akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - vlk

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 14. Červenec 2019 - 03:17:29 »
Rád bych viděl z Japonska to co je spjaté s historií...

Je pro upřesnění: Jamato není v Hirošimě ale v Kure
Jinak bych rozhodně doporučil Nikko, Kamakuru, Kyoto, Himeji, Miajimu (plovoucí brána) a možná i Osaku. Tokio je betonová jungle ale i tam se dá najít pár historických míst jako např Asakusa nebo Edo muzeum.

2
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 05. Květen 2019 - 20:58:11 »
a už to máš tedy jisté? kdy jedeš, a kam? ^_^
Pojedu v červenci a měl bych být v Kamakuře.

Vše si ověřuj na oficiálních místech jako jsou úřady či ministerstva...
Právě že jsem jim psal ale dali mi dost nejasnou odpověd. Jediné co jsem z toho srozumitelně vyčetl bylo že se mi práce mimo EU nezapočítává do důchodu a že po návratu si mám vyřešit podporu v nezaměstnanosti (přitom jsem se ani na jedno neptal). xD Celkově to vypadalo jako že vůbec neví o co se jedná.

3
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 03. Květen 2019 - 00:14:30 »
Z pracáku se musíš odhlásit.
Počkat to mi trochu nedává smysl. Přece když ti skončí pracovní smlouva tak by ses měl naopak na pracák přihlásit nebo ne?
No mě napadá, aby jsi se poptal kolem toho jak po tu dobu budeš platit za odpad
Tak tohle vůbec neřeším. Tenhle rok mám zaplacený a mám v plánu se vrátit dřív než mi propadne lhůta ta zaplacení toho příštího (konec května 2020). Přinejhorším to můžu zaplatit z účtu online když už to konečně umožnili. xD

4
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 01. Květen 2019 - 23:31:38 »
Nazdar, zase trochu otravuji. xD
Máte někdo nějaké info jak to je se záležitostmi tady v ČR před odjezdem na WH? Jediné co mě napadá je nahlásit se na pracáku a na pojišťovně kvůli ukončení práce. Jsou ještě nějaké záležitosti které je potřeba před odjezdem zařídit? Máte někdo nějaké tipy?

5
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 28. Duben 2019 - 01:17:08 »
Zdravím, nevíte náhodou někdo jestli se dá sehnat formulář k veřejnému zdravotnímu pojištění (National Health Insurance) někde na internetu? Pokud by to bylo možné rád bych si jej připravil dopředu. Také bych se rád zeptal na cenu. Na ambasádě sice uvádějí cca 3500 jenů ale nejspíš se to bude měnit podle oblasti. Nemáte někdo aspoň trochu představu podle čeho se stanovuje cena?

6
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 16. Duben 2019 - 16:04:49 »
V loni jsem byl taky poprvé v Japonsku a po domluvě s cestovkou mi sestavily program přímo na míru https://drive.google.com/open?id=1fIw56tIjeT_Pagw8-tt_iBIyqWpBh5av (snad to otevřeš).
Měli jsme to jen na 13 dní ale snad se něčím inspiruješ. Osobně bych doporučil třeba hrad Himeji, Mijadžimu (Icukušima) a okolí jezera Kawaguchiko (krásný výhled na Fuji-san). Jak u Kawaguchika tak u Mijadžimy jsme zašli trochu dál než ostatní a stálo to zato. Letos se tam vracím. xD Kdyby něco tak napiš.

7
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 20. Březen 2019 - 01:04:29 »
bydlení bych možná zkusil přes https://www.couchsurfing.com/

8
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« kdy: 19. Březen 2019 - 12:13:07 »
Ono to není ani tak o tom jaké je kdo národnosti ale spíš jak se dívá na svět. Setkal jsem se s plno lidmi kteří se chovali jak hovada jen proto že si mysleli že můžou ať už pro to že měli víc peněz, lepší postavení, moc a nebo jen pro to že jsou z velkého státu a proto jsou nadřazení (jako např. němci za 2.sv). Ono se stačí podívat co vyvádějí někteří turisti v Praze. Myslí si že když jsou v cizí zemi tak jsou nedotknutelní a můžou všechno.

9
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Práce v Japonsku
« kdy: 05. Březen 2019 - 19:19:36 »
co se týče víza tak asi nejjednodušší je získat Working holiday vízum. Sice se na něj teprve chystám ale podle informací co jsem si vyhledal je tohle asi ta nejjednodušší cesta jak získat povolení k pobytu na delší dobu. Bohužel je ale jen na 1 rok a nedá se prodloužit ani opakovat. A taky ti musí být 30 a miň.

Jinak bych se zkusil obrátit na Japonský konzulát v ČR jestli by ti k tomu neposkytli bližší info.

11
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 28. Leden 2019 - 16:53:50 »
Není to poněkud riskantní nenahlásit pobyt? Přece jen na stránkách velvyslanectví se píše:

Nesplnění ohlašovací povinnosti do 14 dnů od určení místa pobytu může být pokutováno částkou až 200 000 jenů (přibližně 40 000 Kč). V případě, že není ohlašovací povinnost splněna do 90 dnů od data ubytování v daném bydlišti, může být dotyčnému zrušeno povolení k pobytu.

V případě že na to přijdou tak ta pokuta není zrovna malá. Kontrolují to nějak?

13
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Working Holidays Visa
« kdy: 27. Leden 2019 - 14:25:22 »
Nazdar, tento dotaz je spíše určen těm co v Japonsku pobývají delší dobu.
Pokud správně chápu tak při každé změně ubytování musím na příslušném úřadě nahlásit svoje nové bydliště.

Po příjezdu do Japonska a ubytování se je povinností ohlásit svůj pobyt na místně příslušném úřadu. Stejná ohlašovací povinnost platí v případě změny adresy ubytování. Lhůta pro ohlášení místa pobytu, resp. změny místa pobytu je 14 dní.
Místo pobytu je třeba ohlásit i v případě, že se jedná o ubytovací zařízení, pokud je dané zařízení hlavním místem pobytu dotyčného na území Japonska.

S tímto tak trochu souvisí i další bod týkající se pojištění.

 Účastníci programu working holiday se musí při nahlášení místa pobytu na místně příslušném úřadě též přihlásit do japonského systému veřejného zdravotního pojištění.
·       Měsíční pojistné v rámci veřejného zdravotního pojištění činí přibližně 3500 jenů (zhruba 700 Kč).

Pokud bych v rámci WH nechtěl celou dobu pobývat na jednom místě a místo toho se neustále přesouvat, musel bych tento úřednický kolotoč opakovat při každé změně místa.
Bohužel jsem prozatím nenašel nějaké bližší informace k těmto tématům. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Jak dané procedury probíhají?

14
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Přednáška "Jak na Japonsko"
« kdy: 24. Leden 2019 - 16:30:13 »
můžu doufat aspoň v záznam přednášky?  :-[

15
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Přednáška "Jak na Japonsko"
« kdy: 23. Leden 2019 - 20:25:38 »
Škoda že to mám do Prahy daleko hned bych šel. Snad bude i na AF

Stran: [1] 2 3 ... 7