Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Buceknew

Stran: [1] 2 3 ... 10
2
Otaku / Re:Street art, aneb anime a manga na českých zdech
« kdy: 06. Listopad 2017 - 17:58:07 »
Podle mne to tam už není.Když jsem šel na Dolňák a jel na Akimatsuri, tak jsem si toho nevšiml...ale já jsem ustavičně zamyšlený, tak jsem to mohl přehlédnout. :D Ovšem je fakt, že ty stěny podchodu před "Supermarket WC" se pořád mění.

3
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Nákupy v Japonsku
« kdy: 06. Listopad 2017 - 17:51:22 »
Díky za info.To by se kolegovi mohlo líbit a tak mu jdu hned poslat odkaz. ;)

4
Otaku / Re:Otaku seznamka
« kdy: 28. Říjen 2017 - 23:40:12 »
Ural/Mordor je na všechny strany od Karlových Varů. :D :D :D

Kromě Varáků si to myslí snad všichni ostatní.

Je tu ještě někdo, ať nemusíme jezdit "až" do Prahy? ;)

5
Otaku / Re:Otaku seznamka
« kdy: 25. Říjen 2017 - 23:13:54 »
Tak vždycky je to hlavně o těch dvou a co do vztahu přináší a co od něj očekávají, pak je jedno, kolik jim je let, že jsou i úplně jiní.

"Má pravdu předsedo." :-D

6
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« kdy: 25. Říjen 2017 - 23:12:23 »
Jistě to již všichni od minulého měsíce víte, ale stejně si to dovolím připomenout.Příští rok by se měla princezna Mako (nejstarší vnučka císaře Akihita a císařovny Michiko) provdat za svého bývalého spolužáka a první lásku.Sice tím pádem podle pravidel opustí císařský rod a stane se obyčejným "plebs", ale já jí to štěstí přeji. ;) Doufám, že se stane šťastnou ženou.

7
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« kdy: 25. Říjen 2017 - 23:01:52 »
O "ninjovi" jsem četl a ten převod yenů na koruny mne okamžitě trkl do očí, i když neznám aktuální kurz.Nj, co jiného také člověk může čekat od novinářské žumpy hrající si na redaktory. :( Pro ně je hrozný problém věnovat 1 min. svého času a zjistit si kurz yenu vůči české koruně.

8
Otaku / Re:Otaku seznamka
« kdy: 25. Říjen 2017 - 22:40:12 »
Mně tetička také říkala, že jsem úchylák, když jsem měl o 20 let mladší přítelkyni...a nebylo jí 7 let. :-D
Já se také do důchodu nechystám.Já nestárnu :-D

Mimochodem najde se u vás v knihkupectví nějaký výtisk "1984".Zatím mám jen dva a snažím se sehnat každý, který ještě nemám. ;)

9
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Zajímavosti z Japonska
« kdy: 21. Říjen 2017 - 22:58:58 »
Na konci března 2019 abdikuje císař Akihito, takže období Heisei končí. Jméno nového období, které začne 1. dubna 2019, bude oznámeno během příštího roku..

https://news.yahoo.co.jp/pickup/6258022

Škoda, že jsi při té příležitosti zároveň nezmínil nedávné 83. narozeniny sympatické a milé císařovny Michiko.

10
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 18. Říjen 2017 - 22:23:47 »
Myslím, že tentokrát to není přímo chyba odhlašování, ale spíš následek toho, že nám Aki v posledních pár dnech zlobí a nezřídka na chvíli (obvykle jen pár vteřin) vypadává. Hádám, že ses při tom odhlašování náhodou trefil do výpadku a než jsi stihnul kliknout na domovskou stránku, tak už Aki zase naskočila, takže to vypadalo, jako by selhalo jen odhlašování.

Ohledně těchto krátkých i několika celonočních výpadků z minulého týdne se vám omlouváme. Věřte nám, že nás netěší o nic víc, než vás, ale bohužel se už delší dobu potýkáme s určitými problémy, na jejichž řešení se pracuje.

Omlouvám se, ale spěchal jsem do práce a neměl čas hledat, jestli už o tom někdo nepsal.Jen jsem rychle napsal příspěvek, aby se o tom vědělo, kdyby to byla nějaká chyba a pádil pryč. :-[

11
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 18. Říjen 2017 - 08:57:50 »
Login ... snad jo, nedávno jsem se tím zabýval.
Aktuálně mám FF se zakázanými cookies (a povolením krz CookieKeeper jen ro aki - kde stačí povolit https://akihabara.cz/ a platí to pro všechny portály) a zobrazují se mi chyby o nichž jsem neměl tušení, že tu jsou.

Teď se mi při pokusu o odhlášení ukázala stránka "mód údržby" a po kliknutí na domovskou stránku (Aki) jsem zůstal přihlášený.
(Ubuntu a FF)

12
Setkání / Re:Kulturní akce spojené s Japonskem
« kdy: 17. Říjen 2017 - 21:25:45 »
Fotky z loňska tedy vypadali klidněji. :-) Tam teď bylo lidí až běda, a stánků s jídlem zase málo. Jsem myslel, že mezi 12h-13h umřu hlady než jsem vystál první frontu na jídlo. A kolem druhý, když jsem chtěl na druhou štaci, tak už tam i vysely informace o vyprodání. :-( Ale nejsmutnější na tom je, že co jsem zaslechl pořadatele, tak se minimálně 2x podařilo vypít všechno pivo a museli pro další. To je takové typické japonské pití. :-D
Mně tam nejvíc udělal radost ten rámen v japonském stánku, ten byl dobrej. Bohužel jsem si řekl, abych Čechům nekřivdil, zkusím i ten rámen ze stánku našinců. Bohužel, překvapení se nekonalo. Sice ho bylo víc, ale chuť nudlí i celková chuť byla trošku jinde. No snad se zeptali vedlejšího stánku na recept, a příště to bude lepší.
Jinak počasí bylo fakt nádherný. Docela mě příjemně překvapilo, jak strašně moc tam bylo Japonců, protože třeba na jarních oslavách na Vyšehradě, jich člověk tolik nevidí. A trochu matoucí mohlo být i to, když člověk viděl na podzimním festivalu Čechy s Animefest nebo Natsukon trikem. Ale pokud si tam někdo s nimi dával sraz, tak je asi těžko přehlédl. :-)
 
Hmm to bohužel nebude nic pro mě. + Budu rád, že budu mít konečně volný večer po japan weeku co tu bude 18. - 23.11.2017:
Kód: [Vybrat]
http://www.japanweek.cz/Ale když jsi zmínil pořadatele... neptal ses náhodou jestli do Čech nechtějí pozvat nějakou rozvernější kapelu jako např. Maximum hormone, Girugamesh? Nebo kawai metalistky BABYMETAL? Ty poslední by byly asi nejschůdnější, protože ty tuším hrajou v Evropě každý rok, minimálně v Anglii na fesťácích a v Německu tuším taky byly.

Lidí bylo opravdu hodně a ze začátku mě to příjemně překvapilo.Méně příjemné to už bylo při čekání ve frontách.Ještě že Solid88 má úžasnou maminku, které jsme dali peníze a pár front za nás odstála (třeba na sépii pečenou na grilu) ;) Také jsem ochutnal rámen z českého stánku a nejvíc mi z něj chutnaly ty kousky vepřového.

Za ty mraky Japonců a Japonek jsem byl moc rád a kochal jsem se poslechem milované japonštiny.

Pořadatele koncertu BrideaR jsem se na to neptal, ale rád se ho za chvíli zeptám.Když bude mít čas a sílu se do něčeho takového pustit, tak bude rád za každou pomocnou ruku.Včas bych tady na Aki zahájil nábor dobrovolníků.Já osobně bych byl raději za heavy metalovou Onmyouza, ale nepohrdnu ani ostatními kapelami.Klidně bych uvítal i koncert čínských Ego Fall, které jsem si v poslední době oblíbil.

13
Setkání / Re:Kulturní akce spojené s Japonskem
« kdy: 17. Říjen 2017 - 21:08:10 »
Jakýpak omlouvání? Nám to nevadilo. Jestli jsme vypadli mimo a ne moc komunikativně, tak jsme měli únavovou radost ze sluníčka a z dojedeného karé raisu.  ;) Už jsme vás tam ani pak neviděli, tak jsme se nemohli ani rozloučit.

Solid88 jsme s Matenrou vyzvedli a potom jsme stáli jednu frontu za druhou, pokud jsme zrovna nebyli na nějakém představení.Ani my jsme vás už potom nikde nezahlédli.  :'(
Tak snad to na další akci vyjde.

14
Setkání / Re:Kulturní akce spojené s Japonskem
« kdy: 15. Říjen 2017 - 21:20:18 »
Jedete někdo příští měsíc do Prahy? 24.11.2017 v rámci "Podzimního Mighty Sounds" vystoupí japonská dívčí Ska kapela OreSkaBand.Vřele doporučuji.Doufám, že mi to vyjde a pojedu tam s pořadatelem plzeňskéího koncertu holek z BrideaR. :) Bude to mazec!!!

https://www.mightysounds.cz/akce/podzimni-mighty-sounds-2017/
15
Setkání / Re:Kulturní akce spojené s Japonskem
« kdy: 15. Říjen 2017 - 21:15:53 »
Když nám to čas a zdraví dovolí, tak pojedeme. ;)

Stran: [1] 2 3 ... 10