akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - dahakere

Stran: 1 [2] 3 4
16
Já chci vyrazit na cestu a stát se mistryní všech pokemonů!

takže týrání zvířat jo ?  ;D

17
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Hledání názvu anime
« kdy: 29. Květen 2018 - 06:47:27 »
Hľadám jedno anime....

Ty jo jako podle tohoto šíleného popisu si opravdu nic nevybavuju, ale zkusil bych projít https://anime.akihabara.cz/prehled/dostupnost-strana-1pokud to mělo dabing a jelo to v TV, možná budeš mít štěstí a najdeš to tam. Pokud si to už neudělala. Já tam kdysi svoje "první" anime z TV (Sakura Wars) našel. :)

18
Kdyby to šlo, tak by nebylo špatné prožít si něco, jako čím si prošla Chise z Čarodějovy nevěsty,...

Jako na to musí být člověk správnej masochista, aby chtěl prožít to co Chise. Jako jo happy end a krásné chvilky tam jsou, ale ta cesta k tomu nebyla to zrovna pohádka. Hlavně její začátek, to bych teda asi psychicky nedal a do týdne zmagořil. :D

Když si tak vezmu anime kterým jsem dal 10 a 9 a reálně se podívám zda bych v nich chtěl žít:
Fate/SN + Zero.... mrtvej během prvního dne.
FMA...svoje rodiče mám rád a sestře ani bratrovi bych nepřál přijít o tělo. Navíc válka moc fajn není.
Steins;gate...jako zezačátku asi sranda, ale z událostí co se tam dějí pak bych asi nadšenej zrovna nebyl.
Violet Evergarden...neumím psát a mám rád své ruce. Navíc zase ta válka. :)
Made in Abyss .... zase mám rád své rodiče a jsem rád že nemusím lozit do obřích děr abych je viděl. :D
Boku no Hero Academia... společnost kde jste buď totální 0 a nebo nasazujete život pro ostatní ? No zní to zatím asi nejlépe. Do té doby než zjistíte že vás chce sundat banda šílených magorů.
Bungou Stray Dogs... docela podobnej problém jako u akademie. :D
Juubee Ninpuuchou (Ninja Scroll)... ehm možná být vysoce postavenej člověk a nikoho celej život nena*rat aby nikdo neměl důvod mě zabíjet ? To by šlo, ale s mojim štěstím bych byl bezdomovec. :D
91 Days...Prožít si Mafii naživo asi může být fajn, než po vás začnou střílet. :D
Kimi no Na wa...ale tak kdyby to vyústilo v to stejné co ten film, tak proč ne. :)
Boku dake ga Inai Machi....cestování v čase bych bral, ale nerad řeším svoje problémy, natož ty cizí. :D
Break Blade ....další válka, ne děkuji
Samurai Champloo....rád bych byl cool samurai, proč ne že, ale reálně bych do toho fakt nešel. :D
Furi Kuri... přejet mě skůtr a následně dostat kytarou do hlavy, můj sen :D
Baccano!...dlouho co jsem to viděl, ale asi by se mi taky nelíbila ta střelba a boj o život. :D
Stranger: Mukou Hadan....viz Samurai Champloo :D
Death Billiards...byl bych mrtvej nebo bych rozhodoval ? Svině bych do pekla posílal rád. :D
Katanagatari.... nope děkuji :D

Výsledek: nějaké poklidné slice of life, kde bych každej den nemusel bojovat o život...proč ne :D

 

19
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Anime online
« kdy: 23. Květen 2018 - 18:40:30 »
Dobrý den, kde můžu koukat na anime online s CZ titulkama, všechny odkazy jsou v angličtině, dříve se to přesouvalo na hns.moe děkuji
Asi tě nepotěším.
Jelikož na HNS se online videa už nedočkáš a Shirai zatím jede tak, že vlastně nejede, tak doporučím naučit se stahovat videa a titulky zvlášť, což zabere 5 minut času (pokud si alespoň minimálně internetově gramotný).

Něco je asi na jedné z nejmenovaných slovenských stránek, jejíchž provozovatel je vypočítavá arogantní svině, takže ty si najdi sám a nebo ti je tu někdo možná napíše. :)
Myslím, že stáhnout si video je momentálně nejjednodušší způsobem sledování anime s CZ titulky.
Použít google a zmáčknout 2x na myš zvládne snad každej, ještě když existuje stránka, kde jsou ty videa (skoro) všechny na jednom místě (Nyaa).

20
Anime hry / Re:Doki Doki Literature Club - český překlad
« kdy: 21. Květen 2018 - 15:05:48 »
Asi došlo k nedorozumění. :D Jenom jsem zpřístupnil kód k DDLC a založil projekt na GitHub, aby mohli lidé přispívat, pokud chtějí. Jak jsem psal, sám nevím, jestli se to přeloží, ale kdo bude chtít, může kus přeložit. Sám se tomu budu věnovat asi jen zřídka (maturita). Jestli ti přijde kvůli tomu zakládat nové téma zbytečný, tak se omlouvám. ^^

NEvim co od toho lidi čekáte. Jak píše autor, jenom založil projekt s upravenými soubory. Čímž mu nechci nějak křivdit, i to je kus dobré práce. Ale znamená to jen to, že pokud lidé chtějí, tak můžou začít pomocí toho překládat. Takže dokud se toho nechytne nějaký ucelený tým, tak překlad nečekejte. V tomhle stavu v jakém to je tam mužou lidi naházet totálně náhodné kraviny co nedávají smysl.

Pokud jsem to pochopil špatně a někdo na tom dělá, tak se omlouvám, ale zatím bych v překlad nedoufal. :)

EDIT: Hlavně hra dostala několik patchů a pochybuju že soubory byly aktualizované. Možná důvod proč je tento projekt nefunkční už jen z principu. :)

21
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 07. Květen 2018 - 18:47:21 »
Asi potěším všechny, kterým toto téma tak vadilo. :D

5. díl se díky několika věcem dostal na úroveň nedívatelnosti (pro mne!). Hlavní věcí byla totální degradace postavy M, to co tam předváděl a jaký k tomu měl důvod bylo k pláči. Takže nejlepší postava ze všech sérií SAO je totálně zruinovaná.

Druhou věcí je
Je mi úplně ale úplně jedno jestli ta zbraň fakt mluvila, nebo to bylo jen v její hlavě, ale tohle už bylo moc...

Jinak ještě jako takovou poslední věc, kterou jsem sice neměl v plánu tady celou dobu zmiňovat, ale bila mě do očí od prvního dílu. Od studia co na tom dělá jsem viděl 2 věci. DimensionW, které bylo zábavné ale vcelku průměrné a Princess Principal, které bylo skvělé, až na ten zmršenej konec. Co chci ale říct, tak obě zmíněné měly jak výbornou animaci, tak skvělou kresbu a nevzpomenu si na momenty jako je tenhle:

Ano byl a jsem vůči SAO zaujatý a hledal jsem tam každou pitomost, ale snažil jsem se tam hledat i něco kladného (SAO bez Kirita a jeho harému znělo vcelku fajn). A věřte, že tohle bych klidně dělal se všema přehypovanejma sériema, kde mi jejich fans na internetu říkají, že jsem jen ovečka a ani jsem to neviděl, jen se vezu na hatetrainu. Jen tady jsem jak ze zajímavosti, tak trochu z nudy založil toto téma, abych se dozvěděl jestli mi moje postřehy dokáže někdo vyvrátit. Mnoho se jích nenašlo ale pár jo. :) Adaptace SAO dostalo 3. pokus a dopadlo to úplně stejně tragicky.
Koho to baví tak přeji příjemnou zábavu, už tu otravovat nebudu. :)
 

22
Novinky / Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« kdy: 02. Květen 2018 - 09:01:24 »
Citace
...kolik těch úplných recenzí na Aki máme, protože mám pocit, že ty, co jsem kdy viděl já, bych spočítal na prstech jedné ruky. Jsem zvědavý, kolik jich opravdu je, ale myslím, že je tahle funkce další kandidát na odstranění.

Ty dlouhá hodnocení jsem osobně ze začátku používal, ale docela rychle jsem přestal. V poslední době co si občas hodnocení projíždím, tak jsem to už tak 2 roky snad u nikoho neviděl používat. :D

23
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 02. Květen 2018 - 06:22:03 »
Jak vás tak čtu, musím se smát, je to jen anime, seriál, to si máte užívat, ne hledat zhovadilosti, které tam jsou... Nebo se koukněte na Rychle a zběsile, to je svrchovaný král zhovadilosti a nelogičnosti... 8)

ps. Za mě beru všechny série SaO, jako to slabší ze sérií, co jsem už za ty léta viděl. Takže i od této série jsem nic skvělého nečekal a tak ani nejsem zklamaný...

Já tam ty zhovadilosti nehledám. Ta adaptace se je zrovna nepokouší moc schovávat. :D

24
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 01. Květen 2018 - 19:30:47 »
Mě daleko víc fascinuje, že v prvním dílu se Llenn spolu s M ukrývají v lese, aby vzápětí zcela nekrytí běželi po chodníku, vydáni všanc nepřátelům, přičemž na pokraji lesa by byli mnohem hůř vidět. To se opakuje i ve 4. dílu - zcela nekrytí běží podél břehu jezera, i když je vidět, že kousek od břehu roste nějaká vegetace a opět by byli hůř viditelní/zaměřitelní, kdyby praktikovali přesun přískoky (pokud se to tak v armádě stále označuje) k jednotlivým keřům, nebo co to tam rostlo. Možná si autoři pamatují, jak jim dědové vyprávěli o bodákových útocích v Tichomoří a rozhodli se to zakomponovat do příběhu. :)

To by tam pak nemohla být ta skvělá scéna s tím jak nepřátelé "schválně" střílí okolo ní. :D

25
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 01. Květen 2018 - 13:23:36 »
Tak to byl zase plodný díl. Záporáci znovu ukázali, že jsou prostě banda tupých amatérů, ale to už se asi nezmění, dokud nám to neukáže konečně nějaké hlavní záporné postavy.

EP 4

1) Llenn postava nedokáže použít vlastní hlavu. Dokud jí M neřekne „LEHNI" anebo  „vyhni se kulkám", tak prostě stojí/leží nehybně. Vzpomněl jsem si na pokemony, kteří taky dokud jim trenér neřekne „vyhni se“ do sebe nechají bušit, jak kdyby neměli mozek.

2) Samozřejmě, i když bezhybně, leží tak se příhodně asi 5 střel o pár centimetrů netrefí. Nevypadalo by to tak stupidně, kdyby jí těch 5 střel neobstřelilo dokola. Kdyby všechny střely dopadly do jednoho směru, tak se dá mluvit o špatném míření, ale tohle je jen důsledek stupidního žánrového klišé. To anime by klidně fungovalo, i kdyby tu scénu vystřihli a nevypadalo by to tak směšně.

3) Llenn si očividně užívá dorážení padlého nepřítele, který bezmocně leží na pláži. Vykropí do něj celý zásobník s děsivým výrazem v obličeji a pak se mu omluví. Ještě pak machruje, jak ho dostala, i když neudělala absolutně nic. Ta holka nejen že má komplex ze svého vzhledu, ale ona bude asi i docela solidní magor. (Ta scéna jako taková není záporem, tím je celkově nezvládnutá hlavní postava, co se každou scénu chová jinak. Jednou vymyslí geniální plán a minutu na to se chová a tváří jako by tu hru zapnula poprvé v životě. Buď je prostě napsaná jako totální autista a nebo je to jen dalším prvkem špatné adaptace)

4) „Neomdlévej“ – nevím teda, jak funguje pořádně systém zranění v této hře, ale očividně si autoři zase pletou hru s realitou. Po proslovu o tom, že to je jen hra a proto je střelba zjednodušená se dozvíme, že tu funguje tak reálný model zranění s následky? Ještě bych bral nějaký sickness debuff pokud má třeba hráč pod 10% hp, ale Llenn má výraz na omdlení i v záběru po použití lékárničky. (Kterej v dalším záběru najednou nemá, prostě tato adaptace v tom dělá zase jenom bordel)

5) Aby tu bylo něco zeleně. M je stále nejlepší postavou ze všech SAO adaptací co jsem viděl. I když jsme se dozvěděli, že to bude asi srab, ale to je lidská vlastnost a ne klasicky nějaký vážný komplex, který musí většina postav ze SAO mít, aby asi byla něčím zajímavá (ehm není). Konec byl fajn, očividně má M reálný život a klidně kvůli němu rychle prohraje hru (Podle jedné scény usuzuji, že měl být někde jinde. Pokud to vysvětlí, že to je vlkodlak a je silnej jen v určitou dobu, tak končím. :D). I když mohl sejmout sebe a nebo se odlognout a Llenn to mohla zkusit vyhrát solo. Jelikož je malá a jako jediná zvládá mačkat + u agility, tak by to pro ni neměl být takovej problém... 

26
Novinky / Re:Oživení projektu V3 - Návrhy
« kdy: 29. Duben 2018 - 01:44:32 »
Citace
"U hodnocení děl odebrat nutnost napsat k němu text"

Prosím jen to ne. Už tak se tu kolikrát dá dočíst, že někdo začal s anime jen díky velkému hodnocení tady a totálně ho to zklamalo, jelikož lidi k hodnocení napíšou jen "SUPER ANIME 10/10". Takhle se dá alespoň trochu přefiltrovat, která hodnocení mají alespoň nějakou váhu. Beru to na MAL, kde hodnotí obrovské množství lidí, takže se konečný výsledek dá brát +- jako názor většiny, ale tady kde jsou u mnoha věcí maximálně 2-3 hodnocení ? (kolikrát 0-1)

Naopak bych dal ještě limit k minimum slov. :D 

27
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 24. Duben 2018 - 00:01:14 »
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.

No stejně jako u Tokyo Ghoula tak i u SAO věřím, že předloha je kvalitní a mnoho blbostí je zaviněna nekvalitní adaptací. Docela si dokážu představit, že ta manga dávala o dost větší smysl. Ale prostě dokud se v tom budou rejpat a vykašlou se totálně na vysvětlování co se tam děje, tak to nikdy kvalitní adaptace nebude. Znalost předlohy má být "bonus" a neměla by to být podmínka aby anime dávalo smysl (v tomhle případě aby scény nevyzněly totálně stupidně). Zatím se to žádné adaptaci SAO moc nedaří. Tady to 3. epizoda hlavně díky M zvedla zatím alespoň na zábavný průměr. :)

28
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 23. Duben 2018 - 13:33:21 »
EP 3

Tak ke třetímu dílu mám překvapivě pouze 2 připomínky, které jsem měl ale již v předchozích epizodách.
3. epizoda se nesla v duchu vysvětlování pravidel SJ a celkem urychleném seznamováním hlavní postavy s postavou M. Neříkám, že bych z toho dílu byl nějak odvařenej (jsem sice dlouholetý hráč, ale cílovka adaptací SAO nikdy asi nebudu), ale pokud to pojede dál alespoň takhle, tak budu celkem spokojen.

1) Sušenky vytažené z inventáře příkazem a ne jak v RL rukama z kapsy nebo batohu. Další důkaz, že si to prostě neumí pohlídat a práci s předměty dělají, jak se jim to zrovna hodí. Nebo snad platí jiná pravidla pro jídlo a jiná pro zbraně a oblečení?

2) M – konečně postava co si taktickou střílečku neplete s VRchatem. Na to jsem čekal, snad se z něj nevyklube další děcko s neléčeným komplexem, jak to mají v SAO rádi :).


29
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 22. Duben 2018 - 22:46:51 »
Citace
ad1) Jakou zákonitost máš na mysli.  Jedná se o několik různých vymyšlených her ve vymyšleném světě. Stejné nejsou ani dnešní hry.

Myslím hlavně předávání předmětů z ruky do ruky jako v reálném světě. Už je to dávno, ale pokud si správně vybavuji, tak se první série ze začátku snažila používat funkce jako trade atd. Od určité chvíle se na to vykašlali (už v první sérii) a pokračují s tím dodnes. Kdyby na to jen tak najednou nezačali kašlat, možná bych to bral jako pokrok technologií, ale takhle to beru jako lenost tvůrců adaptace. (rád bych věděl jak je tohle vyřešeno v novelách, ale číst je kvůli tomu nebudu :D)

Citace
ad3)P-chan. -chan je naprosto běžná gramatická přípona v japonštině a prostě se jedná o antropomorfismus. Volně by se to dalo přeložit, že ji prostě říká Malá P. A ta barva, no stačí si zahrát pár MMORPG a vysvětlení přijde samo. Zažil jsem hru, kde celá gilda chodila v růžovém.

K hloupému pojmenování automatického samopalu se vyjadřovat znova nechci, prostě mě osobně to připadá hloupé, pokud tobě ne ok. :) MMO her jsem hrál dost a ano zažil jsem různě ujeté transmogy v různých hrách, ale v žádné tím nevznikala taktická nevýhoda už z podstaty té hry (třeba ve wowku je úplně jedno jak svítíte do okolí). Tady ano.

Citace
ad7)Proč by si měla změnit oblečení, když je to vlastně takový její podpis. Navíc je tam víc postav, kteří zrovna nedodržují battledress code. Pořád je to jen hra ne boj o život :)

Proč využít v turnaji, který zamýšlím vyhrát všech dostupných výhod ? Jako někdo psal, že to měnění barev stojí peníze, což bych bral jako jediný pádný argument, že je prostě nemá. To ale to anime zatím neřeklo, takže momentálně to vypadá hloupě. Třeba se to změní. :)

Citace
ad9)Tady jsi si odpověděl sám. Na co by tomu profi týmu byly schopnosti ze hry, když je nemohou využít v reálu. Navíc se ji je podařilo překvapit...prostě podmínky hry se liší od skutečnosti.

Jo tady se to dá pochopit, osobně bych ale překousl svoji hrdost a využil všech možností jak vyhrát. Nejsem nějakej specialista a ani se o válečnou taktiku nijak nezajímám, ale v reálném boji taky jednotka využije všech výhod proti nepříteli. Ve hře by to byly skilly (nebo op Agility build...), v reálu třeba výhoda lepšího vybavení, letecká podpora atd.

Citace
ad7) nepozorní bavící se navzájem lidé si nevšimnou někoho kdo má barvu oděvu podobnou okolí. Hmm maskovaní a splynutí s okolím a funkce vnímaní oka. Proč vlastně dneska vojáci nosí ty ošklivé maskáče a nemají krásné rudočerné uniformy jako britský královská garda.

Sorry, ale přešli skoro přes ni. Ještě kousek a šlápnou jí na hlavu. To ti ani nejlepší kamufláž nepomůže. Možná nějakej keř nebo tak, ale ona byla schoulená a ležela normálně na zemi.


Citace
ad13a14)Tohle sice možná zda divné, nicméně tam možná chybí nějaký kontext z novel. Ale zas tak nepochopitelné to není, týká se to vesměs vývoje vztahů mezi spoluhráči, kteří se zpočátku znají jen ve hře.

Novely přečtené nemám a určitě by anime nemělo sázet na to, že divák anime je přečtené má. Jako určitě je to výhoda (třeba jako moje hodnocení u Corpse Party, které jsem zvedl po dohrání hry, protože to anime jsem si pak prostě užil), ale určitě by to neměla být podmínka aby člověku dávaly věci smysl. A to že ona se sejít nechce, má s tím hrozný problém a minuty na to příjme takovou sázku s úsměvem na tváři ? Pro mne to tedy nepochopitelné je. :)

Citace
Ale zásadou je, že když se mi něco nelíbí tak na to nekoukám.

Psát potřetí, proč jsem se na to koukat začal nebudu, ale ještě mám v plánu jeden díl, kde snad bude M (nebo jak mu říkali) a pokud to bude zase plné nesmyslů, tak pokračovat neplánuji. M beru z prvního dílu jako jedem z mála kladů prvních 2 dílů. :)
 
Jinak hodnocení a diskuze k jednotlivým dílům funguje třeba na MAL úplně normálně u všech anime. Nikdo neříká, že to tím hodnotím celé.

30
Anime v databázi / Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« kdy: 20. Duben 2018 - 00:34:44 »
Tak jsme se dozvěděli, že dahakere se nelíbí SAO Gun Gale Online.
Nelíbí se ti to, fajn, máš na to plné právo a nikdo to nezpochybňuje, ale má vůbec cenu zakládat takové téma? Píšeš, že si budeš sepisovat klady a zápory v každém dílu - jak to budeš hodnotit? Pokusíš o objektivní hodnocení, nebo - jak to zatím vypadá - budeš hodnotit jako předpojatý divák? Nebylo by mnohem vhodnější s hodnocením počkat až po zhlédnutí všech dílů?

Na celkové hodnocení mi slouží kupodivu hodnocení u anime, které pokud nepříjde ještě horší díl a dodívám se na to rád využiji.
Ano dozvěděl jsi se že se mi zatím anime nelíbí a dokonce jako bonus si se dozvěděl proč se mi zatím nelíbí. Pokud tobě ano a nesouhlasíš s tím co zde píšu, tak je tu ta krásná možnost napsat v čem se podle tebe mílím. A přesně z toho důvodu jsem to zakládal. Já jakožto předpojatý divák od doby, co mne neskutečně zklamala první série a na druhé straně lidi co mi napíšou, že melu blbosti a k tomu ještě dodají proč si myslí, že to blbosti jsou. Já si to velice rád zase přečtu. :)
A má cenu zakládat téma na fóru ? No očividně zatím podle reakcí má (čekal jsem opravdu jen reakce typu: "Jsi idiot jdi se zahrabat!" Docela jsem mile překvapen :)). Nebo to snad někomu zde vadí ? Pokud ano, tak to klidně mohou moderátoři smazat, ale na diskuzním foru by se asi diskutovat o anime mohlo ne ? :)

Stran: 1 [2] 3 4