akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Zíza

Stran: [1] 2
1
Off-Topic / Japonští distributoři
« kdy: 04. Červenec 2016 - 10:07:38 »
Zdravím,
neznáte nějakou stránku či neznáte vy osobně, jací distributoři filmů a seriálů v Japonsku operují? Vím, že někdy je distributor stejný jako filmové studio (viz Tóei či Tóhó). Řekla bych, že ty největší filmové distributory již znám, ale u anime ne (kromě Tóei animation) + plus bych se ráda dopátrala i těch menších. Samozřejmě již jsem si sama něco dohledala, ale budu ráda za každou radu a hlavně u anime, tam moc nevím. Díky za všechny distributory, které mi sem nahodíte, případně i za jejich domovské stránky.  ;)

2
Dorama v databázi / Death Note
« kdy: 28. Květen 2015 - 18:50:11 »
Dorama: Death Note

Má někdo v plánu seriál překládat? Btw. Nejste docela zvědaví, jak po takové době, kdy to bylo slavné, se s tím vypořádají? Co jsem tak zatím četla, tak chystají pár změn oproti manze. A Neara bude hrát herečka Júki Mio. :-)

3
Novinky / Šťastné a veselé!
« kdy: 24. Prosinec 2014 - 15:55:16 »
Celý tým aki vám všem přeje ty nejlepší Vánoce, které v anime mohou být.
メリークリスマス!!

4
Novinky / Soutěž o mangu Útok titánů
« kdy: 15. Prosinec 2014 - 11:07:20 »
Je to přesně týden, co nakladatelství Crew vydalo 2. díl mangy Útok titánů. A tak přicházíme se soutěží o tři kousky právě této mangy (pokud vyhrajete, můžete si podle preferencí vybrat, zda chcete první nebo druhý díl).


Neznáte Útok titánů? Tak o čem to tedy je?

Ocitáme se v postapokalyptickém světě, kde lidstvo žije v podstatě jako v ohradě za třemi vysokými zdmi. Kdysi dávno se na Zemi objevili lidožraví titáni, kteří málem vyhubili celé lidstvo. Naštěstí zbylí přeživší vystavěli vysoké zdi, za kterými se ukryli. Titáni se stáhli a již sto let se nesnažili na lidstvo zaútočit. Díky tomu se mnoho z potomků přeživších s žádným titánem ani nesetkalo. Píše rok 845. Je to rok, kdy stoletý klid končí.

V roce 2011 manga vyhrála 35. ročník udílení cen pro mangu sponzorovaný nakladatelstvím Kondaša v rámci kategorie šónen. Velkou popularitu manga získala poté, co bylo odvysíláno 25dílné anime (na televizních obrazovkách běželo od dubna do září 2013). Bylo také vydáno několik románů ze světa Titánů, doprovodných mang a her, na jejichž vzniku se ovšem Isajama nepodílel. Mimo jiné se chystá i hraný dvoudílný film, který by měl do japonských kin přijít v roce 2015.

A jaká je tedy soutěžní otázka?
Jaké je datum, kdy má jít první hraný film Šingeki no kjodžin do kin?

Odpovědi zasílejte do konce tohoto týdne (21.12.2014) na e-mail soutez@crew.cz. Nezapomeňte do předmětu napsat Soutěž akihabara.

Přeji hodně zdaru a štěstí všem, kteří se soutěže o mangu zúčastní!

5
Všeobecná diskuze o Doramě / [Hra] Jaký je to seriál a film?
« kdy: 21. Září 2014 - 21:30:38 »
Možná už tu hru znáte z jiných serverů, ale proč si ji nezahrát i tady, v českém prostředí? :-) Jde o to, že jeden člověk postne nějaký screen z nějakého seriálu a další lidé hádají, o jaký seriál jde. Pokud se to neuhodne, postne další screen, případně i doplní nějakou nápovědu. Jak někdo seriál uhodne, tak přebírá místo "zadavatele" a sám dává ostatním uhádnout seriál. Screeny se hází vždy do spoilerů.

Pravidla:
  • Do spoleru se vloží obrázek screenu ze seriálu nebo filmu (musí se ovšem už rovnou napsat, o jaký formát se jedná a z jaké země)
  • Lidé hádají, pokud po nějaké době nikdo neuhodne či neuhodne víc jak jeden tipujících, zadávající vkládá další obrázek, aby dál napověděl, a klidně může přihodit i písemnou nápovědu. Typu: někdo hádal seriál z roku 2001 (AB) a někdo z roku 2008 (XY), ale seriál, který mají uhádnout, je z roku 2005, tak lze napsat, že seriál je starší než XY a novější než AB. A tak podobně. Takové nápovědy mohou, ale ani nemusejí být. Záleží čistě na zadávajícím.
  • Kdo uhodne zadané dílko, sám převezme štafetu
  • Kdo uhodne zadané dílko a sám nepřevezme štafetu do dvou dnů, je oprávněn jakýkoliv člověk nahodit obrázek za něj a převzít jeho štafetu.


Tak já začínám, vybrala jsem něco lehčího.  :) Snad  ;D Normálně se klidně střílí od boku.  ;)

[spoiler][/spoiler]

6
Dorama v databázi / Mai Sikeurit Hotel
« kdy: 29. Srpen 2014 - 21:23:32 »
Dorama: Mai Sikeurit Hotel

Kouká se ještě někdo na My Secret Hotel? Přijde mi, že je to seriál, který přímo vybízí k vytváření bezpočtu teorií, co kdo jak proč a s kým. Zatím jsou venku jen čtyři díly, takže se téměř žádné tajemství neodhalilo, naopak přibývá tajemných situací. Co si o seriálu myslíte? A máte už nějaké teorie, o co tam přesně běží? ;-)

7
Ostatní cony / Crewcon 2014
« kdy: 06. Červen 2014 - 12:02:31 »
Nemáte sedmého června co dělat, ale baví vás komiksy? Co třeba se zúčastnit Crweconu – srazu přátel komiksu, který se koná již po deváté? Vstup ZDARMA.

Již zítra se koná Crewcon, který pořádá nakladatelství Crew. To u nás vydává v překladech komiksy z celého světa. Z východní tvorby se postarali o překlad Crying Freeman od Ikegami Rjóičiho a momentálně vychází Death Note od Obaty Takešiho a Óby Cugumiho, Naruto od Kišimota Masašiho a Bleach od Kuba Titeho. Plánují vydávat mangu Šingeki no kjodžin od Isajamy Hadžimeho anebo třeba Gunsmith Cats od Sonody Ken-ičiho.

Čekají vás tři linie nepřetržitého programu, zahraniční hosté, různé stánky, které budou nabízet komiksy z celého světa a možná i něco navíc. Celé se to odehraje v Praze v klubu Cross, který se nachází pár metrů od zastávky metra Nádraží Holešovice. Začíná se již v devět hodin ráno a končí v pět odpoledne. Určitě to nepropásněte a zajděte si alespoň na pár bodů z programu.Program:
Anotace k programu a další upřesnění si můžete přečíst zde. Určitě neváhejte a přijďte se alespoň na skok podívat, třeba objevíte nebo se dozvíte něco, co vás nadchne. A navíc si určitě budete moci pokecat s dalšími fanoušky komiksů.

8
TOP! / TOP – co mají jinde
« kdy: 21. Březen 2014 - 11:03:47 »

9
TOP! / TOP 10 – Středoškoláci nad 20
« kdy: 29. Prosinec 2013 - 22:38:06 »
Po delší době tu máme opět novou TOPku. Tentokrát se týká herců, kteří hráli středoškoláky, ačkoliv už jim bylo nad 20. Naše omezení při výběru: hledali jsme pouze v seriálech a to natočených 2000+. Omezovali jsme se pouze na hlavní postavy. Pohlaví a národnost nebyla podstatná.
10. místo
[spoiler][/spoiler]


9. místo
[spoiler][/spoiler]


8. místo
[spoiler][/spoiler]


7. místo
[spoiler][/spoiler]


6. místo
[spoiler][/spoiler]


5. místo
[spoiler][/spoiler]


4. místo
[spoiler][/spoiler]


!První tři místa! Čekal jste je? Viděli jste to?
[spoiler]3. místo
[spoiler][/spoiler]


2. místo
[spoiler][/spoiler]


1. místo
[spoiler][/spoiler]


BONUS
[spoiler][/spoiler]
[/spoiler]

10
Všeobecná diskuze o Doramě / Pěkné konce
« kdy: 19. Prosinec 2013 - 00:10:51 »
Ahoj,
hledám nějaké seriály (korejské/japonské/tchajvanské), u kterých se vám vážně líbil konec. Nechci vědět, jestli to končilo dobře nebo špatně, žádný spoiler. Ale jde mi o to, že jste si prostě řekli „Jo, to je ono, přesně tak to mělo skončit“, „To je konec podle mého gusta“, „Ještě teď mám z konce husinu“ apod. Často narážím na seriály, kde to prostě konec zazdil, a tak bych ráda od vás dostala tipy na „pěkné“ konce. Je fuk, že bych kvůli němu měla probrečet noc, ale musí být povedený.  ;D

11
Dorama v databázi / Moojungdoshi
« kdy: 09. Prosinec 2013 - 18:19:00 »
Dorama: Moojungdoshi

Netušíte, jaká byla sledovanost tohoto seriálu? Nějak to nikde nemůžu najít.

12
TOP! / TOP 10 – Tchajvanské seriálové romanťárny
« kdy: 06. Prosinec 2013 - 20:58:15 »
Dlouho jsme nepřispěli s žádnou TOPkou, a tak jsem dlouho přemýšlela, jakou ji udělat tentokrát. Až mě napadlo, že se u nás moc nemluví o tchajvanské tvorbě, proto mě napadla právě tato TOPka. Třeba to někoho zaujme a na něco se podívá. Každopádně je to drama.

Pokud s tím nesouhlasíte, zkuste nesrážet karmu (není to přece jenom moje rozhodnutí), ale napsat svůj názor. ;-)


10. místo
[spoiler][/spoiler]


9. místo
[spoiler][/spoiler]


8. místo
[spoiler][/spoiler]


7. místo
[spoiler][/spoiler]


6. místo
[spoiler][/spoiler]


5. místo
[spoiler][/spoiler]


4. místo
[spoiler][/spoiler]


!První tři místa! Viděli jste to?
[spoiler]3. místo
[spoiler][/spoiler]


2. místo
[spoiler][/spoiler]


1. místo
[spoiler][/spoiler]

[/spoiler]

13
TOP! / TOP 20 – Japonské seriály podle sledovanosti
« kdy: 27. Září 2013 - 11:39:52 »
Po dlouhé době opět přináším TOPku. Napadla mě při nedávném úspěchu jednoho japonského seriálu – poslední díl sledovalo více jak 40 % diváků. A tak jsem se rozhodla, že udělám TOPku s nejsledovanějšími seriály 21. století (počítá se ke dnešnímu dni 27. 9. 2013). Beru to podle průměru všech epizod. Viděli jste z toho něco? Čekali jste, že by se to umístilo tak „vysoko“? Všimli jste si, kdo většinou v těch seriálech hraje hlavní roli?  ;)


20. místo

19. místo

18. místo

17. místo

16. místo

15. místo

14. místo

13. místo

12. místo

11. místo

10. místo

9. místo

8. místo

7. místo

6. místo

5. místo

4. místo

!První tři místa! Viděli jste to?
[spoiler]3. místo

2. místo

1. místo
[/spoiler]

14
Všeobecná diskuze o Doramě / Dabované filmy
« kdy: 17. Září 2013 - 10:36:43 »
Zdravím,
chtěla bych se optat, jestli nevíte, jaké japonské a korejské filmy u nás máme dabované? Našla jsem jen Pečeť vraha a Dobyvatele.

Osud světa
Battle Royale
Pouta války
Soupeři
Kamui
Yatterman
Death Note 1 a 2
Kitaro

15
TOP! / TOP 5 – Seriály s mužíky… tedy ženíky
« kdy: 26. Srpen 2013 - 14:08:48 »
Tentokrát se nám do TOP dostaly seriály. A jaké? Kde se žena převlékne za muže (seriály, kde se muž převlékne za ženu, se bohužel to TOPky nedostaly). Gender-bender! Crossdressing! To jsou klíčová slova právě této TOPky! Nehodnotí se ani tak to, jestli dotyčná opravdu vypadá jako chlapec, ale seriál, ve kterém se tento prvek vyskytl. Kupodivu v žebříčku válí Korea.5. místo

4. místo

3. místo

2. místo

1. místo

Stran: [1] 2