akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Dodeskaden

Stran: [1] 2 3 4
1
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Miyazaki Hayao
« kdy: 14. Leden 2018 - 08:33:40 »
Dobrá zpráva a hned po ránu. ;)

Taky by se mi to líbilo, kdyby ještě něco natočil. A klidně ať je hlavní hrdina housenka. :D

A co pouštím nejčastějc? Asi Naušiku z Větrného údolí, Šítu z Laputy a Porka z Itálie (?). Asi tak.

3
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Doporučení anime
« kdy: 07. Leden 2018 - 14:08:40 »
Ahoj Dauros, na "Kimi no Na wa" bych odpověděl "Holkou, co skáče časem" nebo "Šepotem srdce"...
https://anime.akihabara.cz/anime/Toki-o-Kakeru-Shoujo-2006
https://anime.akihabara.cz/anime/Film-Mimi-o-Sumaseba-1995

Na to druhé, co třeba "Tamačina love story" od té samé režisérky...
https://anime.akihabara.cz/anime/Film-Tamako-Love-Story-2014

4
Přehrávání / Re:Problémy a rady (přehrávání)
« kdy: 07. Leden 2018 - 13:52:29 »
Ahoj kucino3, máš Aegisub? Tak ho otevři, klikni na vrchní liště na "Soubor" a vyber "Otevřít titulky se specifickou znakovou sadou…“. Pak najdi ty titulky k opravě, klikni na ně, vyskočí na tebe okýnko "Vyberte Znakovou sadu" - tady vybereš "Central European (Windows-1250), dáš OK a titulky by se ti měly přeformátovat do čitelných. A je to. 8)

5
Off-Topic / Re:Co je CETA jenž nám anime vzala ?
« kdy: 06. Leden 2018 - 02:44:17 »
Ravenhorn, a ty dopisy, které měl/měli obdržet a o kterých se mluví na začátku, jsi viděl? Já ne. V době, kdy na sociálních sítích se už ani dospělí nestydí pochlubit se nejnemožnějšími cancy, neměl doteď nikdo z adresátů koule sdělit ostatním: "Píšou mi psaní, ti soudní páni, a tam stojí psáno, že do jednatřicátého ráno musí býti vše vymazáno.", tohle hodit na net a až poté vše smazat? Divné. :-[

Takže, AMzone CZ má už dvě verze příběhu "O promazávání", Aki další, nejmenovaná překladatelská skupina další, lidi tady spekulují o páté, šesté a sedmé verzi, konspirátoři intrikují o osmé, deváté a desáté a určitě to nejsou verze poslední.

Já chápu, že anime je oblast, kde dominuje fantazie a vymýšlený příběh nám není cizí - ale asi by všichni měli přestat fantazírovat a ti odpovědní nás začít seriózněji informovat. :-X

A je mi vlastně jedno, kolik tu bude verzí. O kolika se připraví vysvětlující video, audio nebo text. Mým zájmem jsou titulky a doufám a držím palce, že se ještě na čas udrží mezi námi. :)

6
Off-Topic / Re:Co je CETA jenž nám anime vzala ?
« kdy: 06. Leden 2018 - 00:12:24 »
MorGar, Já? Kdeže, jen pomáhám konspirátorům rozvíjet fantazii. ;D

7
Off-Topic / Re:Co je CETA jenž nám anime vzala ?
« kdy: 05. Leden 2018 - 22:17:15 »
Ahojte, mám zase zaručený zprávy, chcete je vážně slyšet? :D

8
Novinky / Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« kdy: 04. Leden 2018 - 16:15:02 »
Nejlepší bude koupit ostrov nebo aspoň plošinu v mezinárodních vodách, kde neplatí autorský zákon. Tam můžeme existovat a naše/vaše překlady bez omezení. Tak kolik kdo máte a dáte, ať rozjedu crowdfundingovou kampaň na HitHitu? ;)

9
Novinky / Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« kdy: 03. Leden 2018 - 00:25:10 »
No, pochopit to nejde jednoduše proto, že máme/máte od Aki málo informací a je tu moc tajemných zdrojů. Takže se to celé tváří jako dost divné. A divných věcí se lidé od jaktěživa báli. Proto lze pochopit i reakce externích překladatelů (zastavený provoz, smazání titulků apod.).

Pokud to přijde, nebude to tak, že 1. 1. v půl jedné po půlnoci sem naběhne anti-pirátské komando, udělá razii, zkopíruje všechny data a vypne web. Do tří ráno pozatýkají všechny, kdo tu máte byť jen jednu přeloženou větu, současně se rozjedou média, aby "zmasírovali" plebs v ranních zprávách tím, že proběhl úspěšný zásah proti celosvětově nechvalně známým pirátům z Aki. ;D

Takže žádnou paniku, že se nic neděje - stále může probíhat váš monitoring. ;)

PS: dneska ženský v krámu říkaly, že se Aki umenšuje proto, že už na překlady není tolik místa na serveru. :D

10
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Wolfs Rain
« kdy: 02. Leden 2018 - 23:42:35 »
Není zač a já vám taky děkuji. Mám další tři verze Wolf's Rain. Celkem už pět. Pro mě TOP TENová záležitost. 8) Ale ripy nesbírám, hledám nějakou univerzální verzi, na kterou si "upravím" současné titulky. :)

A kdo si chce zavzpomínat pomocí hudby…

Wolf's Rain opening - https://www.youtube.com/watch?v=xoQuu7GPxAI

Wolf's Rain ending - https://www.youtube.com/watch?v=oalaO2o5YF8

11
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Budoucí vývoj Shiraie?
« kdy: 01. Leden 2018 - 19:07:50 »
Co na to říct, ani Shirai tu nemůže být věčně, stejně jako člověk nemůže být donekonečna zapálený do jedné věci. Nám ostatním nezbývá nic jiného, než poděkovat za dosavadní "servis" a přežít dobu chaosu, během které zase někdo "smontuje" něco podobného Shirai ve svém počítači. ;)

12
Novinky / Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« kdy: 01. Leden 2018 - 18:37:49 »
Čaute po Silvestru. ::) Nebojte, na všechny se dostane - teda aspoň doufám, že se tady měří všem stejně a nebudou tu žádné externí odkazy na překlady. :(

13
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Wolfs Rain
« kdy: 01. Leden 2018 - 18:22:07 »
Ahoj Trip, nebo mrkni na nyaa.si, je tam živý Wolf's Rain od Exiled-Destiny.

14
Novinky / Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« kdy: 30. Prosinec 2017 - 13:37:10 »
Ahoj Sh4d0w, nápad je to zajímavý, ale asi tehdy, až tady opravdu proběhne nějaký "hon na čarodějnice" (tj. na překladatele).

Lidi neumí gůglit, u některých překladatelských skupin se musí nově seznámit s obsluhou IRC a XDCC, moc se mi nezdá, že na to máme. Navíc nedává smysl se od stáda moc vzdalovat, pokud neděláš překlady jen pro sebe.

15
Novinky / Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« kdy: 28. Prosinec 2017 - 12:33:40 »
ainny, a ty jsi tady kvůli komu/čemu? Kvůli tomu, aby tě měli lidé rádi - a nebo kvůli překladům? ;) Nebo jinak, stačí ti, že tě máme rádi my, nebo potřebuješ ještě lásku od konkrétních lidí? ;)

Takže, zakopat válečnou sekyrku a jdeme vykopávat ty titulky. Nebo jestli chceš zůstat v zákopu a okopávat Aki kotníky... že ne?

Ježíšek nežobre. Ježíšek naděluje (třeba tvůj nám dal Pandoru) - ale kdo naděluje Ježíškům, to fakt nevím. Asi nikdo a oni si musí nadělit sami. Takže to od přírody nemají lehké. :-[

A záporná Karma? Jseš velká holka nebo ne? (A jak moc? = Tááááákhle :D). Karma přece ve skutečnosti vypadá jinak. Je to takovýto, co ohřívá vodu, ne? ;D Takže tě tohle nemůže přece rozhodit. 8)

Stran: [1] 2 3 4