akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Práce s videem (střih, konverze, …)  (Přečteno 25452 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline petrxmartinek

• Nováček
  • *
Práce s videem (střih, konverze, …)
« kdy: 18. Prosinec 2009 - 11:56:25 »
Nevím, jak kdo a v čem co přehráváte, ale pro ty, kterým se třeba někdy stalo, že jim něco nešlo, popřípadě pro ty z vás, kteří občas rádi experimentujete tu dám dva odkazy ke shlédnutí.

Kód: [Vybrat]
http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.phpna téhle stránce najdete krásně podrobný návod, jak na vašem i třeba ne úplně silném PC (jako je třeba to moje :D ) rozeběhnete i video v HD rozlišení. Tenhle návod se ale týká přehrávání videa všeobecně. Vřele doporučuju si ho shlédnout, protože když se zařídíte podle něj, tak už se vám nestane, že vám něco nepůjde :D

Kód: [Vybrat]
http://jech.webz.cz/navody.phptohle už je stránka pro fajnšmekry. Tady najdete návody na používání různých složitějších programů včetně spousty tipů a triků na nejdokonalejší program vůbec Avisynth. Koho video zajímá trochu víc a někdy řešil nějaký problém typu konverze formátů, střihu a úprav videa ať určitě mrkne sem.
« Poslední změna: 01. Duben 2012 - 17:51:27 od fishmancz »

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
  • Když je to důležité, bojuj...
Re:Práce s videem (střih, konverze, …)
« Odpověď #1 kdy: 01. Duben 2012 - 14:37:10 »
Prosím, neznal by někdo nějaký program kde se dá stříhat mvk video? Strašně bych to potřebovala.

Offline Tigr

• Sledovač
  • **
  • Fansuber teoretik
« Odpověď #2 kdy: 01. Duben 2012 - 15:44:08 »
Pokud jde o jednoduchou úpravu typu ustřihnout začátek/konec, to umí Avidemux (alespoň myslím) nebo i holé MKVmerge GUI (global -> splitting -> after timecodes, kam se napíšou časy střihů).

Pokud jde o plnohodnotný střih (třeba pro AMV), je potřeba střižna a ty mívají s "exotickými" formáty problémy. Jedno z možných řešení je převést video do jiného formátu (třeba DivX nebo HuffYUV), což může být poměrně zdlouhavé. Seznam softwaru viz třeba zde a něco o dolování videa z MKV zde.

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 01. Duben 2012 - 16:17:38 »
No jde o AMV budu to dělat asi v hodně programech, a nevíš náhodou ještě nějaký program kde dát dohromady hudbu a střih? Nějak nemůžu nic pořádně najít...

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 01. Duben 2012 - 16:52:39 »
Ještě jeden dotaz, v jakém programu děláte zoom nebo ořez videa?

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 10. Duben 2012 - 16:22:08 »
Nevíte náhodou někdo program na přeformátování videa?

Offline KuroNeko

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 10. Duben 2012 - 16:27:36 »
Nevíte náhodou někdo program na přeformátování videa?

Jestli tím myslíš jiný formát, tak já používám Format Factory a jsem s ním spokojený :)

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 10. Duben 2012 - 17:00:48 »
a můžu se zeptat kde si ho stáhl? Já totiž už našla tři stránky a nejde mi z žádné stáhnout.

Offline KuroNeko

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 10. Duben 2012 - 17:08:32 »
a můžu se zeptat kde si ho stáhl? Já totiž už našla tři stránky a nejde mi z žádné stáhnout.

To už je vážně dávno, ale zkoušel jsem to, a jde mi to stahnout z www.stahuj.cz

Offline PridajSvK

• AKT-team
  • Otaku
  • www.shirai.cz
« Odpověď #9 kdy: 10. Duben 2012 - 17:11:18 »
Do sony vegas ti rawy mp4 vezme bez problémov.

Offline IkuSho

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 22. Duben 2012 - 00:38:13 »
Ahoj, stala se mi taková nemilá věč. Na Vegas osmičce, když chci dělat video, tak jakmile tam dám nějaký střih obraz je černý a jde nanejvíš zvuk. Tušíte někdo kde by mohla být chyba?

Offline Luck Dem

• Nováček
  • *
« Odpověď #11 kdy: 23. Duben 2012 - 14:07:33 »
Ahoj, stala se mi taková nemilá věč. Na Vegas osmičce, když chci dělat video, tak jakmile tam dám nějaký střih obraz je černý a jde nanejvíš zvuk. Tušíte někdo kde by mohla být chyba?

Záleží, jaký typ souboru jsi importovala. Mně se to stávalo třeba s AVIčkama a kontejner byl XviD. Stačilo pak už jen doinstalovat chybějící kodek. Doporučuju na to např. GSpot, ten za tebe zjístí jaké kodeky ti chybí.

Offline LukynNar

• Sledovač
  • **
« Odpověď #12 kdy: 26. Leden 2013 - 19:37:38 »
Ahoj doufám, že jsem strefil dobře téma. Potřeboval bych poradit od někoho, kdo umí hodně dobře s programem XviD4PSP, pokud by tu někdo byl prosím napište mi nejlépe na skype, neboť by to bylo trošku na dýl děkuji
Láska zvítězí aneb to se bjende.
Pokud potřebujete korekci vašich výtvorů, ozvěte se, jsem dobrý češtin:-D

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 20. Únor 2013 - 18:44:02 »
Robím hardsub k poslednej časti jedného anime - vyšlo iba na DVD a k stiahnutiu je vo veľkosti 480p ... Ja ho však chcem zväčšiť na 720p...
Konkrétne - používam VirtualDub a chcel by som vedieť, ktorý filter je pre toto najvhodnejší? "warp resize", ktorý vyzerá dobre, nedajú sa v ňom však meniť nastavenia... alebo "resize" v ktorom sa nastavenia meniť dajú, lenže ja netuším aká kombinácia je pre anime najvhodnejšia... 
Ak to náhodou záleží aj od kodeku tak ... x264vfw tuning:animation profil:high level:3 CRF 18

EDIT: Sloučení tématu. Chceš něco kutit s videem, takže dotaz sem.   fish
« Poslední změna: 20. Únor 2013 - 21:17:09 od fishmancz »

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
« Odpověď #14 kdy: 20. Únor 2013 - 20:06:59 »
Neupscaluj. Nikdy.