akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Chikate

Stran: 1 [2] 3
16
Počítače / Re:SD sloty
« kdy: 01. Červen 2014 - 13:01:59 »
Mno, tak jsem koukal po výrobcích, ale nikde nic. Projel jsem to i programem typu "Nahlásím ti i to co (ne)máš" a i tam jsem měl ovladače k tomu kompletní.
Tak škoda no.

17
Počítače / SD sloty
« kdy: 30. Květen 2014 - 15:42:34 »
Zdravím, tak bych zase potřeboval s něčím poradit. Tentokrát jde o sloty na SD/SDHC.
Kartu mám z kamery a její rychlost čtení/kopírování/atd. by měla být kolem 90MB/s. Kopíroval jsem složku z karty do PC a celou dobu to jelo max. 18MB/s. Zkoušel jsem to u kamaráda v ntb a tomu se to kopírovalo rychlostí 80MB/s.

Oba máme počítače asi stejně staré, proto bych se dost divil, že by to měl o tolik rychlejší. Těmhle slotům moc nerozumím, je možné že to mám špatně nastavený? Je nějaká utilita, která mi řekne info o slotu a s tím i rychlost? Chtěl jsem hledat podle typu slotu ale jediné co jsem našel je "Generic - SD/MMC USB Device + verzi ovladače z roku 2006".

Přitom počítač zas tak starý není, kupoval jsem ho před rokem. Specifikaci kdyžtak dodám, když bude potřeba.
Děkuju.

18
Anime hry / Re:KanColle
« kdy: 22. Květen 2014 - 21:16:13 »
Díky, díky, díky. Tý blonďatý holky s usagi-ušima mám plnej mobil, ale nikdy jsem nemohl najít, z čeho je. Nevím co to je, ale hned se do toho pustím xD

19
Novinky / Re:Bible Akihabary
« kdy: 08. Březen 2014 - 14:25:36 »
O.O to je úžasnej nápad. Jen tak dál ^^

20
Otaku / Re:Můj brácha/sestra otaku...
« kdy: 09. Únor 2014 - 12:33:45 »
Dobře že se toto téma oživilo, jinak bych si ho ani nevšiml.  ;D

Myslím si, že záleží hodně na věku, já kdybych zasvětil svou sestru (23) tak by to nedopadlo dobře.

Určitě bych chtěl sestru, která by byla stejně (nebo skoro stejně) stará jako já. Mno, mohl jsem mít dvojče-sestru ale nějak to nevyšlo >.> Vsadím se, že kdybych někoho takovýho měl, tak se z toho rodiče zblázní jak by jsme mluvili jen o anime atp.  ;D

Jinak u nás v rodině se anime bere docela s rezervou. Jsem tu sám otaku a často když mě máma vidí koukat se na anime tak řekne něco jako "Už zas koukáš na ty ťongy?" Dřív si myslela, že se koukám na pohádky, než jsem ji to vysvětlil a taky párkrát vlítla do pokoje v zajímavém momentu, např. když Haruhi masírovala Mikuru-chan prsa nebo když Amakusu Shino ze Seitokai Yakuindomo ojížděl jelen, nevím jestli si toho jen nevšimla, ale nic neříkala. Tátovi to je jedno, dalo by se říct, že mě v tom i trochu podporuje a neodsuzuje to.

Ale myslím, že není nic těžkýho si svou "nee~" nebo "onee~" sehnat. Máme tu výhodu, že otaku jsou v celku moc milá komunita a když se zakecáte s nějakou moc pěknou cosplayerkou, který jsou často i moc milé, tak je velká šance, že jste na svou imouto narazili. A když ne, máte aspoň moc dobrou kamarádku. Mě se poštěstilo oboje  :D

Každej by měl být rád za to, co má. Někdo má otaku sester tolik, že mu je z toho blbě. Někdo by jich pár chtěl. Všechno má svý výhody.

21
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Postavy vlastnící katanu
« kdy: 12. Leden 2014 - 12:08:39 »
Je jich dost, ale 1. mě napadla Himari z Omamori Himari :D

22
Off-Topic / Re:Paranormal activity
« kdy: 07. Leden 2014 - 12:52:14 »
Ano, to jsou také moc zajímavé úvahy. Docela mi to připomíná, když jsem koukal na Suzumiya Haruhi no Yuuutsu. Třeba je možné, že vše co naše fantazie stvoří,  se stvoří v nějakém jiném paralelním vesmíru. Někde jsem četl, že každý člověk je vlastně malý vesmír, což by znamenalo, že i našel mysl může být součástí nějakého vesmíru v kterém se formují ta naše přání a tužby.

23
Off-Topic / Re:Paranormal activity
« kdy: 06. Leden 2014 - 14:23:51 »
Také se trochu zapojím do debaty :D
Co je ve skutečnosti nadpřirozeno? Je to magie, duchové, různé bytosti, které normálně nevidíme... ?
Je to něco nad čím jsou vědci líní přemýšlet nebo nechtějí přemýšlet. Já osobně myslím, že pokud by magie (shrnu to do jednoho slova, ale ve skutečnosti myslím veškeré paranormální jevy) existovala, bude se řídit veškerými fyzikálními zákony. To, že někdo nepřemýšlel nad zákony, které by to umožňovaly je vedlejší. Také už od starověku všechno co si lidé nedokázali vysvětlit shodili na něco paranormálního (např. na bohy). Neděláme to samé? Co když z toho všeho bude za chvíli věda?

24
Off-Topic / Re:Daruju kotě
« kdy: 05. Listopad 2013 - 19:46:06 »
Já na to úplně zapomněl. Kočička má evidentně radost, že už není na silnici a když přijdu domů tak má moc energie na to aby se nechala vyfotit. Nějak se mi to povedlo, ale fotka je trochu rozmazaná a ve špatný kvalitě a světle. No hrůza  ;D

25
Off-Topic / Re:Referát do Čj
« kdy: 05. Listopad 2013 - 19:31:01 »
Tak vám třem opravdu moc děkuji. Daře a Natarii za ty typy, které určitě využiji. A Gurthfinovi za tak cenou radu. Protože když jsem nad tím tak přemýšlel, tak jsi měl učitelku povahově dost podobnou jako mám já  ;D takže jsi mi tím dost pomohl. Jinak Princeznu Mononoke jsem viděl naposledy už hodně dávno a vždycky jsem si myslel, že v tom bude něco víc než jen příběh. A teď koukám, že to je pravda.

Rozhodl jsem se, že začnu Hrobem světlušek, pokračovat budu Mononoke a potom Mnoho povyku pro nic.

Ještě jednou děkuju, protože jste mi moc pomohli. ^^

26
Off-Topic / Re:Referát do Čj
« kdy: 04. Listopad 2013 - 17:32:27 »
Myslím, že tohle je takové moc fantasy, já potřebuju něco vážnějšího. A jak jsem psal, já budu moc rád když mi někdo doporučí i nějaké anime. Aby to anime mělo novelu je z toho důvodu, že když si bude hledat autora díla tak jí to najde "spisovatel" což je účel.
Ale jsem rád za návrhy, a budu rád i za další.
Přemýšlel jsem o Gosick nebo Death Note, není to přesně to co chce, proto to nechávám pro nejhorší, ale můžu tam alespoň nějak okecat smysl. Proto i anime s hlubším smyslem vítám.

27
Off-Topic / Referát do Čj
« kdy: 04. Listopad 2013 - 13:33:50 »
Ahoj, potřeboval bych poradit. Snad nevadí, že jsem to nenapsal do sekce s mangou a novelou. Přišlo mi to vhodnější sem.
Máme mít referát na knížku na češtinu. Jeden jsem měl a protože jsem toho řekl málo, tak to nedopadlo moc dobře. Teď bych jí toho chtěl říct víc tak mě napadlo, že bych si vybral nějakou novelu.

 Mělo by to být něco vážnějšího (žádná "fantasmagorie"), se smysluplným dějem. Jinak mi to je tak jedno. Jen bych byl rád kdyby to mělo buď anime alespoň s anglickými titulky, nebo novelu v češtině. (ale vzhledem k tomu že novely jsou spíš v Aj tak bych byl rád za to anime).

Jestli vás něco napadá, tak budu moc rád za každý návrh, protože to do středy to potřebuji vědět.
Arigato ^^

28
Off-Topic / Re:Daruju kotě
« kdy: 04. Říjen 2013 - 21:32:01 »
Dobrá :D tak až přijedu domů tak vám ji vyfotim ^^

29
Off-Topic / Re:Daruju kotě
« kdy: 02. Říjen 2013 - 19:47:23 »
Tak fotky už nebudou ani třeba. Mamku oslnila tak, že se rozhodla, že si ji nechá a naše 2. kočka je už taky v klidu  ;D Kdyby se chtěl někdo pomazlit tak může klidně přijít  :)

30
Off-Topic / Re:Daruju kotě
« kdy: 29. Září 2013 - 11:05:46 »
Právě no, naše kočka si už pomalu zvyká jen občas syčí :D ale koukal jsem se na nějaké stránky a tam je pár lidí kdo by kotě chtěl, tak se určitě něco najde. Ale ještě tu tohle téma nechám a i když se někdo ozve tak ho dám radši jemu. Jinak, noha se mu už uzdravila :3

Stran: 1 [2] 3