohoz na růžovou, aby pěkně vyčnívala… (barva se očividně dá měnit, tak proč jde v prvním díle do PVP stále v růžové ?)

7) Jako opravdu si jí ta parta 3 pablbů nevšimla ? Byla jen skrčená a ležela asi metr od místa kudy prošli. Takže chování nepřátel jako opice po lobotomii pokračuje.

8) Pojmenování růžovej ďábel, protože ostatní jsou slepí idi*ti a hlavní postava očividně jako jediná zvládá využívat sklil ve hře (aha tak prý je to velkým číslem v agilitě, v tom případě by ostatní staty měla mít nepoužitelné a tím pádem by měla jít snadno porazit, nebo je hra totálně unbalanced a všimla si toho zase jen naše hlavní postava ?).

9) Random setkání s random Pito = BFF protože z nějakého důvodu hlavní postavu nesejme na potkání a ta jí hned začne důvěřovat.

10) Aha takže Pito je unavená z hraní s muži a proto se snaží být s hlavní postavou  BFF…to dává smysl no, proč hraje střílečku zasazenou do temného postapo světa, protože tu normálně hrávají bandy kawai holčiček. I když ze SAO 2. série co jsem měl tu čest nevypadalo, že by tu bylo nějak málo hráček, takže tento důvod je další random nesmysl.

11) Podle hlavní postavy je P-90 kawai a zlatíčko … za chvíli budu zvracet duhu.

12) Scéna s pojmenováním zbraně, do které se hlavní postava zamilovala… „Pí*a(N)“ je skvělé jméno. (ja musel sorry)

13) Dohoda o duelu s Pito spojena se sázkou, která je spojena se setkáním v reálném světě, do které se samozřejmě hlavní postavě nechce. Takže zápletka pro poslední 2 díly vyřešena.

14) Teď nevím, zda je chyba v cz titulcích nebo to je fakt tak d*bilní, ale sázka je o tom, že se ty 2 setkají v RL, setkat se nechtěla hlavní postava, ale Pito najednou řekne že se setkají když ONA (Pito) prohraje…jako WTF ? (bylo to i v ENG titulcích, takže je to nesmysl toho anime)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: 12vojak 16. Duben 2018 - 17:35:37
k EP1 1) Jak může poruśovat něco co tu ještě není? Nebo tu snad jsou hry ve VR s plném ponoření bo jak se to jmenuje?
4) Jak jsi v EP2 zmínil. Generace postav je zcela náhodná
9) Spíš než skill tak bych hádal, že jen dala dost bodíků do agi a jednotka se tam cvičila v realném boji. Tudíž jim bylo zbytečné bojovat proti někomu koho v RL nepotkají.
k EP2 1) I v RL mají lidi komplexy z něčeho i když z tvého subjektivního názoru ti příjde že to je pitomost, že vypadá v pohodě.
7) Jak si sám zmínil je to ve hře. Tudíž mohlo zafungovat nějaký bonusy maskování. Tudíž ty 3 "opice po lobotomii" jí ani nemuseli vidět.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: cojavim2 16. Duben 2018 - 18:03:18
EP2 14: tak jak je to tam napsane to dava smysl.. jedna se o sazku ve které nehlede na vysledku obe dve vyhraji i prohraji zaroven (pokud ta ruzova holka vyhraje tak ukaze ze je lepsi ale zaroven ackoli nechce se bude  muset s Pito setkat osobne a pokud prohraje tak se ukaze ze je slabsi ale nebude se sni muset setkat)

EP 2 12: ten dvojsmysl sis utvorit ty sam ve sve hlave, nevim jesli si to myslel jako plus či mínus toho anime ale tak či tak je to tvůj problém

EP 2 10: "Strilecky" nejspíše hraje proto ze je to jeji oblibeny žánr...

EP 2 08: něco podobného jako tato postava mela i postava v serie SAO2 (takovej chlapek v elastickem obleku), ostatní hraci se asi zameruji na něco jiného (preci jen u stříleček se moc na rychost nehraje)

EP 2 06: Nekteri hraci i v realnych hrach si davaji zalezet vic na vzhledu nez na ucinosti vybaveni

EP 2 04: to ze ti hraci, co ji spatrily nikdy nic takového nevydeli, neznamena ze to v ty hre nikdo nemel (teoreticky)

EP 1 08: si nikdy nenarazil v online hrach na lidi co hre nerozumely a neumeli ji ? :D :D

EP 1 07: před začátkem hry nevedeli kde se bude hrat... stejne tak mohli hrat na ty pousti z 2 dilu a tam by zase byli všichni ostatní za pitomce...

EP 1 04: Tvorba postavy je nahodna... (ale i tak by si hodne lidi udelaly velke postavy, viz třeba 4Story v této hre je také moznost si udelat neskutecne malou postavu ale i tak si lide delaji velke postavy, znovu pisi: nekteri si davaji zalezet vice na vzhledu postav)

K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri

To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni

a pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej :D
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 16. Duben 2018 - 18:53:50
k EP1 1) Jak může poruśovat něco co tu ještě není? Nebo tu snad jsou hry ve VR s plném ponoření bo jak se to jmenuje?
4) Jak jsi v EP2 zmínil. Generace postav je zcela náhodná
9) Spíš než skill tak bych hádal, že jen dala dost bodíků do agi a jednotka se tam cvičila v realném boji. Tudíž jim bylo zbytečné bojovat proti někomu koho v RL nepotkají.
k EP2 1) I v RL mají lidi komplexy z něčeho i když z tvého subjektivního názoru ti příjde že to je pitomost, že vypadá v pohodě.
7) Jak si sám zmínil je to ve hře. Tudíž mohlo zafungovat nějaký bonusy maskování. Tudíž ty 3 "opice po lobotomii" jí ani nemuseli vidět.

1) Posuzuji to podle začátku první série SAO a stále je to stejný svět
4) Ano je náhodná, ale jelikož je malá postava zjevně velkou výhodou ve hře, tak je to hodně velkej unbalanced prvek těchto her. A tak malé postavy to očividně vytvoří jedné z milionu (můj odhad, prostě v tom světě tak malej charakter zatím nikdy nebyl)
9) Ano s tou Agilitou to píšu u druhé epizody, kde s tím mám očividný další problém :)
1) V RL mají lidi různé komplexy to chápu
7) Zatím to nebylo vysvětleno a pochybuju, že bude (pokud ano tak jen dobře), takže zatím to vypadalo tak, že její ultimátní maskování spočívá v tom, že má růžové hadry v narůžovělém prostředí a ostatní jsou slepí :)

Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 16. Duben 2018 - 19:10:36
EP2 14: tak jak je to tam napsane to dava smysl.. jedna se o sazku ve které nehlede na vysledku obe dve vyhraji i prohraji zaroven (pokud ta ruzova holka vyhraje tak ukaze ze je lepsi ale zaroven ackoli nechce se bude  muset s Pito setkat osobne a pokud prohraje tak se ukaze ze je slabsi ale nebude se sni muset setkat)

EP 2 12: ten dvojsmysl sis utvorit ty sam ve sve hlave, nevim jesli si to myslel jako plus či mínus toho anime ale tak či tak je to tvůj problém

EP 2 10: "Strilecky" nejspíše hraje proto ze je to jeji oblibeny žánr...

EP 2 08: něco podobného jako tato postava mela i postava v serie SAO2 (takovej chlapek v elastickem obleku), ostatní hraci se asi zameruji na něco jiného (preci jen u stříleček se moc na rychost nehraje)

EP 2 06: Nekteri hraci i v realnych hrach si davaji zalezet vic na vzhledu nez na ucinosti vybaveni

EP 2 04: to ze ti hraci, co ji spatrily nikdy nic takového nevydeli, neznamena ze to v ty hre nikdo nemel (teoreticky)

EP 1 08: si nikdy nenarazil v online hrach na lidi co hre nerozumely a neumeli ji ? :D :D

EP 1 07: před začátkem hry nevedeli kde se bude hrat... stejne tak mohli hrat na ty pousti z 2 dilu a tam by zase byli všichni ostatní za pitomce...

EP 1 04: Tvorba postavy je nahodna... (ale i tak by si hodne lidi udelaly velke postavy, viz třeba 4Story v této hre je také moznost si udelat neskutecne malou postavu ale i tak si lide delaji velke postavy, znovu pisi: nekteri si davaji zalezet vice na vzhledu postav)

K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri

To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni

a pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej :D

E2 14) Ok to by jako vysvětlení stačilo, jen to tam vyznělo blbě
E2 12) Celé pojmenování zbraně P-chan je prostě totálně směšné a ten dvojsmysl neberu ani jako zápor ani jako klad, prostě mě to pobavilo :)
E2 10) Můj největší problém je, že si stěžuje, že je unavená z hraní se samejma chlapama. V tomto žánru a hlavně prostředí ve kterém se hra odehrává s tím musí počítat a jak jsem psal z 2. série je jsně vidět, že holek to hraje taky dost, (co si vybavuju) takže jako důvod shledání a začátku vztahu těchto 2 postav je to hodně slabé vysvětlení.
E2  8) Právě naopak, ve střílečkách se na rychlost a pohyblivost hraje snad nejvíce ze všech žánrů. A nedává smysl, když je očividné maxování agility tak OP, proč ji maxuje tak málo lidí.
EP 2 6) Chápu člověk od člověka se lišíme, ale je to taktická nevýhoda co nedává v tomhle druhu hry žádný smysl.
EP 2 4) Tvorba postav má být náhodná takže by po tom světě mělo běhat mnoho podobných charaktérů
EP 1 8) Narazil, ale rozhodně to nebyla většina hráčů této hry a anime zatím ukazuje, že tady neví co dělá většina těch nepřátel
EP 1 7) Tady nevím jak to je s výběrem oblasti, ale určitě zelené tmavé oblečení bude sedět do více oblastí jako křiklavě růžové a ta možnost změny barvy tu očividně je. S takovou hráčkou bych do podobné soutěže raději nelezl :)
EP 1 4) ano je náhodná, ale ta náhoda funguje nějak divně :)

"K ostatním bodum jen dodam ze se koukáš na "ANIME" takze to k tomu proste patri" - ne k Anime jako takovému to nepatří, patří to zatím k adaptacím SAO :)

"To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni" - stejně jako já mohu napsat že když to schledáváš vtipné ty, tak neznamená, že to vtipné je....ale tady to je subjektivní, jen mi ten humor osobně připadá na hodně nízké úrovni :)

"pokud k tomu mas nejakou averzi tak se na to nekoukej" - proč se na to koukám jsem vysvětloval, ona myšlenka toho anime zní jako něco co by mne mohlo bavit a tady jelikož to dělá někdo jinej a obměnilo to hlavní postavy, tak byla velká šance ke zlepšení. Zatím ale nic. :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: cojavim2 16. Duben 2018 - 19:42:37
EP1 07: každý ma jiny styl hrani, jak slo videt tak ten jeji spoluhrac ji vyuzival především jako navnadu k čemuž je křiklavá barva dost užitečná


"To ze něco ty neschledavas za vtipne, neznamena ze to vtipne neni" - stejně jako já mohu napsat že když to schledáváš vtipné ty, tak neznamená, že to vtipné je....ale tady to je subjektivní, jen mi ten humor osobně připadá na hodně nízké úrovni
to sice s timhle tématem nesouvisi ale když se alespon 1 clovek necemu zasmeje, tak uz se to da oznacit jako vtipne, naopak, pokud to jednomu cloveku vtipny nepride tak to automaticky neznamena ze to vtipne není  (i když me to taky buh vi-jak vtipne neprislo :D)

E2 08: Ted nevim jestli se tento pribeh odehrava před nebo po SAO2 ale mam pocit ze hned na zacatku 1 epizody SAO 2 rozebiraly jak rozdělovat body a rikali něco o tom ze hodne lidi to použilo do "agility" , takze tak :D

E2 10: ke vztahu techto 2 postav je si myslim trochu predcasne delat zavery :D

E2 06: ona výška ma sve vyhody i nevyhody (v tuto chvili me jako nevyhoda napada npr. obtiznejsi lezeni po skalach nebo něco takového)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: VitekS 17. Duben 2018 - 09:52:20
Jestli mohu tak se taky zapojím do debaty. Na tohle anime jsem hodně zvědavý a musím říct že se mi líbí. První řadu SAO jsem utnul po díle a druhou řadu jsem nedokoukal ani první díl. Co se týče růžové barvy tak ta se do toho světa hodí. Co se týče její postavy tak je to neskutečné peklo postavit ve Fatal Bullets agility built, je to o velkých nervech, ale z velkou dávkou trpělivosti jde postavit. Co mě ala zarazilo bylo její oblečení při vstupu do hry, Rabit hat se dá získat až někdy za 30 procentama hry, zbytek není tak obtížný ten je v druhém questovém dungeonu. S P-90 je větší problém tu jsem ještě ani ve hře neviděl. Horší pro mě je že hned bylo jasné kdo je Pitou, ale s tím tvůrce anime moc nepředvede když je to takhle v light novele.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Mila 17. Duben 2018 - 17:46:05
Jestli mohu tak se taky zapojím do debaty.

Spojleristo mizernej, víš kam si s tímhle můžeš jít.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: JacobSteven 18. Duben 2018 - 21:28:09
Tak jsem si začal sepisovat klady a zápory v každém díle.
Mal by si si túto vetu asi upraviť, lebo ak dobre vidím, tak klady sú len zelené vety? Lebo ak áno tak tu vidím viac záporov než kladov xD
Inak neviem prečo ale niektoré veci naozaj moc rozoberáš dopodrobna a zbytočne, rád by som videl ako by si ty vytvoril bezchybné anime a aby sa ti podarilo predať čo najviac kópií daného anime čo vytvoríš.
Príde mi, ale, že dokážeš viac napísať záporov ako tých kladov :D
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 19. Duben 2018 - 00:22:57
Mal by si si túto vetu asi upraviť, lebo ak dobre vidím, tak klady sú len zelené vety? Lebo ak áno tak tu vidím viac záporov než kladov xD
Inak neviem prečo ale niektoré veci naozaj moc rozoberáš dopodrobna a zbytočne, rád by som videl ako by si ty vytvoril bezchybné anime a aby sa ti podarilo predať čo najviac kópií daného anime čo vytvoríš.
Príde mi, ale, že dokážeš viac napísať záporov ako tých kladov :D

Sepisuji tolik kladů a záporů, kolik v daném díle vidím. Osobně totiž nedokážu pochopit ten strašnej HYPE co tahle série má, když je to zatím plné očividných chyb a nesmyslů bijících do očí. Je to ale jen můj osobní pohled na věc, pokud si s danou věcí spokojen, tak je to přeci v pohodě. Tento topic jsem zakládal s tím aby se o tom vedla diskuze a to nejlépe mezi oběma stranami. Ano máš pravdu, že rozebírám některé věci zbytečně dopodrobna, ale beru to jako důkaz toho, že to "nehejtím" jen jako ovečka co to ani neviděla, což je velice oblíbený a rozšířený "argument" SAO fanoušků po celém internetu. :) Jinak ja se psaním a děláním anime neživím, ani se tomu jinak nevěnuji, takže bych asi lepší anime neudělal, ale to neznamená že nemohu být kritický. Stejně jako člověk v restauraci může vrátit jídlo, že je hnusné, ale doma by nic lepšího nikdy neuvařil. Věř, že kritické myšlení opravdu nepoužívám jen u SAO, ale u všech hodnocení, minimálně se o to alespoň snažím. :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: toriko-sama 19. Duben 2018 - 08:00:28
EP2

1)Hlavní postava má komplex zbytečně, jelikož vypadá dobře IRL

2) Uřvaná kámoška, co ji vysvětluje VR a hlavní postava co je tak tupá že nic nechápe (chápu, že je to její první zkušenost s hrama, ale nepochopit to že nové zařízení je uděláno tak, že se odpojí pokud zjistí nějaké nebezpečí ohrožující tě IRL ? Co na tom nechápala ?)

3) Trapnej HAHA moment u vytváření postav, kdy ji to random vytváří samé obr charaktery (samozřejmě paní zakomplexovaná z toho chytne skoro infarkt, vtipné to opravdu nebylo)

4) Takže postavy se vytvářejí náhodně, po vytvoření hlavní postavy „kawai“ skřítka jsou všichni okolo hrozně udivení, co to vidí, protože tak malou postavu se vzhledem dítěte očividně nikdy ve hře neviděli. Opravdu zajímavý RANDOM prvek u tvorby postavy. Asi nějaký BUG…

5) Tutoriál byl postaven na trapné klišé blondýně (npc reagující se jako realný člověk už je v tomhle žánru klasika, neřeším), na druhou stranu vysvětlil pár věcí, co dávají herně smysl. (uvidíme jak dlouho bude trvat, než to poruší)

6) Hlavní postava potřebuje v pochmurném světě něco roztomilého, tak přebarví svůj zelenej ohoz na růžovou, aby pěkně vyčnívala… (barva se očividně dá měnit, tak proč jde v prvním díle do PVP stále v růžové ?)

7) Jako opravdu si jí ta parta 3 pablbů nevšimla ? Byla jen skrčená a ležela asi metr od místa kudy prošli. Takže chování nepřátel jako opice po lobotomii pokračuje.

8) Pojmenování růžovej ďábel, protože ostatní jsou slepí idi*ti a hlavní postava očividně jako jediná zvládá využívat sklil ve hře (aha tak prý je to velkým číslem v agilitě, v tom případě by ostatní staty měla mít nepoužitelné a tím pádem by měla jít snadno porazit, nebo je hra totálně unbalanced a všimla si toho zase jen naše hlavní postava ?).

9) Random setkání s random Pito = BFF protože z nějakého důvodu hlavní postavu nesejme na potkání a ta jí hned začne důvěřovat.

10) Aha takže Pito je unavená z hraní s muži a proto se snaží být s hlavní postavou  BFF…to dává smysl no, proč hraje střílečku zasazenou do temného postapo světa, protože tu normálně hrávají bandy kawai holčiček. I když ze SAO 2. série co jsem měl tu čest nevypadalo, že by tu bylo nějak málo hráček, takže tento důvod je další random nesmysl.

11) Podle hlavní postavy je P-90 kawai a zlatíčko … za chvíli budu zvracet duhu.

12) Scéna s pojmenováním zbraně, do které se hlavní postava zamilovala… „Pí*a(N)“ je skvělé jméno. (ja musel sorry)

13) Dohoda o duelu s Pito spojena se sázkou, která je spojena se setkáním v reálném světě, do které se samozřejmě hlavní postavě nechce. Takže zápletka pro poslední 2 díly vyřešena.

14) Teď nevím, zda je chyba v cz titulcích nebo to je fakt tak d*bilní, ale sázka je o tom, že se ty 2 setkají v RL, setkat se nechtěla hlavní postava, ale Pito najednou řekne že se setkají když ONA (Pito) prohraje…jako WTF ? (bylo to i v ENG titulcích, takže je to nesmysl toho anime)

Bože, klaním se ti až k zemi! Konečně někdo kdo se mnou plně souhlasí! A já s tebou, bratře!  ;) Se vším, co jsi k tomu napsal a píšeš, plně souhlasím  :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Cindynka 19. Duben 2018 - 12:01:58
Ehm, napřed jen upozorňuji, že jsem na to anime zatím nekoukala, nicméně k té tvorbě postav...

Jak už někdo psal, tvorba je ve většině VRMMO v SAO světě náhodná. Ve většině her jde pak i za nějaký poplatek změnit vzhled (nicméně z novel SAO to působí, že se bude jednat spíše o menší kosmetické úpravy typu barva očí a vlasů, tvar nosu atd., ne třeba výška). Ten poplatek nikde specifikován není.
A proč že by v GGO bylo tolik hráčů spokojeno s nabouchaným svalovcem?
No...
Tak zaprvé, v GGO bude chtít méně hráčů upravovat vzhled postavy než třeba v ALO (zvlášť, pokud jdou fakt jen kosmetické úpravy a ne v podstatě úplné přetvoření postavy). Částečně proto, že tam bude méně dívek, které se tím vzhledem postavy budou (byť teď nejspíš stereotypizuji) chtít nějak více zabývat. Ale jasně, i tam se najdou tací, kteří budou chtít vzhled postavy změnit. Teda, to si můžeme myslet až do chvíle, kdy nám dojde, že za GGO se platí měsíčně (a tedy je to pro spoustu hráčů už i tak finančně náročné) a že ti, kteří to hrají aspoň trochu seriózně, si tím snaží přivydělat nebo alespoň pokrýt náklady (viz Sinon z hlavní série, která se snažila si tím, co si "vydělala" ve hře, ten měsíční poplatek zaplatit).
Další věc je, že pokud hru hraje víc kluků, je dost možné, že spousta z nich bude (a teď přijde další stereotypizace) nespokojená se svým vzhledem. Protože většina budou puberťáci / young adults (tedy 15-30 let, dejme tomu), kdy si fakt hodně lidí prochází tím, že se jim jejich postava (ale třeba i pleť plná akné) nelíbí. A najednou je ze např. 160cm kluka nabouchanej machr, co má dva metry? Proč že by chtěl být menší?

A k té P-chan, jasně, ty to jako Čech přečteš, hm, nemístně, ale fakt si myslíš, že Japonci v tom vidí ČESKÉ sprosté slovo? Fakt? :)
Nemluvě o tom, že jako holka mohu potvrdit, že bych neměla problém s tím si dát zbrani přezdívku. A třeba ji přebarvit narůžovo, kdyby to byla moje oblíbená barva.
A růžová má (podle novely) působit v tom prostředí jako kamufláž. Jak přesně to funguje, to fakt netuším, ale prostě to tak je, tak si nebudu stěžovat, že si jí nevšimli, pokud to přidalo nějaká procenta ke kamufláži, a tedy neviditelnosti. Na jednu stranu si stěžuješ na to, jak to porušuje pravidla té samotné hry, ale když je to dodržuje, stěžuješ si snad ještě více. Jestli je ti tak moc nepříjemné na to koukat... tak to třeba nedělej, že :D
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 19. Duben 2018 - 21:39:34
Citace
A proč že by v GGO bylo tolik hráčů spokojeno s nabouchaným svalovcem?
Citace
Proč že by chtěl být menší?
Protože hrají střílečku a ne Second Life ? Co si myslím o té náhodné tvorbě postav jsem toho myslím i v ostatních reakcích napsal dost. Ve střílečce totální balanční nesmysl. Vydat takovou hru, která ti náhodně vygeneruje velikost postavy ve hře, kde má ta postava hitbox podle své velikosti ? Asi tuším, jaké by na to byly reakce. A jelikož sama píšeš "ve většině VRMMO v SAO světě náhodná", tak zrovna tady je to totální nesmysl. :)
Citace
fakt si myslíš, že Japonci v tom vidí ČESKÉ sprosté slovo? Fakt?
V tomhle bodě nejde o to jak to zní nám Čechům (to už je prostě jen taková třešnička na dortu), ale pojmenovat automatický kulomet P-Chan ? Jako dobry asi HAHA, ale tak podobně infantilní chování bych čekal možná tak od holky na prvním stupni ZŠ. Té holce je 19... (podle wiki, z anime si nevybavuji jestli to tam někdo řekl). A ano ja nejsem holka, ale měl sem za svůj život tu čest jich pár potkat a to i ve virtuálním světě. Žádná naštěstí neměla nutkání se chovat takhle. Každej je nějakej to beru, ale v tom anime to je prostě šílenej a neoriginální stereotyp chování hlavní postavy. 
Citace
Na jednu stranu si stěžuješ na to, jak to porušuje pravidla té samotné hry, ale když je to dodržuje, stěžuješ si snad ještě více.
Ano vadí mi když anime porušuje svoje pravidla, když jsou jasně tím anime řečené a dané. Což tady v tomto případě nikdo nikdy neřekl, že stejná barva oblečení a pozadí = neviditelnost. A to ona musela být sakra neviditelná, když prošli asi metr daleko od ní.
Citace
Jestli je ti tak moc nepříjemné na to koukat... tak to třeba nedělej, že
Psát potřetí, proč jsem se na to koukat začal nebudu. Jen napíši to, že když jsem začal, tak to neznamená, že se na to i dodívám. Zatím čekám na toho jejího spoluhráče, který v prvním díle vypadal jako jedna z mála dobrých postav a třeba to s ním bude lepší a lepší. :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Herbert 19. Duben 2018 - 23:07:18
Tak jsme se dozvěděli, že dahakere se nelíbí SAO Gun Gale Online.
Nelíbí se ti to, fajn, máš na to plné právo a nikdo to nezpochybňuje, ale má vůbec cenu zakládat takové téma? Píšeš, že si budeš sepisovat klady a zápory v každém dílu - jak to budeš hodnotit? Pokusíš o objektivní hodnocení, nebo - jak to zatím vypadá - budeš hodnotit jako předpojatý divák? Nebylo by mnohem vhodnější s hodnocením počkat až po zhlédnutí všech dílů?
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: JacobSteven 19. Duben 2018 - 23:40:00
A ešte aby nezabudol mohol sem dodať "obsahuje spoilery" keďže ich tu je mnoho.

Protože hrají střílečku a ne Second Life ? Co si myslím o té náhodné tvorbě postav jsem toho myslím i v ostatních reakcích napsal dost. Ve střílečce totální balanční nesmysl. Vydat takovou hru, která ti náhodně vygeneruje velikost postavy ve hře, kde má ta postava hitbox podle své velikosti ? Asi tuším, jaké by na to byly reakce. A jelikož sama píšeš "ve většině VRMMO v SAO světě náhodná", tak zrovna tady je to totální nesmysl. :)
S týmto ako tak súhlasím, skoro v každej hre máš možnosť si vybrať postavu, aj keď ju nedokážeš úplne meniť ako v spomínanom Second Life tak vieš si vybrať z rôznych postáv, ktoré už sú vytvorené priamo od vývojára, týmto naťahovaním ako ona skúšala všetky možné hry len aby mala nízku postavu tak to bolo zbytočné naťahovanie času.

V tomhle bodě nejde o to jak to zní nám Čechům (to už je prostě jen taková třešnička na dortu), ale pojmenovat automatický kulomet P-Chan ? Jako dobry asi HAHA, ale tak podobně infantilní chování bych čekal možná tak od holky na prvním stupni ZŠ. Té holce je 19... (podle wiki, z anime si nevybavuji jestli to tam někdo řekl). A ano ja nejsem holka, ale měl sem za svůj život tu čest jich pár potkat a to i ve virtuálním světě. Žádná naštěstí neměla nutkání se chovat takhle. Každej je nějakej to beru, ale v tom anime to je prostě šílenej a neoriginální stereotyp chování hlavní postavy.
Chová sa tak ako vyzerá vo virtuálnej realite, keby mala v reálne 60 rokov tak sa bude pri takejto postave v virtuálnej realite chovať ako v reále? :D

Ako už aj bolo písané, asi je zbytočné to takto hodnotiť po dieloch, najlepšie po dopozeraní celej série, tieto začiatky nových sérii sú vždy také oničom, ešte sa zoznamuješ s postavami a zisťuješ o čom to vlastne je, niekedy je prvá polovica trash a tá druhá je lepšia.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 20. Duben 2018 - 00:34:44
Tak jsme se dozvěděli, že dahakere se nelíbí SAO Gun Gale Online.
Nelíbí se ti to, fajn, máš na to plné právo a nikdo to nezpochybňuje, ale má vůbec cenu zakládat takové téma? Píšeš, že si budeš sepisovat klady a zápory v každém dílu - jak to budeš hodnotit? Pokusíš o objektivní hodnocení, nebo - jak to zatím vypadá - budeš hodnotit jako předpojatý divák? Nebylo by mnohem vhodnější s hodnocením počkat až po zhlédnutí všech dílů?

Na celkové hodnocení mi slouží kupodivu hodnocení u anime, které pokud nepříjde ještě horší díl a dodívám se na to rád využiji.
Ano dozvěděl jsi se že se mi zatím anime nelíbí a dokonce jako bonus si se dozvěděl proč se mi zatím nelíbí. Pokud tobě ano a nesouhlasíš s tím co zde píšu, tak je tu ta krásná možnost napsat v čem se podle tebe mílím. A přesně z toho důvodu jsem to zakládal. Já jakožto předpojatý divák od doby, co mne neskutečně zklamala první série a na druhé straně lidi co mi napíšou, že melu blbosti a k tomu ještě dodají proč si myslí, že to blbosti jsou. Já si to velice rád zase přečtu. :)
A má cenu zakládat téma na fóru ? No očividně zatím podle reakcí má (čekal jsem opravdu jen reakce typu: "Jsi idiot jdi se zahrabat!" Docela jsem mile překvapen :)). Nebo to snad někomu zde vadí ? Pokud ano, tak to klidně mohou moderátoři smazat, ale na diskuzním foru by se asi diskutovat o anime mohlo ne ? :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Herbert 20. Duben 2018 - 13:11:21
SAO Gun Gale Online jsem ještě neviděl, dokonce jsem ještě ani neviděl SAO II, takže nic hodnotit nemůžu. Na první SAO jsem četl ódy a můžu říct, že mě nijak nezklamalo a zaujala mě představa, že v případě smrti herní postavy zemře i hráč samotný. Řekněme, že jsem bez výhrad přijal svět SAO tak, jak ho autoři vymysleli. Zkrátka se nechám unášet dějem, podobně jako když čtu knížku - taky je tam nějaký svět se svými zákonitostmi, odehrává se tam nějaký děj, o němž nám kniha/anime vypráví.
Tvoji předpojatost, chápu. Taky jsem předpojatý, třeba u anime Yuyushiki se mi nelíbí obličeje, u jiných anime jihnu nad postavami s oušky. :) Jen mi přijde nezvyklé na předpojatosti stavět hodnocení a především pokud nevíme, proč autoři určitou scénu vystavěli a zakončili takhle a ne jinak, tak i poněkud zbytečné o tom diskutovat. Myslím si, že čas věnovaný diskusi lze využít jinak.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Orgez 22. Duben 2018 - 00:10:29
tl;dr - když se vám něco nelíbí nekoukejte na to + neberte tak vážně věci jako "je růžová a je vidět", "P-chan" a já nevim co dál, prostě... to neřešte a koukejte a nebo pass...
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Lanigiro 22. Duben 2018 - 06:48:57
Pokiaľ sa mi nejaké anime nepáči tak ho proste nepozerám a neriešim (pri pivku by som poriešili len nieje s kým riešiť :D)... Aj keď proti Sao nič nemám tak na GGO som zatiaľ nepozeral... Nejak mám z toho blbý pocit   ???

Viem že vlákno patrí SAO ale mňa zaujal iný "nezmysel" u anime Megalo Box. Pri klasickom boxe sa rozdávajú tvrdé rany ktoré neustoja ani niektorý trénovaný boxeri a v tomto anime údery ešte zosilňuje "nejaká hydraulika" šak pojednej rane sa mu musí rozletiet hlava.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Lupiko 22. Duben 2018 - 21:05:34
Dakahere zkusím taky přidat jako odpověď na tvé otázky. Ale zásadou je, že když se mi něco nelíbí tak na to nekoukám.:)

EP1
ad1) Jakou zákonitost máš na mysli.  Jedná se o několik různých vymyšlených her ve vymyšleném světě. Stejné nejsou ani dnešní hry.
ad2) Na to nemá smysl ani moc odpovídat. Je to prostě tématem tohoto příběhu. Stejně tak jako mnoho menších dívčích postav je vytvářeno s pištivým hlasem. Ber to tak, že primární konzumentem jsou Japonci a ne Češi. :)
ad3)P-chan. -chan je naprosto běžná gramatická přípona v japonštině a prostě se jedná o antropomorfismus. Volně by se to dalo přeložit, že ji prostě říká Malá P. A ta barva, no stačí si zahrát pár MMORPG a vysvětlení přijde samo. Zažil jsem hru, kde celá gilda chodila v růžovém.
ad4)S výškou máš sice pravdu, nicméně jak bylo zmíněno tvorba postavy by měla být částečně náhodná. Ale opět k dnešním hrám,t někteří hráči volí co nejmenší velikost a jiným zas je i maximální výška malá.
ad7)Proč by si měla změnit oblečení, když je to vlastně takový její podpis. Navíc je tam víc postav, kteří zrovna nedodržují battledress code. Pořád je to jen hra ne boj o život :)
ad8) Zahrej si například World of Warships a zjistíš, že bys takzvanými opicemi po lobotomii, občas klidně nahradil část lidských hráčů.
ad9)Tady jsi si odpověděl sám. Na co by tomu profi týmu byly schopnosti ze hry, když je nemohou využít v reálu. Navíc se ji je podařilo překvapit...prostě podmínky hry se liší od skutečnosti.

EP2
ad6) odpověď na barvu a pvp turnaj u ep1ad7
ad7) nepozorní bavící se navzájem lidé si nevšimnou někoho kdo má barvu oděvu podobnou okolí. Hmm maskovaní a splynutí s okolím a funkce vnímaní oka. Proč vlastně dneska vojáci nosí ty ošklivé maskáče a nemají krásné rudočerné uniformy jako britský královská garda.
ad13a14)Tohle sice možná zda divné, nicméně tam možná chybí nějaký kontext z novel. Ale zas tak nepochopitelné to není, týká se to vesměs vývoje vztahů mezi spoluhráči, kteří se zpočátku znají jen ve hře.

Na zbylé uvedené body nemá smysl jednotlivě odpovídat, protože je vlastně o o vytváření příběhu a hlavních postav. Nebudu tady bránit nějakou reálnost či zákonitost SAO universa, protože si myslím, že u něčeho co se nesnaží tvářit jako příběh podle skutečné události  a spadá to spíše do kategorie fantasy/sci-fi to asi ani nemá smysl.

Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 22. Duben 2018 - 22:46:51
Citace
ad1) Jakou zákonitost máš na mysli.  Jedná se o několik různých vymyšlených her ve vymyšleném světě. Stejné nejsou ani dnešní hry.

Myslím hlavně předávání předmětů z ruky do ruky jako v reálném světě. Už je to dávno, ale pokud si správně vybavuji, tak se první série ze začátku snažila používat funkce jako trade atd. Od určité chvíle se na to vykašlali (už v první sérii) a pokračují s tím dodnes. Kdyby na to jen tak najednou nezačali kašlat, možná bych to bral jako pokrok technologií, ale takhle to beru jako lenost tvůrců adaptace. (rád bych věděl jak je tohle vyřešeno v novelách, ale číst je kvůli tomu nebudu :D)

Citace
ad3)P-chan. -chan je naprosto běžná gramatická přípona v japonštině a prostě se jedná o antropomorfismus. Volně by se to dalo přeložit, že ji prostě říká Malá P. A ta barva, no stačí si zahrát pár MMORPG a vysvětlení přijde samo. Zažil jsem hru, kde celá gilda chodila v růžovém.

K hloupému pojmenování automatického samopalu se vyjadřovat znova nechci, prostě mě osobně to připadá hloupé, pokud tobě ne ok. :) MMO her jsem hrál dost a ano zažil jsem různě ujeté transmogy v různých hrách, ale v žádné tím nevznikala taktická nevýhoda už z podstaty té hry (třeba ve wowku je úplně jedno jak svítíte do okolí). Tady ano.

Citace
ad7)Proč by si měla změnit oblečení, když je to vlastně takový její podpis. Navíc je tam víc postav, kteří zrovna nedodržují battledress code. Pořád je to jen hra ne boj o život :)

Proč využít v turnaji, který zamýšlím vyhrát všech dostupných výhod ? Jako někdo psal, že to měnění barev stojí peníze, což bych bral jako jediný pádný argument, že je prostě nemá. To ale to anime zatím neřeklo, takže momentálně to vypadá hloupě. Třeba se to změní. :)

Citace
ad9)Tady jsi si odpověděl sám. Na co by tomu profi týmu byly schopnosti ze hry, když je nemohou využít v reálu. Navíc se ji je podařilo překvapit...prostě podmínky hry se liší od skutečnosti.

Jo tady se to dá pochopit, osobně bych ale překousl svoji hrdost a využil všech možností jak vyhrát. Nejsem nějakej specialista a ani se o válečnou taktiku nijak nezajímám, ale v reálném boji taky jednotka využije všech výhod proti nepříteli. Ve hře by to byly skilly (nebo op Agility build...), v reálu třeba výhoda lepšího vybavení, letecká podpora atd.

Citace
ad7) nepozorní bavící se navzájem lidé si nevšimnou někoho kdo má barvu oděvu podobnou okolí. Hmm maskovaní a splynutí s okolím a funkce vnímaní oka. Proč vlastně dneska vojáci nosí ty ošklivé maskáče a nemají krásné rudočerné uniformy jako britský královská garda.

Sorry, ale přešli skoro přes ni. Ještě kousek a šlápnou jí na hlavu. To ti ani nejlepší kamufláž nepomůže. Možná nějakej keř nebo tak, ale ona byla schoulená a ležela normálně na zemi.


Citace
ad13a14)Tohle sice možná zda divné, nicméně tam možná chybí nějaký kontext z novel. Ale zas tak nepochopitelné to není, týká se to vesměs vývoje vztahů mezi spoluhráči, kteří se zpočátku znají jen ve hře.

Novely přečtené nemám a určitě by anime nemělo sázet na to, že divák anime je přečtené má. Jako určitě je to výhoda (třeba jako moje hodnocení u Corpse Party, které jsem zvedl po dohrání hry, protože to anime jsem si pak prostě užil), ale určitě by to neměla být podmínka aby člověku dávaly věci smysl. A to že ona se sejít nechce, má s tím hrozný problém a minuty na to příjme takovou sázku s úsměvem na tváři ? Pro mne to tedy nepochopitelné je. :)

Citace
Ale zásadou je, že když se mi něco nelíbí tak na to nekoukám.

Psát potřetí, proč jsem se na to koukat začal nebudu, ale ještě mám v plánu jeden díl, kde snad bude M (nebo jak mu říkali) a pokud to bude zase plné nesmyslů, tak pokračovat neplánuji. M beru z prvního dílu jako jedem z mála kladů prvních 2 dílů. :)
 
Jinak hodnocení a diskuze k jednotlivým dílům funguje třeba na MAL úplně normálně u všech anime. Nikdo neříká, že to tím hodnotím celé.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 23. Duben 2018 - 13:33:21
EP 3

Tak ke třetímu dílu mám překvapivě pouze 2 připomínky, které jsem měl ale již v předchozích epizodách.
3. epizoda se nesla v duchu vysvětlování pravidel SJ a celkem urychleném seznamováním hlavní postavy s postavou M. Neříkám, že bych z toho dílu byl nějak odvařenej (jsem sice dlouholetý hráč, ale cílovka adaptací SAO nikdy asi nebudu), ale pokud to pojede dál alespoň takhle, tak budu celkem spokojen.

1) Sušenky vytažené z inventáře příkazem a ne jak v RL rukama z kapsy nebo batohu. Další důkaz, že si to prostě neumí pohlídat a práci s předměty dělají, jak se jim to zrovna hodí. Nebo snad platí jiná pravidla pro jídlo a jiná pro zbraně a oblečení?

2) M – konečně postava co si taktickou střílečku neplete s VRchatem. Na to jsem čekal, snad se z něj nevyklube další děcko s neléčeným komplexem, jak to mají v SAO rádi :).

Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Lupiko 23. Duben 2018 - 21:59:48
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 24. Duben 2018 - 00:01:14
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.

No stejně jako u Tokyo Ghoula tak i u SAO věřím, že předloha je kvalitní a mnoho blbostí je zaviněna nekvalitní adaptací. Docela si dokážu představit, že ta manga dávala o dost větší smysl. Ale prostě dokud se v tom budou rejpat a vykašlou se totálně na vysvětlování co se tam děje, tak to nikdy kvalitní adaptace nebude. Znalost předlohy má být "bonus" a neměla by to být podmínka aby anime dávalo smysl (v tomhle případě aby scény nevyzněly totálně stupidně). Zatím se to žádné adaptaci SAO moc nedaří. Tady to 3. epizoda hlavně díky M zvedla zatím alespoň na zábavný průměr. :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 01. Květen 2018 - 13:23:36
Tak to byl zase plodný díl. Záporáci znovu ukázali, že jsou prostě banda tupých amatérů, ale to už se asi nezmění, dokud nám to neukáže konečně nějaké hlavní záporné postavy.

EP 4

1) Llenn postava nedokáže použít vlastní hlavu. Dokud jí M neřekne „LEHNI" anebo  „vyhni se kulkám", tak prostě stojí/leží nehybně. Vzpomněl jsem si na pokemony, kteří taky dokud jim trenér neřekne „vyhni se“ do sebe nechají bušit, jak kdyby neměli mozek.

2) Samozřejmě, i když bezhybně, leží tak se příhodně asi 5 střel o pár centimetrů netrefí. Nevypadalo by to tak stupidně, kdyby jí těch 5 střel neobstřelilo dokola. Kdyby všechny střely dopadly do jednoho směru, tak se dá mluvit o špatném míření, ale tohle je jen důsledek stupidního žánrového klišé. To anime by klidně fungovalo, i kdyby tu scénu vystřihli a nevypadalo by to tak směšně.

3) Llenn si očividně užívá dorážení padlého nepřítele, který bezmocně leží na pláži. Vykropí do něj celý zásobník s děsivým výrazem v obličeji a pak se mu omluví. Ještě pak machruje, jak ho dostala, i když neudělala absolutně nic. Ta holka nejen že má komplex ze svého vzhledu, ale ona bude asi i docela solidní magor. (Ta scéna jako taková není záporem, tím je celkově nezvládnutá hlavní postava, co se každou scénu chová jinak. Jednou vymyslí geniální plán a minutu na to se chová a tváří jako by tu hru zapnula poprvé v životě. Buď je prostě napsaná jako totální autista a nebo je to jen dalším prvkem špatné adaptace)

4) „Neomdlévej“ – nevím teda, jak funguje pořádně systém zranění v této hře, ale očividně si autoři zase pletou hru s realitou. Po proslovu o tom, že to je jen hra a proto je střelba zjednodušená se dozvíme, že tu funguje tak reálný model zranění s následky? Ještě bych bral nějaký sickness debuff pokud má třeba hráč pod 10% hp, ale Llenn má výraz na omdlení i v záběru po použití lékárničky. (Kterej v dalším záběru najednou nemá, prostě tato adaptace v tom dělá zase jenom bordel)

5) Aby tu bylo něco zeleně. M je stále nejlepší postavou ze všech SAO adaptací co jsem viděl. I když jsme se dozvěděli, že to bude asi srab, ale to je lidská vlastnost a ne klasicky nějaký vážný komplex, který musí většina postav ze SAO mít, aby asi byla něčím zajímavá (ehm není). Konec byl fajn, očividně má M reálný život a klidně kvůli němu rychle prohraje hru (Podle jedné scény usuzuji, že měl být někde jinde. Pokud to vysvětlí, že to je vlkodlak a je silnej jen v určitou dobu, tak končím. :D). I když mohl sejmout sebe a nebo se odlognout a Llenn to mohla zkusit vyhrát solo. Jelikož je malá a jako jediná zvládá mačkat + u agility, tak by to pro ni neměl být takovej problém... 
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Herbert 01. Květen 2018 - 18:55:11
Mě daleko víc fascinuje, že v prvním dílu se Llenn spolu s M ukrývají v lese, aby vzápětí zcela nekrytí běželi po chodníku, vydáni všanc nepřátelům, přičemž na pokraji lesa by byli mnohem hůř vidět. To se opakuje i ve 4. dílu - zcela nekrytí běží podél břehu jezera, i když je vidět, že kousek od břehu roste nějaká vegetace a opět by byli hůř viditelní/zaměřitelní, kdyby praktikovali přesun přískoky (pokud se to tak v armádě stále označuje) k jednotlivým keřům, nebo co to tam rostlo. Možná si autoři pamatují, jak jim dědové vyprávěli o bodákových útocích v Tichomoří a rozhodli se to zakomponovat do příběhu. :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 01. Květen 2018 - 19:30:47
Mě daleko víc fascinuje, že v prvním dílu se Llenn spolu s M ukrývají v lese, aby vzápětí zcela nekrytí běželi po chodníku, vydáni všanc nepřátelům, přičemž na pokraji lesa by byli mnohem hůř vidět. To se opakuje i ve 4. dílu - zcela nekrytí běží podél břehu jezera, i když je vidět, že kousek od břehu roste nějaká vegetace a opět by byli hůř viditelní/zaměřitelní, kdyby praktikovali přesun přískoky (pokud se to tak v armádě stále označuje) k jednotlivým keřům, nebo co to tam rostlo. Možná si autoři pamatují, jak jim dědové vyprávěli o bodákových útocích v Tichomoří a rozhodli se to zakomponovat do příběhu. :)

To by tam pak nemohla být ta skvělá scéna s tím jak nepřátelé "schválně" střílí okolo ní. :D
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Herbert 01. Květen 2018 - 20:04:29
To asi ne, ale ještě mě napadlo, že vznášedla se mírně houpou v podélném i příčném směru, což ztěžuje míření; navíc ti nepřátelé, vlastně spíš "kropiči", ani moc nemíří. když pálí dávkou od boku.
Kdyby stříleli krátkými dávkami (tj. 2-3 výstřely), tak by měli daleko větší šanci na zásah. Ale byla by to ještě hra a zábava, kdyby tam bylo tolik realismu?
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Thorr 01. Květen 2018 - 23:36:20
Jak vás tak čtu, musím se smát, je to jen anime, seriál, to si máte užívat, ne hledat zhovadilosti, které tam jsou... Nebo se koukněte na Rychle a zběsile, to je svrchovaný král zhovadilosti a nelogičnosti... 8)

ps. Za mě beru všechny série SaO, jako to slabší ze sérií, co jsem už za ty léta viděl. Takže i od této série jsem nic skvělého nečekal a tak ani nejsem zklamaný...
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 02. Květen 2018 - 06:22:03
Jak vás tak čtu, musím se smát, je to jen anime, seriál, to si máte užívat, ne hledat zhovadilosti, které tam jsou... Nebo se koukněte na Rychle a zběsile, to je svrchovaný král zhovadilosti a nelogičnosti... 8)

ps. Za mě beru všechny série SaO, jako to slabší ze sérií, co jsem už za ty léta viděl. Takže i od této série jsem nic skvělého nečekal a tak ani nejsem zklamaný...

Já tam ty zhovadilosti nehledám. Ta adaptace se je zrovna nepokouší moc schovávat. :D
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: Lupiko 02. Květen 2018 - 22:38:55
Já vím, že sám jsem do těch debat poněkud zabředl. Ale co se opravdu vykašlat na chyby a užít si to. Mimoto hlavní postava mi poněkud připomíná reklamu na králíčka Azurit. Jinak SAO alternative se už dostalo na českou verzi wiki stránky o vz .61 :)
Název: Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
Přispěvatel: dahakere 07. Květen 2018 - 18:47:21
Asi potěším všechny, kterým toto téma tak vadilo. :D

5. díl se díky několika věcem dostal na úroveň nedívatelnosti (pro mne!). Hlavní věcí byla totální degradace postavy M, to co tam předváděl a jaký k tomu měl důvod bylo k pláči. Takže nejlepší postava ze všech sérií SAO je totálně zruinovaná.

Druhou věcí je (https://ctrlv.cz/shots/2018/05/07/yYkx.png)
Je mi úplně ale úplně jedno jestli ta zbraň fakt mluvila, nebo to bylo jen v její hlavě, ale tohle už bylo moc...

Jinak ještě jako takovou poslední věc, kterou jsem sice neměl v plánu tady celou dobu zmiňovat, ale bila mě do očí od prvního dílu. Od studia co na tom dělá jsem viděl 2 věci. DimensionW, které bylo zábavné ale vcelku průměrné a Princess Principal, které bylo skvělé, až na ten zmršenej konec. Co chci ale říct, tak obě zmíněné měly jak výbornou animaci, tak skvělou kresbu a nevzpomenu si na momenty jako je tenhle: (https://ctrlv.cz/shots/2018/05/07/NNSP.png)

Ano byl a jsem vůči SAO zaujatý a hledal jsem tam každou pitomost, ale snažil jsem se tam hledat i něco kladného (SAO bez Kirita a jeho harému znělo vcelku fajn). A věřte, že tohle bych klidně dělal se všema přehypovanejma sériema, kde mi jejich fans na internetu říkají, že jsem jen ovečka a ani jsem to neviděl, jen se vezu na hatetrainu. Jen tady jsem jak ze zajímavosti, tak trochu z nudy založil toto téma, abych se dozvěděl jestli mi moje postřehy dokáže někdo vyvrátit. Mnoho se jích nenašlo ale pár jo. :) Adaptace SAO dostalo 3. pokus a dopadlo to úplně stejně tragicky.
Koho to baví tak přeji příjemnou zábavu, už tu otravovat nebudu. :)