akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - ainny

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 5: zprovozněny Postavy)
« kdy: 02. Leden 2019 - 10:32:55 »
To, že nemůžu hodnotit seriál, je součástí banu nebo chyba?

@Kroana - odchod se týká nahrávání titulků, s tím jsem tu opravdu skončila.

Jo, a protože jsem kupodivu neschytala žádnou zápornou karmu, tak si myslím, že to je taky rozbitý.  :'(

2
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 20:31:34 »
Ainny o kompletní smazání svých odkazů sama zažádala zhruba před rokem. My jsme zase v Hanabi požádali, aby nám nefunkční odkazy nechali, protože je postupně nahradíme funkčními titulky a chceme zachovat data původního překladu, aby nás někdo nenařknul, že jsme ukradli svou vlastní práci, když by se naše titulky nápadně podobaly jiným, později nahozeným. (Už se to párkrát stalo, naposledy u MorGarovy Kurozuky)

Je to všechno čistě o dohodě, akorát Ainny tak třikrát do měsíce změní názor. Všimni si například, kolikrát už z Aki odešla, aby se o týden později zase čílila zde na fóru:)
Taky tě miluju, beruško. Budu citovat Bubáka: Když nad tím budeš chvíli přemýšlet, mohlo by ti dojít proč (jsem se vracela).  :-*

3
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 16:10:50 »
Zakázené to fakticky není (aspoň podle mého názoru), ale jak sama píšeš, je to v podstatě srovnatelné například s hodnocením typu "aaaaaaaa" nebo popisem díla (anime, doramy...), který vůbec danému dílu neodpovídá. Prostě s obsahem, který mažeme, když na něj narazíme. A proto tak skončily i tvoje "titulky".
To už je slovíčkaření, protože nemáš jiný argument. A buď přesný: Tady jsi prostě skončila.

Kdyby ne, mohla bych nahrát holé odkazy (nebo byste mi je tu nechali), ale nemůžu ani to. Prostě ban. Ban, i když jsem (a to opakuji) žádné pravidlo neporušila. Na komentáře typu aaaaa upozorňujete, na to že smažete infotitulky nikoliv. Jediný text, který u nahrávání titulků je, zní:

Prosíme všechny uživatele, aby nenahrávali titulky, na které nemají oprávnění k nahrání od překladatele. Pokud tak učiníte, budou podniknuty příslušné kroky. Jestliže se bude tato situace opakovat, bude účet zablokován.

A to jsem neudělala. O infotitulcích tam není ani slovo. Vy si prostě určujete nepsaná pravidla, jak se vám to hodí. Proto trvám na tom (i když je mi to na pytel), že jste mě opět smazali z osobních důvodů a jenom jste využili příležitosti a své absolutní moci. Cokoliv dalšího je zbytečné psát, protože tady máte stejně vždycky pravdu vy. Jak říkám, taková malá česká Severní Korea.  :D

4
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 14:31:01 »

...linky...

Ak Ainny porušuje, že má na webe odkazy na stiahnutie, tieto skupiny majú mať už dávno zmazané titulky a zablokované ich pridávanie, čo sa nestalo. A to je nič, tých skupín keby som chcel nájdem viac.


Ano, to jsem měla na mysli. Tady se jde hlavně pro ti těm, co jsou vidět a slyšet, protože nesklopí uši a zrak.

V mém případě nešlo o odkazy, ale o to, že jsem údajně místo titulků nahrála soubor s tímto textem:

1
00:00:26,230 --> 00:01:32,030
Ahoj všichni, pokud mi na Aki
zase zmizely odkazy
a zůstalo tam jenom "čti mě",
není se čeho bát. Titulky jsou tam,
kde mají být. :^)

Mějte se všichni krásně a těším
se na vaši návštěvu na ainny.cz.

Vaše Ainny

Kde je něco takového zakázané? Kde? A jak to, že to nejsou titulky? Jsou to titulky o jednom řádku, ať mi někdo dokáže, že ne. I když jenom informační.

Překvapivě lidé při stahování titulků obyčejně očekávají titulky a podle mého je slušnost taková očekávání splnit.

Jak píšu výš, technicky to titulky jsou. Dokaž mi, že ne. Jaký je rozdíl v nich a paskvilech, který tu někteří za titulky vydávají?


5
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 13:45:27 »
Ne, jejich zrušení v plánu není.
Sama moc dobře víš, že to, co jsi nahráva na Aki, rozhodně nebyly titulky, a proto to bylo smazáno. Jinak nejsi jediná ani první, komu se "titulky" s podobným obsahem smazaly.

Pak ale buďte důslední a mažte opravdu všechny, kdo mají na webu odkazy na videa.

Ano, to bych pochopila. Byl to informační soubor. Jeho smazání bych pochopila, i když... Nicméně vy jste mi smazali i odkazy. A to i ty, u kterých ty infotitulky nebyly. Asi za trest. Evidentně to někdo napráskal, protože jsem to tak dělala rok. Ale nemá cenu se o tom dohadovat. Tohle nebylo nikde zakázáno (aspoň já o tom nic nenašla). Bylo to v podstatě to samé jako odkaz, který vám nevadil. A co není zakázáno, to je povoleno. Už je mi to vážně jedno. Opravdu nehodlám "krmit" web, kde mě bez varování smažou za něco, co není výslovně zakázané. Stačilo napsat, varovat a já bych se bez toho obešla. Ale vy opravdu děláte všechno proto, aby byl tenhle web uživatelsky nepřívětivý a abyste lidem cestu za titulemi a tím i poznávání téhle vzdálené kultury, co nejvíc zkomplikovali.

Nebudu patetická a nebudu se loučit. Třeba se jednou vrátím, až tu budou lidé, kteří nezapomínají na obyčejnou lidskou slušnost.

Ainny kukni si niekedy Wikipediu a tam zistíš, že to bola realita a keby si si kukla Asianwiki, alebo MDL tak taktiež zistíš, že keď som tam k Death Song pridala TEN popis o ktorom hovoríš krásavica, tak bol všade, lebo info o tom seriály bolo minimálne a každý čerpal z Wikipedie, takže o čom to tu kecáš?

PLUS chcela som to zmeniť, ale nejde to LOL takže....

Kecy, v době, kdy jsi to přeložila to změnit šlo. A navíc tady jde i o tu formulaci. Děláš z něho pedofila.

6
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 13:10:35 »
Ahojky!
Už dlhšiu dobu nedokážem pridávať popis k seriálom a filmom.
Vždy mi ukáže toto :
Táto stránka nefunguje
Web dorama.akihabara.cz momentálne nemôže spracovať túto žiadosť.
HTTP ERROR 500

Ty to raději nepřídávej. Ženatý se dvěma dětmi mě straší ze spaní ještě teď. Byl bezdětný a ženatý z rozumu...

7
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 01. Leden 2019 - 13:02:39 »
Pokud ti jde o odkazy, jsi v seznamu blokací, kvůli odkazům na videa a hardsub z tvého webu.

Nebylo by lepší ty odkazy rovnou zrušit? Neznám jediný web, kde by odkazy nebyly. Třeba ne přímo, ale v komentářích určitě.

Za sebe díky za opětovné smazání všech titulků. Větší radost jste mi nemohli udělat, od výpadku mi stoupá návštěvnost webu. Oni si mě lidi už najdou.  :-*

Bližší info:
Kód: [Vybrat]
http://www.ainny.cz/vsehochut/294-vitejte-v-roce-19

8
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 17. Prosinec 2018 - 09:36:36 »
Z profilu seriálu (minimálně Dorama) se nedá dostat na starší hodnocení titulků, i když profil ukazuje, že tam už nějaká jsou.

9
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 11. Prosinec 2018 - 13:56:25 »
Ok, očividně jsem to pochopil, více negativně než jak to bylo míněno.
To je hold výhoda i nevýhoda opensourců. Je to sice zadarmo, ale na pozadí to může být strašná prasárna.
No po prvním omylu další.  ;) Ne všechny doplňky na webu mám zadarmo. Některé jsem si koupila, u některých mám předplatné, které každý rok obnovuji. Ale to jenom na okraj, protože na Joomlu nedám dopustit. Omlouvám se za OT a už mlčím .  :-[

10
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 11. Prosinec 2018 - 10:37:15 »
Trochu moc absolutní tvrzení.
Nevím proč absolutní, když jsem napsala:
Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.

Chápu, co jsi chtěl napsat, nicméně si myslím, že jsi mi vložil do klávesnice něco, co jsem nenapsala.  ;)

I když sama používám hotový redakční systém, tak se v jeho různých komponentách a pluginech hrabu poměrně často, abych ho přizpůsobila k obrazu svému. Zrovna teď řeším problém s některými příkazy, které jsou zrušené v php7 a já tím pádem musím pořád jet na starší verzi php, s kterou ale nebude kompatibilní chystaná nová verze Joomly. A upřímně se mi do jejich hledání a přepisu vůbec nechce. Je to hrozná práce a já mám holt jiné priority. Titulkování je pro mě důležitější. Spíš uvažuju o tom, že až ta verze vyjde, nainstaluju a upravím si nový web na subdoméně a teprve až uvidím, že všechno šlape, jak má, tak s tím vyjedu ven. Proto jsem onu větu formulovala tak, jak jsem ji formulovala. Nejsem programátor, jsem uživatel, který si nedá pokoj, dokud nezjistí proč mu to nebo ono nejde. Díky tomu ale trochu vím, jak složitý organismus web je a před Bubákem klobouk dolů. Já bych na ty opravy opravdu nervy neměla a myslím si, že to je příšerná a spoustu času beroucí práce.

11
Novinky / Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« kdy: 09. Prosinec 2018 - 17:26:00 »
Kdo si počká, ten se dočká. Kdo má svůj web, ten je za vodou. Jenom se holt lidi musí spoléhat taky trochu na sebe a nečekat, až jim bude na Aki všechno naservírované. Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.  Čtěte, co píšou moderátoři a buďte trpěliví. Nic jiného stejně dělat nemůžete.

Pořád platí moje nabídka na dočasné nahrání titulků ke mně a jejich oznámení tady na fóru. Vždycky se najde náhradní řešení, jenom se trochu namáhat a číst.

12
Návody a rady (FAQ) / Re:Titulky mi po stažení hlásí chybu
« kdy: 09. Prosinec 2018 - 09:56:10 »
Ano, přesně tak. Nejde mi to třeba u titulků Tookkabseu, ale nejen přes vybrat vše. Zkusila jsem i jednotlivé stažení, ale žádná změna se nekonala. Nejde mi to ani u Geonbbangseonsaengkwa Byeolsatang, ani u Re Shang Leng Dian Xia a dalších. Myslím, že mi nefungují žádné. Když si ale otevřu v PC titulky stažené z dřívějška, normálně se otevřou. Když si zip otevřu přes vlastnosti, hlásí mi to 0 bajtů. V odkaze najdete, co mi hlásí okénko za chybu. http://nd02.jxs.cz/176/921/6db67cf0fb_105272852_o2.jpg

Zkoušela jsi kliknout na disketu? Tak mi jde stáhnout cokoliv. Problém je s hromadným stahováním, kdy se mají titulky zazipovat, takže zatím nezbývá než stahovat každý díl zvlášť, aby titulky zůstaly ve formátu, v jakém jsou udělané.

13
Dorama v databázi / Re:TV-serie-Bab-Jal-Sajuneun-Yeppeun-Nuna-2018
« kdy: 06. Listopad 2018 - 13:29:14 »
Nemám nový web. Mění se jenom pozadí a promítačka. Nejspíš se snažíš dostat k titulkům z mobilu. Pak se skutečně zobrazují trailery. V pc je to bez problémů. Pokud to chceš do mobilu, podívej se do koše (Titulky, Seriály, Koš) . Možná tam budou díly bez trailerů. Ale z hlavy to teď nevím. Jinak stáhnout do pc a přehrát do mobilu. Nicméně je lepší mi psát na webu, tam si toho všimnu dřív a můžu rychleji reagovat.

14
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 13. Říjen 2018 - 17:49:05 »
no u klasického "full time" zaměstnání asi ano.. ale na to nemám šanci, dokud nebudu mít japonštinu tak na N3 minimálně..
Co vím, tak N3 nestačí, Japonci si do stálého pracovního poměru málokdy pustí někoho (tedy udělí pracovní vízum), kdo není minimálně bakalář. Mám pocit, že to je podmínka.

15
Všeobecná diskuze o Doramě / Doplňování obsazení
« kdy: 02. Září 2018 - 15:12:31 »
Chtěla bych apelovat na ty, kdož přidávají seriály do databáze, aby vyplňovali herce podle ověřených zdrojů (AsianWiki nebo DramaWiki). Tím ale není mydramalist.com. Napřiklad u seriálu Love Alarm - https://dorama.akihabara.cz/dorama/13969/Joahamyeon-Ullineun-2019, který byl přidaný včera, jsou uvedeni dva herci. Přitom Ahn Hyo Seop už roli odmítl a Kim So Hyun ji stále zvažuje.
Kód: [Vybrat]
https://www.soompi.com/article/1223025wpp/ahn-hyo-seop-turns-offer-star-kim-hyuns-new-drama-based-popular-webtoon Stejně tak by každý měl dávat pozor na odkazy, dost často se stává, že odkaz na MDL není platná (např. včera přidaný Top management). Chápu, že někdo má nutkání si dané hned zapsat, ale s obsazením je opravdu lepší počkat, až když je ověřené.

Stran: [1] 2 3 ... 8