akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - Benda_11

Stran: 1 2 [3] 4
31
Novinky / Rok 2013
« kdy: 01. Leden 2014 - 20:25:20 »
Ano je to tak! Rok 2013 je za námi. A s ním i spoustu zážitků, radosti, ale také i smutku, bolesti a rozhořčení. To jestli to byl skvělý rok a nebo právě naopak ukáže až čas. Ale asi není úplně k věci vytahovat staré a bolestivé rány, které jsme zde na Akihabaře zažili. Zkusím dát dohromady nějaký soupis velkých událostí, které nás potkali a určitě nebude chybět věštění z křišťálové koule pro rok 2014. :)Souhrn, který teď píšu není ani tak jménem Akihabary, ale spíše dle mě, jak jsem to celé vnímal já.

Je pravda, že poslední půl rok jsem Akihabaru neviděl ani z rychlíku. A vé svém RL životě jsem se obával, jestli se Akihabara dokáže obejít bezemě. Skoro jsem byl až-li zděšen, že ano. Ano, Akihabara dokázala beze mě přežít půl roku a svým způsobem si myslím, že kdybych zmizel nadobro, tak se to tady nerozsype. Ale to bylo asi tak na první pohled, když jsem se podíval pod pokličku, tak Akihabara se rozrostla za poslední půl rok skoro až-li dvojnásobně. Před mým odchodem žít RL si pamatuju, že databáze zabírala nějakých 100MB v nekomprimované podobě. Po mém tichém návratu databáze nabobtnala až dvojnásobně. Je sice pravda, že jsem zavedl spoustu logů na kontrolu, kdo co opravil, přidal či smazal. Ale určitě tyhle logy jsou zanedbatelnou částkou v celkovém počtu sebraných informací. A to není vše. Po tom, co jsem zavítal do administrátorského rozhraní, tak mě čekalo druhé překvapení - desítky úkolů na opravu a přidání nových funkcí. Už nebylo odkladu. Tak jsem si během posledních pěti dnů sednul a udělal jsem tolik práce jako nikdy předtím.

Souhrn:
Určitě většina z vás zaregistrovala otevření nového portálu k postavám.
Nyní přibyla možnost si vést tzv. personalist, aneb blbůstka pro vedení seznamu svých oblíbených a nenáviděných postav z anime. Viz třeba můj profil https://postavy.akihabara.cz/personalist/uzivatele-Benda11
Určitě nepřekvapí i možnost hodnotit postavy. Hodnocení je v celku jednoduché. Rozdávat hvězdičky od jedné do pěti, od nejhorší po nejlepší.

Velkou událostí určitě také bylo zavedení signatur pro mangu a doramu a nějakého toho mixu všech portálů dohromady. V budoucnu se určitě můžeme těšit pro signatury k postavám a Jmusic.

K hádej jsme zavedli speciální ochranu nesmazatelnosti děl. Např. někdy došlo k tomu, že někdo přidal obrázky do hádej k doramě a dorama pak následně byla ostraněna z databáze. To způsobilo absolutní nemožnost uhádnout daný obrázek. Gameři mají teď o starost míň.

Doramu postihlo hodnocení titulků. Po této funkci bylo dlouho voláno a minulý rok ono přání bylo vyslyšeno. Té samé funkce se dočkala i manga.

Udělal jsem lepší intuitivní rozhraní pro žádost o zaslání ztraceného hesla. Nyní se vygeneruje speciální odkaz, který se danému žadateli zašle do mailu uvedeného při registraci. Při kliknutí na onen odkaz dojde k vyresetování hesla a pak si můžete nastavit zpět libovolné heslo, které se vám líbí. Už žádné náhodně vygenerované hesla zasílané Akihabarou.

Také jsme se dočkali nových a hezkých profilů uživatelů Akihabary. Jsou nyní víc přehledné a na jednom místě je souhrn všeho. Úplně všeho, co snad lze na Akihabaře udělat. Inspirací pro tyto profily mě byla databáze vizuálních novel: http://vndb.org/ (Pro všechny hráče těchto her povinně přidat odkaz do záložek.)

I Jmusic nebylo vynecháno a osobnosti a skupiny se též dočkali nových úvodních profilů. Činy mluví za vše:
http://j-music.akihabara.cz/album-2397
http://j-music.akihabara.cz/interpret-6-Hirano-Aya
http://j-music.akihabara.cz/skupina-2-MilkyWay

K manze jsem zavedl speciální stránku, kde se k jednomu anime slučují jeho derivace doujinshi. Nádherný příklad je vidět např. zde: https://manga.akihabara.cz/zobrazit/vsechny-doujinshi-u-anime-239 A jak se sem člověk dostane? Úplně jednoduše, v profilu anime stačí kliknout na "Dorama/Manga (Ano)"

Vyřešili jsme také dlouhý spor o tom, že v doramalistu se špatně počítali hodiny. Problém, který tu snad byl od první chvíle, co doramalist vznikl.

Odpočítávní se dočkalo i možnosti přidat doramu k odpočítávání.


To je asi tak vše z těch největších změn za poslední rok, které si pamatuju a dokážu dát dokupy. Moderátoři mě určitě v některých věcech doplní. :)

Opět nezapomeňte, že se otevřel další rok pro hlasování v NAPA, NDPA, NMPA.
https://anime.akihabara.cz/NAPA/2013 https://manga.akihabara.cz/NMPA/2013  https://dorama.akihabara.cz/NDPA/2013

A co nás čeká a rozhodně nemine?
Začnu dvěma špatnými zprávami. Určitě nás nemine zavření dvou portálů a to jsou obě dvě galerie, ať už hentai galerie tak i anime galerie. Zabírají čím dál tím víc místa na disku a dřív nebo později by se buď museli pročistit a nebo celé smazat. Zatím jsem jim udělal jen přítrž a to je, že už nelze přidávat další obrázky do těchto galerií. Zatím běží, abyste si mohli případné obrázky stáhnout k sobě do počítače. Včas dám vědět, až budu obě galerie rušit nadobro.

Nastínil jsem signatrury pro Jmusic a Postavy. Ty určitě budou. Dále doufám, že se i dočkáme rozšířeného vyhledávání pro Jmusic a Postavy, které je potřeba jako sůl. Nejspíše nás ještě čeká zpřehlednění výpisu hodnocení a možná nějaké ty grafy k hodnocení, které každý miluje. A určitě nás neminou statistiky po portály Jmusic a Postavy. A určitě toho přijde daleko víc, ale nemůžu vše prozradit v úvodu, to by pak nebylo překvapení.

A určitě se jako každý rok můžete těšit na každoroční aprílový žertít. Tentokrát v trochu jiné formě, než by každý čekal. Nechte se překvapit.

A nesmím zapomenout! Brány k nám do moderátorské sekce jsou stále a pořád otevřené, kdo by měl zájem cokoliv spravovat, nechť se hlásí soukromou zprávou Fishovi: https://anime.akihabara.cz/profil/uzivatele-fishmancz Odtajní se vám svět za oponou Akihabary a vždy budete vědět pár věcí předem, než ti ostatní. Za to jedniné co se požaduje je být trochu schopný a spolehliví. Momentálně teď není nikdo, kdo by se pořádně věnoval JMusic. Nebojte se a směle do toho!


A vidíte, moje hlava sklerotická. Málem bych zapomněl jsem i shrnout, že jsem na všechny portály přidal možnost shlédnout nově přidané věci. Jako nově přidané anime, manga, dorama, postavy. K nalezení na jednotlivých portálech vlevo v menu.


[spoiler](Twl, by mě zajímalo, kdo všechny tyhle kecy bude celé číst. :D )[/spoiler]

32
Novinky / Problémy s maily
« kdy: 27. Prosinec 2013 - 18:37:03 »
Jelikož Seznam se opět rozhodl, že udělá administrátorům okolních webů ze života peklo, tak zavedl opět víc přísnější politiku na kontrolu mailů proti spamu (ne dnes, tenhle problém je tu už dýl), čímž nejenom vyřadil z provozu rozesílání emailů z Akihabary na Seznam, ale vyřadil i spoustu dalších webů. Takže v tom opět nejsme sami, že bych já něco počunil. Proto dávám na vědomí, že z Akihabary nefunguje odesílání mailů na Seznam (nově přidané titulky, ztracené heslo, atp.). Jestli pracuju na nápravě? Toť otázka, ono není co opravovat, když je vše správně nastavené.

33
Novinky / Falšování emailů
« kdy: 14. Říjen 2013 - 22:14:42 »
Ahoj všem. Je to smutné, ale Aki tým dnes musel řešit jednu z nepříjemných událostí a to je posílání výhružných zpráv pod hlavičkou Akihabary (např. aki@akihabara.cz). Akihabara se zavazuje, že nic takového nerozesílá a ani nikdy rozesílat nebude. Emaily, které se rozesílají pod hlavičkou Akihabary, jsou jen informační (ztráta hesla, nové titulky, nová zprava na fóru). Pro komunikaci s konkrétním návštěvníkem využívají moderátoři svůj vlastní soukromý email (Seznam, Google a další).Jak zjistit pravost emailu?

1) Zeptáním se přímo moderátorů Akihabary a ti by vám nelhali, pokud byste přecejenom měli pochybnosti, tak můžete postupovat dle popisu v bodě č. 2.

2) Zkuste si zkontrolovat meta hlavičku emailu. V defaultním stavu nese z jaké emailové schránky byl email poslán, ale v podrobnějším výpisu lze zjistit z jaké IP adresy byl email rozeslán. V konkrétním případě např. se lze dočíst "Received: from emkei.cz (46.167.245.71)". Což je jasný důkaz o tom, že email byl odeslán z jiného poštovního serveru, než je ten náš. V našem případě přes anonymizér sídlící na stránce emkei.cz, kde lze zfalšovat téměř cokoliv (ideální pro rozesílání spamu), jen ne IP adresu odesílajícího serveru. Bohužel a nebo naneštěstí?


Všechny naše emaily se odesílají od odesílatele anime@akiba.cz s IP adresou 31.31.79.33. Nemusíte mít strach, že by došlo k falšování na téhle úrovni. K rozeslání emailu z našeho serveru je zapotřebí autentifikace pomocí uživatelského jména a hesla.


Děkujeme za pochopení a doufáme, že nám stále věříte, že stojíme na vaší straně.


Btw: zítra z tohoto postu sepíšu výtažek na nově vzniklou stránku https://anime.akihabara.cz/informace/o-oou

34
Novinky / Nefunkční emaily
« kdy: 13. Říjen 2013 - 23:28:04 »
Ahoj všem. Rozbilo se nám rozesílání emailů. S jistotou nedokáži říct, jestli to je jen denní záložitost a nebo několika týdnů. Nevím, jak dlouho tento problém přetrvával. Na problém upozornil až jeden z registrovaných uživatelů - TimVi. Nyní je již vše opraveno, takže by nemělo jen fungovat zaslání hesla, ale i rozesílání novinek a odběrů pro registrované návštěvníky. Všem bych se chtěl omluvit za nefunčkní služby Akihabary. Děkuji za pochopení.

35
Novinky / Signatury
« kdy: 05. Říjen 2013 - 15:25:24 »
Ahoj všem. Dnes jsem zprovoznil generování signatury jak pro mangu tak i doramu. Takže si můžete pro jednotlivé portály nechat vygenerovat svoje vlastní signatury. A aby toho nebylo málo, tak tu máme 4. možnost a to je skloubení všech informací ze všech portálů do jedné signatury. Viz např. moje signatura. A pro jednodušší správu jsem přidal i tlačítko ke smazání signatury.
Generování signatury je možné pro všechny registrované návštěvníky, kteří si vedou svůj animelist nebo doramalist a nebo mangalist na stránce https://anime.akihabara.cz/sign/ Tento odkaz najdete v nastavení svého profilu.

A upozornění pro všechny: když se rozhodnote používat jiný typ signatury pro jiný portál, tak si nezapomeňte všude změnit vygenerovaný kód. Pro každý portál je jiná adresa.

36
Novinky / Reklama
« kdy: 02. Říjen 2013 - 14:44:18 »
Ahoj všem. Dnešním dnem jsem na Aki zapnul script, který brání v prohlížení webových stránek se zapnutým doplňkem pro blokování reklamy. Provoz Aki není nikterak levný a stojí poměrně hodně peněz. Opět se budu opakovat a opět říkám, že od nikoho peníze na provoz Aki nechci. Nechci, abyste si mysleli, že Aki je něco jako OL, kdy se peníze vybrali a pak se OL kompletně rozkradlo. To je důvod proč to stále odmítám.Myslím si že na Aki není tolik reklamy, aby si ji uživatelé museli blokovat. Když vynechám úplně úvodní stránku, tak na každém portálu na hlavní stránce je 6 (teď již malých) bannerů s reklamou a tyto bannery se vyskytují pouze na hlavních stránkách portálů. Dále tu máme malinkaté bannerky v postraní liště v menu, těch je cca 9. Zobrazují se sice na každé stránce, ale nemyslím si, že by zasahovali výrazně do obsahu stránek.

Myslel jsem si, že Aki přehršená reklamou není a pořád si to myslím, bohužel, někteří uživatelé mě uvádí v omyl a bohužel se stává, to co se stává. Mají zapnutý addblocek, který tuto reklamu blokuje. Proto jsem se rozhodl k těmto krokům. Stačí jen a pouze vypnout addblocker na této stránce a hned bude Aki běžet, tak jak jste byli doposavad zvyklí.

Já děkuji za pochopení.

37
Novinky / 5. výročí Akihabary
« kdy: 01. Září 2013 - 01:21:38 »
Je to skoro k nevíře, ale je to tak. Dnešní den se zapsal do historie, když před pěti lety vznikla stránka Akihabara.cz s anime tématikou. Postupem času začala nabírat na obrátkách a přibyly k ní další portály. Bohužel některé z portálů se nedočkaly takové úspěšnosti a byly zrušeny. V současné době před námi stojí veliký portál čítající ohromné množství informací, které s sebou nenesou jen anime, ale i mangu, doramu a spoustu dalších zajímavých věcí z asijského světa. Prvotní cíle ohledně informací, titulků a překladů se nám podařilo úspěšně splnit. A doufám, nejenom já, ale celý Aki tým, že další cíle pro vás budeme plnit i nadále a přinášet vám další a další nové věci, které vám přinesou nové zážitky. Tímhle vším pro nás Akihabara nekončí, je to spíše další krok pohnout se kupředu vstříc novým věcem.Aby to tu nesmrdělo jen samochválou veliké díky také patří vám návštěvníkům, kteří svěřujete důvěru v Akihabaru. A to i přes všechny různé fórky, které se na Akihabaře vyskytly. Další poděkování patří překladatelům a také partnerům Akihabary.

Děkuji, děkuji všem.

38
Novinky / Postavy
« kdy: 19. Srpen 2013 - 19:38:00 »
Milí návštěvníci, v současné době probíhají technické práce na postavách k anime, proto jsme skryli všechny možnosti pro jejich úpravu, přidávání i jejich zobrazení. Nezoufejte a zkuste být trpěliví. Chystáme i jedno menší překvápko k nově otevřeným postavám.

39
Novinky / Chystané profily uživatelů.
« kdy: 14. Srpen 2013 - 09:26:42 »
Chtěl bych vás seznámit s nově chystanými profily uživatelů. Budou přehlednější, na jedné stránce budou obsaženy všechny informace o uživateli, přehledné statistiky a i jejich grafické znázornění. Nebude chybět ani přehledný rozpis odkazů na výpisy. S tím bude souviset i pár zásadních změn, na které chci, abyste se připravili. Generování signatury nebude dostupné v profilu uživatele, jako tomu je doposud, ale bude se nacházet v nastavení. To samé platí pro odkazy v globálním menu v záložce "Osobní". A v neposlední řadě přijde zrušit funkce přátelé z důvodu její nízké využívanosti.V příloze přikládám preview nových profilů. Zatím jsou zde nashromážděny všechny funkce ze starého profilu, takže tam v podstatě nic nového nepřibylo.

40
Návody a rady (FAQ) / FAQ
« kdy: 09. Leden 2012 - 19:09:11 »
Byla zřízená nová sekce na fóru pro návody, typy, triky, rady a často kladené otázky pro Akihabaru. Tato sekce byla zřízená pro pohlednější editaci a přidávání nových návodů a taky hlavně se tato sekce týká celé Akihabary, a ne nikoliv jednoho portálu (Anime) jako to bylo předtím. Ta staré sekce byla zrušena a odkazy byli přesměrovány sem do tohoto tématu.

Sepsat návod může každý! Pokud chce kdokoliv využít obrázky, tak je prosím upněte na jakýkoliv obrázkový server. Já potom návod projedu, obrázky stáhnu a umístím je k nám na server Akihabary. Téma pak následně zamknu a kdokoliv z moderátorů popřípadně opraví pravopisné chyby.

Předem děkuju komukoliv, kdo se rozhodne sepsat návod na cokoliv. I na obyčejné vyhledávání a nebo hádání obrázků na hádej a nebo jak si změnit vzhled. Vše se hodí.

41
Off-Topic / Výpomoci v různých hlasováních
« kdy: 19. Červen 2011 - 10:39:38 »
Citace
V rámci novelizace zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách se parlament chystá zavést  povinnost pro všechny poskytovatele elektronických prostředků (de facto všichni, kdo v České republice provozují internetové připojení) zajišťovat nemožnost připojení uživatelů ke stránkám, které nabízí, propagují či informují o loteriích a podobných hrách provozovaných společnostmi, které nemají povolení českého ministerstva financí.

Vice na internetbezcenzury.czPokud nesouhlasíte s novelou zákona o regulaci (cenzuře) internetu přidejte svůj podpis na petici proti této cenzuře.

42
Ostatní / Čaje
« kdy: 19. Květen 2011 - 23:50:01 »
Máte rádi čaj? Pijete čaj? A pravé asijské čaje a nebo ty sáčkové napodobeniny, které si neprávem říkají čaj?
 
Narazil jsem na zajímavý eshop s asijskými čaji:

 
Kód: [Vybrat]
http://premiers-tea.cz/
A hodně přemýšlím, že bych si některé objednal. Moc mě chutnají zelené čaje a pak, když zavítám do čajky tak si rád objednávám tygří oči a nebo tygří pramen. Ale před tím, než co bych si objednal nevíte, kde by se dali najít  čajové sady. Alespoň konvička a dvě mističky s podtáckem v sadě.

A jinak jaký máte přístup vy k čaji?

Já každé ráno si dávám teda ty napodobeniny sáčkové čaje. Ale rád bych přešel i na ty právé, jenomže sháním k tomu příslušné vybavení. Přece nebudu barbar a hanit tak vzácné pití, které v dřívějších dobách mohli pít jen lidé ve vyšší společnosti.

43
Všeobecná diskuze o Anime / Seznam NE-Anime
« kdy: 29. Listopad 2010 - 20:10:40 »
Tak jsem si říkal, že by nebylo od věci sepsat nejznámější díla cizí animované tvorby, které na první vizuální pohled vypadají jako opravdová díla z japonských studií, avšak se jedná o zahraniční tvorbu, která si status "anime" nezasloužila. A vybral jsem tuhle sekci naschvál, jelikož si myslím, že tohle je to pravé místo, kam to umístit. Doufám, že se zde objeví spoustu titulů, které ostatní může zlákat, byť to oficiální anime nejsou. :)

Bylo by vždy vhodné uvést název a k němu nějaký odkaz pro další informace, nejlépe wikipedii a nebo jiný databázový portál, jako je třeba ČSFD. Seznam budu aktualizovat já a nebo kdokoliv jiný z moderátorů.

Seznam NE-Anime:
Ostatní Cartoonovky Disney
Avatar: The Last Airbender (CSFD)
Dante's Inferno
Bob a Bobek - Králíci z klobouku
Ferda Mravenec
Big bang theory (nechápu, jak si někteří myslí, že je tohle 3. pokračování Suzumiyi)
Potkali se u kolína
Rákosníček
Krteček
Šmoulové
Méďa Béďa / Yogi Bear
Pes Filipes
Sněhurka a sedm trpaslíků
Odvážný malý toaster
Maxipes Fík
Peter Pan
Alenka v říši divů
Lady  a Tramp (I., II.)
Bambi
Flinstounovi

Scooby Doo
Tom & Jerry

Pocahotnas
Kačer Donald
Strýček Skrblík
Rychlá Rota
Spiderman
X-Man
Betman
Popelka
  Kráska a zvíře
Mickey Mouse
Pluto


Kontroverzní díla, která anime jsou:
Včelka Mája
Mumínci
Willy Fog na cestě kolem světa
Zkáza ekobanu
Byl jednou jeden život
Metropolis
Yoobi - The nine tale fóx
My beautiful girl Mari

44
Otaku / Můj brácha/sestra otaku...
« kdy: 02. Listopad 2010 - 21:01:59 »
Jsem jediný v celé rodině, který je otaku. Co tak sleduju anime, tak pořád vidím, jak má kdo jakou Imouto. Každý kdo ke mě zavítá, tak říká, že mám taky dvě pěkné Imouto, ale já jako brácha je pořád vidím jako své ségry a nedokážu říct, co je na tom pravdy. Ale shodne každý, kdo u mě byl, že jsou pěkné. (A hned vzápětí na to: jak já bych ji prz...) Tak nějak jsem žil svůj život 5let v anime a zatím doteď jsem nepotřeboval mít nikoho na blízku s kým bych mohl sdílet své zážitky z anime. Tak bych chtěl tuhle diskuzi rozvést do hlubších míst. Je dobré mít bráchu/ségru taky otaku?

A diskuze má pár pod otázek:
Co jako otaku brácha/sestra říkáte na svoji otaku sestru/bráchu?
Chtěli by jste mít bráchu/ségru otaku? I pokud jste jedináček?
Oba/ě dva/dvě jste otaku sdílíte své pocity/dojmy/zážitky z anime světa? A nebo vám je to na obtíž a nedokážete se shodnout na žádném anime či anime postavě? A nebo často říkáte brácho/ségro našel jsem tohle anime, tak ho zkus sehnat?

By mě totiž zajímalo jestli to je velká výhoda mít ještě někoho takového v rodině? A nebo abych si nic nepřál a zůstal tak jak jsem? Já sám nemůžu zvážit jestli to nese výhody či nevýhody, ale když vidím pár lidí tam venku jak jsou příbuzní a dobře spolu vychází, tak si myslím, že by to nemuselo být tak špatné ještě někoho v rodině stejně takového mít.

Btw: byl bych rád, kdyby se zapojili i ti, kteří mají bráchu/ségru, ale není otaku.

45
Off-Topic / Co máte na ploše?
« kdy: 07. Prosinec 2009 - 21:05:34 »
Každého určitě zajímá, co má ten druhý na ploše a jaký obrázek mu tam visí, aby si mohl rozšířit svoji obrázkouvou zbírku wallů na plochu. A snažte se postnout screen vaší plochy a k tomu přiložit i originální obrázek, kde lze stáhnout, ať tu nemusíme zbytečně prosit jeden druhého, jestli by nebyl ochotný poskytnout nám čistý wall. Neposílejte jenom čisté obrázky, od toho tu téma není...

Takže abych začal:
Tak tohle mě uvízlo na ploše mé malé Miku-chan (noťásek)...Tady přikládám čistej: Hatsune Miku

Stran: 1 2 [3] 4