akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Herbert

Stran: [1] 2 3
1
Otaku / Re:Street art, aneb anime a manga na českých zdech
« kdy: 15. Listopad 2019 - 00:17:46 »
Kdysi, snad začátkem 90. let, možná později, byl na zdi olomouckého hřbitova nápis "anime". Nic víc, jen ten nápis. Nevím, proč zrovna tam, ani do jaké kategorie patří takový prostý nápis, ale něco to ve mně muselo zanechat. S příchodem kabelové TV a Animaxu se mi pootevřely dveře do nového světa báječných příběhů, které mi později pomohly otevřít dokořán AnimeCzech, ASCT, NGFailsub a spousta dalších, dnes už neaktivních tvůrců zprvu softsubů, později jen titulků. Nejspíš jsem jim tehdy nepoděkoval, a i když si to nejspíš nepřečtou, tak aspoň jednou to musím napsat - děkuju za váš čas a práci, kterou jste tomu věnovali.

2
Jak vidím, tak i Cleo/erai Raws, ale netuším, zda je to jen výjimka Zombieland Sagy, nebo to platí obecně.
Máte někdo další tipy, které releasy lze zaměnit? Bylo by možné, pokud jich bude víc, dát je nějak rozumně na aki, aby to ve fóru nezapadlo?

3
Anime s vloženými českými/slovenskými titulky se už "díky" zhovadilým zákonům EU nedělají.
To, co tě zajímá, je většinou uvedeno u titulků pod položkou Release, v tomto případě zadáš do vyhledávače HorribleSubs a na jejich stránce si najdeš odpovídající video.
Jestli se ti nechce hledat, tak nahoře na stránce jsou pod tučným názvem anime Odkazy - je tam ikonka aniDB. Když na ni klikneš, otevře se ti stránka a na ní dole, pod seznamem postav, je Group status - jsou tam vypsána jména skupin, které dělají (většinou) anglický překlad. Po kliknutí na název skupiny se ti zobrazí  podrobnosti se seznamem překladů anime, ale tebe zajímá obdélník vlevo pod velkým obrázkem s nápisem Info, konkrétně URL s webovou adresou. Kliknutím na ni se ti zobrazí jejich web, kde si už v seznamu anime vybereš, po čem toužíš.:)

4
Všeobecná diskuze o Hudbě / Re:Články ve Sparku
« kdy: 03. Říjen 2019 - 00:34:06 »
Děkuji za info o The HU, ale nějak nepobírám, že autorka článku nechápe vlastenectví členů skupiny. Nejspíš se neptám na správném místě, ale co je špatného na vlastenectví?

5
Ostatní / Re:Knihy a transkripce
« kdy: 05. Červenec 2019 - 00:03:22 »
Ahoj, těžko říct, osobně jsem "odkojen" Hepburnovou transkripcí, hlavně z vojenské historické literatury, takže asi bych raději četl Ayumi než Ajumi; zcela jistě jsou obtížnější jména, ale teď po vyplavování jedů si nějak nemůžu vzpomenout. :)
Napiš to tak, jak to cítíš. A kdyby někdo rejpal, bylo by dobré mít po ruce zdůvodnění, proč jsi to napsal právě tak a ne jinak.
V každém případě přeju hodně štěstí a ať se dílo podaří.

6
Novinky / Re:Ankety - testování
« kdy: 24. Červen 2019 - 16:40:46 »
cituji: Vadilo by vám, když byste museli po zhlédnutí díla (např. anime) povinně přidat číselné (0 až 10) hodnocení?

Jak "museli"? (okamžitě se mi vybavil Bohuš Stejskal :)) Ale vážně, jak zjistíte, že jsem se dodíval na určité anime? Jedině snad při úpravě animelistu, ale neporušuje takové zjišťování a nucení k hodnocení nějakou praštěnou EU směrnici?
A jak již dovodili jiní, naše hodnocení budou ve velké většině subjektivní a pokud zvítězí povinné hodnocení, tak co když mnozí budou v sudé týdny střídat 6 a 8, v liché 7 a 9?
Obávám se, že kdo hodnotil, bude radostně hodnotit dál a ti, kteří budou mít pocit, že jsou do něčeho tlačeni, si povedou vlastní seznam anime, popř. sem přestanou chodit.

7
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Crunchyroll
« kdy: 07. Červen 2019 - 23:42:48 »
Že jo, byla i nějaká petice, šlo tuším o x tisíc podpisů či co, tehdy, jak se začaly zveřejňovat jen titulky... Byla i nějaká videa, proč to tak musí být... Menon? Meon?

8
Přehrávání / Re:Problémy a rady (přehrávání)
« kdy: 30. Květen 2019 - 22:48:38 »
Děkuju za další, mně neznámé zdroje anime.

9
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Doporučení anime
« kdy: 22. Květen 2019 - 21:55:11 »
Blue Gender, co kdysi dávali na Animaxu blehé paměti...

10
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Doporučení anime
« kdy: 18. Květen 2019 - 13:11:08 »
Pokud vím, zatím je přeloženo jen 6 dílů a další zjevně v nedohlednu:
https://ange.3mka.cz/anime/preklady/shuumatsu-nani-shitemasuka-isogashii-desuka-sukutte-moratte-ii-desuka

11
Anime v databázi / Re:TV-serie-Kakuriyo-no-Yadomeshi-2018
« kdy: 26. Březen 2019 - 20:50:00 »
Ahoj, video najdeš na stránkách HorribleSubs. Pokud tedy myslíš video k titulkům zde na aki.

12
Novinky / Re:Veselé Vánoce
« kdy: 24. Prosinec 2018 - 10:17:39 »
Klidné prožití svátků, bohatého ježíška a hlavně zdraví a pevné nervy. A díky za to, že se o Aki staráte, musí s tím být spousta práce a málo vděku od uživatelů. :)

13
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Doatz
« kdy: 11. Listopad 2018 - 20:59:28 »
Ahojky,
v prvním odkazu, co vyplivl Google, byl odkaz https://www.youtube.com/watch?v=uLky9RjDXoY a jméno Daichi Takenaka nejspíš budou obsahovat i závěrečné titulky na konci epizody.

14
Anime v databázi / Re:TV-serie-Kakuriyo-no-Yadomeshi-2018
« kdy: 02. Říjen 2018 - 20:33:45 »
Anime s oušky se určitě přeloží celé, jen je třeba trpělivosti - překladatelé a korektoři pracují, mají své rodiny a povinnosti a na překlady nezbývá tolik času.

15
Tak u Chino a Cocoou jsem se spletl, bral jsem je od Fategate, země původu je správně. Jinak na spoustě krabiček Made in China je ještě nápis "for sale in Japan only". Z Amiami byl Serval a je vyroben v Číně. Fakt netuším, jestli Good Smile Co. něco oficiálně vyrábí i v Číně, nebo jde o nelegální kopie či jak bychom to měli nazývat. Figurky si vybírám podle vzhledu a řekl bych, že nemá moc smysl zabývat se tím, zda jde o originál nebo kopii. Stejně to nemůžu ovlivnit a když mi i japonského obchodu přijde krabička s nápisem Made in China, tak proč bych se tím trápil?
Zatím jsem nedostal figurku, jejíž vzhled by se výrazně lišil od obrázku na eshopu. A pokud by figurka nebyla poškozená, asi by to ani nešlo reklamovat.
Z Fategate mám například Hibiki, Nya-tan, Cyan, Holo, Megumin, Kuroneko, petit figurky z Girls und Panzer.

Stran: [1] 2 3