Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Ravenhorn

Stran: [1] 2
1
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 08. Leden 2017 - 18:41:21 »
Ještě těžko říci, ale kvůli sakurám to bude počítám oblast od Tokyo  po Hiroshimu  (tj. Tokyo, Kanazawa, Kyoto, Nara, Osaka, Okayama, Hiroshima, Miyajima Island). K tomu pak pozdeji můžu přidat například nějakou oblast u Mt. Fuji, Nikko, Nagano, Matsumoto apod.

Ještě to přímo nemám dané, spíš bude záležet kdo se mnou bude cestovat.  ;)

2
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 08. Leden 2017 - 14:53:25 »
Zdravím všechny  ;)

Zatím nejspíš na první půlku dubna plánuji cestu do Japonska (za cestováním, sakurami a anime).
Ještě nemám letenku a tak nabízím možnost, pokud by někdo měl zájem také, můžem se domluvit.

Již to bude moje sedmá návštěva Japonska, tak už to tam "trošku" znám a jsem schopen celý plán, ubytování a vše kolem zajistit.

Počítejte celkové náklady podle délky - jsou cca jen předběžné -   na 10 dní (letenka, JR pass na 7 dní, ubytování, vstupy, základní jídlo a pití na tu dobu, ostatní náklady na dopravu) cca 35 000 Kč +-
- na 13-15 dní (vše platí stejně jako u kratší doby, jen JR pass by se vyplatil 14 denní, a všechny položky kvůli více dnem budou vyšší) tam počítat s výdaji celkem za 42-45 000 Kč +-

Pro více informací mě můžete kontaktovat na  radeknohejl@seznam.cz

Radek

 ;)

3
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 01. Duben 2016 - 12:37:34 »
Ahoj.

Od 3.4. do 20.4.2016 budu v Japonsku, někdo tam je nebo bude také? Třeba by jsme se sešli a pokecali  ;)

Můžete psát i na  email radeknohejl@seznam.cz

4
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 14. Březen 2016 - 12:05:15 »
Tak podle čeho se vyznat v Japonsku - je to mix několika věcí - japan-guide.com (tam jsem si zjistil spoustu věcí jak se kam dostat, co tam je zajimavé, tisknul jsem si i nějaká info o některých místech nebo spíš jsem je měl v pdf v mobilu), info centra, která jsou většinou na hlavních nádražích toho města, kam jsem dorazil - mají většinou mapy v AJ s informacemi a většinou tam někdo umí anglicky, mapy/navigace, poslední roky příbývá více a více textu u cedulí pod japonštinou i anglicky, na většině vlakových tratích už hlásí nejen v japonštině, ale i v angličtině, pak mam ještě knihu průvodce v AJ od Ikar (je i česká verze).

Z Haneda do Minami Senju se jede - jak je to ukázáno tady   http://www.aizuya-inn.com/access/train  tj. monorail Haneda - Hamamatsu-cho, tam se nastoupí na JR Yamanote a jede do Nippori, kde se přestoupí na JR Joban Line a Minami-Senju je hned druhá stanice od Nippori (dá se na JR Joban Line přestoupit už v Ueno, ale poprvé bude jednodušší v Nippori - stanice Ueno je totiž mnohem větší, trvá to tam déle ten přestup).

Minami-Senju - Akihabara = dvě možnosti - pokud nemas JR pass v tu dobu, tak se dá rovnou metrem Minami-Senju - Akihabara, pokud máš JR pass platnej v té době tak zpět po JR Joban Line do Nippori nebo Ueno a tam přestup na JR Yamanote a je to od Ueno (2 zastávka) od Nippori (4 zastávka).

Minami-Senju přímo u stanice je trošku větší Combini store, McDonald, Burger King, další Combini. Třeba směrem od Minami-Senju na hostel Aizuya Inn je pak další Combini. Mimo to Minami-Senju má pokud se projde kolem toho většího Combini storu, sejde se dolu pod trat, tak na druhé straně trati pár stovek metrů je pak obchodní centrum.

JR Rail Pass je na všechny JR linky včetně Shinkansenů (mimo dva typy Shinkansenů - ale stále na té trati například Tokyo - Osaka jezdí tři druhy Shinkansenů - Nozomi nejméně zastavuje a na ten JR pass neplatí, ale na ty dva další pak jo), ještě je možné na JR pass jet JR trajektem na Miyajima ostrov u Hiroshima nebo to platí i na pár JR busů (s nimi jsem se ale třeba já přímo nesetkal), také to platí na Monorail z Haneda letiště. Neplatí to pak na metro, busy nebo soukromé železnice, tam je pak potřeba platit.

Pokud myslíš Aizuya Inn hostel - tak v tom 3 tamtami většinou bydlím. Je to malý pokojík japonského stylu (má to klimatizaci, TV, zásuvky, okno a rozkládací tamtami - matrace + povlečení atd.) pro jednoho to stačí.

5
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 13. Březen 2016 - 20:39:52 »
Ahoj.

Tak také doporučím nepoužívat vůbec cestovku. Pokuď si vše zajistím sám, za tu samou cenu jako cestovky tam můžu být 2x-3x tak dlouho. Ta cena 44 tisíc za cca 7 dní v Japonsku, tak za tu cenu (mimo suvenýrů a anime věcí na to mám jinej rozpočet) tam budu já teď v dubnu cca 2,5 týdne (letenka, 2 týdenní JR pass, ubytování, jídlo, nějaké vstupy, na jízdné na půl týdne bez Rail passu v Tokyu).

Pokuď by někdo chtěl typ na pěknej hostel s příjemným majitelem (Majitel je z Francie, ale už tam žije hodně dlouho - umí kromě Francoužštiny i dobře Japonsky a Anglicky) tak právě nědaleko Minami-Senju má hostel  http://www.aizuya-inn.com/   - Teď to bude moje 5 návštěva Japonska a pokaždé jsem v Tokyu bydlel v tomto hostelu (má jak jednolůžkové pokoje, dvojlůžkové tak i dorm, jak kdo chce).

Plný JR pass je potřeba vyřídit mimo Japonsko ještě předem. Některé výhodné JR passy jdou i přímo v Japonsku, ale jen některé - ale ten hlavní na celé Japonsko se musí předem mimo Japonsko.

Rozhodně doporučuji pokud tam někdo cestuje na cca 2 týdny +-   nevynechat - Tokyo (2-4 dny), Nikko (1 den), Kyoto (1,5-2 dny), Nara (0,5 - 1 den), Himeji (3 hodiny až 0,5 dne), Hiroshima + Miyajima ostrov (1 den), Okayama (0,5 dne), Hakone nebo Lake Kawaguchiko (nebo jak se to píše) podle preferenci - oba mají dobrý výhled na Mt. Fuji - teda záleží na počasí), Kanazawa (1 den), Nagano + Matsumoto (1 den), Osaka (0,5-1 den). Mimo to bych měl spoustu dalšího zajímavého (Yokohama, Kamakura, Takayama, Shirakawa-Go nebo plno míst na Kjusu, Shikoku nebo Hokkaido). Ale cca 2 týdny nejsou nafukovací na všechno.

Akihabara je čtvrť, ve které strávím nejvíc času v Tokyu. Hele jeden den je málo, někdy to dělám tak, že třeba během dne jsem v jiných částech Tokya a v pozdním odpoledne se vydám do Akihabara, kde jsem do cca 22-23 hodin jak zavírají obchody. Takhle to udělám i několikrát.

Jinak na rezervaci mimo Tokyo já používám například booking.com kde je možné rezervace rušit a předělávat a měnit termíny atd. než se mi vykrystalizuje přesný plán, kdy mi z rezervací nakonec zůstane jen to co opravdu chci.

Pokuď by jsi měl nějaké další otázky k Japonsku, stačí mi napsat tu, nebo ještě lépe klidně na FB (najdeš mě tam pod radeknohejl@seznam.cz)

 ;)

6
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 27. Listopad 2015 - 14:02:34 »
Zdravím všechny cestovatele :-)

Náhodou nemá někdo cestu teď do Japonska (listopad,prosince,leden ?)

Rád bych si něco nechal koupit (cca 2 figurky) - nejlépe vím kde přesně v Tokyu.

Předem děkuji za pomoc, můžu za oplátku nabídnout rady k Japonsku, nebo příští rok bych měl taky opět vyrazit do Japonska, tak nebude problém klidně něco přivézt nebo nějaké Kč navíc za dovoz.

díky moc za pomoc.

Radek

7
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 29. Květen 2015 - 18:07:35 »
Jak to jde v Japonsku? Už bych tam klidně zase letěl, kdybych mohl.  8)

8
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 24. Květen 2015 - 18:46:06 »
To je zajímavé.

Může mi někdo říci, jak to v těch maid café chodí. Cca ceny, pravidla atd.

Díky :-)  ;D

9
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 19. Květen 2015 - 00:28:02 »
Já to měl naposled v pohodě - letěl jsem s Turkish arlines  8)

10
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 15. Květen 2015 - 20:31:20 »
Kdo by mi mohl koupit nějaké balíčky karet Kancolle (Kantai Collection)? Bylo by to super. Kontaktujte mě zde s pm. Domluvíme se. Díky.

:-)))

11
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 18. Duben 2015 - 19:27:21 »
Ahoj.

Je někdo v Japonsku, nebo tam teď v dubnu - květnu bude mít cestu a mohl by mi něco koupit? Jedná se o určitě balíčky hracích karet jednoho anime. Potřeboval bych jednu krabičku ve které je 20ks cenově to vychází do 1000 Kč. Nejvíc to mají v anime ochodech s tímto, nebo některé další obchody. V Tokiu to se dá sehnat na hodně místech v Akihabara. Já bych  i poslal přesně mapku kde to mají nejlevněji (nedaleko Akihabara stanice).

Jestli by někdo byl takto ochoten, nějak se mu odvděčím a dal bych nějakou odměnu za to. Kontaktujte mě na  emailu  radeknohejl@seznam.cz


Díky.

12
Ale pro mě jsou i tak figurky dekorace a ne hračka. Figurky neslouží k hraní (jestli to někdo dělá, tak je .... ) ale slouží k dekoraci, to samé plakáty, wallscrolly, samolepky apod.

Díval jsem se kde je nutné CE a jsou to například ty hračky, elektronika, a jiné věci, které ale já nebudu prodávat. Jdu prodávat jen anime dekorační věci.

13
Jako popravdě to CE řeším co s tím. CE nemá prakticky žádný produkt anime co jsem zatím viděl. Zajímalo by mě jak to řeší takový internetový obchod

http://www.mangashop.cz/  nebo http://www.rajanime.cz/   

A jak se nahlíží na prodej přes aukro, fb, ebay?


ona je taky otázka teda co musí mít tu certifikaci  CE? Co z Anime si myslíš že má mít CE (figurky? a co jiného?)  a co není potřeba (myslím si určitě ne u  plakáty, wallscrolly, podložky pro myš, samolepky, placky,.....)

Dík za pomoc tak či tak.

14
A budu mít stánek na Animefestu v Brně, tak se tam stavte (animeworld.cz)  ;D

15
Všeobecná diskuze o Japonsku / Re:Cesta do Japonska
« kdy: 15. Březen 2015 - 21:59:04 »
Určitě kontaktuj a ptej se. Pomůžu, Já tam letím počtvrté do Japonska - tentokrát spíš obchodně na začátku dubna.

Jo Nový Zéland jsem tam strávil skoro 5 let  ::)

Stran: [1] 2