Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Benda_11

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Novinky / Aki na SSL
« kdy: 29. Březen 2017 - 21:23:13 »
V dnešním dni jsem přepnul Akihabaru do SSL módu. Nyní by se měl na všech stránkách Akihabary zobrazovat v adresní liště prohlížeče zelený zámeček o zabezpečeném připojení.Pokud tomu tak není a někde se zobrazuje pouze oranžový zámeček nebo dokonce stránka hlásí problém s certifikátem urgentně to nahlašte. Stačí když sem pošlete screen obrazovky a adresu stránky, kde problém vznikl. VB se bude snažit vše vyřešit. Jediné co hlásit nemusíte jsou stránky fóra, kde se mohou vyskytovat vložené obrázky z nezabezpečených stránek a z toho důvodu se místo zeleného zámku zobrazí oranžový. Toto opravdu nebudeme a ani nehodláme opravovat. Leda že by odkazovaný např obrázek se nacházel na serveru Akihabary.

2
Novinky / Akihabara v3
« kdy: 12. Únor 2017 - 18:52:06 »
Ahoj všem

Ještě to není 100% a časový rozvrh neznáme, ale v rámci diskuzí debatujeme o možné nové Akihabaře, tak jak by mohla vypadat a co všechno nového by sebou mohla přinést. V zákulisí moderátorů jsme vše řádně probrali a vše si vyjasnili a na většině věcí jsme se i shodli. Nová verze Akihabary má z naší strany zelenou. V podrobnějším přehledu (viz níže) najdete seznam změn a výhod, které sebou nová Akihabara přinese. Ale předtím než se do něčeho velkého pustíme, tak dáváme slovo vám všem návštěvníkům. Možnost se vyjádřit ať už k současné Akihabaře nebo i k té nové.Výhody:
1) Jeden portál pro všechno a pro všechny
Pryč se schizofrenií

2) Rychlejší vývoj nových věcí
VB na vývoj nových věcí nemá čas, neboť skoro pořád opravuje chyby. A když jednu chybu objeví na anime, tak s největší pravděpodobností se bude vyskytovat i jinde (na manze, doramě, ...) a tu musí opravit taky. A tomu chceme zamezit.

3) Rychlejší oprava stávajících věcí
Tento bod úzce souvisí s předchozím bodem. Jednu chybu nebudeme muset opravovat na vícero místech.

4) Životnost programátora
Řekněme to takhle, pokud chceme aby Akihabara byla (skoro) věčná, tak tu taky musí být někdo kdo se o ní bude starat a nejenom moderátoři, ale i administrátoři popřípadně programátoři. Sice nechci předbíhat události, ale prostě si to na rovinu přiznejme, tak jako odešel z vývoje Sove, tak jsem odešel i Já a někdy v budoucnu je dost pravděpodobné, že i odejde VB. A proto se spolu s VB budeme snažit připravit půdu pro nového člověka, který se pak po VBm ujme žezla a nebude se muset rok po převzetí stále zorientovávat (že VB? :D)

Razantní změny:

1) Postupné rušení portálů a slučování do jednoho celistvého portálu
Zanikne anime, dorama, postavy, manga i jmusic (někdy v budoucnu i ostatní) a budou sloučeny do jednoho portálu. Přinese to sebou že všechny věci budou hezky pohromadě na jednom místě. Rychlejší přehled i orientace (hlavně pro nově přicházející lidi), protože současné rozložení portálů se může pro někoho zdát být schizofrenní.

2) Vše se bude administrovat z jednoho místa
Určitě někteří z vás zažívají, že chtějí například přidat nějakou vazbu k anime, ale tu musí provést z portálu j-music. Tomuhle by se mělo zamezit a vše by mělo být na jednom místě

3) Přeadresování url
Jak už někteří tuší zanikne anime.akihabara.cz (atd.) a bude jen a pouze www.akihabara.cz Toto téma bylo jednou z nejdiskutovanějších témat mezi moderátory. Můžu vás ujistit že zpětná kompatibilita bude zaručena na 100% plus budou přidány nové možnosti jak se dostat jednotlivým profilům, viz př. k anime:

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (nové url adresy z důvodu současných nedostatků)
https://anime.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (zavedeno pro zpětnou kompatibilitu)
https://anime.akihabara.cz/anime/6367 (přístup přes ID jako tomu je na AniDB)
https://anime.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl (A tohle je už jen bonus na závěr)

Bude po zavedení nové Akihabary se zpětnou kompatibilitou přesměrováno na

http://www.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/6367
http://www.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl

Stejná hierarchie pak bude zavedena u všech ostatních portálů.

4) Nový vzhled pro potřeby sjednoceného portálu
Podrobnosti k novému vzhledu budou v jiném topicu (přidám sem pak odkaz). Tohle je stále zatím v diskuzi moderátorů. Potřebujeme doladit pár detailů. Změnu vzhledu se budeme snažit zachovat. V prvopočátcích nebude aktivní, protože se na to nejdříve musí udělat nový nástroj, který bude odrážet nový vzhled. současný nelze použít.

5) Přístup pouze přes SSL
Vzhledem k tomu, že existuje možnost si zdarma vygenerovat SSL certifikát tak do budoucna uvažujeme, že veškerou komunikaci pro přístup na Akihabaru zašifrujeme. Zatím v diskuzích zůstává, že bysme si jako Akihabara koupili přímo certifikát na míru. Uvidíme ještě.


Proč teď, proč tak náhle a proč vůbec?

Řekněme to takhle, není to unáhlené rozhodnutí, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale některé změny, které probíhají na úrovní programování již k tomu dávno spějí. Jen to není nikde vidět. Tento proces tu probíhá už pár let, řekněme dva až tři roky. S příchodem Akihabary v2 jsme vše rozdělili na portály, ale po pár letech na pozadí toho všeho probíhalo slučování, které mělo za cíl usnadnit programování a orientaci pod kapotou Akihabary. K současné chvíli bych se i opovážil říct, že se blížíme k 50% podílu sloučenosti portálů i když jsme se je na začátku snažili rozdělit. A řekli jsme si, proč tomu nedat jednotný cíl a vizi jakou by se měla Akihabara ubírat. Snažíme se jít jednoduší cestou, jak pro vývoj tak i pro správu a hlavně pro uživatelský zážitek: mít vše přehledně na jednom místě. A proč vůbec to všechno? Jen mrtvé ryby plují s proudem.

Takže co vy na to?

3
Novinky / Server pro Aki
« kdy: 07. Leden 2017 - 19:59:29 »
Ahoj všem

Po dlouhé době se opět vracím s jednou hodně nemilou zprávou. Jak Aki běží a daří se jí, tak na pozadí toho všeho se rozrůstá a pomalinku roste. A to je dobře! Dobře pro Aki, ale špatně pro nás nebo spíše pro náš server.

Když Aki začínala, stačil jí obyčejný hosting s pár GB místa. A nyní? Pro samotný běh využíváme server o 2 procesorech s 8 GB RAM a 60 GB místa na disku. A aby Aki mohla vůbec nějak fungovat, tak tohle vše řídí Debian s MariaDB a PHP v čele. Bohužel, jak asi už všichni tuší, dostáváme se do maxima využitelnosti této varianty co se velikosti volného místa týče. Zatím to ještě nehoří, ale je tomu necelý rok co jsme měli 10 GB rezervu a dnes tomu je něco málo kolem 6 GB volného místa. Další navýšení nás bude při ročním zúčtování stát přibližně o další 3 tisíce navíc. Což dohromady bude činit přibližně 9,5 tisíce provozu za rok (pokud se ceny nezmění).

Opět bych Vás, celou komunitu Aki, chtěl poprosit, kdybyste přispěli na chod Akihabary. Nemusí to být horentní sumy stačí aspoň 20,- Kč nebo 1 €. I takhle částka vás činí dárci. Moc děkuju všem, kteří přispívají nebo již přispěli na chod stránek Akihabary. Děláte dobrou věc! Děkuju vám.

Další vývoj (údržba) je zajištěna od Velkého Bubáka, který má již přes rok Akihabaru v malíčku :)

PS: Pokud přispíváte, nezapomeňte uvést svůj variabilní symbol, tak aby se platba správně spárovala s vaším účtem na Aki.

4
Novinky / Údržba Akihabary
« kdy: 02. Leden 2016 - 12:11:20 »
Ahoj všem

Pokud vše půjde hladce, tak ve dnech od 7.1. do 10.1. proběhne velká údržba Akihabary. V těchto dnech může dojít k výpadkům všech služeb. Od jednoduchého módu údržby až po výpadky a nestálost spojení.A teď trochu podrobněji o tom, co se bude dít. Je potřeba udělat rozsáhlý update služeb přímo na serveru a proto během těchto dní může dojít k výpadkům. A abych minimalizoval časové výdaje na odstávku služeb, tak je s největší pravděpodobností možné, že v prvních dvou dnech si ničeho nevšimnete, protože plán je následující: z fondu Akihabary se koupí nový server, ten se nakonfiguruje a nastaví a překopírují se data. U současného serveru se podá výpověď a pár těch zbývajících dnů ze současné služby se převede na novou službu. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o nový server, tak bude mít i nové jiné IP adresy, což vyžaduje ještě změnu v DNS záznamech, které se nemusí provést hned od podání změny, ale klidně až za 6 hodin. Jakmile se dojde do fáze kopírování dat, tak zde se nahodí mód údržby do doby, než co se vše nerozeběhne na druhém serveru.

Proč volíme tak komplikovanou metodu? Možná komplikovanou, ale jiné by byly mnohem komplikovanější. Jak jsem psal, je nutné zaktualizovat některé služby, které běží na současném serveru, ale spuštění updatu by mohlo pro současný stav znamenat smrt a delší odstávku, než by musela být třeba. Navíc mám strach se pouštět do tak náročného updatu serveru, že je lepší ho nakonfigurovat znova s již aktualizovanými komponentami, kde mám záruku, že vše bude fungovat; než abych pak hledal chyby u současné konfigurace.

To asi tak k tomu, co se bude dít. Děkuju za pochopení a držte mi palce.


Jináč taková menší vsuvka na konec. Je nový rok a s ním i spojené hodnocení v NAPA, NDPA a NMPA a v bibli je již finální žebříček za rok 2015.

5
Novinky / Výpadek Aki
« kdy: 10. Březen 2015 - 07:46:26 »
Ahoj všem

Stále ještě nejedeme na plný výkon. Chybí zprovoznit obrázky u některých děl a hlavně na hádej. Do večera by mělo být snad už vše OK. Pokud narazíte na nějaké chyby, které by mohli souviset s výpadkem, budeme rádi, když nám je nahlásíte. Jinak práce na zprovoznění služeb probíhali celou noc a stále probíhají. Děkujeme za pochopení.

6
Novinky / Bankovní spojení
« kdy: 06. Březen 2015 - 16:37:33 »
Ahoj všem

Nachvíli jsem se vrátil, abych ještě pro tento rok se jen s moderátory Akihabary dohodl na zaplacení hostingu na následující roční období. Vybrali jsme mezi sebou peníze a vše řádně zaplatili. A jelikož již minulý rok jsem sliboval, že udělám něco proto, aby se i veřejnost mohla podílet na přispění finančního příspěvku, tak jsem vzal spoustu rad od svých známých, kolegů, bankovních a finačních poradců a založil jsem účet pro financování a návzájem ho spojil s Aki. Odteď se každý kdo chce může zúčastnit. Více na bankovním spojení v menu na každém portálu.Dále...

Pro ty co si myslí, že Akihabara hnije. Tak je musím vyvést z omylu. Aki nehnije a žije dál i její vývoj. Vývoj, který již není můj. Velký Bubák dostal pod stromeček ten nejlepší dárek, jaký ode mně mohl dostat. Dal jsem mu přístupové údaje ke zdrojovým kódům Akihabary. A za pomocích mých rad se pomalu začíná v Aki zorientovávat a prozatím jen opravovat věci. Takové věci, které jsou potřeba opravit. Vývoj nových věcí zatím není zaručen, ale až se vše naučí a nebude se bát, tak nemohu zaručit, že zůstane jen u oprav.

Pak mě mrzí chování některých lidí. Nevím čím jsem si to zasloužil, že jsem pro některé vyvrhel a zrádce. Nejsem tady abych se obhajoval, pravda leží někde mezi. Co se stalo se muselo stát a co se teprve má státi nechť tomu tak je.

Mějte se tu hezky a možná někdy se uvidíme v tom reálném světě. Do té doby ahoj :)

7
Off-Topic / Musím umírat, abych žil...
« kdy: 25. Srpen 2014 - 00:06:05 »
Jak jednou řekl můj jeden kámoš "Musím umírat, abych žil...". Tenkrát jsem se tomu výroku, nebo spíše jeho motu, hodně od srdce zasmál, ale až teď jsem pochopil pravý význam těchto slov. Jsou krutá, ale upřímná a velkorysá.Člověk ve svém životě dělá spoustu rozhodnutí, mám si to koupit a nebo ne, mám jít na záchod a nebo až později, mám si udělat čaj a nebo kávu; a těchto rozhodnutí je spousta, některé více či méně důležitých. A pak tu jsou takové ty životní rozhodnutí, na kterých zavisí úplně vše, např. na kterou střední školu jít, úspěšné dodělání maturity, odstěhování od rodičů a postavení se na vlastní nohy, svatba, mimčo, atp. Dá se toho opravdu vyjmenovat spoustu. Jenomže ne všechna rozhodnutí jsou zcela správná a pak přichází neúspěšné složení diplomu na vysoké škole, dluhy, rozvod atd. atd. Některé rozhodnutí nám trvají dlouho, dny, týdny, měsíce, ba i dokonca roky, a tyto rozhodnutí se snažíme udělat důkladně a s rozvážností, ale jiná rozhodnutí děláme ihned s plným elánem, jako kdyby nám mozek v tu chvíli úplně vypnul.

Já tvrdím, nebo alespoň si myslím, že život je rozdělen do kapitol, tak jako v knížce. Některé kapitoly se dokážou mezi sebou prolínat, jiné běží vedle nezávisle na sobě a další jsou sériové úseky. A někdy je potřeba k tomu, aby mohla začít nová kapitola, ukončit tu kapitolu předchozí. Je velmi těžké dělat takové rozhodnutí a říká se "nikdy neříkej nikdy" jenomže, pokud člověk bude za každým svým rozhodnutím říkat jedno velký "ale", tak své rozhodnutí nebude myslet vážně a většinou se k němu neodhodlá a nebo ne natolik, aby ho mohl dotáhnout do samotného (někdy i hořkého) konce.

Je načase jít dál. Udělal jsem pár špatnýcho rozhodnutí a snažím se je napravit. Jenomže není to tak lehké, jak se zdá a je potřeba učinit další rozhodnutí. A proto je potřeba začít od znovu. Tím myslím úplně od znovu. Něco jako restart, ale se životními zkušenostmi, které mám.

Takže aby bylo všem jasno, já se loučím a odcházím. Uzavírám jednu velikou životní kapitolu, která doposavaď byla pro mě vším, co jsem měl. Bohužel posledních pár měsíců (skoro až-li let) jsem trochu o tom slovíčku "vším" začal pochybovat a až nyní po sletu hodně nešťastných událostí jsem se konečně rozhodl a přiznal jsem si sobě samému pár hodně krutých věcí, které mě postavili na čáru osudu, kde se vše láme a člověk se rozhoduje buď a nebo. A já si vybral to nebo. Není to jen odchod z Akihabary, ale z celého světa kultury anime a mangy, internetu, komunikátorů a tak prostě všeho, co nějak souvisí s počítačovým světem. Udělám za tímhle vším jednu velikou tlustou čáru, tak aby se uvolnil prostor pro další jiné a nové věci.

Neberte to tak, jako že bych vás neměl rád, to ne. Spousty z vás si cením a stali jste se mými dobřími přáteli. Ale jak jsem psal, život jde dál a další kapitola se již začíná psát. Sbohem...

Jistě asi teď přemýšlíte co bude s Akihabarou? Nic! Bude tu běžet dál a až dojde na placení dozajista se tento problém vyřeší. Vývoj? Nebude, nebo aspoň nemám v plánu tento projekt předat někomu koho neznám a neudělá z Aki kůlničku na dříví. Musel by to být někdo koho znám osobně a musel bych si být jist tím, že se Aki nic nestane. Aki bude běžet dál.

A na závěr? Asi jen to, že opravdu nestojím o gratulace do nového směru bytí, až zas tolik se toho nestalo...

Mějte su tu všichni fanfárově, ahoj a čau.Odesláním tohoto příspěvku se odhlašuju z Akihabary a pokud se sem někdy vrátím, tak jako úplně anonymní neregistrovaný návštěvník.

8
Novinky / Novinky ke dni 9.6.2014
« kdy: 09. Červen 2014 - 01:32:00 »
Jako správný otaku, nejenom že sleduju anime, čtu mangy a novely, hraju hry, občas překládám a rád kritizuju ostatní, tak i nezapřu svoji činnosti na Akihabaře. A asi by nebylo na škodu sepsat pár novinek a zajímavých funkcí, které se tu za poslední dobu událi.Globální:

Automaticky se nastavuje stav u skupin k jejich projektům. Pokud někdo přidá titulky pod jménem své skupiny a nevytvoří k tomu projekt, tak se automaticky jednou za den vše založí a nastaví se i správný stav, který danému projektu odpovídá.

Citace
Pokud na Akihabaře nejsou titulky, jde nastavit pouze stav připravuje se. Pokud jsou už nějaké titulky na Aki, je automaticky nastaven stav na překládá se a nejde změnit. Pokud jsou všechny titulky ke všem epizodám, na Aki je automaticky nastaven stav hotovo. Mezi těmito stavy nejde měnit. Vždy se automaticky přepne na takový stav, který odpovídá aktuálnímu rozpětí. Jediný stav, který se nezmění je stav částečně přeloženo a ukončeno, ten jde nastavit vždy.

Ano je to možná krkolomné u takových děl, které mají pouze jeden díl. Jenomže slovo "připravuje se" se dá i chápat, že se na daném díle pracuje.

Profily uživatelů byli rozšířené o to, kdo založil jakou mangu či doramu.

Poupraven css styl na formulář pro přihlášení.

Předělán kompletně ajax pro hledání čehokoliv. Nyní zvládne i znaky, které dříve dělali problémy. Plus všude do závorky byl přidán rok vydání/narození pro lepší přehlednost.

Podařilo se mě zprovoznit reklamní systém na Aki. Nikdy by nevěřil, jak moc vykutálená věc to bude.

Přepsán script pro zobrazování vztahů mezi anime/mangou/doramou.

Ve výpisu všech hodnocení se nyní vypisuje skoro celý text. Maximální rozpětí je stanoveno na 1000 znaků. (Kdyby někdo nevěděl, tak to je tenhle výpis: https://anime.akihabara.cz/hodnoceni/anime )

Trochu jsme opět překopali žánry, zrušili 18+ označení.

Ve výpisu titulků přidáno pole pro hledání překladatele.

Zrušeno v rozšířeném vyhledávání hledání anime podle překladatele.

Trochu předělan rss kanál.

Překopané statistiky pro všechny portály.

Nový systém bodování.

Mezi módy se rozhodlo, že oddělení 18+ a 18- (hentai anime a hentai manga) je blbost.

Anime:

Místo roku vydání je datum vydání. Doufám, že je tomu všude tak i uzpůsoben výpis. S tím i souvisí nová fce kalendář: https://anime.akihabara.cz/zobrazit/kalendar-mesic-cerven-rok-2014 (Platí i pro doramu)

Zkrácený výpis epizod pro přihlášené. Zobrazí se výpis posledních 30 epizod. Pro zobrazení všeho je nahoře tlačíto zobrazit vše. Platí pro anime, které mají víc jak 70 epizod. (Platí i pro doramu)

Upraven výstup pro vybrání překledatele k hodnocení, viz třeba tady: https://anime.akihabara.cz/pridat/hodnoceni-titulku-Sword-Art-Online-2012 (Platí i pro doramu a mangu)

Automatické nastavení rozkoukáno u anime, kterým se změní počet epizod. Př. Mám OVA, která má 2 díly a je prý ukončené, každý má ve svém animelistu nastaveno stav zhlédnuto. Po několika letech k danému anime vyjde pokračování nikoliv formou nového profilu anime, ale nové epizody. Navýšíme počet epizod a všem se nastaví stav rozkoukáno. Platí i opačně. Pokud máme stav rozkoukáno a snížíme počet epizod, tak se všem nastaví stav zhlédnuto, pokud tomu odpovídá jeho profil animelistu. (Platí i pro doramu)

Anime portál se odtrhává od AniDB. Už žádné automatické scripty nic. Vše růčo fůčo. Pokud něco chybí hlásit, přidat, upravit!

Dorama:

V title se zobrazuje stav herce k dané doramě (pokud to ovšem je vyplněné) Př.: https://dorama.akihabara.cz/dorama/Gegege-no-Ny%C5%8Db%C5%8D-2010 > Účinkující > Mukai Osamu > [Mukai Osamu Hlavní představitel]

Přegenerované obrázky pro lepší čitelnost.

Jmusic:

Skupiny a podskupiny ke skupinám. Viz třeba https://j-music.akihabara.cz/skupina-77-AKB48

Trochu jsme rozšířili stav členů u skupin a to jest, jak skončil a nebo odešel ze skupiny.

Alba rozšířená o jazyk.No snad jsem na nic nezapomněl, popřípadně mě moderátoři doplní nebo kdokoliv jiný. Díky všem.


Chystané věci do budoucna:

Lepší propojení animeplánu (a jiných) s animelistem (a jiných). V anime plánu se zaškrtne "viděl jsem" a tento statsu se přenese do animelistu. Jinak řečeno animeplán bude kompletně přepracován a bude úzce souviset s animelistem. Do anime plánu půjdou přidat jen ty věci, které jsou v animelistu označené jako chci vidět a nebo sleduji. Jakákoliv změna v animeplánu se okamžitě promítne do animelistu. Už žádné zbytečné klikání navíc. Vše pohodlně nastavíte a naklikáte z jednoho místa.

Random TW - aneb udělám menší automat, který náhodně bude generovat zajímavosti z Aki. V současné době je propojení s TW vypnuté, kvůli velkému vytěžování TW, kdy se často objevovali chybné zprávy, že se nemohla poslat zpráva na TW. Nyní si vše bude řídit automat a bude posílat zprávy z fronty.

Plánuju obnovit účel stránek Akiba.cz. S přeinstalováním serveru jsem si bohužel nezálohoval scripty z těchto stránek, což je velká škoda. Jakmile bude trochu času, tak zkracovač url na Aki obnovím.


Btw: doporučuju: https://manga.akihabara.cz/manga/No-Game-No-Life-2013 Výbornej fanservis!

[spoiler]
A na závěr trochu polemiky nad osudem Aki:
Ve vnitřku duše Aki jsme se trochu víc neshodli (spíše já proti všem - jako vždy), což mělo za následek pár možná nešťastných událostí, které bohužel pronikly navenek Aki a zanechali na ní viditelné šrámy. Často uvažuju nad tím, jak by Aki vypadala nebýt mě a nebo ostatních. Přežila by? Byla by tu teď s námi? A kam se její směr bude ubírat? Často se mě Aki doslova hnusí, jak se z poklidného underground projektu stalo něco, kde filozofie ostatních se mi doslova příčí. (Např. zfanatizované počešťování úplně všeho, kdy vám z tsundere vznikne totální nesmysl, který nedává ani trochu logiky, používání "správné" české transkripce - stále prosazuju Hepburn pro správné zachování kompatiblity a nebo věčná válka mezi uvozovkami "", tečka vs čárka (0,124 x 0.124) a nebo absolutní nesmysl, za který bych dotyčného zavraždil, oživil, znásilnil a znova zvaraždil je 100% vs 100 %). Někdy mám chuť s tím nadobro seknout a poslat celou Aki do "křemíkového" nebe. Vypnout, smazat a nic po sobě nezanechat. Bez milosti! Ale...? Jsem takovej hodnej blbec a vše si nechám líbit, aspoň to je parafráze, kterou často od okolí slýchám. "Proč na tom nezačneš vydělávat? Podívej se kolik času jsi u toho ztratil a co z toho máš? Dobrý pocit? Lepší práci? Lepší postavení v práci? Lepší platového ohodnocení? Nic! Nic a ještě jednou nic! Nervy v prdeli a jen samé urážky na tvou osobnost. Buď se na to vše vyser a celé to smaž a nebo z toho udělej výbornej kšeft na peníze. Buď a nebo. Nic mezi tím neexistuje."
[/spoiler]

[spoiler]
A je vidět, že obyčejní lidi nemají pochopení pro vtip. (Že Edíku? :D) Pokud ano, tak by asi všem došlo, proč se třikrát změnil vzhled Anime Akihabary. :) Jen true otaku tohle pochopí.
[/spoiler]

[spoiler]A nakonec poznámka pro hnidopichy: můžete mě klidně i zmlátit, pokud na to máte koule a odvahu za mnou přijet, ale je to moje věc, že používám zabezpečený protokol https. :P A názor na tohle téma si nechte pro sebe. :P [/spoiler]

9
Novinky / Výpadky Akihabary
« kdy: 24. Květen 2014 - 12:27:59 »
Ahoj všem. Zatím mě není přesně znám důvod, proč Aki vypadává. Přetížením nebo nějakým DDOS útokem na náš server to nejspíše není. Co jsem vypozoroval tak Wedos.com má nějaké problémy se svými servery. V momentě kdy neběží Aki, neběží a nebo jsou těžko dostupné i stránky Wedosu. Uvidím, jestli vydají nějaké oficiální prohlášení. Včerejší výpadek byl to samé, bohužel (spíše díky bohu) při restartu serveru se spustila kontrola filesystému na kontrolu integrity dat, která zabrala dlouhou dobu než doběhla do konce. Prosím buďte trpělivý... Děkuji.

10
Novinky / Jarní změny
« kdy: 25. Duben 2014 - 09:37:57 »
Ahoj všem. Je tu jaro, čas rozkvetlých sakur a dalšího kvítí, což mě víc upoutává doma v křesle a nutí mě něco dělat. Alergie člověk skolí, to je pak hned. Více v podrobnostech o změnách na Akihabaře.Jistě ne každý je asi mile překvapen, že došlo k dalším úpravám, někomu se líbí někomu ne. Holt s tím nic udělat nejde. Nejde se jednou věcí zavděčit všem. Každý má jinou chuť a každému se líbí něco jiného. Ale důvody jsou jasné, zpřehlednit a uhladit prvopočáteční zmatky při vzniku Aki. Rozkategorizovat informace a dát jim jasné místo kam patří. Je to stejné jako kdyby jste chtěli mouku dávat do mrazáku, maso do skříně, sůl do lednice a vařit v myčce na nádobí. Jistě lze to, ale ne moc dobře.

Spousta lidí brečí, řve a nadává, že se mu změny nelíbí. Dávám dostatečně dopředu vědět, že se něco chystá, ale každý to jen přejde, straní se, chová se jak černá duše, a když má tu možnost se vyjádřit tak mlčí. Pak už je jen vidět negativní vlna.

Zelený vzhled na portálu Anime. Pokud se někomu nelíbí, lze si ho zpětně přenout na modrý v nastavení.

Pár rad pro změnu vzhledu:
http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=1399.0
http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=2647.0
http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=4038.0

Nové profily u anime, mangy a doramy. Ne vždy se můžou zobrazit korektně, prosím vymažte si nejdříve cachce v prohlížeči, než začnete brečet, řvát a hlásit chyby.

Pár ukázek z nového vzhledu:

http://i.share.pho.to/f1522a66_o.png
http://i.share.pho.to/e9d5658d_o.png
http://i.share.pho.to/22135266_o.png
http://i.share.pho.to/e045aa50_o.png


A opět někdo otevírá staré rány, které již dříve byli několikrát objasněny proč tomu tak je. Viz epizody, hodnocení atd. atd.
Názvy epizod nejsou protože je to náročné na správu. Pokud si myslíte opak, tak čiňte, konejte a vyvíjejte aktivitu, přihlašte se do moderátorského týmu a snažte se věci změnit.
Napsat komentář k hodnocení je tu proto, aby alespoň hodnotící napsal nějakou informační hodnotu proč se mu dané dílo líbilo či nelíbilo. Snad každý má svůj názor, který může objasnit slovy, než zběsilé klikání na hvězdičky. Pokud si myslí opak, pak mu není pomoci.

A cíl Akihabary? Možná při zrodu Aki byl cíl jasný: "Být lepší než OL". Ale dnes tomu dávno tak není. (Doručuju si přečít informace o Akihabaře: https://anime.akihabara.cz/informace/ ) Proto není divu, že pro hardcore otaku může být Akihabara jen lacinou náhražkou, v šedých místech internetu. Ano je tomu tak. Snažíme se pro to dělat vše, co je v našich silách, abychom uspokojili i tuto část internetu, ale rozhodně nikdy nebudeme lepší nebo na stejné úrovni jako jiné zahraniční portály. Přece jen srovnávat se se zahraničními databázemi je jako srovnávat kapku vody s celým oceánem. Vemte si kolik lidí spravuje Akihabaru a kolik lidí např. tvoří a spravuje MAL, AniDB, IMDB a další. Je jich rozhodně víc, než se může zdát.

11
Novinky / Rozesílání novinek
« kdy: 22. Březen 2014 - 19:08:40 »
Ahoj všem. Pro nově zaregistrované uchazeče jsem zavedl ověření e-mailu. Při registraci se na jejich e-mail, který použili při registraci, pošle odkaz na ověření platného e-mailu. Pokud se e-mail neověří, nebude se moc nový uchazeč do té doby přihlásit. Stejnou možnost ověření e-mailu jsem dobrovolně zavedl pro všechny již zaregistrované. Odkaz pro ověření se nachází v globálním menu. Ověření je dobrovolné. Avšak během týdne omezím rozesílání novinek Akihabarou (nově přidané titulky, atp.) jen pro ty uživatele, kteří budou mít ověřenou e-mailovou schránku.Toto omezení závádím na fakt, že se mě poslední dobou opět stává, že se vrací nedoručené e-maily. Převážně z důvodů překlepů (cz > czu, gmail > gamil, seznam > sznam, atp.) a navíc stejně jsem jednou hlásil, že toto zavedu. Ten čas již nastal.

Jo a mále bych zapomněl. Všechny e-maily nacházející se na doméně azet.sk se nikdy nedoručí. Doporučuji použít jiný e-mail.

12
Novinky / Bible Akihabary
« kdy: 08. Březen 2014 - 11:53:11 »
Dostal jsem ďábelský nápad. Za pomoci složitých algoritmů jsem vypočítal 100 novodobých anime, které by měl moderní otaku vidět. A k těmto výsledkům jste dopomohli vy sami uživatelé. Při složitých výpočtech se různě sčítají, násobí a dělí tyto hodnoty: nejlepší návštěvnost (hraje velmi malou roli), hodnocení, hodnocení dle počtu hodnocení, největší počet v animelistu, nejstahovanější titulky a hlavně NAPA. A když se všechny tyto elementy spojí do jednoho, tak nám vznikne něco obdobného, čemu říkám Novodobá otaku bible - odraz současných otaku.Pokud vynecháme mainstream, který není ani žádným překvapením, že se do top 100 dostal, tak tam jsou pro mě vcelku zajímavá anime, u kterých se divým, že se vůbec dokázali do tohoto pomyslného žebříčku vyšplhat. Ale to samé platí i na druhou stranu, sám se divím, jak některé hodně nezáživné anime mohou mít takový úspěch.

Je pravdou, že staří otaku s tímto žebříčkem rozhodně souhlasit nebudou, avšak jako kompenzaci jsem pro ně vytvořil Oldschool otaku bibli.

Pište návrhy a připomínky, ptejte se.

Ještě dodělám stejnou bibli pro doramu a mangu. Jsem zvědav, co z toho vznikne. :)

13
Novinky / Odstávka fóra
« kdy: 28. Únor 2014 - 16:11:12 »
Ahoj všem, dnes ve večerních hodinách proběhne kompletní odstávka fóra. Mám podezření, že za chyby, které se zde vyskytují, nejspíše můžou ěpatně nastavené tabulky v databázi. Nevím jak dlouho to bude trvat a kdy přesně to fórum vypnu.[spoiler]Nejraději bych se na vše vybodnul a šel večer spát až přijdu domů z práce. Tento týden je nějak moc náročný před plánovaným odchodem do nemocnice.[/spoiler]

14
Novinky / Certifikát
« kdy: 21. Únor 2014 - 22:14:31 »
Jste paranoidní? Máte v počítači několik desítek antivirů a firewallů a stále vám to není málo? Klepete se strachy, když procházíte internetem? Pokud alespoň v jednom případě jste si v duchu pro sebe řekli ano (a nebo jste jen zvědaví), tak mám pro vás dobrou zprávu. Skoro jsem dokončil přechod Akihabary pod zabezpečené připojení přes SSL certifikát.Stačí do prohlížeče zadat https://akihabara.cz/
Avšak nic není tak jednoduché jak se může zdát. Nezaplatili jsme ani nechceme platit oficiální certifikát u americké společnosti, proto z počátku přes zabezpečené připojení se objeví výstraha o neznámém vydavateli certifikátu. Stačí tento certifikát schválit a vše by mělo frčet jako dřív. Tentokrát už se zabezpečeným připojení k Akihabaře.

Jak poznám, že stále využívám zapezpečené připojení na Akihabaru? Úplně jednoduše! V globálním menu se objeví nová zelená ikonka s názvem "SSL" - ta značí, že se využívá zapezpečené připojení. Tato funkce, zatím není poznat na fóru.


Jak jsem psal v úvodu, skoro jsem tuto novou funkci dokončil a nevím, jestli všechny stránky jsou této nové funkci připravené, kdybyste na nějaké takové stránky narazili při procházení Akihabary, že nevyužívají zapezpečené připojení bez nutnosti ručního zásahu, hlaste! Děkuji...

15
Novinky / 23.2 Plánovaný výpadek
« kdy: 20. Únor 2014 - 18:44:08 »
Ve dnech 23.2.2014 od 05:00 do 08:30 bude probíhat plánovaná údržba serveru. Děkuji za pochopení :)

Stran: [1] 2 3 ... 11