Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Benda_11

Stran: [1] 2 3 ... 62
1
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 04. Červen 2017 - 12:22:42 »
Též děkuji všem za trpělivost :)

2
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 03. Červen 2017 - 20:52:10 »
Provoz jsem k dnešnímu času obnovil do plného chodu. Všem se omlouvám za komplikace, které nastali při procházení stránek ve výpadku ssl certifikátů.

3
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 03. Červen 2017 - 15:34:32 »
V současné chvíli to jen a pouze čeká na mě :( bohužel. Kdybych měl tu možnost to celé přehodit na VB, klidně mu to dám, ať problém najde a vyřeší, jenomže jsem teď celé dny v práci a vzdáleně se bohužel k serveru připojit nemůžu, takže jen stěží odhaduju, kde může být zakopaný pes. A proč na jiných mikro projektech se certifikáty sami a bez problému obnovili a jediná Akihabara zlobí. Tudíž předpokládám, že s tím budu mít nemalou práci. Jakmile se dostanu domů, vše začnu urgentně řešit. Děkuji za pochopení.

4
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 03. Červen 2017 - 07:08:28 »
Omlouvám se všem za komplikace, ale nedaří se mě vzdáleně udělat obnovu certifikátu. Pokaždé, když to udělám, tak obdržím starý certifikát a nikoliv nový se správnými údaji. Prozatím jsem vzdáleně vypnul povinou ssl. Vše budu muset vyřešit až z domů, kdy při ruce budu mít veškeré nástroje a přístupy k Aki. Počítám že v neděli večer bych na tom mohl už konečně lépe zapracovat. Děkuji za pochopení...

5
Novinky / Re:Omezení
« kdy: 17. Duben 2017 - 19:04:45 »
Všem se omlouvám za komplikace s tím vším spojené. Opravdu mě mrzí, že kvůli těmto nevysvětlitelným incidentům (hlavně na moji osobu), zažíváte komplikace spojené s příjemným procházení a konzumováním obsahu Akihabary. Stále nemám kompetentní informace ani já, abych podal adekvátní vysvětlení, oč běží. Dále se i omlouvám za VB, který bohužel moc takticky veřejné osvětlování nezvládá a tím se tu zbytečně rozjíždí nesmyslné války, které kvůli pár chybně napsaným slovům ani nemuseli vzniknout.. Byli jsme donuceni (rozumějte třetí externí stranou) přijmout některá opatření. A já teď sáhodlouze komunikuju a žádám o vysvětlení. Buďme rádi, že Akihabara běží, mohl jsem dostat taky jen oznámení o tom, že Akihabara byla vypnuta a veškerý obsah zablokován/smazán.

Akihabara a ani já nebo kdokoliv jiný nemá v úmyslu z uživatelů sbírat data. Je to taky jeden z cílů Akihabary, který se doufám snažíme plnit. Biť teď trochu v hořkých časech je to maličko komplikovanější. Co se týče sběru dat, tak to sbírá ve výsledku každý. Už jen to, že je tady přihlášení, je to sběr dat a ne že ne. Stát o vás sbírá data, třeba v daňovým podání. Lékaři o vás sbírají data. Nákupní řetězce formou slevových poukázek nebo kartiček ke slevě sbírají data (o tom, kdo co nakupuje). Za zákona musí mobilní operátoři sbírat data (a možná budou muset i internetoví provideři). Stará sousedka s dalekohledem někdy ví víc než vy. A v neposlední řadě banka o vás sbírá takové informace, že byste se i divili k čemu všemu by se dali použít a to nejenom k cílené reklamě k prodeji. A třeba využít data z ČEZu tak byste se hodně divili, co všechno by se dalo sestavit je z toho, kdo jak moc odebírá elektřinu. Každý sbírá data. Už i vy jenom tím, že se narodíte a učíte se - sběr dat. A možná se jednou budete divit, kolik dat o vás dokáže posbírat chytrá pračka nebo lednička nebo dokonce prach obyčejná zářivka a ještě víc úžasné je, co všechno se s těchto dat může sestavit.

Ne, opravdu, Akihabara nemá žádný takový cíl sbírat data v takovém množství, aby se to dalo jakkoliv komerčně využít. Pokud si to někdo hold myslí, má svobodnou vůli Akihabaru opustit a přestat ji používat a poslat některému z adminů žádost o smazání.

Pevně doufám, že přízeň vydrží a vyčkáte na bližší informace stejně jako na ně čekám já. Jsem napnutej jako struna a zvědav jak to vše dopadne. Doufám, že jen v tom dobrém pro nás pro všechny. Děkuji za pozornost

6
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 13. Duben 2017 - 09:03:11 »
Nešlo o hackerský útok. Pokud bychom někdy podobnou aktivitu zaznamenali, okamžitě Aki vypínáme a nezapneme ji do chvíle, kdy by se celý incident pořádně prošetřil a sjednala náprava.
K tomuto incidentu se ani já nebudu nyní vyjadřovat. Čekám na zprávy od lidí mimo Aki a doufám že do 30 dnů dostanu nějakou adekvátní odpověď.

Velice mě mrzí, že někteří uživatelé mají s tímhle vším komplikace. Jakmile se dozvím více, uvidíme, zda se Aki nevrátí do původního stavu.
Prosím o vyčkání. A děkuji za trpělivost.

7
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 10. Duben 2017 - 20:08:57 »
Chcem sa spytaj jednu vec.
Nezobrazovanie titulkov pre neprihlaseneho a noviniek titulkov je chyba alebo nova vlastnost?

Z bezpečnostních důvodů byla přijata některá opatření, která mohou způsobit nezobrazení některého z obsahu nepřihlášeným uživatelům. V současné době nejsem s to schopen podat bližší informace. Prosím o strpení.

8
Návrhy a připomínky / Re:Chyby na Akihabaře
« kdy: 08. Duben 2017 - 10:26:15 »
Stránky Aki včera museli přijmout několik bezpečnostních opatření. Po skončení prošetřování incidentu, poskytneme bližší veřejné informace. Je dost pravděpodobné, že se nepřihlášeným lidem nemusí zobrazovat veškerý obsah Akihabary. Děkuji za pochopení

9
Novinky / Aki na SSL
« kdy: 29. Březen 2017 - 21:23:13 »
V dnešním dni jsem přepnul Akihabaru do SSL módu. Nyní by se měl na všech stránkách Akihabary zobrazovat v adresní liště prohlížeče zelený zámeček o zabezpečeném připojení.Pokud tomu tak není a někde se zobrazuje pouze oranžový zámeček nebo dokonce stránka hlásí problém s certifikátem urgentně to nahlašte. Stačí když sem pošlete screen obrazovky a adresu stránky, kde problém vznikl. VB se bude snažit vše vyřešit. Jediné co hlásit nemusíte jsou stránky fóra, kde se mohou vyskytovat vložené obrázky z nezabezpečených stránek a z toho důvodu se místo zeleného zámku zobrazí oranžový. Toto opravdu nebudeme a ani nehodláme opravovat. Leda že by odkazovaný např obrázek se nacházel na serveru Akihabary.

10
Novinky / Akihabara v3
« kdy: 12. Únor 2017 - 18:52:06 »
Ahoj všem

Ještě to není 100% a časový rozvrh neznáme, ale v rámci diskuzí debatujeme o možné nové Akihabaře, tak jak by mohla vypadat a co všechno nového by sebou mohla přinést. V zákulisí moderátorů jsme vše řádně probrali a vše si vyjasnili a na většině věcí jsme se i shodli. Nová verze Akihabary má z naší strany zelenou. V podrobnějším přehledu (viz níže) najdete seznam změn a výhod, které sebou nová Akihabara přinese. Ale předtím než se do něčeho velkého pustíme, tak dáváme slovo vám všem návštěvníkům. Možnost se vyjádřit ať už k současné Akihabaře nebo i k té nové.Výhody:
1) Jeden portál pro všechno a pro všechny
Pryč se schizofrenií

2) Rychlejší vývoj nových věcí
VB na vývoj nových věcí nemá čas, neboť skoro pořád opravuje chyby. A když jednu chybu objeví na anime, tak s největší pravděpodobností se bude vyskytovat i jinde (na manze, doramě, ...) a tu musí opravit taky. A tomu chceme zamezit.

3) Rychlejší oprava stávajících věcí
Tento bod úzce souvisí s předchozím bodem. Jednu chybu nebudeme muset opravovat na vícero místech.

4) Životnost programátora
Řekněme to takhle, pokud chceme aby Akihabara byla (skoro) věčná, tak tu taky musí být někdo kdo se o ní bude starat a nejenom moderátoři, ale i administrátoři popřípadně programátoři. Sice nechci předbíhat události, ale prostě si to na rovinu přiznejme, tak jako odešel z vývoje Sove, tak jsem odešel i Já a někdy v budoucnu je dost pravděpodobné, že i odejde VB. A proto se spolu s VB budeme snažit připravit půdu pro nového člověka, který se pak po VBm ujme žezla a nebude se muset rok po převzetí stále zorientovávat (že VB? :D)

Razantní změny:

1) Postupné rušení portálů a slučování do jednoho celistvého portálu
Zanikne anime, dorama, postavy, manga i jmusic (někdy v budoucnu i ostatní) a budou sloučeny do jednoho portálu. Přinese to sebou že všechny věci budou hezky pohromadě na jednom místě. Rychlejší přehled i orientace (hlavně pro nově přicházející lidi), protože současné rozložení portálů se může pro někoho zdát být schizofrenní.

2) Vše se bude administrovat z jednoho místa
Určitě někteří z vás zažívají, že chtějí například přidat nějakou vazbu k anime, ale tu musí provést z portálu j-music. Tomuhle by se mělo zamezit a vše by mělo být na jednom místě

3) Přeadresování url
Jak už někteří tuší zanikne anime.akihabara.cz (atd.) a bude jen a pouze www.akihabara.cz Toto téma bylo jednou z nejdiskutovanějších témat mezi moderátory. Můžu vás ujistit že zpětná kompatibilita bude zaručena na 100% plus budou přidány nové možnosti jak se dostat jednotlivým profilům, viz př. k anime:

https://anime.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (nové url adresy z důvodu současných nedostatků)
https://anime.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009 (zavedeno pro zpětnou kompatibilitu)
https://anime.akihabara.cz/anime/6367 (přístup přes ID jako tomu je na AniDB)
https://anime.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl (A tohle je už jen bonus na závěr)

Bude po zavedení nové Akihabary se zpětnou kompatibilitou přesměrováno na

http://www.akihabara.cz/anime/TV-serie-Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/Suzumiya-Haruhi-no-Yuuutsu-2009
http://www.akihabara.cz/anime/6367
http://www.akihabara.cz/anime/6367-toto-je-muj-odkaz-na-moje-nej-nej-nej-anime-ktere-jsem-kdy-videl

Stejná hierarchie pak bude zavedena u všech ostatních portálů.

4) Nový vzhled pro potřeby sjednoceného portálu
Podrobnosti k novému vzhledu budou v jiném topicu (přidám sem pak odkaz). Tohle je stále zatím v diskuzi moderátorů. Potřebujeme doladit pár detailů. Změnu vzhledu se budeme snažit zachovat. V prvopočátcích nebude aktivní, protože se na to nejdříve musí udělat nový nástroj, který bude odrážet nový vzhled. současný nelze použít.

5) Přístup pouze přes SSL
Vzhledem k tomu, že existuje možnost si zdarma vygenerovat SSL certifikát tak do budoucna uvažujeme, že veškerou komunikaci pro přístup na Akihabaru zašifrujeme. Zatím v diskuzích zůstává, že bysme si jako Akihabara koupili přímo certifikát na míru. Uvidíme ještě.


Proč teď, proč tak náhle a proč vůbec?

Řekněme to takhle, není to unáhlené rozhodnutí, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale některé změny, které probíhají na úrovní programování již k tomu dávno spějí. Jen to není nikde vidět. Tento proces tu probíhá už pár let, řekněme dva až tři roky. S příchodem Akihabary v2 jsme vše rozdělili na portály, ale po pár letech na pozadí toho všeho probíhalo slučování, které mělo za cíl usnadnit programování a orientaci pod kapotou Akihabary. K současné chvíli bych se i opovážil říct, že se blížíme k 50% podílu sloučenosti portálů i když jsme se je na začátku snažili rozdělit. A řekli jsme si, proč tomu nedat jednotný cíl a vizi jakou by se měla Akihabara ubírat. Snažíme se jít jednoduší cestou, jak pro vývoj tak i pro správu a hlavně pro uživatelský zážitek: mít vše přehledně na jednom místě. A proč vůbec to všechno? Jen mrtvé ryby plují s proudem.

Takže co vy na to?

11
Novinky / Server pro Aki
« kdy: 07. Leden 2017 - 19:59:29 »
Ahoj všem

Po dlouhé době se opět vracím s jednou hodně nemilou zprávou. Jak Aki běží a daří se jí, tak na pozadí toho všeho se rozrůstá a pomalinku roste. A to je dobře! Dobře pro Aki, ale špatně pro nás nebo spíše pro náš server.

Když Aki začínala, stačil jí obyčejný hosting s pár GB místa. A nyní? Pro samotný běh využíváme server o 2 procesorech s 8 GB RAM a 60 GB místa na disku. A aby Aki mohla vůbec nějak fungovat, tak tohle vše řídí Debian s MariaDB a PHP v čele. Bohužel, jak asi už všichni tuší, dostáváme se do maxima využitelnosti této varianty co se velikosti volného místa týče. Zatím to ještě nehoří, ale je tomu necelý rok co jsme měli 10 GB rezervu a dnes tomu je něco málo kolem 6 GB volného místa. Další navýšení nás bude při ročním zúčtování stát přibližně o další 3 tisíce navíc. Což dohromady bude činit přibližně 9,5 tisíce provozu za rok (pokud se ceny nezmění).

Opět bych Vás, celou komunitu Aki, chtěl poprosit, kdybyste přispěli na chod Akihabary. Nemusí to být horentní sumy stačí aspoň 20,- Kč nebo 1 €. I takhle částka vás činí dárci. Moc děkuju všem, kteří přispívají nebo již přispěli na chod stránek Akihabary. Děláte dobrou věc! Děkuju vám.

Další vývoj (údržba) je zajištěna od Velkého Bubáka, který má již přes rok Akihabaru v malíčku :)

PS: Pokud přispíváte, nezapomeňte uvést svůj variabilní symbol, tak aby se platba správně spárovala s vaším účtem na Aki.

12
Off-Topic / Re:Výpomoci v různých hlasováních
« kdy: 30. Březen 2016 - 09:36:17 »
Ahoj všem, rád bych Vás chtěl poprosit o vyplnění jednoho krátkého dotazníku: http://goo.gl/forms/thJhWG2FWD Dotazník je v celku anonymní, kromě tří posledních otázek - ty jsou pro každého dobrovolné k vyplnění. Budu velice rád, když dotazník vyplníte. Vyplnění dotazníku zabere nanejvýš 5min. Většinou se jedná o vyplnění ano/ne. Mockrát vám děkuju.

13
Novinky / Re:Údržba Akihabary
« kdy: 09. Leden 2016 - 00:23:15 »
Tak za mě asi vše OK. Kdyby něco, pište sem do fóra, ať se případně můžou řešit chyby způsobené upgradem. Děkuji :)

14
Novinky / Re:Údržba Akihabary
« kdy: 08. Leden 2016 - 08:05:30 »
Ahoj všem

Včera jsem objednal a zaplatil nový VPS server. Dnes byl zprovozněn. Nanečisto mě konfigurace serveru trvala 2 hodiny bez vyrušení. Zachvíli se na to vrhnu a pokud vše půjde dobře, tak bych za 2-3 hodiny mohl mít konfiguraci hotovou. Zde zapnu mód údržby a spustím pekopírování. Zároveň podám podnět ke změně v DNS server na novou IP adresu (2a02:2b88:2:1::455d:1) Akihabary. Nejdříve překopíruju páteřní scripty, abych zde Aki mohl zapnout a následně budu překopírovávat zbylé data (titulky, obrázky, atp.) Průběžně budu podávat report.

15
Novinky / Údržba Akihabary
« kdy: 02. Leden 2016 - 12:11:20 »
Ahoj všem

Pokud vše půjde hladce, tak ve dnech od 7.1. do 10.1. proběhne velká údržba Akihabary. V těchto dnech může dojít k výpadkům všech služeb. Od jednoduchého módu údržby až po výpadky a nestálost spojení.A teď trochu podrobněji o tom, co se bude dít. Je potřeba udělat rozsáhlý update služeb přímo na serveru a proto během těchto dní může dojít k výpadkům. A abych minimalizoval časové výdaje na odstávku služeb, tak je s největší pravděpodobností možné, že v prvních dvou dnech si ničeho nevšimnete, protože plán je následující: z fondu Akihabary se koupí nový server, ten se nakonfiguruje a nastaví a překopírují se data. U současného serveru se podá výpověď a pár těch zbývajících dnů ze současné služby se převede na novou službu. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o nový server, tak bude mít i nové jiné IP adresy, což vyžaduje ještě změnu v DNS záznamech, které se nemusí provést hned od podání změny, ale klidně až za 6 hodin. Jakmile se dojde do fáze kopírování dat, tak zde se nahodí mód údržby do doby, než co se vše nerozeběhne na druhém serveru.

Proč volíme tak komplikovanou metodu? Možná komplikovanou, ale jiné by byly mnohem komplikovanější. Jak jsem psal, je nutné zaktualizovat některé služby, které běží na současném serveru, ale spuštění updatu by mohlo pro současný stav znamenat smrt a delší odstávku, než by musela být třeba. Navíc mám strach se pouštět do tak náročného updatu serveru, že je lepší ho nakonfigurovat znova s již aktualizovanými komponentami, kde mám záruku, že vše bude fungovat; než abych pak hledal chyby u současné konfigurace.

To asi tak k tomu, co se bude dít. Děkuju za pochopení a držte mi palce.


Jináč taková menší vsuvka na konec. Je nový rok a s ním i spojené hodnocení v NAPA, NDPA a NMPA a v bibli je již finální žebříček za rok 2015.

Stran: [1] 2 3 ... 62